Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Κολπική μαρμαρυγή και βιταμίνες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 26/02/2016 :  18:44:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε ολους τους φιλους και τις φίλες .
Εγω 2 χρόνια ακριβώς μετα την απίστευτη περιπετεια μου ( 4απλό by pass και μια παρα πολύ δύσκολη επιπλοκή) παίρνω φαρμακευτική αγωγή για την κολπική μαρμαρμαγή. Συγκεκριμένα παίρνω 1/2 ανκορον την ημερα και 1x3 tildiem των 90 την ημέρα. Εκτός από τις πρώτες μέρες μετά την εγχειρηση που παρουσιασα μαρμαρυγη εδω και 2 χρόνια δεν εχω οχο ΚΜ αλλά ουτε 1 αρυθμία.
Η κολπική μαρμαρυγή φίλε που παίρνεις βιταμίνες και νομίζεις οτι γλύτωσες αμα σου εγκατασταθεί μια φορά θα εχεις σιγουρα και αλλες υποτροπές. Αν θυμάμαι καλά εσύ ησουν αδιάγνωστος . Δεν ειχε διαγνωσθεί με κολπική μαρμαρυγή παρ ολες τις εξετάσεις που ειχες κάνει. Και επειδή θυμάμαι πολυ καλά θέλω να σου πω οτι η καρδιά παρουσιάζει αρυθμίες διαφορετικές καλοήθεις και κακοήθεις. Εσύ πιθανόν που εγω δεν το πιστεύω ειχες νοιώσει καποια αρυθμία πανικοβλήθηκες και μας λες τωρα οτι γλύτωσες απο την κολπικη μαρμαρυγή με μπανάνες (δηλ κάλιο) Αγαπητέ φίλε εσύ δεν ειχες ποτέ ΚΜ γιαυτό δεν δικαιούσε να μιλάς σ αυτό το φόρουμ που ολοι μας ειμαστε διαγνωσμένοι πολλά χρόνια τωρα με ΚΜ . Αλλώστε θα ηθελα να σου πω οτι παγκοσμίως υπάρχουν εκατονταδες εκκατομύρια συνανθρωποί μας με ΚΜ και δυστυχώς κανείς δεν τους εχει κανει καλά με βιταμίνες . Λες να υπάρχει μια παγκόσμια συνομοσία σε βαρος ολων υμών που πάσχουμε απο ΚΜ .;. Αναφορικά με τον αλλον τον αγενή κύριο που υπονόησε οτι μερικοί απο εμας πιθανόν προμοταρουμε γιατρούς η οτι μπορεί να ειμαστε γιατροί τον πληροφορώ οτι στο site μεσα υπαρχει και το ονομά μας και το τηλεφωνο μας . Επίσης επειδή τωρα εγώ υποπτεύομαι οτι αυτοί οι δυο κύριοι ειναι ενας με δυο προφίλ εγω ποτε δεν υποστήριξα το ablation τουλάχιστον για μένα και ακουλουθούσα παντοτε φαρμακευτική αγωγή. Παρ ολα αυτά το ablation παγκοσμίως και παράλληλα με την φαρμακρυτική αγωγή η και ξεχωριστά εχει κανει μεγάλη πρόοδο σε πολλών ειδών αρυθμίες και ταχυκαρδίες αλλα και επίσης χιλιάδες σώθηκαν απο την ΚΜ μετά από ablation. Δυστυχώς οπως εχω ξαναπεί για να κανει καποιος ablation πρεπει να ειναι ενδεδειγμένος (canditate) υποψήφιος και να πληρή ορισμένες προυποθέσεις . Πχ να μην εχει μεγαλο κόλπο η να μην εχει μονιμη ΚΜ και αλλες ακομη περιπτώσεις που γνωρίζουν μόνο οι ΓΙΑΤΡΟΙ. Και επειδή οπως ειπε ο φίλος μου ο Νίκος ο καθε ενας οργανισμός ειναι διαφορετικός τοτε και τα αποτελέσματα ειναι διαφορετικά . Αυτά από μένα και μην ακούτε τους διαφορους κατα φαντασίαν ασθενείς που το μονο που ξερουν ειναι οτι δεν ξερουν τιποτα για την ΚΜ και μας κανουν εδώ κατήχηση. Ξεχάστε βιταμένες και αηδίες και μιλήστε με τον γιατρό σας . Φίλε απο την Θεσ/νικη λυπάμαι που δεν πετυζε το ablation να ξερεις οτι πολλοι προσπαθησαν και 1και 2 και3 και 4 φορές σε αλλους εκατσε η μπίλια και σε αλκους δεν θα κατσει ποτέ . Να ειμαστε καλά και μην μας φοβήζει η ΚΜ ειναι μθα αρυθμία που δεν σκοτώνει . Θα σε σκοτώσει μονο αν αντι για την αντιπηκτική σου αγωγή πάρεις βιταμίνες
καλο βραδυ

fullstop
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000