Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 34ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2016!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 43

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  19:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μάλλον μπαίνουν όλοι να δουν τα αποτελέσματα και δεν αντέχει τόσο traffic

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PEPE
Forum-Runner

Greece
98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  19:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν δουλεύει γενικως...Νομίζω και περσι υπήρχαν παρόμοια προβλήματα.


«Αν θέλεις να τρέξεις, τρέξε ένα μίλι. Αν θέλεις να ζήσεις μια εμπειρία, τρέξε έναν μαραθώνιο».
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

paguerunner
Advanced Forum-Runner

Greece
239 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  19:50:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδες δε βλεπω σεντονια(race report) και αγχωνομαι.......

follow me if u can
@paguerunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  20:23:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
"The marathon can humble you"-Bill Rodgers
Βατερλώ💣💣💣
Το έχω πει πολλές φορές: μπορεί να έχεις τερματίσει 10 μαραθωνίους αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα τερματίσεις και τον επόμενο. Η απόσταση είναι πολύ μεγάλη και δεν ξέρεις τι θα σου συμβεί από βήμα σε βήμα. Έχεις κάνει την προπόνηση σου, δεν έχεις τραυματισμό, δεν έχεις jet lag όπως πέρσυ που έτρεξες άυπνη, είσαι "για χρόνο", είσαι για να "πάρεις εκδίκηση" για πέρσυ. Και εκεί που όλα πάνε τέλεια, σου έρχεται μια σουβλιά στο πλευρό, στο 16οχλμ. και "απλά" δε μπορείς να τρέξεις. Μέχρι το 32....Το 16-32 πήγε με πολυυυυ περπάτημα και τρέξιμο στο 6 και ...Όπως και να' χει, το διασκεδάζω. Άμα πάρεις απόφαση ότι πας "απλά" για τερματισμό, χαλαρώνεις κιόλας!
Για την ιστορία, 4:03. Πήγαινα για 3:49.
Αλλά ένας τερματισμός μαραθωνίου,, είναι ένας τερματισμός μαραθωνίου.

Αυτό είναι το ωραίο στον μαραθώνιο: προετοιμάζεσαι 3-4 μήνες (ζεστούς μήνες κιόλας) και έχεις μόνο μια ευκαιρία. Δεν μπορείς να δοκιμάσεις πάλι την άλλη Κυριακή.



Edited by - ALEXANDRA on 13/11/2016 20:24:38
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimitris Z.
Forum-Runner

Greece


65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  20:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω την τιμή να ειμαι ο δεύτερος που γράφει εντυπώσεις;Δεν αρέσκομαι να γράφω σεντόνια όπως σημείωσε ο φίλος πιο πάνω😊.
2η απόπειρα στην κλασική διαδρομή μετά από το 2013.Σαφώς πιο έτοιμος,πιο προπονημένος και με 2 άλλους μαραθώνιους δρόμου στο ενεργητικό μου από τότε και ένα μαραθώνιο βουνου(Ζαγόρι).
Χαιρέτησα τον Πάνο Μαλτέζο από την Κατούνα πριν την εκκίνηση.Του είπα ότι διαβάζω όλα τα σεντόνια του-περιγραφές😀.
Στα του αγώνα τώρα.Ήμουν τρίτο μπλοκ εκκίνησης,ξεκίνησα συγκρατημένα,ώριμα θα έλεγα.πέρασα τον ημιμαραθώνιο στο 1:49 και κρατούσα δυνάμεις για τον δεύτερο ημί.Ζέστη δεν είχε αλλά ειχε έναν εκνευριστικό δυτικό άνεμο που τον είχαμε κόντρα καθ´όλη της διαδρομής😡.Anyway,ήμουν σε τόσο καλή κατάσταση που δεν τον άφησα τον άτιμο να με επηρεάσει.Τερμάτισμός πολύ δυνατός στο 3:40:23.κάτι ψιλό-τραβήγματα είχα στον αριστερό δικέφαλο στα τελευταία 2 χλμ. αλλά ευτυχώς δε σταμάτησα γιατί έριξα λίγο το ρυθμό.
Από τροφοδοσία 3 τζελάκια και 4 saltstick.Αυτά από εμένα,καλή αποκατάσταση σε όλους!

Edited by - Dimitris Z. on 13/11/2016 20:27:33
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  20:26:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dimitris Z.

