Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Αγορά από Sportshoes.com
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

swimgr
Newbie Forum Runner

Greece


48 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 12/10/2023 :  21:32:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σας Ξέρει κάποιος να μου πεί αν αγοράσει κάποιος από το Βρετανικό site www.sportshoes.com εξοπλισμό Run Παππούτσια Κολάν Αντιανεμικό θα πληρώσει και τελωνείο στην Ελλάδα εκτός το delivery του ηλεκτρονικού καταστήματος? Έχει αγοράσει κάποιος για να μου πεί την διαδικασία?

Ευχαριστώ

Κώστας

costasz
Forum-Runner



114 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2023 :  22:46:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα! Οχι, δεν πληρώνεις επιπλέον δασμούς. Αυτό που βλέπεις στο checkout , αυτό πληρώνεις. Για ένα διάστημα μετά το brexit κάλυπταν τους δασμούς αυτοί , τώρα πέραν των μεγάλων ευρωπαϊκων αγορών τους έχουν ενσωματώσει στο κόστος των μεταφορικών . Γι'αυτό και το αύξησαν από 8 σε 24€ . Εμένα προσωπικά δεν με συμφέρει πλεον οπότε σταμάτησα να το χρησιμοποιώ μετά από 12 χρόνια. Αν θεωρείς οτι τα 24 ευρώ καλύπτουν τη διαφορά τιμής από Ελλάδα go ahead. Οι αποστολές είναι γρήγορες συνήθως , σε εμένα (επαρχία) έκαναν από 3 εως 7-8 εργάσιμες.

Ή λέγε τι σιγής κρείττον, ή σιγήν έχε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIOS2020
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/10/2023 :  23:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα Αγγλικά καταστήματα ήταν φθηνότερα πριν από 10-15 χρόνια, όταν είχαν δωρεάν αποστολή, πριν αναπτυχθεί η εγχώρια αγορά, και βέβαια πριν το brexit. Μου κάνει εντύπωση που βρήκες συμφέρουσα αγορά από εκεί. Πρόσεχε πάντως σρτην σελίδα είναι sportsshoes.com, με 2 s.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

swimgr
Newbie Forum Runner

Greece


48 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/10/2023 :  14:34:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα. Ψάχνω κάτι συγκεκριμένο και το βρήκα εκεί. Απλά ήθελα να είμαι σίγουρος οτι δεν θα επωμιστώ επιπλέον κόστος κ.τ.λ.από Τελωνείο κτλ. Σε ευχαριστώ πολύ για την διεκρίνηση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giokal
Forum-Runner

61 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/12/2023 :  14:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ενημερωτικά το sportshoes είναι και στο amazon.uk και τα μεταφορικά μέσω amazon για ένα ζευγάρι παπούτσια με προορισμό Αθήνα είναι 12€ περίπου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000