Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 προπόνηση
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

ghar78
Newbie Forum Runner

Greece
16 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 23/11/2016 :  22:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
4x400 σε 1.31 με 1.35 (διαλ 3 λεπτα τρέξιματάκι) και 4χ200 σε 40 με 41 (διαλ 2λεπτά περπάτημα). Έφυγα με τις ενδορφίνες συντροφιά!!! Στόχος την άνοιξη να τρέχω πάλι γρήγορα έπειτα από 20 χρόνια, άντε και κανένα 5άρι κάτω απο 25λεπτά!!!

Hermes
Elite Forum-Runner

Greece


2398 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2016 :  09:12:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
γρήγορα τα 200άρια σου εν συγκρίσει με τα 400άρια, καλό αυτό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ghar78
Newbie Forum Runner

Greece
16 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/11/2016 :  22:51:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε μικρές ηλικίες σε πανελλήνια πρωταθλήματα έκανα σπρίντ. Τώρα, όσο κι αν θέλω να το γυρίσω στις αποστάσεις (που το πάλεψα για 3-4 χρόνια)πάντα οι αντοχιτζήδες μπορούν και μου μιλάνε σε χιλιάρια στο 4.30 ενώ εγώ δυνοπαθώ!!! πιστεύω πως υπάρχει ένα peak σε κάθε DNA ανθρώπου που αποδίδει τη VOmax. Πολλοί φίλοι συντρέχτες που ποτέ δε γυμναζόντουσαν συστηματικά αλλά ήταν κατά βάση λεπτόσωμοι πάντοτε με κοντράρανε στα χιλιάρια και με ξεπερνούσαν. Βέβαια στα 100 και 200 δεν τολμούσαν να καθίσουν μαζί μου στο βατήρα. Η μετάβαση λοιπόν, η καλύτερα η υπέρβαση που προσπάθησα με κόπο τα τελευταία χρόνια να κάνω προς τον ημι και δη στο βουνό δεν μπορώ να πω οτι μου ''βγαίνει''. Ξαναγυρίζουμε λοιπόν στο γνώριμο στίβο με την αερόβια-αναερόβια προπόνηση και όπου βγεί την άνοιξη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2016 :  21:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε μου θα σου πω τη γνώμη μου.Αν θέλεις αντοχή και να πηγαίνεις γρήγορα μόνο ένας τρόπος υπάρχει. .πολλά πολλά χμ..Να έχεις χρόνο και όρεξη. Ξέχνα τα 10 άρια και κάτι τετοια.Οι προπονήσεις να είναι 15αρια που αργότερα θα γίνουν 16αρια και 18αρια.Φυσικά διατροφή για χάσιμο κιλών. Η ηλικία δεν παίζει ρόλο. .Η όρεξη και ποσο χρόνο αφιερώνεις παίζει. Αυτά γι αρχή και αν θέλεις κάτι εδώ είμαστε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000