Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 adidas ultraboost για διαδρομη σε βουνό??
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

todor
Newbie Forum Runner

Greece


33 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 29/11/2016 :  17:40:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αυτό που γράφει το θέμα!!! το Σάββατο θα συμμετάσχω στον αγώνα 10 χλμ βουνού στα Λουτρά Πόζαρ (για πρώτη μου φορά σε αγώνα βουνού). Τα παπούτσια που φοράω στα τρεξίματά μου είναι τα adidas ultraboost. Να τα χρησιμοποιήσω για τον αγώνα, που λογικά θα έχει χώμα, λάσπη, πέτρες ή να χρησιμοποιήσω τα "δεύτερα" ποιο απλά Nike που έχω??

ευχαριστώ για τις προτάσεις σας

Υ.Γ. αν δω ότι μ' αρέσει και το τρέξιμο στο βουνό, με βλέπω να επενδύω και σε καταλληλότερο παπούτσι...

KostasVer
Senior Forum-Runner

Greece


549 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2016 :  17:59:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και τα παπουτσια δεν ειναι καταλληλα λογω της σολας καθως υπαρχει πιθανοτητα να γλυστρησεις θα προτεινα τα αντιντας.Η μονη συμβουλη που μπορω να δωσω ειναι να προσεχεις παρα πολυ στις κατηφορες ειδικα αν εχει λασπη.
Ευχομαι να το ευχαριστηθεις και να μπεις και εσυ στο κλαμπ των βουνισιων!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kratistos
Newbie Forum Runner

Greece
25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2016 :  18:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτρεξα τον αγώνα 10 χλμ στο Πόζαρ και μπορώ να πω ότι κινείται κυρίως σε χωματόδρομους. Λογικά θα γλιστράει πολύ φέτος και ένα 'δρομικό' παπούτσι ίσως είναι ακατάλληλο. Θα σου πρότεινα το KANADIA της Adidas , το οποίο είναι φτηνό, και με τρακτερωτή σόλα.

ΥΓ. Μετά τον αγώνα, σου προτείνω βουτιά στην ιαματική πισίνα. Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ αποκατάσταση!!!

Montani Semper Liberi
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

todor
Newbie Forum Runner

Greece


33 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2016 :  20:16:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δυστυχώς δεν έχω άλλη επιλογή από το να τρέξω με τα παπούτσια που ήδη έχω. Στον Βόλο, δεν έχουμε και πολλές επιλογές για αγορά "ειδικού" εξοπλισμού και τέτοια ώρα (τέτοια λόγια) δεν προλαβαίνω να παραγγείλω από το δίκτυο, ούτε και να τα δοκιμάσω πριν τρέξω....
αν όμως δω ότι "κολάω" στο βουνό, τότε θα ψάξω για το κατάλληλο παπούτσι...

(αν, λέω αν, πάω από γνωστό κατάστημα-αλυσίδα αθλητικών, κοιτάω για παπούτσια trail??? κάτι σαν αυτό Adidas Galaxy Trail M-όχι από το γνωστό κατάστημα-δλδ?? )

Edited by - todor on 29/11/2016 20:48:48
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

todor
Newbie Forum Runner

Greece


33 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2016 :  18:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τελικά πήρα τελευταία στιγμή τα BROOKS CASCADIA 11 και πραγματικά μετά τον αγώνα (ο οποίος μόνο εύκολος δε μου φάνηκε) χάρηκα για την αγορά μου!!! 1000% σε 5-6 σημεία, τουλάχιστον, θα έπεφτα ή θα κολούσα στη λάσπη...

πάντως θέλω πολλή προπόνηση για βουνό, όμως αξίζει και με το παραπάνω!!!!με το χαμόγελο που είχα τερματίζοντας μάλλον για βλαμένο θα με περάσανε ;)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000