Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 11ος Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος" 03.04.2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 80

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  13:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακριβώς αυτό εννοώ. Από τεχνική άστα να πάνε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  13:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by dimitrissss

Τελικά δήλωσα από τώρα στον αγώνα. Τώρα το μόνο που μένει είναι διαλέξω αμαξοστοιχία intercity.

διάλεξε το τρένο που φεύγει από Πέλλα στις 8 το πρωί της Κυριακής και Τερματίζει στον λευκό πύργο στις 10.15! Χτυπας και μετάλλιο!

Knock knock knocking on suzi's door...



Φουκοσίμα σε ράγες! :Ρ

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  15:28:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
+1
quote:
Originally posted by xipolitakos

Ναι αλλά και η τεχνική παίζει σημαντικό ρόλο. Όσο περισσότερο βελτιώνεσαι τόσο πιο άνετα τρέχεις και μειώνεις τις πιθανότητες τραυματισμού.

___________________
Run Natural... run Bare

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  18:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και τρένο κλείσαμε και επιβεβαίωση εγγραφής στον αγώνα ήρθε, τώρα το μόνο που μένει είναι να μπορέσουμε να τρέξουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pedro_G
Forum-Runner

Greece


71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  19:05:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
+1 εγγραφή με την Ομάδα του συνονόματου και τους Τυχερό - Runners για εμένα! Για να δούμε θα είναι "τυχερή" η πρώτη μου κάθοδος σε τέτοιο αγώνα! Παιδιά ενημερώστε για οτιδήποτε αφορά μακαρονάδες από πρίν και μπουγάτσες ή άλλο για μετά τον αγώνα... καθ' ότι πρωτάρης!(στόχος ο τερματισμός σε κατάσταση τέτοια ώστε να υπάρχει συμμετοχή και σε επόμενους αγώνες στο μέλλον βλέπε 30ος Επετειακός Ορειβατικός Μαραθώνιος Ολύμπου, κ.α.) Ευχαριστώ Πέτρο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  19:23:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Pedro_G

+1 εγγραφή με την Ομάδα του συνονόματου και τους Τυχερό - Runners για εμένα! Για να δούμε θα είναι "τυχερή" η πρώτη μου κάθοδος σε τέτοιο αγώνα! Παιδιά ενημερώστε για οτιδήποτε αφορά μακαρονάδες από πρίν και μπουγάτσες ή άλλο για μετά τον αγώνα... καθ' ότι πρωτάρης!(στόχος ο τερματισμός σε κατάσταση τέτοια ώστε να υπάρχει συμμετοχή και σε επόμενους αγώνες στο μέλλον βλέπε 30ος Επετειακός Ορειβατικός Μαραθώνιος Ολύμπου, κ.α.) Ευχαριστώ Πέτρο


Τι μπουγάτσες ονειρεύεσαι; Για πατσά σε "κόβω" κι εσένα, θα μου κάνεις παρέα! Ρώτησε τον Πέτρο για το στοίχημα...
Καλώς όρισες!!!

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Infl3xibl3
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  21:17:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους-ες,

Δήλωσα και εγώ για πρώτη φορά στον αγώνα με άμεση πληρωμή και επιβεβαίωση συμμετοχής με mail από τους διοργανωτές για τα 10χλμ σε πρώτη φάση και του χρόνου να είμαστε καλά και αν η εμπειρία είναι καλή στο 40αρι.. Ήθελα να ρωτήσω έχει ξανά τρέξει κανείς το 10άρι;;;Από χαρακτηριστικά της διαδρομής(υψομετρική,δυσκολία,ευκολία κ.λ.π.) έχει κανείς γνώμη;Επίσης μάλλον θα μετακινηθώ και εγώ με τρένο(από Αθήνα) και βλέπω ότι αρκετοί κλείνεται από τώρα tickets...Υπάρχει κίνδυνος για sold out αν το αφήσω για τελευταία στιγμή;Σκόπευα να τα κλείσω και εγώ τώρα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο αλλά επειδή θα ανέβω με ένα φίλο μου πρότεινε να το αφήσουμε για τις τελευταίες 2 βδομάδες πριν το event αλλά φοβάμαι μην φάμε άκυρο και μας βλέπω να ερχόμαστε τρέχοντας Θεσσαλονίκη!!! Να τα κλείσω τώρα λέτε;Από δωμάτια επίσης τι παίζει;Καλό είναι και αυτά να κλειστούν τώρα;

