Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 11ος Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος" 03.04.2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 80

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  12:49:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sigi

quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by sigi


Θελω να ευχαριστησω τον Μανωλη απιστευτος σε ολα του!!οργανωτικος ,μεθοδικος και κυριως ανετος τον εβλεπες λες και δεν ειχε τρεξει!!Μπραβο και στην Μαρια που καταφερε να κανει Pb εχοντας φοβερες δυναμεις!!!




Σ ευχαριστω Γιωργο, μπραβο και σε σενα και απο εδω! Οσο για το Μανωλη, δεν ειπαμε και για το πώς μας εβρισκε μετα τα πιτ στοπ του. Περνουσε μεσα απο τους δρομεις του 5:30 τρεχοντας με 3:30, σκεφτειτε τι ψυχολογικα τους προκαλουσε

Προτιμησα να μην το γραψω για ευνοητους λογους για να μην τρομοκρατηθουν τα υπολοιπα μελη του foroum

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..



:) ...από τη μία δεν ήθελα να αφήσω τη Μαρία να τρέχει μόνη της για μεγάλο διάστημα οπότε γκάζωνα για να σας φτάσω γρήγορα και από την άλλη "άνοιγαν" και λίγο τα μπεκ ψεκασμού καυσίμου για να ξεμπουκώσουν λίγο! :Ρ

Γιώργο έκανες αγώνα τακτικής και ανταμοίφθηκες για αυτό! Καλή ξεκούραση εύχομαι τώρα και σε άλλους αγώνες με υγεία! :)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  13:25:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio


Zakis συγχαρητήρια,
πρέπει να πηγαίναμε δίπλα-δίπλα (φόραγα singlet που έλεγε Δρομείς Πεδίου Άρεως) καθώς κάναμε την ίδια ακριβώς κούρσα μέχρι το 36-37. Έπρεπε να είχαμε οργανωθεί καλύτερα στο pasta party για παρέα.



Aroulio σε ευχαριστώ πολύ και πολλά συγχαρητήρια και σε σένα για το PB σε Μαραθώνιο καπάκι από Ψάθα. Μας αποσυντόνισε το τρένο των 3.20 και οι sub-4 μείναμε από κάρβουνο...

quote:
Originally posted by Elda


Οσο για το Μανωλη, δεν ειπαμε και για το πώς μας εβρισκε μετα τα πιτ στοπ του. Περνουσε μεσα απο τους δρομεις του 5:30 τρεχοντας με 3:30, σκεφτειτε τι ψυχολογικα τους προκαλουσε



Elda το έγραψα και εγώ στο σεντόνι μου: Εμείς των 5:30-5:40 τον βλέπαμε ξαφνικά στα δεξιά μας να ξεκινάει από πιτ στοπ με σπριντ και να χάνεται ανάμεσα στο πλήθος... Ψυχολογικά, επειδή τον ξέρουμε, δεν μας προκάλεσε κανένα πρόβλημα, ίσα ίσα που χαιρόμασταν που έστω και για λίγο είχαμε επαφή. Τώρα για τους εκτός φόρουμ, νομίζω ότι είδα 2-3 να ζητάνε από τα ΕΚΑΒ λεξοτανίλ σε σπρέυ - :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  13:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Kalogeridis Ούτε μαξιλαροθήκη δεν ήταν αυτό...Περίμενα κάτι περισσότερο από εσένα... (κάνε ένα edit)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  14:06:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...στο γηπεδο Χαλανδριου...επι καθημερινης σχεδον βασης, πρωι-πρωι, τοσο ο Μανωλης οσο κι ο Αργυρης παραδιδουν δωρεαν μαθηματα ... για οποιον θελει και μπορει να τα παρακολουθησει!Απο προσωπικη εμπειρια, επειδη σε δυο περιπου μηνες κλεινω το πρωτο χρονο παρακολουθησης ...ειδα πολυ μεγαλη βελτιωση στις επιδοσεις μου!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  14:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by mashine

@Kalogeridis Ούτε μαξιλαροθήκη δεν ήταν αυτό...Περίμενα κάτι περισσότερο από εσένα... (κάνε ένα edit)

