Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 ΛαγονοψοΪτης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

hlias_3
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 23/02/2017 :  11:24:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήρθε η σειρά του λαγονοψοΪτη !!! Είναι απίστευτο ! Κάθε φορά και κάτι καινούριο. Καμάρα, ιγνιακός μυς, επιγονατίδα, αχίλλειος, γάμπα και τώρα αυτός ο δύσκολος στην προφορά μυς λαγονοψοΪτης.

Ευτυχώς η ενόχληση είναι ήπια προς το παρόν και ξεκίνησε προχθές στη διαλειμματική. Στο δεύτερο 1000άρι από τα έξι, αλλά ήπια. Εχθές έκανα ενδυνάμωση και διατάσεις που βρήκα στο ίντερνετ. Σήμερα κάνω τα ίδια.

Ερώτηση, κάνω 12χλμ σήμερα ψιλοχαλαρά ? Κάνω την Κυριακή LR 15-18 ?
Καταλαβαίνω ότι ακόμα δεν είναι σοβαρό. Τα τρεξίματα μέχρι την Κυριακή θα είναι χαλαρά. Μήπως το επιβαρύνω ? Μήπως τη γλιτώσω με την ενδυνάμωση και τις διατάσεις αυτές τις μέρες ?
Μια γνώμη ???

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2017 :  14:49:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όσο συνεχίζει κανείς τις διαλειματικές τις εντάσεις και την εκρηκτικότητα για να κερδίσει κάποια δεύτερα η κάποια λεπτά τόσο θα μαθαίνει για νέους τραυματισμούς......και είναι πολλοί οι άτιμοι!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hlias_3
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2017 :  17:00:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και τι να κάνουμε. Να σταματήσουμε τις εντάσεις και τις διαλειματικές ?
Η ειρωνεία δεν είναι ωραίος τρόπος, αλλά το σχόλιο το έγραψα σε άλλο φόρουμ οικονομικό που έλεγε ότι το πρόβλημα της Ελλάδας είναι πολιτικό.
Κατά τη γνώμη μου το πρόβλημά μας δεν είναι πολιτικό. Είναι κοινωνικό και το αντιμετωπίζουμε καθημερινά. Και αν αλλάξει σήμερα η παιδεία μας, τα αποτελέσματα θα φανούν σε 30-40 χρόνια. Μέχρι τότε καληνύχτα Ελλάδα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sakis1971
Senior Forum-Runner



499 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2017 :  19:34:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όσο υπάρχει το πρόβλημα η ενδυνάμωση δεν ενδείκνυται,οι διατάσεις θα βοηθήσουν μετά από καλό ζέσταμα.
Μη ξεχνάς και την άλλη πλευρά αυτή που δεν έχει πρόβλημα.
Δες πως θα πάει με τα χαλαρά χιλιόμετρα και βλέπεις,σίγουρα οι εντάσεις επιβαρύνουν.

Δε βλέπω καμία ειρωνεία από το Βασίλη,μία πραγματικότητα ανέφερε.
Και επίσης το πρόβλημα δεν είναι κοινωνικό του στυλ "μαζί τα φάγαμε" οι υπόλοιπες δυτικές κοινωνίες είναι σε πολύ χειρότερη κατάσταση
από την ελληνική.
Το πρόβλημα είναι καθαρά ότι στην Ελλάδα γίνεται η μεγαλύτερη ληστεία όλων των εποχών από τους οικονομικούς γκάνγκστερς.


same rules apply
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hlias_3
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2017 :  20:18:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε Σάκη, είσαι και συνομήλικος, το δικό σου σχόλιο δεν έχει καμία σχέση με το σχόλιο του Βασίλη και δε νομίζω ότι δεν το καταλαβαίνεις.

