Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ποιός θα μας προστατέψει ...από τα τεράστια post
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

ptrspar
Forum-Runner

Afghanistan


140 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 19/12/2015 :  23:41:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάνω την αρχή. Όταν πρόκειται για προπονητικό πρόγραμμα ή κάποιο ενδιαφέρον άρθρο ..ο καθένας κοτσάρει δυο γραμμές η κανα link κ καθάρισε.
Όταν πρόκειται για κάποιο πολιτικό ζήτημα και δη κάτι το οποιό οι ίδιες οι πολιτικές αρχές το έχουν γραμμένο (βλέπε επικαιρότητα -η διάβασε στοιχειώδη ιστορία), τότε μακρόσυρτα link φίδια κάνουν την εμφάνισή τους.
Μπαίνει άνθρωπος να ενημερωθεί κ νομίζει οτι μπήκε στο Al Jazeera .
Άρα....Προτείνω λίγη παραπάνω ευαισθητοποίηση στο δρομικό περιεχόμενο γιατί
Υπάσχουν κ άνθρωποι που μπαίνουν για να ενημερωθούν για το τρέξιμο .
Επίσης για να μην παρεξηγηθώ , θεωρώ ότι η πολιτική κ κοινωνική επικαιρότητα είναι πολύ σημαντική , αλλά έχει τον χώρο έκφρασης της .

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  10:22:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλά like....

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  16:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ είναι ακριβώς ο χώρος έκφρασής της, η Γενική συζήτηση. Τα δρομικά είναι σε άλλες ενότητες, σε άλλες θεματικές. Όποιος δεν θέλει, δεν μπαίνει εδώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2015 :  17:17:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Εδώ είναι ακριβώς ο χώρος έκφρασής της, η Γενική συζήτηση. Τα δρομικά είναι σε άλλες ενότητες, σε άλλες θεματικές. Όποιος δεν θέλει, δεν μπαίνει εδώ.


+1 βλεπουμε τον τιτλο ή/και τον γραφοντα κ τα αποφευγουμε...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  15:03:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν είναι μόνο τα πολιτικά θέματα.

Έχουμε και εκείνους που νομίζουν πως τα ποστ είναι μορφή μηνυμάτων στο facebook. Κάπως έτσι, προκύπτουν για σελίδες ολόκληρες διάλογοι του στυλ:

- Γιώργο, θα πας για προπόνηση;
- Όχι Βασίλη, δε μ' αφήνει η γυναίκα μου
- Δεν εννοούσα εσένα, αλλά τον άλλο το Γιώργο, το μουλωχτό.
- Χα,χα,χα,χα,χα,χα (και τρία smilies μαζί)
- Τελικά θα πας ή δε θα πας.
- Δεν ξέρω, έφαγα σουβλάκια και βάρυνα. Θα σου πω όταν χωνέψω.
- Να σε ρωτήσω κάτι άλλο...
- Ρώτα με ότι θες
- Θα πας φέτος να τρέξεις στο Ρόττερνταμ;
- Δε σου το είπα χτες στην ταβέρνα πως φέτος βαριέμαι;
- Αναρωτιόμουν μήπως στο ενδιάμεσο άλλαξες γνώμη.
- Όχι Βασίλη δεν άλλαξα γνώμη.
- Αν αλλάξεις όμως γνώμη, θα πας;
- Εννοείται. Εσύ πως τα πήγες στο Παρανέστι;
- Μαζί δεν τερματίσαμε; Δε με είδες που δυσκολεύτηκα;
- Αν εσύ δυσκολεύτηκες, τι να πω κι εγώ; Εμένα μου φάνηκες ότι πετούσες.
- (εννιά smilies)
- (μπαίνει τρίτος στη συζητηση) Παιδιά, συγνώμη, το θέμα μας είναι η χονδροπάθεια που μου διέγνωσαν
- Α, εγώ δεν ξέρω, χονδροπάθεια δεν έπαθα ποτέ.
- Ούτε εγώ ξέρω, αλλά χτες στην ταβέρνα από το μπούτι κοτόπουλο έφαγα και τους χόνδρους, χα χα χα χα χα χα χα (και τέσσερα smilies)
- Γιώργο έχεις φοβερό χιούμορ (και έξι smilies).

Αυτό το πράγμα έχει γίνει πληγή για το φόρουμ εδώ και πολύ καιρό. Είπαμε οι φίλοι να τα λένε, όμως μερικοί μαγαρίζουν όποιο ποστ βρουν μπροστά τους. Πολλά θέματα καταντούν να μη διαβάζονται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  20:52:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια χαρά είναι, μην γινόμαστε γκρινιάρηδες!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  20:54:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Μια χαρά είναι, μην γινόμαστε γκρινιάρηδες!



