Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 11ος Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος" 03.04.2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 80

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  22:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NikDim

quote:
Originally posted by as400

quote:
Originally posted by Skyrunner


και τελευταία πληροφορία πριν από λίγο ήμουν σε στέκι συγκεντρώσεις δρομέων στην Νεάπολη !! και ένας δρομέας (5ω+) μου ανέφερε ότι ζήτησε από κάποιους διασώστες ψυκτικό και του δώσανε !!! μάλλον κάποιοι δεν ήταν σωστά εφοδιασμένοι ή έπεσε στην περίπτωση που είχε προνοήσει το συγκεκριμένο γκρουπ για περισσότερο ψυκτικό !!!!
quote:
Originally posted by yannakas

@skyrunner ΠΑΟΚτσάκι κι από τον Στίβο, αν σε είχα δει σίγουρα θα σου μιλούσα 😀 εγώ φορούσα μπλε και ο Κώστας πορτοκαλί μπλούζα, δεν ξέρω αν είδες εμάς, πάντως προσωπικά το μόνο θέμα που είχα ήταν η μπουκωμένη μύτη, και είχα μαζί μου μέχρι και tu-bo-flo 😝 μαζί με τζελ, saltsticks ice-gel κλπ καλούδια... Ειλικρινά τα σχόλια μου είναι καλοπροαίρετα, και μακάρι μα εισακουσθούν... Θα είναι προς όφελος όλων πιστεύω...
Ελπίζω να τα πούμε κι από κοντά σε κάποια στιγμή 👍

Χαμογελάτε, νιώστε, βοηθήστε, αγαπήστε... Ζήστε ως ΑΝΘΡΩΠΟΙ!





Σε τρεις σταθμους που ζητησα ψυκτικο , στον πρωτο ναι μεν δεν ειχαν αλλα προς μεγαλη μου εκπληξη μου προτειναν παγακια που ειχαν αρκετα , τα τυλιξαν σε καθαρη πετσετα και μου τα εδωσαν, στους αλλους 2 ειχαν ψυκτικο κανονικα

AS400


Ψυκτικά δεν είχαν σε κανένα σταθμό που ρώτησα και ο AS400 που ερχόταν από πίσω μου έβρισκε!
Μάλλον σεβάστηκαν την ηλικία του...

“Life is a marathon, do not rush to “finish”, enjoy the journey!”



Μου έκανε εντύπωση με τα ψυκτικά που σε κάποιο σημείο στο τέλος ένας δρομέας είχε σταματήσει και του έβαζαν ψυκτικό, σταματάει και δεύτερος για τον ίδιο λόγο και του είπαν να πάει στον επόμενο σταθμό.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thano74
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  22:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και από εμένα παιδιά!Συγχαρητήρια σε όλους

thanos
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  22:24:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
update news για τα σφουγγάρια!!
Κατόπιν από σχετική ερώτηση σε υπεύθυνο της διοργάνωσης για το θέμα μου απάντησε ότι στις προηγούμενες διοργανώσεις το μεγαλύτερο μέρος (κοντά 90-95% ) επέστρεφε αχρησιμοποίητο, για αυτό φέτος δεν έβαλαν πουθενά!! κατόπιν παρότρυνσης για του χρόνου πιθανόν να μπούνε σε δυο σημεία της διαδρομής μετά το 20χιλ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  23:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για το δρόμο θα κάνουν καμία ενόχληση στην περιφέρεια; Πες καμία κουβέντα... Ίσως αν η Πατουλιδου το εθετε σε συζήτηση να γίνει κάτι... Πέραν της βασικής χρήσης του οδοστροματος στην οποία ανταποκρινεται κουτσα στραβά, από τη στιγμή που θέλουν αληθινά την αναβάθμιση της διοργάνωσης, αυτή περνάει κατά 90% από τον δρόμο. Αλλά όχι να μας πουν ότι θα γίνει τελευταίες μέρες για να γραφτουμε στον αγώνα και να μην γίνει κάτι. Το γεγονός αποφέρει μεγάλα έσοδα στην πόλη από τον αθλοτουρισμο και καλό είναι να γίνεται κάτι για την πόλη.