πραγματικά με κούρασε ο αγώνας, τον οποίο πρόχειρα μπορώ να τον χωρίσω σε 6 φάσεις που η καθεμία σηκώνει επί μέρους ανάλυση. Θα κουρασω άδικα τους φίλους αφού ήταν καθαρά ψυχικος αγώνας από το 13... Δε θα αποκομισει κάποιος κάτι από τυχουσες συμβουλές διαχείρισης δυνάμεων αφού ήμουν ρεστος από το 13... Ο περσινός αγώνας εξακολουθεί να είναι ο καλύτερος μου κι ας ήταν πολύ πιο αργός... Εκεί είχα να γράψω αλλά τόσα. Φέτος έτρεξα μόνο και μόνο για την τιμή των όπλων που λέμε, για τα χλμ που έγραψα ... Στην Αθήνα σκοπεύω να κάνω αγώνα που θα με αφήσει ικανοποιημενο ανεξαρτήτως επιδοσης... Με στόχο, προπόνηση, διατροφή, ενδυνάμωση για το απολαυστικοτερο 42αρι. Για ξεκούραση δε γράφω αφού δε προβλέπεται να ξεπεράσω ποτέ το μο 5ωρο/ημέρα...

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  14:57:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

και τελευταία πληροφορία πριν από λίγο ήμουν σε στέκι συγκεντρώσεις δρομέων στην Νεάπολη !! και ένας δρομέας (5ω+) μου ανέφερε ότι ζήτησε από κάποιους διασώστες ψυκτικό και του δώσανε !!! μάλλον κάποιοι δεν ήταν σωστά εφοδιασμένοι ή έπεσε στην περίπτωση που είχε προνοήσει το συγκεκριμένο γκρουπ για περισσότερο ψυκτικό !!!!
quote:
Originally posted by yannakas

@skyrunner ΠΑΟΚτσάκι κι από τον Στίβο, αν σε είχα δει σίγουρα θα σου μιλούσα 😀 εγώ φορούσα μπλε και ο Κώστας πορτοκαλί μπλούζα, δεν ξέρω αν είδες εμάς, πάντως προσωπικά το μόνο θέμα που είχα ήταν η μπουκωμένη μύτη, και είχα μαζί μου μέχρι και tu-bo-flo 😝 μαζί με τζελ, saltsticks ice-gel κλπ καλούδια... Ειλικρινά τα σχόλια μου είναι καλοπροαίρετα, και μακάρι μα εισακουσθούν... Θα είναι προς όφελος όλων πιστεύω...
Ελπίζω να τα πούμε κι από κοντά σε κάποια στιγμή 👍

Χαμογελάτε, νιώστε, βοηθήστε, αγαπήστε... Ζήστε ως ΑΝΘΡΩΠΟΙ!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  15:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Kalogeridis Εμένα να δεις πόσο με κούρασε φίλε αλλά όλα αυτά είναι μέσα στο παιχνίδι που πρέπει σε πραγματικό χρόνο να συγχρονίσεις μυαλό και σώμα ασχέτως τι θέλει το καθένα να κάνει...
Μέχρι την Αθήνα έχεις χρόνο να ανασυγκροτηθείς μην το έχεις έννοια από τώρα(80χλμ θα φτάσεις θες δεν θες )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  15:12:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο και στα δύο... Και είμαι πολύ τεμπέλης για 80 αλλά κάπου εκεί με βλέπω στο πικ. Αν και θα ξεκινήσω πολύ νωρίς, αρχές Ιουνίου, οπότε θέλει άμεση ανασυγκροτηση...

Myasics.com πασα-tempo run!

Edited by - kalogeridis on 05/04/2016 15:14:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsoumelekas
Newbie Forum Runner



10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  15:39:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1ος Μαραθώνιος και για εμένα , 3:50:35 με σχετική συντήρηση δυνάμεων καθώς φοβόμουν μην ξεμείνω στα τελευταία χλμ. Τελικά τον απομυθοποίησα καθώς πάντα τον έβλεπα σαν βουνό. Ευχαριστώ όλους στο φόρουμ που απάντησαν τις απορίες μου. Ραντεβού στην Αθήνα πλέον !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  15:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner


και τελευταία πληροφορία πριν από λίγο ήμουν σε στέκι συγκεντρώσεις δρομέων στην Νεάπολη !! και ένας δρομέας (5ω+) μου ανέφερε ότι ζήτησε από κάποιους διασώστες ψυκτικό και του δώσανε !!! μάλλον κάποιοι δεν ήταν σωστά εφοδιασμένοι ή έπεσε στην περίπτωση που είχε προνοήσει το συγκεκριμένο γκρουπ για περισσότερο ψυκτικό !!!!
quote:
Originally posted by yannakas

