Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Τρέξιμο και Κάπνισμα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 8

Manuell
Forum-Runner

Greece
73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/07/2008 :  00:31:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπραβο ρε παιδια. Αν καποιος δυσκολευεται (οπως ο υποφαινομενος εδω και εναν χρονο περιπου...), δεν χρειαζεται να το σταματησει και τελειως. 4-6 τσιγαρα ημερησιως, ε, δεν νομιζω πως ειναι και τοσο τραγικο. Υπαρχουν δρομεις αναμεσα μας, με αξιοσεβαστες επιδοσεις που αν και ελαχιστα, καπνιζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Grafikos
Forum-Runner

Greece
130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/07/2008 :  00:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Egw prospathw edw kai 3 xronia na arxisw to kapnisma,alla den mporw me tipota..Mono mia fora to ksekinisa gia mia ebdomada,alla meta pali to ekopsa..Isws tha eprepe na episkeutw kapoion eidiko gia na me voithisei.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Monika
Forum-Runner



77 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/07/2008 :  08:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Grafikos

Egw prospathw edw kai 3 xronia na arxisw to kapnisma,alla den mporw me tipota..Mono mia fora to ksekinisa gia mia ebdomada,alla meta pali to ekopsa..Isws tha eprepe na episkeutw kapoion eidiko gia na me voithisei.







Carpe diem! Τρέξε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimmyc
Elite Forum-Runner

1146 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/07/2008 :  22:58:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Grafikos

Egw prospathw edw kai 3 xronia na arxisw to kapnisma,alla den mporw me tipota..Mono mia fora to ksekinisa gia mia ebdomada,alla meta pali to ekopsa..Isws tha eprepe na episkeutw kapoion eidiko gia na me voithisei.


Πρέπει να αρχίσεις θεραπεία, ο χρόνος περνάει και ίσως να είναι αργά αν δε το κάνεις σύντομα. Θα δεις μεγάλη διαφορά παντού, στα νύχια σου, στην αναπνοή σου, στις αντοχές σου

Γνώση που δεν μοιράζεται δεν έχει λόγο ύπαρξης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lampros Runner
Senior Forum-Runner

Greece


846 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/08/2008 :  13:30:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε Manuell δεν ειναι τα 2 και 3 τσιγαρα που θα κανεις (και εγω πρωην καπνιστης ημουν) απλως νιωθω οτι κανω ιεροσυλια! Γι'αυτο το εκοψα και ησυχασα...

Anima Sana In Corpore Sano
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2011 :  11:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρέπει να αναζητήσετε και να δείτε την εκπομπή που παίζει τώρα η ΝΕΤ "Υγεία στην Ευρώπη".
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2011 :  13:05:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...ρωτηστε και μενα που καπνιζα εως και ενα πακετο την ημερα..και εδω και πολλα χρονια που το εκοψα ..Σ Ω Θ Η Κ Α....

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Costas1
Forum-Runner

Greece


118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2011 :  13:20:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχω κόψει μαχαίρι το τσιγάρο εδώ και 5 χρόνια σχεδόν, από τον Σεπτέμβριο του 2006. Ούτε με nicotine patches, ούτε με υπνωτισμό που έχει ειπωθεί ουκ ολίγες φορές ως την πιο αποτελεσματική λύση. Περιττό να αναφέρω ότι έκτοτε αισθάνομαι σωματικά και ψυχολογικά άλλος άνθρωπος: με σαφώς μεγαλύτερες σωματικές αντοχές και λιγοστές εκλάμψεις κατάθλιψης. Η ειρωνία ήταν ότι δεν το άρχισα όταν ήμουν φαντάρος, αλλά βλακωδώς μετέπειτα όταν ήμουν φοιτητής. Ανέκαθεν φρόντιζα να αθλούμαι, και βλέποντας με να καπνίζω δεν με πίστευα. Ήταν ειρωνικό ότι μετά από 1 πακέτο τσιγάρα, είχα ακόμη αντοχές να πάω στο γυμναστήριο, να παίξω ένα παιχνίδι ping pong ή να πάω για ένα 5Χ5. Όταν μου έλεγαν φίλοι ότι το μόνο που χρειάζεται για να το κόψεις είναι ΘΕΛΗΣΗ και μόνο ΘΕΛΗΣΗ, την έβρισκα ως απάντηση πολύ τυπική και εύκολη. Και όμως, ερχόμενος μια φορά από το Άλσος όπου ακόμη και τώρα πηγαίνω για προπόνηση, λαχανιασμένος πιο πολύ από ποτέ - σημειωτέον δε ότι το είχα πάει στο 1μιση πακέτο, κατάλαβα ότι πρέπει να το κόψω μαχαίρι. Όπερ και εγένετο.

