Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 AMA 2018
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 22

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/09/2018 :  14:44:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by konkarien

quote:
Originally posted by papako

λούτσα θα γίνουμε ....
http://www.enikos.gr/society/596404/ti-lene-ta-merominia-gia-ton-fetino-cheimona

________
Στέφανος



Πέφτουν πλέον εκτός πρόβλεψης,εδώ και πάρα πολλά χρόνια,λόγω της κλιματικής αλλαγής.



ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΣ,στηρίζει την κίνησή σου
ΚΑΡΔΙΑ,στέλνει αίμα στο σώμα σου
ΑΝΑΣΑ,οξυγονώνει τα κυτταρά σου
αυτό όμως που σε κινεί ως το τέρμα είναι ένα.
Η ΨΥΧΗ




Βασικά, δε (θα) χρειαζόταν να γράψεις τίποτε άλλο πέραν των bold. Τρέχουν οι μετεωρολόγοι βαριά τρισδιάστατα μοντέλα που επιλύουν ένα κάρο διαφορικές εξισώσεις και για κάθε μέρα πιο μπροστά σου αναφέρουν αύξηση της αβεβαιότητας της πρόβλεψης (και μετά τη βδομάδα οι προβλέψεις δεν είναι καν προς "χρήση") και θα εμπιστευτούμε τα μερομήνια για 2 μήνες μετά; Και άντε, για το αν θα έχει κρύο ή ζέστη με πολλή (επιστημονική) φαντασία να το δεχτείς κατά κάποιο τρόπο. Αλλά και για την ύπαρξη φαινομένων υετού; Τέτοια ακρίβεια πχια;

--------------------------
Run-time Error
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/09/2018 :  16:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό που έβαλα. το έβαλα με χιουμοριστική διάθεση. ο τρόπος που προβλέπει τον καιρό είναι τα μερομήνια. καμία σχέση με επιστήμη.

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RiffRaff
Senior Forum-Runner

Greece
826 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/09/2018 :  16:38:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by papako

Αυτό που έβαλα. το έβαλα με χιουμοριστική διάθεση. ο τρόπος που προβλέπει τον καιρό είναι τα μερομήνια. καμία σχέση με επιστήμη.

________
Στέφανος



Φαντάζομαι και ο konkarien την ίδια trollερή διάθεση είχε, όπως και γω, μιας και (ακόμη και πολύ) πριν από αγώνες η πιο συχνή κουβέντα αφορά στον καιρό, με αποτέλεσμα ο καθένας να γράφει ή να διαβάζει το μακρύ και το κοντό του, που λένε. Απλά, λόγω βιασύνης το δικό μου ποστ κατέληξε σε αποτυχημένη προσπάθεια για χιούμορ. No offence...

--------------------------
Run-time Error

Edited by - RiffRaff on 21/09/2018 16:38:39
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/09/2018 :  18:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην ανησυχείς, σε κατάλαβα. Το έγραψα γιατί τα άκουσα από φίλους που δεν μπήκαν καν στον κόπο να διαβάσουν...

________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Bladerunner
Advanced Forum-Runner

235 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2018 :  12:54:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Της ...Πόπης θα γίνει στην εκκίνηση!

18500 δρομείς. Έκλεισαν οι συμμετοχές!

https://www.athensauthenticmarathon.gr/site/index.php/el/news-gr/news-articles-gr/121-news-2018-gr/536-aam-208-entries-record-gr

__________________________
Think faster than you ride
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/09/2018 :  15:23:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαμπάρι δεν πήραμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rocky
Senior Forum-Runner

Greece


546 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/10/2018 :  18:15:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και στο ζητημα(τα) αυτο(α) (πως οριζεται ο Μαραθωνοδρομος ? σου αλλαζει τη ζωη ο τερματισμος σε ενα Μαραθωνιο... κλπ) ισχυει το Αξιωμα του Κ. Ιστγουντ... (ολοι εχουμε μια γνωμη... κλπ) - Με τη διαφορα οτι πρεπει ΠΡΩΤΑ να τερματισεις σε ενα Μαραθωνιο για να εχεις δικαιωμα γνωμης στο πως οριζεται κι αν σου αλλαζει τη ζωη ή απλα σου 'λερωνει' τα παπουτσια.... - Οσοι λοιπον εχουν τερματισει εχουν δικαιωμα γνωμης... και ΟΛΕΣ οι γνωμες ειναι σεβαστες.... οσο για τους υπολοιπους θα επαναλαβω για πολλοστη φορα το εξης: Καντε το ομορφοτερο δωρο που μπορειτε στον εαυτο σας: Τρεξτε 1 Μαραθωνιο! Σημερα οχι αυριο εδω οχι αλλου! Χωρις δικαολογιες χωρις αναβολη ....

Εχω τερματισει 10 φορες μεσα σε 7.5 χρονια - μετα απο 12 προετοιμασιες (2 φορες τραυματισμοι δεν μου επετρεψαν να σταθω στην εκκινηση λιγες μερες πριν τον αγωνα) - Το τι ειναι για μενα ο Μαραθωνιος το γνωριζω εγω και οι λιγοι καλοι φιλοι μου που με εχουν συντροφευσει αυτα τα 7.5 χρονια .... για τους αλλους δυστυχως ο,τι κι αν πω δεν θα καταλαβουν.....