@skyrunner ΠΑΟΚτσάκι κι από τον Στίβο, αν σε είχα δει σίγουρα θα σου μιλούσα 😀 εγώ φορούσα μπλε και ο Κώστας πορτοκαλί μπλούζα, δεν ξέρω αν είδες εμάς, πάντως προσωπικά το μόνο θέμα που είχα ήταν η μπουκωμένη μύτη, και είχα μαζί μου μέχρι και tu-bo-flo 😝 μαζί με τζελ, saltsticks ice-gel κλπ καλούδια... Ειλικρινά τα σχόλια μου είναι καλοπροαίρετα, και μακάρι μα εισακουσθούν... Θα είναι προς όφελος όλων πιστεύω...
Ελπίζω να τα πούμε κι από κοντά σε κάποια στιγμή 👍

Χαμογελάτε, νιώστε, βοηθήστε, αγαπήστε... Ζήστε ως ΑΝΘΡΩΠΟΙ!





Σε τρεις σταθμους που ζητησα ψυκτικο , στον πρωτο ναι μεν δεν ειχαν αλλα προς μεγαλη μου εκπληξη μου προτειναν παγακια που ειχαν αρκετα , τα τυλιξαν σε καθαρη πετσετα και μου τα εδωσαν, στους αλλους 2 ειχαν ψυκτικο κανονικα

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  15:48:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και κόκα είχαν σίγουρα σε 2 σημεία, νομίζω 32.5 και 35.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikDim
Forum-Runner

Greece
110 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  15:55:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by as400

quote:
Originally posted by Skyrunner


και τελευταία πληροφορία πριν από λίγο ήμουν σε στέκι συγκεντρώσεις δρομέων στην Νεάπολη !! και ένας δρομέας (5ω+) μου ανέφερε ότι ζήτησε από κάποιους διασώστες ψυκτικό και του δώσανε !!! μάλλον κάποιοι δεν ήταν σωστά εφοδιασμένοι ή έπεσε στην περίπτωση που είχε προνοήσει το συγκεκριμένο γκρουπ για περισσότερο ψυκτικό !!!!
quote:
Originally posted by yannakas

@skyrunner ΠΑΟΚτσάκι κι από τον Στίβο, αν σε είχα δει σίγουρα θα σου μιλούσα 😀 εγώ φορούσα μπλε και ο Κώστας πορτοκαλί μπλούζα, δεν ξέρω αν είδες εμάς, πάντως προσωπικά το μόνο θέμα που είχα ήταν η μπουκωμένη μύτη, και είχα μαζί μου μέχρι και tu-bo-flo 😝 μαζί με τζελ, saltsticks ice-gel κλπ καλούδια... Ειλικρινά τα σχόλια μου είναι καλοπροαίρετα, και μακάρι μα εισακουσθούν... Θα είναι προς όφελος όλων πιστεύω...
Ελπίζω να τα πούμε κι από κοντά σε κάποια στιγμή 👍

Χαμογελάτε, νιώστε, βοηθήστε, αγαπήστε... Ζήστε ως ΑΝΘΡΩΠΟΙ!





Σε τρεις σταθμους που ζητησα ψυκτικο , στον πρωτο ναι μεν δεν ειχαν αλλα προς μεγαλη μου εκπληξη μου προτειναν παγακια που ειχαν αρκετα , τα τυλιξαν σε καθαρη πετσετα και μου τα εδωσαν, στους αλλους 2 ειχαν ψυκτικο κανονικα

AS400


Ψυκτικά δεν είχαν σε κανένα σταθμό που ρώτησα και ο AS400 που ερχόταν από πίσω μου έβρισκε!
Μάλλον σεβάστηκαν την ηλικία του...

“Life is a marathon, do not rush to “finish”, enjoy the journey!”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

as400
Advanced Forum-Runner

Greece
364 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  16:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NikDim

quote:
Originally posted by as400

quote:
Originally posted by Skyrunner


και τελευταία πληροφορία πριν από λίγο ήμουν σε στέκι συγκεντρώσεις δρομέων στην Νεάπολη !! και ένας δρομέας (5ω+) μου ανέφερε ότι ζήτησε από κάποιους διασώστες ψυκτικό και του δώσανε !!! μάλλον κάποιοι δεν ήταν σωστά εφοδιασμένοι ή έπεσε στην περίπτωση που είχε προνοήσει το συγκεκριμένο γκρουπ για περισσότερο ψυκτικό !!!!
quote:
Originally posted by yannakas

