Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Μετεγχειρητικες εμπειριες χονδροπαθειας 4ου βαθμου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Nikosgoun7
Newbie Forum Runner

1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 10/01/2018 :  19:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας!! το Νοεμβριο του 2016 διαγνωστικα με χονδροπαθεια 4ου βαθμου μαζι με ρηξη εσω χιαστου (ειχα ξανακανει χιαστο παλιοτερα κ δεν ανησυχησα). Το προβλημα το μεγαλο ηταν η χονδροπαθεια!! ηξερα οτι θα με περιοριζε στις αθλητικες ασχολιες μου. Εκανα την εγχειρηση το Πασχα του 2017.Για τον χονδρο (απ οτι μου ειπε ο γιατρος) χρησιμοποιηθηκε η τεχνικη του τρυπανισμου , με λιγα λογια, ανοιγει τρυπες στο κοκκαλο που δν εχει χονδρο ωστε να εχω μια αναδημιουργια του με φυσικο τροπο αλλα οχι τοσο καλη οσο ο αρχικος χονδρος . Ενα μηνα ημουν σε πληρη ακινησια κ μετα σταδιακα με φυσικοθεραπιες ξεκινησα τα πρωτα βηματα. Μεχρι στιγμης η ζωη μου κυλα φυσιολογικα αλλα αυτος ο χονδρος δεν λεει να ηρεμησει...Γυμναζω τετρακεφαλο κλπ αλλα δεν ξερω ποσο καιρο θα μου παρει εστω να αρχισω να νιωθω ασφαλης με το γονατο μου ( ακομα ποναει σε διαφορες στασεις).Ψαχνω να βρω ατομα με την ιδια εγχειρηση με εμενα ωστε να ανταλλαξουμε καποιες εμπειριες.Γενικα καθε συμβουλη χρησιμη παντα!!

Nick

ag gordios run
Newbie Forum Runner

26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2018 :  19:49:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ke then tha iremisi pote file....4 xirourgia me avti tin texniki ton tripanison...sto telos epatha ke molinsi ke kathisa 51 meres KAT gia na soso to podi mou...provlima ston xondro?= EONIO PROVLIMA me avto tha pethanoume TELOS
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MELISA
Newbie Forum Runner



3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/06/2019 :  09:57:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Nikosgoun7 και ag gordios run τελικά παιδια μετα την επέμβαση χονδροπάθειας είδατε βελτίωση?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000