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  23:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στου κουφού την πόρτα όσο θες βρόντα !!!
έχουν ενοχλήσει πολλές φορές την περιφέρεια για αυτό το θέμα !!
quote:
Originally posted by kalogeridis

Για το δρόμο θα κάνουν καμία ενόχληση στην περιφέρεια; Πες καμία κουβέντα... Ίσως αν η Πατουλιδου το εθετε σε συζήτηση να γίνει κάτι... Πέραν της βασικής χρήσης του οδοστροματος στην οποία ανταποκρινεται κουτσα στραβά, από τη στιγμή που θέλουν αληθινά την αναβάθμιση της διοργάνωσης, αυτή περνάει κατά 90% από τον δρόμο. Αλλά όχι να μας πουν ότι θα γίνει τελευταίες μέρες για να γραφτουμε στον αγώνα και να μην γίνει κάτι. Το γεγονός αποφέρει μεγάλα έσοδα στην πόλη από τον αθλοτουρισμο και καλό είναι να γίνεται κάτι για την πόλη.

Myasics.com πασα-tempo run!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2016 :  23:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προφανώς...
Δυστυχώς δεν αντιλαμβανονται ότι κάθε δρομέας ο οποίος φεύγει δυσαρεστημένος προς άλλον ανοιξιατικο αγώνα έχει διπλή αριθμητική αξία. Αν πχ απέχουν από Σαλονικη 50 δρομείς οι οποίοι ενισχύσουν ανταγωνιστικο μαραθώνιο η ψαλίδα θα μειωθεί μεταξύ των διοργανωσεων. Αν προσθεσεις ότι και η διαφήμιση που έκαναν οι φίλοι μας από το φόρουμ για το Ναύπλιο που ολοένα ανεβαίνει και αποτελεί οικονομικοτερη λύση για τον νότιο, αλλά και όμορφο τουριστικό προορισμό για οικογενειακή απόδραση, συντελουν στο να εκπιπτει στη δρομική συνείδηση ο Αλέξανδρος... Και εκεί έχουν θέμα με κάτι κλίσεις στο δρόμο αλλά ακούγεται ηπιοτερο... Άλλωστε στην Ελλάδα είμαστε, εν μέσω κρίσης. Απλά όταν στηριζεις μια τόσο ιστορική διοργάνωση έχεις απαίτηση από τους φορείς που εμπλέκονται για το καλύτερο δυνατό. Αυτό κάνουμε κι εμείς... Φαντάζομαι εσύ που τρέχεις ανελλιπώς τον αγώνα θα έχεις ονοματισει τις λακουβες.!

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  00:15:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για αυτό Παναγιώτη άρχισαν να υπάρχουν σκέψεις για street μαραθώνιο εντός του αστικού ιστού με δυο στροφές που να αναδεικνύουν την ιστορία της πόλης !! αλλά είναι ακόμα σκέψεις !!
quote:
Originally posted by kalogeridis

Προφανώς...
Δυστυχώς δεν αντιλαμβανονται ότι κάθε δρομέας ο οποίος φεύγει δυσαρεστημένος προς άλλον ανοιξιατικο αγώνα έχει διπλή αριθμητική αξία. Αν πχ απέχουν από Σαλονικη 50 δρομείς οι οποίοι ενισχύσουν ανταγωνιστικο μαραθώνιο η ψαλίδα θα μειωθεί μεταξύ των διοργανωσεων. Αν προσθεσεις ότι και η διαφήμιση που έκαναν οι φίλοι μας από το φόρουμ για το Ναύπλιο που ολοένα ανεβαίνει και αποτελεί οικονομικοτερη λύση για τον νότιο, αλλά και όμορφο τουριστικό προορισμό για οικογενειακή απόδραση, συντελουν στο να εκπιπτει στη δρομική συνείδηση ο Αλέξανδρος... Και εκεί έχουν θέμα με κάτι κλίσεις στο δρόμο αλλά ακούγεται ηπιοτερο... Άλλωστε στην Ελλάδα είμαστε, εν μέσω κρίσης. Απλά όταν στηριζεις μια τόσο ιστορική διοργάνωση έχεις απαίτηση από τους φορείς που εμπλέκονται για το καλύτερο δυνατό. Αυτό κάνουμε κι εμείς... Φαντάζομαι εσύ που τρέχεις ανελλιπώς τον αγώνα θα έχεις ονοματισει τις λακουβες.!

