Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Shin splits
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

Delazaren
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/05/2017 :  18:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Delazaren Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
(Δεν απαντώ στο αρχικό ερώτημα αλλά νομίζω πως κάποια από αυτά που γράφει ο spiros tsi τα αναφέρουν εδώ: https://www.coursera.org/learn/science-of-training-young-athletes-part-2/)

http://kyklosdromeon.blogspot.gr/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Anthony_Quinn
Newbie Forum Runner

Greece


23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/06/2017 :  01:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα ανά περιόδους από τρέξιμο σε σίδερο. λόγω δουλειάς τρέχω πάνω στο πλοίο κατά τh προετοιμασία μου για μαραθώνιο γράφοντας αρκετά χιλιόμετρα. το πρόβλημα το απέκτησα πριν από 3 χρονια όπου και ξεκίνησα να τρέχω στο σίδερο.η λογική λέει να μην τρέχω πάνω στο σίδερο αλλα και διάδρομο - διάδρομο συνεχεια δεν μπορείς. κατά τις προπονήσεις στο δρόμο ή σε γήπεδο δεν παρουσιάζεται το πρόβλημα αυτό. με πιάνει και φεύγει μετά από λίγες μέρες. το παρουσιάζω στο ένα πόδι βεβαια. προτείνεται να κάνω ποδήλατο κατά την "αποθεραπεία" από το πρόβλημα?

Edited by - Anthony_Quinn on 02/06/2017 02:00:32
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2018 :  14:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα,πριν απο ενα 6μηνο ειχα διαγνωσθει με κσταγμα κοπωσης στην μεσοτητα της δεξια κνημης.
Μετα απο ενα 3μηνο το οστο ειχε επανελθει στην πριν το καταγμα κατασταση (εγινε μαγνητικη).
Αρχιζοντας ξανα προπονησεις και με εποπτεία προπονητη φτανω τωρα,1,5μηνα πριν τον μαραθωνιο να εχω ξανα πονο στο ιδιο σημειο.Η ακτινογραφια δεν.εδειξε κατι.Ο φυσιοθεραπευτης λεει οτι ειναι περιοστιτιδα και οχι ταδη στο οστο.Εμενα με ενοχλει στο συγκεκριμενο.σημειο και οχι σε ολο το μηκος του περιοστεου.Αναμενω εξεταση και απο ορθοπεδικο την.ερχομενη βδομαδα.
Στο τρεξιμο μετα απο 2-3 λεπτα ενοχλει οποτε σταματαω κατευθειαν.την.ασκηση.
Πιθανοτητα για περιοστιτιδα η για καταγμα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000