Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 11ος Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος" 03.04.2016
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 80

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  08:44:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάνως σε κανένα σημείο δεν έτρεχα μόνος. Αυτό είναι σχετικά καλό για αυτούς που φοβούνται πως θα τρέχουν και δε θα βλέπουν κανέναν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  09:29:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner

Dimitrissss: θα συμφωνήσω μαζί σου για την κατάσταση των ελληνικών δρόμων !!!
Kalogeridis: Κάποιες χρονιές μου κάνανε χαλάστρα και τις είχαν κλείσει τις λακκούβες με φρέσκο οδόστρωμα !!!! αλλά έκαναν δυναμική επανεμφάνιση και τα ονόματα ξανά κατοχυρώθηκαν !!!


Καλημέρα Παναγιώτη.
Ξέρεις γιατί δεν κάνανε (η δεν κάνουνε ποτέ;;) απονομή στους 3 πρώτους Έλληνες της γενικής;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  09:31:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μακραν καλυτερος αγωνας ο Μεγας Αλεξανδρος σε σχεση με του Ναυπλίου..
Προσωπικα στο Ναυπλιο δεν ξανα παω για αγωνα...πολύ κακη διοργανωση..πρεπει να αλλαξουν πολλα για να μαζεψουν συμμετοχες..
Για 2ημερακι,εκδρομουλα πολύ ευχαρίστως!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  09:35:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή γράφτηκαν υπερβολές:
1. Στα 4 χρονια που τρέχω η κατάσταση του οδοστρώματος της Θεσσαλονίκης ηταν ότι χειρότερο εχω δει για σοβαρό αγώνα κ όχι επιπέδου κάτω Παναγιάς. Μαλιστα έμαθα (από άνθρωπο που τον εχει τρέξει 6 χρονια πριν) πως ειναι στα ίδια χάλια η κατάσταση.
2. Αν κάποιος θέλει ρεκόρ προφανως επιλέγει το Ναύπλιο λόγω κλίσεων. Δε συγκρίνεται η διαδρομή. Εγώ το Ναύπλιο δεν το επιλέγω λόγω διαδρομής και λόγω του ότι δείχνουν πως δε σέβονται το μαραθώνιο (αν κ στη Θεσσαλονίκη οι αργοί μαραθωνοδρόμοι έπεφταν με τα 5αρια. Τι μάστιγα κ αυτά τα 5αρια...
3. Η όλη διοργάνωση θυμίζει αγώνα μικρής περιφερειακής πόλης κ όχι Θεσσαλονίκης. Και όχι, οι 1800 δρομείς δεν ειναι κ κανα ιδιαίτερα σοβαρό νούμερο - για το μέγεθος κ την αθλητική ιστορία της πόλης- για να επαναπαύονται.

Επιτέλους ξεκούραση από ρολόγια, πίνακες κτλ:)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  09:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όποιος "μέσος δρομέας" θέλει ρεκόρ επιλέγει Θεσσαλονίκη για α) ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
β) ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΤΑΘΜΩΝ γ) ΜΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΥΚΛΙΚΗ
δ) ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΔΡΟΜΕΩΝ ΣΤΟΝ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ

Πάνω απ'όλα όμως είναι η ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ μωράκια μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  09:50:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by big-blue

Επειδή γράφτηκαν υπερβολές:
1. Στα 4 χρονια που τρέχω η κατάσταση του οδοστρώματος της Θεσσαλονίκης ηταν ότι χειρότερο εχω δει για σοβαρό αγώνα κ όχι επιπέδου κάτω Παναγιάς. Μαλιστα έμαθα (από άνθρωπο που τον εχει τρέξει 6 χρονια πριν) πως ειναι στα ίδια χάλια η κατάσταση.
2. Αν κάποιος θέλει ρεκόρ προφανως επιλέγει το Ναύπλιο λόγω κλίσεων. Δε συγκρίνεται η διαδρομή. Εγώ το Ναύπλιο δεν το επιλέγω λόγω διαδρομής και λόγω του ότι δείχνουν πως δε σέβονται το μαραθώνιο (αν κ στη Θεσσαλονίκη οι αργοί μαραθωνοδρόμοι έπεφταν με τα 5αρια. Τι μάστιγα κ αυτά τα 5αρια...
3. Η όλη διοργάνωση θυμίζει αγώνα μικρής περιφερειακής πόλης κ όχι Θεσσαλονίκης. Και όχι, οι 1800 δρομείς δεν ειναι κ κανα ιδιαίτερα σοβαρό νούμερο - για το μέγεθος κ την αθλητική ιστορία της πόλης- για να επαναπαύονται.