Το μόνο που έχω να πω στον φίλο (όχι ως συμβουλή, αλλά ως ενθάρρυνση) είναι να σκέφτεται τα αρνητικά του τσιγάρου κάθε φορά που είναι έτοιμος να το βάλει στο στόμα: την αποπνικτική μυρωδιά νικοτινής που αφήνει στα ρούχα του και ως συνέπεια στο όλο του το σώμα που εκκρίνει (μέσω των ιδρωτόποιων αδένων) την νικοτίνη, το άγχος και την αναμενόμενη στυτική δυσλειτουργία. Μόνο αν το απομυθοποιήσεις, μόνο αν το μισήσεις, και δεν το δείς ως αποκούμπι για τίς στενόχωρες ώρες, τότε μπορείς να το κόψεις. Είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρεις. Προσπάθησε να το αμοπυθοποιήσεις.

Φιλικά,
Κώστας.

-----------------------------------------------------------------------------------------
“Running is real and relatively simple – but it ain't easy.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2011 :  13:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω 2-3 τα κανω παντως καθημερινα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2011 :  13:34:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το έχω ταμπού πια. Αν φουμάρεις δε σε κάνω παρέα. Κακή παρέα. Όμως πρέπει να δείτε την εκπομπή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2011 :  13:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πώς το συνδυαζετε βρε παιδια ποτε δεν το καταλαβα..εμενα με ενοχλει ο καπνος απο χλμ

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Costas1
Forum-Runner

Greece


118 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2011 :  14:00:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgosdelta

Το έχω ταμπού πια. Αν φουμάρεις δε σε κάνω παρέα. Κακή παρέα. Όμως πρέπει να δείτε την εκπομπή.



Στον ανοιχτό ελεύθερο χώρο αν θέλει κάποιος να καπνίσει, είναι ελεύθερος να κάνει ότι θέλει. Δίπλα μου, όμως, πόσο μάλλον σε κλειστό χώρο, και εν ώρα φαγητού, γίνομαι τούρμπο. Έχει υπάρξει σκηνικό σε εστιατόριο (στην Πλάκα) όπου ενώ κανείς δεν κάπνιζε, έρχεται ένα ζευγάρι και κάθεται στο διπλανό τραπέζι μας: στην κοπέλα μου και σε μένα. H ειρωνία είναι ότι φάτσα κάρτα απέναντι υπήρχε το περίφημο "Please no smoking". Σηκωθήκαμε και ακυρώσαμε την παραγγελία αμέσως. Ούτε μα και μου. Αλλά....δεν τους νοιάζει, γιατί οι καπνιστές είναι πιο πολλοί από τους μη καπνιστές. Προσέχτε! Λέω ΜΗ ΚΑΝΠΙΣΤΕΣ, και όχι ΑΝΤΙΚΑΠΝΙΣΤΕΣ. Αν θέλεις, κάπνισε στο δικό σου προσωπικό αεριζόμενο χώρο. Είναι, ούτως ή άλλως, αναφαίρετο συνταγματικό σου δικαίωμα.

Φίλε Γιώργο, το "Η Υγεία στην Ευρώπη" το έχω δει και αν μην τι άλλο είναι διαφωτιστικό. http://www.edutv.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1349&Itemid=188
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/07/2011 :  14:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο Κώστα, το βρήκες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2011 :  11:21:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

Εγω 2-3 τα κανω παντως καθημερινα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Ακόμα βρε μπαγάσα? Και τώρα που θα αρχίσεις προετοιμασία για την κλασική?


IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/07/2011 :  11:27:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman

quote:
Originally posted by Savvas

Εγω 2-3 τα κανω παντως καθημερινα.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Ακόμα βρε μπαγάσα? Και τώρα που θα αρχίσεις προετοιμασία για την κλασική?


IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!

..........καλημερα κοουτς...απο θεσσαλονικη...ποτε θα τρεξουμε μαζι???? (Γκριζομαλιδες-παπουδες...)

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 8 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000