Myasics.com πασα-tempo run!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  00:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι αυτό θα έχει το κόστος του αφού θα χάσει το ιστορικό κομμάτι της διαδρομής από τη γενέτειρα του στρατηλατη. Βέβαια προσωπικά θα προτιμούσα τη διπλή διαδρομή εντός πόλης αφού θα έχει περισσότερους θεατές και μάλλον θα είναι με ακόμα πιο φλατ διαδρομή! Εν αναμονή λοιπόν...

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  00:39:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner

Για αυτό Παναγιώτη άρχισαν να υπάρχουν σκέψεις για street μαραθώνιο εντός του αστικού ιστού με δυο στροφές που να αναδεικνύουν την ιστορία της πόλης !! αλλά είναι ακόμα σκέψεις !!
quote:
Originally posted by kalogeridis

Προφανώς...
Δυστυχώς δεν αντιλαμβανονται ότι κάθε δρομέας ο οποίος φεύγει δυσαρεστημένος προς άλλον ανοιξιατικο αγώνα έχει διπλή αριθμητική αξία. Αν πχ απέχουν από Σαλονικη 50 δρομείς οι οποίοι ενισχύσουν ανταγωνιστικο μαραθώνιο η ψαλίδα θα μειωθεί μεταξύ των διοργανωσεων. Αν προσθεσεις ότι και η διαφήμιση που έκαναν οι φίλοι μας από το φόρουμ για το Ναύπλιο που ολοένα ανεβαίνει και αποτελεί οικονομικοτερη λύση για τον νότιο, αλλά και όμορφο τουριστικό προορισμό για οικογενειακή απόδραση, συντελουν στο να εκπιπτει στη δρομική συνείδηση ο Αλέξανδρος... Και εκεί έχουν θέμα με κάτι κλίσεις στο δρόμο αλλά ακούγεται ηπιοτερο... Άλλωστε στην Ελλάδα είμαστε, εν μέσω κρίσης. Απλά όταν στηριζεις μια τόσο ιστορική διοργάνωση έχεις απαίτηση από τους φορείς που εμπλέκονται για το καλύτερο δυνατό. Αυτό κάνουμε κι εμείς... Φαντάζομαι εσύ που τρέχεις ανελλιπώς τον αγώνα θα έχεις ονοματισει τις λακουβες.!

Myasics.com πασα-tempo run!





Καλησπέρα!
Λοιπόν, όντως σε κάποια σημεία η άσφαλτος με έκανε να θυμηθώ φίλους που έχουν τρέξει στο εξωτερικό (Ρώμη, Πράγα) και μου έλεγαν πόσο δύσκολο είναι τρέχεις μαραθώνιο σε πλακόστρωτο.
Δυστυχώς αυτή είναι η κατάσταση των δρόμων στις περισσότερες ελληνικές πόλεις.
Η διαδρομή είναι όντως αντιτουριστική σε πολλά σημεία, αλλά όχι μαραθώνιος σε 2 γύρους. Σε 2 γύρους δεν αντέχω ούτε τον ημί της Αθήνας.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  00:56:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Που να σε βάλω να κάνεις λονγκ 32 αρι σε διάδρομο!