Επιτέλους ξεκούραση από ρολόγια, πίνακες κτλ:)

..οκ θα συμφωνησω για την κατασταση του οδοστρώματος αλλα προσωπικα μου φαινεται πολύ λιγο μπροστα στην κακη οργανωση του Ναυπλίου..δεν ξερω τι εγινε φετος στο Ναυπλιο αν και κατι πηρε το αφτι μου ότι μια από τα ιδια ηταν και φετος αλλα περυσι που το ετρεξα δεν μπορει την ωρα που περναμε το 30χλμ να εχουν δωσει την εναρξη του 5αριου και εμεις να πρεπει να κανουμε ζιγκ ζαγκ για να προσπερναμε τους ''δρομεις'' περιπατο εκαναν στην ουσια, η στο 40χλμ να βρισκω παιδακια μπροστα μου από την εναρξη του αγωνα για παιδια...ξερεις?περυσι πηγαινα να σπασω τις 3.30 ωρες και τελικα εκανα 3.30 25 σκεψου μονο το ζιγκ ζαγκ ποσο μου στοιχισε..εν παση περιπτωση ο καθενας με τις ιδιοτροπίες του ισως να είμαι και λιγο υπερβολικος!

''Run smart..Run For Life''

Edited by - sotos-marathon on 06/04/2016 10:02:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  09:51:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Όποιος "μέσος δρομέας" θέλει ρεκόρ επιλέγει Θεσσαλονίκη για α) ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
β) ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΣΤΑΘΜΩΝ γ) ΜΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΥΚΛΙΚΗ
δ) ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΔΡΟΜΕΩΝ ΣΤΟΝ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟ

Πάνω απ'όλα όμως είναι η ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ μωράκια μου

...συμφωνω απολυτα φιλε Γιωργο!

''Run smart..Run For Life''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  09:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το οδόστρωμα ήταν κάπως περίεργο αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.
Ο μαραθώνιος δοκιμάζει πολλές πτυχές του ανθρώπινου νου και σώματος.
Προσωπικά, δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το οδόστρωμα. Εκεί που ήταν τραχύ, απλά το αγνοούσα.
Τρύπες, λακούβες κτλπ δε θυμάμαι να είδα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  10:26:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα Γιώργο!!
δεν θυμάμαι τα τελευταία χρόνια να έχουν κάνει τέτοιες απονομές μόνο τους 3 πρώτους της γενικής κατηγορίας ανδρών και γυναικών !! Μαραθώνιο - 10χιλ - 5χιλ. Αλλά έχω μια απορία, θα ήθελα να ξέρω τι θα γινόταν αν τερμάτιζε μέσα στην πρώτη τριάδα μια γυναίκα; !!!
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by Skyrunner

Dimitrissss: θα συμφωνήσω μαζί σου για την κατάσταση των ελληνικών δρόμων !!!
Kalogeridis: Κάποιες χρονιές μου κάνανε χαλάστρα και τις είχαν κλείσει τις λακκούβες με φρέσκο οδόστρωμα !!!! αλλά έκαναν δυναμική επανεμφάνιση και τα ονόματα ξανά κατοχυρώθηκαν !!!


Καλημέρα Παναγιώτη.
Ξέρεις γιατί δεν κάνανε (η δεν κάνουνε ποτέ;;) απονομή στους 3 πρώτους Έλληνες της γενικής;;

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  10:31:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πιστεύω πως και για μένα ο Μέγας Αλέξανδρος είναι καλύτερος σε σχέση με το Ναύπλιο μόνο και μόνο που κάνεις δυο φορές την ίδια διαδρομή εμένα μου προκαλεί πλήξη!!
Όσο αναφορά το οδόστρωμα θα συμφωνήσω με τον Αργύρη και θα προσθέσω πως όντως δεν είναι το καλύτερο δυνατό αλλά όχι και να αποτελεί φρένο για κάποιον να μην τον τρέξει..εμένα πιο πολύ με προβληματίζει ο καιρός παρά ένα μέτριο οδόστρω-
μα..



Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  10:40:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ μαζί σου !!!
για λακκούβες μέσα στον νομό Πέλλας δεν είδα καμία !!! όσο ποιο μέσα ερχόμασταν όσες εμφανίστηκαν ήταν στην δεξιά του δρόμου εκεί που κρατάει νερό, υπήρχε και οι αριστερή λωρίδα η οποία ήταν χωρίς λακκούβες ή σαμαράκια, μόνο στην μοναστηρίου θα έλεγα ότι ήταν κάπως χάλια τα πράγματα που έχει μεγάλο φόρτο οχημάτων καθημερινά !!!
quote:
Originally posted by winarg

