Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Πως αντιμετωπίζετε το θέμα "κορονοϊός";
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 46

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  08:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν συνεχισει ο κοσμος να μη καταλαβαινει το επομενο μετρο θα ειναι αυτο της Ιταλιας και Ισπανιας ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  09:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σκληρο αλλα με τετοια νοοτροπια μαλλον αναποφευκτο...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  09:18:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και επειδή με προβληματίσατε για την "φτιαχτή" υφασμάτινη μάσκα ρώτησα νοσηλεύτρια(προϊσταμένη) και έναν γιατρό όπου συμφώνησαν ότι είναι προστατευτική εφόσον κλείνει μύτη και στόμα. Εναλλακτικά μου είπαν, άλλη μορφή μάσκας που θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε είναι...….η σερβιέτα.
Όσοι έχετε πρόσβαση στον κλάδο περίθαλψης νομίζω θα μπορούσατε να ρωτήσετε για ανάλογες λύσεις.

Φυσικά εννοείται, δεν υιοθετούμε κάτι του διαδικτύου, αν δεν συμβουλευτούμε κάποιον αρμόδιο!!!!!!!!!! Ειδικά τέτοιες μέρες.

Αν και με το ζόρι κρατήθηκα να μην βγω για τρέξιμο το χάραμα, τράβηξα 4000 επαναλήψεις σκοινάκι. Οι κοιλιακοί το απόγευμα!!! Μήπως να ανοίξουμε νέο θέμα "Πως πήγε η Κορωνοπροπόνηση σας;"

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

Edited by - gargadua on 16/03/2020 09:22:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  09:44:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[quote]Originally posted by gargadua

Και επειδή με προβληματίσατε για την "φτιαχτή" υφασμάτινη μάσκα ρώτησα νοσηλεύτρια(προϊσταμένη) και έναν γιατρό όπου συμφώνησαν ότι είναι προστατευτική εφόσον κλείνει μύτη και στόμα. Εναλλακτικά μου είπαν, άλλη μορφή μάσκας που θα μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε είναι...….η σερβιέτα.
Όσοι έχετε πρόσβαση στον κλάδο περίθαλψης νομίζω θα μπορούσατε να ρωτήσετε για ανάλογες λύσεις.

Φυσικά εννοείται, δεν υιοθετούμε κάτι του διαδικτύου, αν δεν συμβουλευτούμε κάποιον αρμόδιο!!!!!!!!!! Ειδικά τέτοιες μέρες.

Αν και με το ζόρι κρατήθηκα να μην βγω για τρέξιμο το χάραμα, τράβηξα 4000 επαναλήψεις σκοινάκι. Οι κοιλιακοί το απόγευμα!!! Μήπως να ανοίξουμε νέο θέμα "Πως πήγε η Κορωνοπροπόνηση σας;"

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.

χαχαχαχ

εδω παλι με υπουργικη αποφαση απο σημερα ειναι υποχρεωτικο να φοραμε μασκες σε δημοσιους χωρους..

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  11:16:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για όποιον ενδιφέρεται ε΄χω διάδρομο στο σπίτι και τον νοικιάζω στη φιλική τιμή 50 ευρώ την ώρα!!!Θα σας κάνω και μία εξέταση δωρεάν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  11:34:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για όποιον ενδιφέρεται ε΄χω διάδρομο στο σπίτι και τον νοικιάζω στη φιλική τιμή 50 ευρώ την ώρα!!!Θα σας κάνω και μία εξέταση δωρεάν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  11:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by LEON T

Αν συνεχισει ο κοσμος να μη καταλαβαινει το επομενο μετρο θα ειναι αυτο της Ιταλιας και Ισπανιας ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ



Αφού είμαστε ζώα!
Αθηναίοι έχουν πάει στις Σπέτσες στα εξοχικά τους και βολτάρουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  12:43:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλό είναι να μην είμαστε απόλυτοι αν η απαγόρευση θα βοηθήσει μακροχρόνια.Στο κοντινό μέλλον θα βοηθήσει αλλά σε μία έξαρση νέα δεν ξέρουμε τι θα γίνει.Αν έχουν βρεθεί φάρμακα οκ,αλλά αν δεν έχει βρεθεί κάτι πιθανώς να έχουμε τα ίδια και χειρότερα.
Ήδη Αγγλία και Σουηδία προστατεύουν ηλικιωμένους και τους άλλους τους αφήνουν ελεύθερους να κυκλοφορούν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

filipp1969
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  13:02:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παρτακιας λαος ,τη χειροτερη εξελιξη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  13:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ioma

Καλό είναι να μην είμαστε απόλυτοι αν η απαγόρευση θα βοηθήσει μακροχρόνια.Στο κοντινό μέλλον θα βοηθήσει αλλά σε μία έξαρση νέα δεν ξέρουμε τι θα γίνει.Αν έχουν βρεθεί φάρμακα οκ,αλλά αν δεν έχει βρεθεί κάτι πιθανώς να έχουμε τα ίδια και χειρότερα.
Ήδη Αγγλία και Σουηδία προστατεύουν ηλικιωμένους και τους άλλους τους αφήνουν ελεύθερους να κυκλοφορούν.