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  01:10:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Dimitrissss: θα συμφωνήσω μαζί σου για την κατάσταση των ελληνικών δρόμων !!!
Kalogeridis: Κάποιες χρονιές μου κάνανε χαλάστρα και τις είχαν κλείσει τις λακκούβες με φρέσκο οδόστρωμα !!!! αλλά έκαναν δυναμική επανεμφάνιση και τα ονόματα ξανά κατοχυρώθηκαν !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  01:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η δυναμικη ειναι με το μερος της Θεσσαλονικης.Το Ναυπλιο δεν ξερω αν θελει αλλα το σιγουρο ειναι οτι απεχει πολυ απο τον αγωνα στη Θεσσαλονικη.
Ακομη και για τους δρομεις της αθηνας ειναι ποιο ελκυστικό ενα ταξιδι στην θεσσαλονικη. Υπαρχουν πολυ φτηνες λυσεις συν το γεγονος των 1500+δρομεων στο δρομο.Στο Ναυπλιο πρεπει να περασουν 5 χρονια για να φτασει τους 800 δρομεις αν θελουν και μπορουν να εξηπηρετισουν ενα τετοιο νουμερο.
Τα λεφτα ειναι στα 5 και 10 χιλιομετρα ,με 1 μπουκαλι νερο και μια μπανανα και φρεντο στην παραλια.Ο μαραθωνιος εχει κοπο και παρα πολλα ατομα σε εθελοντες και εμμισθους.
Οσο για το οδοστρωμα γκρινιαζα πολυ τα προηγουμενα χρονια αλλα φετος ειχα αλλες σκοτουρες.
Οποιος θελει ρεκορ παει εξω αλλιως η Θεσσαλονικη δεν μπορει να χασει απο τον εγχωριο ανταγωνισμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  01:38:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και αυτήν την εποχή ο μαραθώνιος της Θεσσαλονίκης έχει φτάσει σε νούμερα τον μαραθώνιο της Αθήνας του 2002 !! αλλά έχει ξεπεράσει κατά πολύ στις μικρότερες κούρσες φτάνοντας στα επίπεδα συμμετοχών του 2008-9 !!!
Αλλά θέλει πολύ δρόμο ακόμα !!!
quote:
Originally posted by Peter L

Η δυναμικη ειναι με το μερος της Θεσσαλονικης.Το Ναυπλιο δεν ξερω αν θελει αλλα το σιγουρο ειναι οτι απεχει πολυ απο τον αγωνα στη Θεσσαλονικη.
Ακομη και για τους δρομεις της αθηνας ειναι ποιο ελκυστικό ενα ταξιδι στην θεσσαλονικη. Υπαρχουν πολυ φτηνες λυσεις συν το γεγονος των 1500+δρομεων στο δρομο.Στο Ναυπλιο πρεπει να περασουν 5 χρονια για να φτασει τους 800 δρομεις αν θελουν και μπορουν να εξηπηρετισουν ενα τετοιο νουμερο.
Τα λεφτα ειναι στα 5 και 10 χιλιομετρα ,με 1 μπουκαλι νερο και μια μπανανα και φρεντο στην παραλια.Ο μαραθωνιος εχει κοπο και παρα πολλα ατομα σε εθελοντες και εμμισθους.
Οσο για το οδοστρωμα γκρινιαζα πολυ τα προηγουμενα χρονια αλλα φετος ειχα αλλες σκοτουρες.
Οποιος θελει ρεκορ παει εξω αλλιως η Θεσσαλονικη δεν μπορει να χασει απο τον εγχωριο ανταγωνισμο.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  07:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

Που να σε βάλω να κάνεις λονγκ 32 αρι σε διάδρομο!

Myasics.com πασα-tempo run!



Μέχρι μιαμιση ώρα έχω κάνει πριν λίγο καιρό με διαλειμματική συν ζέσταμα, αποθεραπεία. Αν ήταν για 32αρι θα είχα και κυριακάτικη εφημερίδα μαζί με όλα τα ένθετα. Έχουν τηλεόραση οι διάδρομοι βέβαια.

No pain, no gain!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  07:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν υπολογίσουμε τον ρυθμό ανάπτυξης των δρομεων σε σχέση με την αύξηση τους στον μαραθώνιο του βορρά, νομίζω ότι θα έπρεπε να τρέχουν περισσότεροι. Να δεις που θα συνηθίσω τη ζέστη της Κρήτης και θα γίνει επιλογή μου... 600 συμμετοχές σκοπεύουν για φέτος... Καθόλου άσχημα.

Myasics.com πασα-tempo run!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 80 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000