Έχω την τιμή να ειμαι ο πρώτος που γράφει εντυπώσεις;Δεν αρέσκομαι να γράφω σεντόνια όπως σημείωσε ο φίλος πιο πάνω😊.
2η απόπειρα στην κλασική διαδρομή μετά από το 2013.Σαφώς πιο έτοιμος,πιο προπονημένος και με 2 άλλους μαραθώνιους δρόμου στο ενεργητικό μου από τότε και ένα μαραθώνιο βουνου(Ζαγόρι).
Χαιρέτησα τον Πάνος Μαλτέζο από την Κατούνα πριν την εκκίνηση.Του είπα ότι διαβάζω όλα τα σεντόνια του-περιγραφές😀.
Στα του αγώνα τώρα.Ήμουν τρίτο μπλοκ εκκίνησης,ξεκίνησα συγκρατημένα,ώριμα θα έλεγα.πέρασα τον ημιμαραθώνιο στο 1:49 και κρατούσα δυνάμεις για τον δεύτερο ημί.Ζέστη δεν είχε αλλά ειχε έναν εκνευριστικό δυτικό άνεμο που τον είχαμε κόντρα καθ´όλη της διαδρομής😡.Anyway,ήμουν σε τόσο καλή κατάσταση που δεν τον άφησα τον άτιμο να με επηρεάσει.Τερμάτισμός πολύ δυνατός στο 3:40:23.κάτι ψιλό-τραβήγματα είχα στον αριστερό δικέφαλο στα τελευταία 2 χλμ. αλλά ευτυχώς δε σταμάτησα γιατί έριξα λίγο το ρυθμό.
Από τροφοδοσία 3 τζελάκια και 4 saltstick.Αυτά από εμένα,καλή αποκατάσταση σε όλους!



Σε πρόλαβα. 😆
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  20:27:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω δεν πέτυχα τον στόχο μου, αφού ενώ όλα πήγαιναν πολύ καλά, ένας πόνος στο γόνατο λίγο πριν τον Σταύρο με έβγαλε 16 λεπτά εκτός στόχου.
Οελω να ευχαριστήσω όλους εσάς για την βοήθεια και την ψυχολογική υποστήριξη και ειδικά τπν nikats που με συμβουλεύει και κάτι διανομή.
Και του χρόνου.

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimitris Z.
Forum-Runner

Greece


65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  20:28:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
😄 το διόρθωσα Αλεξάνδρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

captain556
Forum-Runner

132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  20:31:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
2 πράγματα δεν μου άρεσαν απο την διοργάνωση ,πρώτον οι σακούλες μας απο την DHL ηταν μακρια απο τον τερματισμό.Καθε επιπλέων μετρο ειναι θάνατος ειδικά αν δεν εχεις καλο τερματισμό.Και δεύτερον δεν γινεται επίσημη διοργάνωση σαν τον μαραθώνιο της Αθήνας να μην δουλεύει το site με τα αποτελέσματα.Τι μου το διαφημίζεις τοτε "μπες και δες live τα αποτελέσματα" ,δεν κατάφερα να μπω ούτε μια στιγμή μέχρι και τωρα.
Αυτα γενικα λογο αυτών των 2 γεγονότων έμεινα δυσαρεστημένος φέτος απο την διοργάνωση που γενικα στα αλλα θέματα ηταν καλη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  20:43:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by captain556

2 πράγματα δεν μου άρεσαν απο την διοργάνωση ,πρώτον οι σακούλες μας απο την DHL ηταν μακρια απο τον τερματισμό.Καθε επιπλέων μετρο ειναι θάνατος ειδικά αν δεν εχεις καλο τερματισμό.Και δεύτερον δεν γινεται επίσημη διοργάνωση σαν τον μαραθώνιο της Αθήνας να μην δουλεύει το site με τα αποτελέσματα.Τι μου το διαφημίζεις τοτε "μπες και δες live τα αποτελέσματα" ,δεν κατάφερα να μπω ούτε μια στιγμή μέχρι και τωρα.
Αυτα γενικα λογο αυτών των 2 γεγονότων έμεινα δυσαρεστημένος φέτος απο την διοργάνωση που γενικα στα αλλα θέματα ηταν καλη.



Παλαιότερα τα νούμερα τα είχαν έξω απο το καλλιμάρμαρο. Πλέον όμως λόγω πολυκοσμίας αυτό ειναι αδύνατον. Παντως πιστεύω οτι ειναι σε καλή απόσταση, οτι πρέπει για λίγο περπατημα. Δεν κανει να σταματάμε απότομα. Σε μαραθώνιους του εξωτερικού περπατάς και 3-4 χλμ για τα πράγματα. Και εκει βέβαια, λόγω πολυκοσμίας. Τι να κάνουν; Δεν υπάρχει άλλη λύση (νομίζω).

Το σαιτ, οκ, λογικό να εχει κρασαρει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

miltos70
Newbie Forum Runner

Greece


17 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  21:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τον βρήκα κάπως πιο κουραστικό σε σχέση με πέρσι, λόγω "συνθηκών" . Ψιλο-ζέστη και υγρασία, και κόντρα άνεμος για περίπου 15χλμ στο τέλος. Το αποτέλεσμα είναι ότι ενώ είχα έτοιμη τακτική, συμπαθητική προετοιμασία (αν και λίγα χλμ) και κέφια, βελτίωσα μόνο κατά λίγο τον χρόνο μου. Δεν "τράβαγε" κι τόσο το σύστημα.

Το μόνο που έχω να πω είναι ότι ο Κλασσικός χρειάζεται πάντα το σεβασμό μας.

Για την ιστορία, 4:38, και είναι ο τρίτος μου.