Edited by - Infl3xibl3 on 11/02/2016 21:35:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  21:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα δρομολόγια με το τρένο είναι αρκετά καθημερινά ,οπότε λογικά δέν θα έχεις πρόβλημα.Για δωμάτια, κοίταξε για κανένα κοντά στον λευκό πύργο και μήν αγχώνεσε.2-3 βδομάδες πρίν τον αγώνα πάντως κανόνισε και κλείσε.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  21:56:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dimitrissss

Πέρυσι έκανα στον ΑΜΑ 3:55. Θα ήθελα να κατέβω για 3:30, αλλά δε νομίζω να κρατήσω 5 min/km για 42 χλμ. Εξαρτάται και πόσα κιλά θα κατέβω. Ελπίζω να είμαι κάτω από 90 που ήμουν το Νοέμβριο του 2014. Με 3:40 θα είμαι ευχαριστημένος. Πάντως το στυλ μου είναι για τα μπάζα. Πέρυσι όταν έτρεξα τα 10χλμ σε 45 λεπτά έλεγα μέσα τι ώραία που πάω, σαρώνω και άλλα τέτοια. Μόλις είδα το βίντεο τρόμαξα. Πήγαινα σαν αγρασάριστο φορτηγό με διαλυμένες αναρτήσεις.

το 45' το δεκάρι είναι στόχος μου. Αν το πιάσω, το εχω το 3:30 στον Μ. Αλέξανδρο κ ασε τον ψηλό να λέει:)
Δημήτρη 3:55 έκανες στον ΑΜΑ 2015; Το 3:40 στη Θεσσαλονίκη ειναι εφικτό αν συνέχιζες με ίδια προπόνηση κ κιλά κτλ. Το 3:30 είναι πολύ μακριά όμως. Μαλλον πρέπει να δουλέψεις τα LR κ τα MP σου, γιατί την ταχύτητα την εχεις.
Το στυλ δε λέει τίποτα. Που να δεις τη δεύτερη του μαραθωνίου του Λονδίνου του 2014 νομίζω... Έσμιγαν τα γόνατά της!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  22:38:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Infl3xibl3

Καλησπέρα σε όλους-ες,

Δήλωσα και εγώ για πρώτη φορά στον αγώνα με άμεση πληρωμή και επιβεβαίωση συμμετοχής με mail από τους διοργανωτές για τα 10χλμ σε πρώτη φάση και του χρόνου να είμαστε καλά και αν η εμπειρία είναι καλή στο 40αρι.. Ήθελα να ρωτήσω έχει ξανά τρέξει κανείς το 10άρι;;;Από χαρακτηριστικά της διαδρομής(υψομετρική,δυσκολία,ευκολία κ.λ.π.) έχει κανείς γνώμη;Επίσης μάλλον θα μετακινηθώ και εγώ με τρένο(από Αθήνα) και βλέπω ότι αρκετοί κλείνεται από τώρα tickets...Υπάρχει κίνδυνος για sold out αν το αφήσω για τελευταία στιγμή;Σκόπευα να τα κλείσω και εγώ τώρα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο αλλά επειδή θα ανέβω με ένα φίλο μου πρότεινε να το αφήσουμε για τις τελευταίες 2 βδομάδες πριν το event αλλά φοβάμαι μην φάμε άκυρο και μας βλέπω να ερχόμαστε τρέχοντας Θεσσαλονίκη!!! Να τα κλείσω τώρα λέτε;Από δωμάτια επίσης τι παίζει;Καλό είναι και αυτά να κλειστούν τώρα;


Το 10αρι είναι λίγο πανηγύρι. Έχει πολύ κόσμο και στα πρώτα 2χλμ μπερδεύεσαι με διάφορους. Υψομετρική δεν έχει είναι λίγο κατηφόρα θα έλεγα. Θα πας με λεωφορείο δωρεάν στους Αμπελόκηπους (ακολουθείς όλους όσους φοράνε φόρμες εκείνο το πρωινό και περπατούν στην Εγνατία και μπαίνεις στο λεωφορείο που θα τους δεις να μπαίνουν).Ξενοδοχεία αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις βλέπε πάνω από την Εγνατία (με τα πόδια όλα κοντά είναι) και είναι πιο φθηνά από αυτά στο κέντρο. Καλά να περάσεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  22:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Infl3xibl3. Η ΤΡΑΙΝΟΣΕ κάνει έκπτωση αν πάρεις εισιτήριο από web και επίσης κάνει έκπτωση αν το πάρεις νωρίτερα. Θήβα - Θεσσαλονίκη βγάζει τιμή €31,5 με κράτηση μέσω web και τελικά με επιστροφή με χρέωσε €50. Πάντως αν ξεκινούσα από Αθήνα μάλλον θα προτιμούσα το αεροπλάνο καθώς η Ryanair είχε εισιτήρια με επιστροφή ακόμα και με €47.