Στη Σουηδία κοιμούνται εντελώς! Είναι γιατρός ο αδερφός μου εκεί και η ζωή κυλάει ήρεμα, σα να μη συμβαίνει τίποτα. Χαμπάρι!
Ο αδερφός μου ζει εδώ και κάθε τόσο πάει και χειρουργεί εκεί. Ευτυχώς τώρα είναι εδώ. Σήμερα είπε στον διευθυντή του τι συμβαίνει εδώ (κλειστά σχολεία, μένουμε σπίτι κλπ) και ο διευθυντής του "δεν το καταλάβαινε". Θα έχουν πρόβλημα στη Σουηδία σύντομα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  13:25:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι εγω χτες μιλαγα με ενα φιλο μου στο Γκετενμποργκ που δουλευει στη volvo και μου λεει σαν να μη τρεχει τιποτα και απορουν κιολας για τα μετρα που εχουν αλλες χωρες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioma
Advanced Forum-Runner

295 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  13:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by ioma

Καλό είναι να μην είμαστε απόλυτοι αν η απαγόρευση θα βοηθήσει μακροχρόνια.Στο κοντινό μέλλον θα βοηθήσει αλλά σε μία έξαρση νέα δεν ξέρουμε τι θα γίνει.Αν έχουν βρεθεί φάρμακα οκ,αλλά αν δεν έχει βρεθεί κάτι πιθανώς να έχουμε τα ίδια και χειρότερα.
Ήδη Αγγλία και Σουηδία προστατεύουν ηλικιωμένους και τους άλλους τους αφήνουν ελεύθερους να κυκλοφορούν.



Στη Σουηδία κοιμούνται εντελώς! Είναι γιατρός ο αδερφός μου εκεί και η ζωή κυλάει ήρεμα, σα να μη συμβαίνει τίποτα. Χαμπάρι!
Ο αδερφός μου ζει εδώ και κάθε τόσο πάει και χειρουργεί εκεί. Ευτυχώς τώρα είναι εδώ. Σήμερα είπε στον διευθυντή του τι συμβαίνει εδώ (κλειστά σχολεία, μένουμε σπίτι κλπ) και ο διευθυντής του "δεν το καταλάβαινε". Θα έχουν πρόβλημα στη Σουηδία σύντομα.


Αλέξάνδρα αυτό ακριβώς λέω.Μην είμαστε σίγουροι ότι κάνουμε το σωστό με τις καραντίνες,Καλό είναι να ακούμε και τις άλλες απόψεις και όλοι θα κριθούν στο τέλος.Δυστυχώς αυτή η κρίση θα έχει και πολλούς νεκρούς
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  14:03:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αλλιώς το αντιμετωπίζουν, όπως στο ΗΒ: https://www.smh.com.au/world/europe/herd-immunity-why-britain-is-actually-letting-the-coronavirus-spread-20200315-p54a5h.html (διαβάστε το, δείτε και το διάγραμμα κάτω κάτω...)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/03/2020 :  15:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ioma

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by ioma

Καλό είναι να μην είμαστε απόλυτοι αν η απαγόρευση θα βοηθήσει μακροχρόνια.Στο κοντινό μέλλον θα βοηθήσει αλλά σε μία έξαρση νέα δεν ξέρουμε τι θα γίνει.Αν έχουν βρεθεί φάρμακα οκ,αλλά αν δεν έχει βρεθεί κάτι πιθανώς να έχουμε τα ίδια και χειρότερα.
Ήδη Αγγλία και Σουηδία προστατεύουν ηλικιωμένους και τους άλλους τους αφήνουν ελεύθερους να κυκλοφορούν.



Στη Σουηδία κοιμούνται εντελώς! Είναι γιατρός ο αδερφός μου εκεί και η ζωή κυλάει ήρεμα, σα να μη συμβαίνει τίποτα. Χαμπάρι!
Ο αδερφός μου ζει εδώ και κάθε τόσο πάει και χειρουργεί εκεί. Ευτυχώς τώρα είναι εδώ. Σήμερα είπε στον διευθυντή του τι συμβαίνει εδώ (κλειστά σχολεία, μένουμε σπίτι κλπ) και ο διευθυντής του "δεν το καταλάβαινε". Θα έχουν πρόβλημα στη Σουηδία σύντομα.


Αλέξάνδρα αυτό ακριβώς λέω.Μην είμαστε σίγουροι ότι κάνουμε το σωστό με τις καραντίνες,Καλό είναι να ακούμε και τις άλλες απόψεις και όλοι θα κριθούν στο τέλος.Δυστυχώς αυτή η κρίση θα έχει και πολλούς νεκρούς



Ναι, κατάλαβα τι εννοείς. Αλλά αντίθετα με την Αγγλία που συνειδητά δεν παίρνουν μέτρα, στη Σουηδία κοιμούνται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thesalos
Advanced Forum-Runner

220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/03/2020 :  08:13:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
λενε οτι σουηδια ολανδια αγγλια επιλεγουν αλλο τροπο να αντιμετωπισουν το θεμα .θα αφησουν τον κοσμο να νοσησει,για να αποκτησει ανοσια.θα "ελαφρωσουν "και τα ασφαλιστικα τους ταμεια απο οτι φενεται,και θα γινουν και οι αναλογοι πειραματισμοι στου κασιδιαρη το κεφαλι.θα παρει μεχρι τα χριστουγενα λενε.
παμε για νεα κατασταση μαλον
brave new world
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 46 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000