+1
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2016 :  20:56:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άντε μήπως φτάσουμε τις 1111 δημοσιεύσεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  16:18:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ας μήν ξεχνάμε πως πολλοί φίλοι απο εδώ μέσα,λόγω του ότι μένουν σε διαφορετικές πόλεις και πιθανότατα σε αρκετά μεγάλη απόσταση η μία απο την άλλη,ο πιό συνήθης και άμεσος το τρόπος επικοινωνίας είναι αυτό εδώ forum.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  17:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δυστυχώς, οι πιο μεγάλοι πολυλογάδες είναι εκείνοι που μένουν στην ίδια γειτονιά (της Αθήνας) και το πρωί τα είπαν στην προπόνηση που έκαναν μαζί. Να μην παραθέσω παραδείγματα και εκτεθεί κοσμάκης...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  17:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επίσης, αν προσέξετε , υπάρχει και ένας άλλος τύπος απάντησης που ο σκοπός της είναι μόνο να μεγαλώσει άσκοπα το ποστ:

Ρωτάει ένας κακόμοιρος,
"Παιδιά, τσάι με λεμόνι στο μπαλκόνι βοηθάει;"
Απαντάει ο ειδήμων,
"Δεν ξέρω, πρώτη φορά το ακούω".

Ή,
"Παιδιά, η διαδρομή του μαραθώνιου στη Βαρκελώνη έχει ανηφόρες;"
"Δεν ξέρω. Ρώτα κάποιον που έχει πάει".



Ίσως μερικοί να νομίζουν πως βρίσκονται ακόμα στο σχολείο και τα ποστ που ανοίγουν είναι ερωτήσεις που κάνει ο δάσκαλος, οπότε νιώθουν υποχρεωμένοι να απαντήσουν. Από την άλλη, υπάρχουν και κάποιοι που νομίζουν το αντίστροφο, ότι το Υπουργείο Παιδείας τους διόρισε δασκάλους σε σχολείο της παραμεθορίου. Ανοίγουν θέμα "Πιστεύετε ο μαραθώνιος κάνει καλό;" και τρέχουν (τρέχουμε) οι υπόλοιποι να γράψουν(γράψουμε) την έκθεση ιδεών, μην και πάρουν μηδέν στον έλεγχο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  17:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

Επίσης, αν προσέξετε , υπάρχει και ένας άλλος τύπος απάντησης που ο σκοπός της είναι μόνο να μεγαλώσει άσκοπα το ποστ:

Ρωτάει ένας κακόμοιρος,
"Παιδιά, τσάι με λεμόνι στο μπαλκόνι βοηθάει;"
Απαντάει ο ειδήμων,
"Δεν ξέρω, πρώτη φορά το ακούω".

Ή,
"Παιδιά, η διαδρομή του μαραθώνιου στη Βαρκελώνη έχει ανηφόρες;"
"Δεν ξέρω. Ρώτα κάποιον που έχει πάει".



Ίσως μερικοί να νομίζουν πως βρίσκονται ακόμα στο σχολείο και τα ποστ που ανοίγουν είναι ερωτήσεις που κάνει ο δάσκαλος, οπότε νιώθουν υποχρεωμένοι να απαντήσουν. Από την άλλη, υπάρχουν και κάποιοι που νομίζουν το αντίστροφο, ότι το Υπουργείο Παιδείας τους διόρισε δασκάλους σε σχολείο της παραμεθορίου. Ανοίγουν θέμα "Πιστεύετε ο μαραθώνιος κάνει καλό;" και τρέχουν (τρέχουμε) οι υπόλοιποι να γράψουν(γράψουμε) την έκθεση ιδεών, μην και πάρουν μηδέν στον έλεγχο.




Παντού και πάντα υπήρχαν και υπάρχουν αυτά.
Σε κάθε forum.
Απλά....
Κρατάμε τα θετικά και βάζουμε στην μπάντα ότι δεν μας αρέσει και δέν μπαίνουμε εκεί που που νομίζουμε πως είναι οι ¨"πολυλογάδες¨".