Συγχαρητήρια σε όλους - και του χρόνου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

biobio
Newbie Forum Runner

United Kingdom


9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  21:32:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τον ευχαριστήθηκα τον αγώνα όπως πάντα, και ειδικά τα πιτσιρίκια που το κόλλαγες και τους εθελοντές. Απο επίδοση ήμουν +5λεπτά από το στόχο, τερμάτισα σε 3:10 κυρίως λόγω του εκνευριστικού αέρα.

Παρατηρήσεις - θα συμφωνήσω σχετικά με τα αποτελέσματα στο site, ψιλοtragic. Δευτερη παρατήρηση, πόσο δύσκολο είναι να πατήσουν την μπλε γραμμή ελάχιστης απόστασης?? Στο μεγαλυτερο μέρος της διαδρομής δε φαίνεται καθόλου - εντελώς βασικό και πανευκολο να διορθωθεί. Πώς θες να ελκύσεις elite δρομείς έτσι?

Στα θετικά επίσης πως άλλαξαν τοποθεσία τα φορτηγάκια στην αφετηρία. Γενικότερα η ροή του κόσμου ήταν καλύτερη, αλλά υπάρχουν περιθώρια για μεγάλη βελτίωση ακόμα.

Edited by - biobio on 13/11/2016 21:37:48
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

biobio
Newbie Forum Runner

United Kingdom


9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  21:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by captain556

2 πράγματα δεν μου άρεσαν απο την διοργάνωση ,πρώτον οι σακούλες μας απο την DHL ηταν μακρια απο τον τερματισμό.Καθε επιπλέων μετρο ειναι θάνατος ειδικά αν δεν εχεις καλο τερματισμό.Και δεύτερον δεν γινεται επίσημη διοργάνωση σαν τον μαραθώνιο της Αθήνας να μην δουλεύει το site με τα αποτελέσματα.Τι μου το διαφημίζεις τοτε "μπες και δες live τα αποτελέσματα" ,δεν κατάφερα να μπω ούτε μια στιγμή μέχρι και τωρα.
Αυτα γενικα λογο αυτών των 2 γεγονότων έμεινα δυσαρεστημένος φέτος απο την διοργάνωση που γενικα στα αλλα θέματα ηταν καλη.



Παλαιότερα τα νούμερα τα είχαν έξω απο το καλλιμάρμαρο. Πλέον όμως λόγω πολυκοσμίας αυτό ειναι αδύνατον. Παντως πιστεύω οτι ειναι σε καλή απόσταση, οτι πρέπει για λίγο περπατημα. Δεν κανει να σταματάμε απότομα. Σε μαραθώνιους του εξωτερικού περπατάς και 3-4 χλμ για τα πράγματα. Και εκει βέβαια, λόγω πολυκοσμίας. Τι να κάνουν; Δεν υπάρχει άλλη λύση (νομίζω).

Το σαιτ, οκ, λογικό να εχει κρασαρει.



Θα συμφωνήσω, μπορεί να μην το νιώθεις ιδανικό εκείνη τη στιγμή αλλά λίγο περπάτημα βοηθάει στο recovery και προσωπικά δεν βρήκα την απόσταση ιδιαίτερα μεγάλη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mina007
Forum-Runner

Greece
83 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  22:20:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ απλά θα πω συγχαρητήρια σε όλους σας είτε τα πηγατε καλά είτε όχι με τα δικά σας δεδομένα!!!!!!!είστε έμπνευση (κ θα μιλήσω για εμένα συγκεκριμένα),τρέχω απλά ενα δεκαρι κ μόνο ονειρευομαι τον μαραθώνιο.μπραβο σας κ πάλι μπράβο,ελπιζω του χρόνου να είμαι μαζί σας στον αγώνα κ ν γράφω το πώς τα πήγα.καλη ξεκούραση κ καλά χιλιόμετρα!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2016 :  22:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια πολλα συγχαρητηρια σε ολους σας ! Σιγουρα ο ανεμος επαιξε πολυ καλα τον ρολο του! Ξεκινησα με κρυφο καημο το 3,15 ( το ειχα αναφερει σε μερικους φιλους )αλλα κατα βαθος με εκοβα για 3,20 με 3,25. Μετα τα πρωτα 13 χιλ υπεθεσα οτι καπου εκει θα βρεθω και ετσι βαλα το κεφαλι κατω ,πανω απο την ασπρη γραμμη διαγραμμισης και πηγαινα.Δεν κοιταζα ρολοι καθολου και ουτε χιλιομετρο,παρα μονο απο την περιοχη καταλαβαινα στο περιπου που ειμαι.Θα αας δωσω αναλυτικη..περιγραφη . Δωστε μου κανενα 10ημερο αδεια (!!!)να γυρισω σπιτι να προσαρμοστω !!! Σας ευχαριστω ολους ..για τα παντα !! Θα τα πουμε ! Και παλι πολλα πολλα συγχαρητηρια σε ολους σας !!

Ευχαριστω

https://panosmaltezos.wordpress.com

Edited by - Etien on 13/11/2016 22:46:57
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 43 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000