Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Για ενα καλυτερο χρονο. Συβμουλες . . .
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

OnlyVape
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/07/2023 :  21:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα σε ολους και ολες ειμαι νεος και στο φορουμ αλλα και στο τρεξιμο (4 μηνες τωρα) κατι που παλαιοτερα δεν συμπαθουσα αλλα προσφατα συμπαθησα αρκετα. Οποτε καλως σας βρηκα.

Εν ταχει και χωρις πολλα πολλα, ο στοχος μου ειναι να βγαλω το χιλιαρι κατω απο 4:20, πραγμα που εχω πετυχει και το βγαζω περιπου στα 4 λεπτα, αλλα θελω να συνεχισω και οσο μπορω να μειωσω χρονους.

28 - 170 - 79 με 12-15% λιπος στο περιπου παντα...Για να εχετε μια εικονα.

Μεχρι στιγμης εκανα απλα 5αρια 4 φορες τη βδομαδα για να συνηθισουν τα ποδια και να μπορεσω να βρω ανασες αρχικα.Γιατι στην αρχη ειχα αρκετους τραυματισμους αλλα τεσπα. Θελω να σας πω το πραγραμμα μου απο τωρα και στο εξης για να μου πειτε την γνωμη σας. Οι χρονοι που θα πω ειναι μετρημενοι απο το Mi Band 5 το οποιο με κλεβει και προσθετει χρονους.

Δευτερα --> 10χλμ Long run σε ρυθμο 6
Τριτη --> Τιποτα :/
Τεταρτη --> 5χμλ με ρυθμο 5:45-5:50
Πεμτη --> Τιποτα :/
Παρασκευη --> Δειαλλειματικη με 4 χιλιαρια αλλα θα το κανω 4x800
Σαββατο --> 5χμλ χαλαρα
Κυριακη --> Ειναι κλειστα το γηπεδο

Προς ενημερωση το στοχο μου τον εχω πετυχει και δεν με κυνηγαει καποιος οποτε θα ηθελα τη γνωμη σας επειδη πιστευω πως δεν ειμαι για κατι περισσοτερο. Σας ευχαριστω ολους εκ των προτερων για τις συμβουλες και το χρονο σας!!! (μηπως δεν επρεπε να ανοιξω ξεχωριστο θεμα) ?

Edited by - OnlyVape on 17/07/2023 23:13:58

Akis DROMEAS NO1
Newbie Forum Runner

Greece


10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2023 :  17:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλως ηρθες
Ειναι πολυ νωρις για διαλειμματικες,μην κοιτας να κατεβαζεις χρονους..για τωρα αυξησε λιγο σιγα σιγα τα χιλιομετρα την εβδομαδα..αμα μπορεις να χασεις λιγα κιλακια,βαλε και μια ενδυναμωση ποδια κορμο. τωρα εχεις καμια ενοχληση πονος?

αν ξεκινησεις το ταξιδι δεν υπαρχει υποχωρηση!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

OnlyVape
Newbie Forum Runner

Greece
2 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/07/2023 :  17:51:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω για την απαντηση.
Ειναι πολυ νωρις λες για διαλειμματικη ε?...Προς το παρον δεν εχω καποιον πονο, παρολα αυτα νομιζω πως το αριστερο γονατο θα ηθελε λιγη ενδυναμωση.
Κιλα λιγο δυσκολα να χασω χαχα, ημουν 88 κιλα και τωρα ειμαι 79-80 και εδω και καιρο δεν πεφτω παρα κατω. Επανω εχω μυικη μαζα αρκετη γι αυτο, αν και θα ηθελα τουλαχιστον 2 κιλα να πεσω, θα δειξει !
Ιδανικα ο χρονος που θα ηθελα να μειωσω ειναι μονο απο το χιλιαρι απο τα αλλα δεν με πολυ ενδιαφερει προς το παρον. Να ανεβασω αν ειναι σιγα σιγα αλλα με τι δυσκολια να τρεχω ?


Edited by - OnlyVape on 19/07/2023 17:59:06
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Akis DROMEAS NO1
Newbie Forum Runner

Greece


10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2023 :  16:49:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περιπου στο 70%-80% παλμων απλως να νιωθεις να τρεχεις ανετα!!με 5-10% αυξηση την εβδομαδα για 4-6 εβδ.μην ανυχησεις αργοτερα να δεις να βελτιωνεσαι στην ταχυτητα..χρειαζεται να εχεις υπομονη κ συνεπεια ενα ενα βημα την καθε φορα.χτισε καλα την αεροβια βαση σου!!!

αν ξεκινησεις το ταξιδι δεν υπαρχει υποχωρηση!!!

Edited by - Akis DROMEAS NO1 on 20/07/2023 16:55:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Akis DROMEAS NO1
Newbie Forum Runner

Greece


10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/07/2023 :  17:38:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και οταν πας για ενδυναμωση βαρη να ξεκινας με 10 λεπτο αργο προθερμανση μετα δυναμικες διατασεις οοπως να σκεκεσαι ορθιος στο ενα ποδι και να το λυγιζεις ελαφρα

αν ξεκινησεις το ταξιδι δεν υπαρχει υποχωρηση!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000