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  17:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγγνώμη αλλά αυτοί οι φίλοι που σε ενοχλεί η << πολυλογια >> τους έχουν εμπνεύσουν δρομικά δεκάδες από εμάς τους νεότερους δρομικά και ηλικιακά. Μας αγκαλιασαν τόσο σε επίπεδο φόρουμ όσο και σε αγώνες που ανταμωσαμε, μας συμβουλεψαν, μας πειραξαν και αναπόφευκτα οι ατάκες και τα πειραγματα δίνουν και περνούν. Το κλίμα είναι σαφέστατα παρειστικο. Ακόμα και αν υπάρχουν αναρτήσεις που φθινουν το θέμα συζήτησης. Το φόρουμ δεν θέλει τρόικα και ναρθηκα στο επικοινωνιακο κομμάτι. Αρκεί και επιβάλλεται ο αλληλοσεβασμος. Ως εκεί. Αν τώρα στο θέμα προπόνησης πχ δεις 5 σαχλαμάρες δικές μου πέρασε τες και μπες στο ενδιαφέρον κομμάτι. Αλλά αυτό που με στεναχωρει περισσότερο είναι πως τέτοιες θέσεις φέρνουν κι αλλες. Όπως στο φόρουμ να γράφετε μόνο προπονήσεις αν Είναι κάτω του 4'/χλμ, ή ο τραυματισμός είναι άξιος συζήτησης μόνο αν έχεις πάει ήδη σε γιατρό και η αποθεραπεια κρατάει πάνω από 3 μήνες ( εννοείται ότι απαγορεύεται να γράφεις σε θέμα προπόνησης ενώ είσαι τραυματίας) κλπ. Ας πάρουν θέση οι διαχειριστές. Αυτοί είναι οι θεματοφυλακες και αυτοί ορίζουν την εικόνα και την πολιτική του φόρουμ.

Knock knock knocking on suzi's door...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bloom
Senior Forum-Runner

Greece
659 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  19:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το φόρουμ είναι πανελλήνιο, δε δικαιούται κανείς να το μετατρέπει σε παρεΐστικο. Το δρομικό κίνημα είναι πολύ μεγάλο, δεν είναι μερικές παρέες. Είναι χιλιάδες κόσμος από όλη την Ελλάδα. Η συζήτηση σε ένα φόρουμ είναι δημόσια και απαιτείται να υπάρχουν ΚΑΛΟΙ ΤΡΟΠΟΙ. Όπως σε μια κανονική δημόσια συζήτηση εκείνος που έχει τρόπους δεν ουρλιάζει, δε διακόπτει, δεν αρχίζει εν χορώ με τους κολλητούς τα ποδοσφαιρικού τύπου συνθήματα και την καζούρα, έτσι και σε ένα μεγάλης εμβέλειας φόρουμ πρέπει να έχει κανείς ΤΡΟΠΟΥΣ. Δεν είναι θέμα λογοκρισίας, είναι θέμα έλλειψης τρόπων. Συζητάνε σε ένα τόπικ για κάποιο τραυματισμό, γράφει μια απάντηση ο Γιώργος και λίγο μετά ο άλλος γράφει το ξεκάρφωτο "Γιώργο, θα τρέξεις φέτος στο Δαφνί;" και ο Γιώργος, τόσος είναι τόσα κάνει, απαντάει και πιάνουν ψιλή κουβέντα.

Αν @kalogeridis δεν καταλαβαίνεις πως αυτό το φαινόμενο είναι άσχημο, τι να πω; Όφειλες. Λες πως στη θεωρητική περίπτωση που εσύ γράψεις πέντε (δικός σου αριθμός) σαχλαμάρες (δική σου λέξη), αυτό που πρέπει να γίνει είναι εγώ να αναζητήσω τη σοβαρή απάντηση που χάθηκε κάπου στις πέντε δικές σου αναρτήσεις και στις δεκαπέντε αναλόγου επιπέδου απαντήσεις των δρομικών σου φίλων. Όχι ότι εσύ είσαι υποχρεωμένος να σέβεσαι τις συζητήσεις των άλλων, αλλά ότι οι άλλοι είναι υποχρεωμένοι να ανέχονται αυτή τη νοοτροπία του Ελληνάρα.

Ωραίες οι παρέες, όμως όποιος θέλει ψιλή κουβέντα μπορεί να φτιάξει κλειστή ομάδα στο facebook. Τότε βέβαια, πώς θα ενοχλούμε τους γύρω μας; Γιατί το θέμα για κάποιους δεν είναι μόνο να χαζολογάνε, αλλά και να γίνονται με αυτόν τον τρόπο ενοχλητικοί.




Υ.Γ.: Δεν είναι όλα τα θέματα το ίδιο και δέχομαι πως σε εκείνα που αφορούν πιο "κοινωνικές" δραστηριότητες, όπως τις εντυπώσεις μας από κάποιο αγώνα, η ψιλή κουβέντα είναι η πεμπτουσία της συζήτησης και εκεί επιβάλλεται η ελαφρότητα και η πολυλογία.

Y.Γ.2: @ANASTASIOS, επειδή τα στηλιτεύω , δε σημαίνει και πως δε γελάω με όλα αυτά, να εξηγούμαστε...

Edited by - Bloom on 17/02/2016 19:34:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  21:05:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι καλοί τρόποι και η τήρηση των κανονισμών είναι εκ των ων ουκ άνευ.
Πέρα από αυτό, forum είναι, ηλεκτρονικό καφενείο είναι, δεν χρειάζεται γκρίνια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/02/2016 :  21:09:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μα για κάποιους η γκρίνια είναι τρόπος ζωής...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000