@skyrunner ΠΑΟΚτσάκι κι από τον Στίβο, αν σε είχα δει σίγουρα θα σου μιλούσα 😀 εγώ φορούσα μπλε και ο Κώστας πορτοκαλί μπλούζα, δεν ξέρω αν είδες εμάς, πάντως προσωπικά το μόνο θέμα που είχα ήταν η μπουκωμένη μύτη, και είχα μαζί μου μέχρι και tu-bo-flo 😝 μαζί με τζελ, saltsticks ice-gel κλπ καλούδια... Ειλικρινά τα σχόλια μου είναι καλοπροαίρετα, και μακάρι μα εισακουσθούν... Θα είναι προς όφελος όλων πιστεύω...
Ελπίζω να τα πούμε κι από κοντά σε κάποια στιγμή 👍

Χαμογελάτε, νιώστε, βοηθήστε, αγαπήστε... Ζήστε ως ΑΝΘΡΩΠΟΙ!





Σε τρεις σταθμους που ζητησα ψυκτικο , στον πρωτο ναι μεν δεν ειχαν αλλα προς μεγαλη μου εκπληξη μου προτειναν παγακια που ειχαν αρκετα , τα τυλιξαν σε καθαρη πετσετα και μου τα εδωσαν, στους αλλους 2 ειχαν ψυκτικο κανονικα

AS400


Ψυκτικά δεν είχαν σε κανένα σταθμό που ρώτησα και ο AS400 που ερχόταν από πίσω μου έβρισκε!
Μάλλον σεβάστηκαν την ηλικία του...

“Life is a marathon, do not rush to “finish”, enjoy the journey!”



τι να σου απαντησω τωρα ????????
λυπαμαι τα νιατα σου και την ομορφια μου
δε φταιει κανενας αλλος ,εγω φταιω που σε περιμενα στον τερματισμο μη λιποθυμήσεις

Γεια σου ρε Νικολα

AS400
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  17:42:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gtsoumelekas

1ος Μαραθώνιος και για εμένα , 3:50:35 με σχετική συντήρηση δυνάμεων καθώς φοβόμουν μην ξεμείνω στα τελευταία χλμ. Τελικά τον απομυθοποίησα καθώς πάντα τον έβλεπα σαν βουνό. Ευχαριστώ όλους στο φόρουμ που απάντησαν τις απορίες μου. Ραντεβού στην Αθήνα πλέον !



...κράτα στο μυαλό σου ότι ενδέχεται να φας σφαλιάρα ακόμα και στον 3ο σου ή 6ο σου Μαραθώνιο! Μια κακή διαχείριση δυνάμεων (επειδή θέλεις να το πας πιο "αγωνιστικά") για παράδειγμα μπορεί να σε εκτροχιάσει μια χαρά!

Join the club λοιπόν και καλή συνέχεια στις αγωνιστικές σου αναζητήσεις!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  18:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επίσης θα ήθελα να επισημάνω Μανόλη (γειά σου φίλε!!!) ότι δεν πρέπει να μπερδεύουμε το Μ.Αλέξανδρο με τον Αυθεντικό Μαραθώνιο γιατί ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ Η ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΟΥΣ αλλά και οι καιρικές συνθήκες συνήθως. Εκεί να δεις σφαλιάρες που πέφτουν αν κάποιος πάει ανυποψίαστος τί σημαίνει Αυθεντικός Μαραθώνιος
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by gtsoumelekas

1ος Μαραθώνιος και για εμένα , 3:50:35 με σχετική συντήρηση δυνάμεων καθώς φοβόμουν μην ξεμείνω στα τελευταία χλμ. Τελικά τον απομυθοποίησα καθώς πάντα τον έβλεπα σαν βουνό. Ευχαριστώ όλους στο φόρουμ που απάντησαν τις απορίες μου. Ραντεβού στην Αθήνα πλέον !



...κράτα στο μυαλό σου ότι ενδέχεται να φας σφαλιάρα ακόμα και στον 3ο σου ή 6ο σου Μαραθώνιο! Μια κακή διαχείριση δυνάμεων (επειδή θέλεις να το πας πιο "αγωνιστικά") για παράδειγμα μπορεί να σε εκτροχιάσει μια χαρά!

Join the club λοιπόν και καλή συνέχεια στις αγωνιστικές σου αναζητήσεις!

Free your feet...free your senses!



ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 80 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000