@big-blue. Θεωρητικά προπονούμε για 3:30 αλλά θεωρώ δύσκολο να το πιάσω στον αγώνα, οπότε ας πάμε για 3:40 αν είναι καλές οι συνθήκες και βλέπουμε. Δυο μήνες μετά το 3:55 στον ΑΜΑ με χτύπησε η μέση που είχα ξεχάσει ότι με πέθαινε πριν 7-8 χρόνια. Τελικά έχω 2-3 κήλες και έφαγα το μισό 2015 σε φυσικοθεραπείες και χειροπρακτικές. Μάιο - Ιούνιο έκανα ένα 24ρι και έναν ημί όχι αγωνιστικά που και να ήθελα δε μπορούσα και έβαλα στόχο να προπονηθώ 8 βδομάδες για το 10ρι του ΣΔΥΑ. Τελικά έχασα τις 2 πρώτες λόγω ίωσης και έκανα 46:46 ενάμιση λεπτό πιο αργό από το 2014.

Και μια που αναφέρθηκε πιο πριν αυτό το εκλεκτό έδεσμα, μπουγάτσα δώσε μου και την ψυχή μου πάρε

Edited by - dimitrissss on 11/02/2016 22:49:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/02/2016 :  23:54:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Pedro_G

+1 εγγραφή με την Ομάδα του συνονόματου και τους Τυχερό - Runners για εμένα! Για να δούμε θα είναι "τυχερή" η πρώτη μου κάθοδος σε τέτοιο αγώνα! Παιδιά ενημερώστε για οτιδήποτε αφορά μακαρονάδες από πρίν και μπουγάτσες ή άλλο για μετά τον αγώνα... καθ' ότι πρωτάρης!(στόχος ο τερματισμός σε κατάσταση τέτοια ώστε να υπάρχει συμμετοχή και σε επόμενους αγώνες στο μέλλον βλέπε 30ος Επετειακός Ορειβατικός Μαραθώνιος Ολύμπου, κ.α.) Ευχαριστώ Πέτρο


Πετρο καλο αγωνα να εχουμε,οι μπουγατσες δεν φτανουν για ολους.εγω δεν συμβιβαζομαι θα παω στα κοκκινα και λεω να παρω και τον μικρο μαζι μου.Ο Καλογεριδης με τον Γιωργο ειναι πονηροι θα μας φανε τις μπουγατσες εστω και κρυες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  01:21:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
είναι λογικό που εμείς οι βόρειοι είμαστε τόσο φλου και δεν έχουμε ολοκληρώσει σχεδόν τίποτα ακόμα (οκ ξενοδοχείο..μάλλον(!!!) κλείσαμε)?? τα έχω αφήσει όλα στον Πέτρο και θα έρθει καμιά 10 Μαρτίου μετά την ολοκλήρωση των εγγραφών που δε θα έχω λάβει ούτε επιβεβαίωση για τον αγώνα ούτε τίποτα και θα κλαίω μόνος μου στο σπίτι τη μέρα του αγώνα! το μόνο που μου δίνει ελπίδες είναι πως δε βρίσκει ακόμα λαγό για 4:40 (ρυθμό) και έχει βαλθεί να...σκάσει εμένα για να το πετύχει! άρα καλά θα κάνεις κύριε να με δηλώσεις στις Τυχερό-turtles μπας και βρω κανένα μαγικό ζωμό και σε ακολουθήσω...ως τη μέση τουλάχιστον χαχα!

για το φίλο που ρωτάει, άποψή μου είναι να κλείσεις εισιτήρια-ξενοδοχείο το νωρίτερο δυνατό γιατί μάλλον υπάρχει μεγάλη κινητοποίηση και υπάρχει πιθανότητα να μείνεις απ΄έξω. εκτός κι αν θέλεις να το ρισκάρεις, δική σου η επιλογή! χαρακτηριστικά στο booking που έψαξα για ξενοδοχείο αυτές τις μέρες, ήδη κάποια εμφανίζουν πληρότητα και πολλά άλλα έμειναν με 1-2 δωμάτια. οκ ακριβά υπάρχουν κι αν έχεις την οικονομική ευχέρεια μπορείς να βρεις πιο εύκολα. Ή φτηνά σε μεγάλη απόσταση από τα σημεία ενδιαφέροντος ωστόσο (ΔΕΘ, εκκίνηση-τερματισμός αγώνων). και μη νομίζετε πως γράφουν ότι να ναι για να κλείσεις νωρίτερα, σε αυτό που κλείσαμε εμείς μου είπαν από τη ρεσεψιόν πως πράγματι δεν είχαν άλλο δωμάτιο γενικότερα για εκείνη τη βραδιά (2/4)!