Το οδόστρωμα ήταν κάπως περίεργο αλλά μην τα θέλουμε και όλα δικά μας.
Ο μαραθώνιος δοκιμάζει πολλές πτυχές του ανθρώπινου νου και σώματος.
Προσωπικά, δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα με το οδόστρωμα. Εκεί που ήταν τραχύ, απλά το αγνοούσα.
Τρύπες, λακούβες κτλπ δε θυμάμαι να είδα.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  11:33:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sigi

Πιστεύω πως και για μένα ο Μέγας Αλέξανδρος είναι καλύτερος σε σχέση με το Ναύπλιο μόνο και μόνο που κάνεις δυο φορές την ίδια διαδρομή εμένα μου προκαλεί πλήξη!!
Όσο αναφορά το οδόστρωμα θα συμφωνήσω με τον Αργύρη και θα προσθέσω πως όντως δεν είναι το καλύτερο δυνατό αλλά όχι και να αποτελεί φρένο για κάποιον να μην τον τρέξει..εμένα πιο πολύ με προβληματίζει ο καιρός παρά ένα μέτριο οδόστρω-
μα..


Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..



Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι το οδόστρωμα, δεν ήταν ιδανικό, αλλά αν το πρόσεχες λίγο, ήταν ανεκτό. Βέβαια αν τρέχεις κανείς σε ρυθμούς Tazi, που να προλάβεις να δει που πατάς... με ότι κινδύνους αυτό συνεπάγεται...

Άντε να κάνει κάποιος κι ένα Μαραθώνιο Γενάρη-Φλεβάρη, να τρέξουμε κι όσοι θέλουμε λίγηηη παραπάνω δροσιά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  11:54:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλους για τους τερματισμούς και τους στόχους που πέτυχαν, καλή αποθεραπεία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  11:57:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και κάτι παραλειπόμενο!!!
μπορεί στην διαδρομή να έτρεχε μαζί μας η Μαρία Πολύζου κάτοχος της καλύτερης επίδοσης στον μαραθώνιο δρόμο, λίγο πριν την κεντρική πύλη του λιμανιού μετά το κλειστό πάρκινγκ φύλαγε την διαδρομή (είχε υπηρεσία) μια γνώριμη φιγούρα με 2ω40' στον μαραθώνιο και επευφημούσε τους δρομείς η Ελένη Δόντα !!!

Edited by - Skyrunner on 06/04/2016 11:58:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2016 :  12:02:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aroulio

quote:
Originally posted by sigi

Πιστεύω πως και για μένα ο Μέγας Αλέξανδρος είναι καλύτερος σε σχέση με το Ναύπλιο μόνο και μόνο που κάνεις δυο φορές την ίδια διαδρομή εμένα μου προκαλεί πλήξη!!
Όσο αναφορά το οδόστρωμα θα συμφωνήσω με τον Αργύρη και θα προσθέσω πως όντως δεν είναι το καλύτερο δυνατό αλλά όχι και να αποτελεί φρένο για κάποιον να μην τον τρέξει..εμένα πιο πολύ με προβληματίζει ο καιρός παρά ένα μέτριο οδόστρω-
μα..


Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..



Θα συμφωνήσω κι εγώ ότι το οδόστρωμα, δεν ήταν ιδανικό, αλλά αν το πρόσεχες λίγο, ήταν ανεκτό. Βέβαια αν τρέχεις κανείς σε ρυθμούς Tazi, που να προλάβεις να δει που πατάς... με ότι κινδύνους αυτό συνεπάγεται...

Άντε να κάνει κάποιος κι ένα Μαραθώνιο Γενάρη-Φλεβάρη, να τρέξουμε κι όσοι θέλουμε λίγηηη παραπάνω δροσιά.



...παντα ο μαραθωνιος Θεσ/νικης θα προσελκυει το περισσοτερο κοσμο ... διοτι πολυ απλα ειναι η ταχυτερη διαδρομη και προσφερεται ετσι για ρεκορ!Τι να πουμε για το οδοστρωμα στο Ναυπλιο ... οτι ειναι καλυτερο της Θεσ/νικης ... η μηπως ο μαραθωνιος της Ολυμπιας...στον οποιο ειναι σαν να τρεχεις σε κουλουαρ στιβου...και παρακαλας κατα την προσπεραση αλλου δρομεα ... να μη σε πατησει κανενα αυτοκινητο!Ο μαραθωνιος Μεσσηνης ισως ειχε ενδιαφερον...αλλα κι εκει εχει ανηφορες ... και καμμια 50αρια αποτομες στροφες, αφου διερχεσαι μεσα απο χωρια!Απο αισθητικης αποψης η διαδρομη...σαφως η πιο ωραια ... αλλα δυστυχως οχι γρηγορη!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 80 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000