Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Συνήθεις (;) προβληματισμοί....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

emmanoss
Newbie Forum Runner

7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 08/09/2015 :  22:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους και όλες.Θα προσπαθήσω να μη σας κουράσω... Τελευταία σκέφτομαι να ξεκινήσω τρέξιμο(!) Παλαιότερα η ενασχόληση μου έφτασε (για ενα διάστημα που δε θυμάμαι) τις 3 φορές τη βδομ. απο 40-50 λεπτά.Με δελεάζει το trail μιάς και μένω σε χωριό και εκτός αυτού το φαντάζομαι λιγότερο μονότονο απ'το τρέξιμο στο δρόμο. Δεν φαντάζομαι τον εαυτό μου υπεραθλητή, αλλά θα μου άρεσε η κατάσταση κατά την οποία,νιώθεις το σώμα σου "ΙΚΑΝΟ" Είμαι στα 48, με 180 και 83 κιλά. Αθλούμαι γενικότερα, πότε εντατικά (ποδηλασία δρόμου και βουνού) και πότε όχι.
Προσπάθησα να βρω κάποιο πρόγραμμα-μπούσουλα για να γίνει πιο συστηματική αυτή η προσπάθεια, (για ευνόητους λόγους) Καταλαβαίνω πως είναι ουτοπικό να γενικεύεις τόσο τα πράγματα, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν οι "γενικές" συμβουλές που βοηθάνε.... (Τα γόνατα μου... θα το εκτιμήσουν περισσότερο!)
Α! κάτι τελευταίο. Μιας και ΛΕΦΤΑ δεν ΥΠΑΡΧΟΥΝΕ, υπάρχει παπουτσάκι που δε κοστίζει μια περιουσία, ή είναι χαζομάρα η σχετική....τσιγκουνια; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλό φθινόπωρο.

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/09/2015 :  00:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλώς ήλθες στην κοινότητα μας.

Είσαι πολύ τυχερός που μένεις σε χωριό και έχεις άμεση επαφή με τη φύση.
Ο παππούλης Hal Higdon που με τα προγράμματα του έχουν μεγαλώσει γενιές και γενιές δρομέων, μας δίνει τις συμβουλές του http://www.halhigdon.com/

...μα όπως έλεγε ο Γιωργάκης "ο μέγας" "λεφτά υπάρχουν"..!
Η δική μου φιλοσοφία για τα παπούτσια είναι οτι πρέπει να ακολουθούν την φυσική κίνηση του ποδιού (ελαστικότητα) και επειδή όπως είπες τα θέλεις για χώμα να παρέχουν και την σχετική προστασία.
Υπάρχουν παπούτσια για την χρήση που τα θες χωρίς να σου κοστίσουν μια περιουσία.
Ο πιο ανέξοδος ..και φυσικός τρόπος είναι να τα πετάξεις και να τρέχεις ξυπόλυτος ετσι γλυτώνεις απο πολλά...
Καλά τρεξίματα

Edited by - xipolitos on 09/09/2015 01:10:43
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000