κι ένα παράπονό μου από πέρυσι.. όσοι τρέξουν το 5ρι-10ρι και πάνε με τα πόδια προς την αφετηρία (είναι πολλοί απ΄ότι είδα), χειροκροτήστε λιγάκι ρε παιδιά, εμψυχώστε λίγο κι εμάς τους 42άρηδες.. μπορεί για εσάς να είναι κάτι μηδαμινό αλλά για εμάς εκείνη τη συγκεκριμένη στιγμή (κάπου στο 38-40ο χιλιόμετρο αν θυμάμαι καλά) αξίζει όσο τίποτα άλλο στον κόσμο! θυμάμαι να περνάει πλήθος κόσμου προς την αντίθετη κατεύθυνση που ούτε να κοιτάξει γυρνούσε! και καθόμουν και παραπονιόμουν στον Καλογερίδη χαχα! τι άκουσε κι αυτός σε όλη τη διαδρομή πέρυσι.. όποιος το θυμηθεί λοιπόν, λίγη εμψύχωση παιδιά!

Τέλος για το pasta party, προβλέπω μεγαλύτερη επιτυχία από το περσινό ναυάγιο (κατέληξα ραντεβού με τον el cid χαχα!) καθώς η παρέα είναι ήδη μεγαλύτερη τόσο εντός όσο και εκτός φόρουμ! καθώς πλησιάζει ο καιρός θα το συζητήσουμε εκτενέστερα.. τώρα για μετά τον αγώνα, είπαμε μ αρέσει η μπουγάτσα. ελπίζω να γλυτώσω τον πατσά!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  08:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Infl3xibl3

Καλησπέρα σε όλους-ες,

Δήλωσα και εγώ για πρώτη φορά στον αγώνα με άμεση πληρωμή και επιβεβαίωση συμμετοχής με mail από τους διοργανωτές για τα 10χλμ σε πρώτη φάση και του χρόνου να είμαστε καλά και αν η εμπειρία είναι καλή στο 40αρι.. Ήθελα να ρωτήσω έχει ξανά τρέξει κανείς το 10άρι;;;Από χαρακτηριστικά της διαδρομής(υψομετρική,δυσκολία,ευκολία κ.λ.π.) έχει κανείς γνώμη;Επίσης μάλλον θα μετακινηθώ και εγώ με τρένο(από Αθήνα) και βλέπω ότι αρκετοί κλείνεται από τώρα tickets...Υπάρχει κίνδυνος για sold out αν το αφήσω για τελευταία στιγμή;Σκόπευα να τα κλείσω και εγώ τώρα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο αλλά επειδή θα ανέβω με ένα φίλο μου πρότεινε να το αφήσουμε για τις τελευταίες 2 βδομάδες πριν το event αλλά φοβάμαι μην φάμε άκυρο και μας βλέπω να ερχόμαστε τρέχοντας Θεσσαλονίκη!!! Να τα κλείσω τώρα λέτε;Από δωμάτια επίσης τι παίζει;Καλό είναι και αυτά να κλειστούν τώρα;

αν η διαδρομή είναι ίδια με το 12, στα πρώτα 2 χλμ υπάρχει μια γλυκιά ανηφόρα πριν το σημείο της νησιδας που κάνει ανατροφή. Σε εκείνο τ σημείο το 12 δεν είχε ταπητα και έβλεπες κόσμο να περνά από τους θαμνους και 100 μέτρα πριν την ανατροφή... Ήταν το μοναδικό σημείο που κατάλαβα κάποια κλίση, αλλά χωρίς προβληματισμο. Αν πάντως κηυνηγας χρόνο, στην pole position γιατί παίζει πολύς λαός...

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/02/2016 :  08:35:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημήτρη συνέχισε τις προπονήσεις σου χωρίς απρόοπτα και στην έκθεση μάλλον θα έχουμε πολλά να πούμε μιας και αν δεν έχω αλλά παρατραγουδα είμαστε κοντά. Τα λονγκ θα μας πουν περισσότερα. Αν ανεβάσει λίγο και ο ελσιντ θα φτιάξουμε τον δικό μας καρβουνιαρη.

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 80 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000