Υ.Γ. Τυχαίνει να έχω γεννηθεί και μεγαλώσει στη Γερμανία. Θα σου αναφέρω 2-3 παραδείγματά από χιλιάδες.
Bansko με -15 σε μπαράκι. Έβγαιναν όλοι για τσιγάρο έξω ! Στην Ελλάδα ? Ο ελληνάρας το χαρμάνι του κανονικά και τα παιδιά του μαζί !!!
Κτηματολόγιο. Στην Ιταλία το έχουν από το 1700 !!! Η Αλβανία έχει !!! Η Ελλάδα τα έφαγε τα λεφτά. Καλό εεε ??
Ανασφάλιστα αυτοκίνητα. Ακούμε τουλάχιστον 4 χρόνια για διασταύρωση στοιχείων για να λυθεί αυτή η μάστιγα. Ακόμα περιμένουμε...
Και σου έγραψα τις πιο απλές περιπτώσεις. Μη σου γράψω και τα χειρότερα.
Ο ανθρώπινος παράγοντας είναι ο υπεύθυνος για όλα.
Αν δεν είναι σωστή μια τράπεζα, ένα supermarket, μια εταιρεία κιν τηλεφωνιας ή οτιδήποτε δε φταίει πχ ο Σκλαβενίτης, φταίνε οι υπάλληλοι του Σκλαβενίτη, φταίνε αυτοί που ασκούν το managment, η διοίκηση κλπ.
Sorry για το off topic.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

vasilis dr
Senior Forum-Runner

Greece
1026 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2017 :  02:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
φίλε και συνομήλικε Ηλία την γνώμη μου σε γενικές γραμμές σου είπα και απορώ πως το έλαβες ως ειρωνεία και το εμβάθυνες σε πολιτικοκοινωνικό επίπεδο, εντάξει και εγώ γεννήθηκα και έζησα Γερμανία και αυτά που λες είναι μεν πολύ σωστά και αληθινά(και τα λες και light) αλλά δεν χρειάζονταν...η γνώμη μου για μια ακόμη φορά είναι ότι όποιος στην ηλικία μας θέλει διαλειματικές, ταχύτητες, εντάσεις. εκρήξεις, κτλ. καλό είναι να έχει κουμπάρο φυσιοθεραπευτή η ορθοπαιδικό, είμαστε αναλώσιμοι φίλε μου και ο χρόνος δεν είναι σύμμαχός μας, η φθορά όταν την προκαλούμε δείχνει τα σημάδια της, και μεν για σένα μπορεί να είναι ''απίστευτο'' αυτό που σου συμβαίνει αλλά για άλλους, και μάλιστα τους περισσότερους, είναι κάτι το φυσιολογικό.
Όσο στο δεύτερο ερώτημά σου (''Και τι να κάνουμε. Να σταματήσουμε τις εντάσεις και τις διαλειματικές?'') η απάντηση είναι ότι ναι το να σταματήσουμε όλες αυτές τις επιβαρύνσεις, το να πετάξουμε από το χέρι το χρονόμετρο και να αισθανθούμε επιτέλους ''Δρομείς Υγείας'' θα ήταν το ιδανικότερο, φυσικά δεν περιμένω να το κάνεις αφού είσαι και εσύ ''άρρωστος'' όπως είμαι και εγώ, όπως είμαστε σχεδόν όλοι μας....

Edited by - vasilis dr on 24/02/2017 02:56:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

physiorunner
Forum-Runner

Greece


168 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/02/2017 :  18:43:17  Εμφάνιση Προφίλ  Visit physiorunner Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Είσαι σίγουρος, συνονόματε Ηλία, ότι "φταίει" ο λαγονοψοΐτης και ότι οι διατάσεις του είναι η λύση; Καλύτερη λύση θα ήταν να παρακολουθήσεις το σύμπτωμα και τη συμπεριφορά του, μειώνοντας το προπονητικό φορτίο και αυξάνοντάς το σταδιακά, ώστε να δώσεις χρόνο στην οποιαδήποτε πάσχουσα δομή, αν έχει τραυματιστεί, να επουλωθεί και να επανέλθει.

"Μέτρον άριστον"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000