Μακαρι η υγεια μου να μου επιτρεψει να ξαναζησω αυτο το ονειρικο ταξιδι υπερβασης στο μελλον....

και ΝΑΙ! Εμενα προσωπικα μου αλλαξε τη ζωη....

Καλη απολαυση σε ολους οσοι θα σταθουν σε λιγες εβδομαδες στην εκκινηση! Και καλη ανταμωση στη Κουδουνα στο 41ο!!!!

___________________________
All i wanna do is GO the distance AGAIN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stat
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2018 :  16:58:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα. Πωλειται συμμετοχη στο μαραθωνιο. Με μπλουζα large. Στξν τιμη του, που αν θυμαμαι καλα ηταν 45 ευρω. Mail stelathen@gmail.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stat
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/10/2018 :  21:55:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η συμμετοχη δοθηκε, ευχαριστω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pantazis
Advanced Forum-Runner

Greece


283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/10/2018 :  07:35:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω τερματίσει σε τρεις μαραθώνιους ! Ωραία και δύσκολα παράλληλα περίπου στις πέντε ώρες ! Το δυσκολότερο είναι η διάρκεια στον χρόνο . Να συμμετέχεις δηλαδή σε σταθερή βάση χωρίς τραυματισμούς και υπερβολές . Αυτός θα είναι ο τέταρτος μαραθώνιος . Στόχος περίπου πέντε ώρες πάλι.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

hapagan
Newbie Forum Runner

Greece
46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/10/2018 :  09:55:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχει πάει κάποιος στο ΕΚΚΑΝ για προ-αθλητικό καρδιολογικό έλεγχο;

http://www.ekkan.med.uoa.gr/anakoinoseis-kai-ekdhloseis.html
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

athanaso77
Forum-Runner

83 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2018 :  17:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα, επειδη εχω βρει μια συμμετοχή από κάποιο μέλος, θέλω να κάνω μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν... Στους όρους συμμετοχής στο Μαραθώνιο υπάρχει ο παρακάτω όρος:

- Αλλαγές επί επιβεβαιωμένων εγγραφών (αντικατάσταση δρομέα, αλλαγή αγώνα) δεν είναι δυνατές σε καμία περίπτωση μετά το κλείσιμο της περιόδου εγγραφών για κάθε έναν αγώνα δρόμου της διοργάνωσης χωριστά, ή μετά από συγκεκριμένη ημερομηνία που θα ανακοινώσει η Οργανωτική Επιτροπή.
https://www.athensauthenticmarathon.gr/site/index.php/el/registration-gr/general-registration-terms-gr

Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξει η συμμετοχή στο όνομα μου και να πάω να παραλάβω εγώ το πακέτο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

catch-me-if-you-can
Forum-Runner

60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2018 :  20:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό που έχω κάνει εγώ, προηγούμενη χρονιά, ήταν να κάνω αλλαγή στοιχείων στην γραμματεία, μετά την παραλαβή του πακέτου συμμετοχής από τον αρχικό δικαιούχο. Υποθέτω ότι δεν θα έχει αλλάξει κάτι ..

quote:
Originally posted by athanaso77

Καλησπέρα, επειδη εχω βρει μια συμμετοχή από κάποιο μέλος, θέλω να κάνω μια ερώτηση για όσους γνωρίζουν... Στους όρους συμμετοχής στο Μαραθώνιο υπάρχει ο παρακάτω όρος:

- Αλλαγές επί επιβεβαιωμένων εγγραφών (αντικατάσταση δρομέα, αλλαγή αγώνα) δεν είναι δυνατές σε καμία περίπτωση μετά το κλείσιμο της περιόδου εγγραφών για κάθε έναν αγώνα δρόμου της διοργάνωσης χωριστά, ή μετά από συγκεκριμένη ημερομηνία που θα ανακοινώσει η Οργανωτική Επιτροπή.
https://www.athensauthenticmarathon.gr/site/index.php/el/registration-gr/general-registration-terms-gr

Αυτό σημαίνει ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα να αλλάξει η συμμετοχή στο όνομα μου και να πάω να παραλάβω εγώ το πακέτο;

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

papako
Senior Forum-Runner

Greece
689 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2018 :  20:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα πάτε μαζί με αυτόν που έχει το νουμερο να το πάρει. Με Τα θα πάτε στην γραμματεία για να κάνετε την αλλαγή.
Μέχρι πέρσυ κάναμε τα στραβά μάτια και αλλάζαμε τα ονόματα.


________
Στέφανος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

athanaso77
Forum-Runner

83 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2018 :  20:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φέτος θα τα κάνετε; Είμαι Πάτρα και ανεβαίνω Αθήνα επί τούτου, είναι κρίμα με τόση προετοιμασία να το μάθω τελευταία στιγμή αν τρέχω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 22 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000