Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

achilleys
Newbie Forum Runner

12 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/02/2016 :  10:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ , ΕΚΑΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΤΙΣ 6,30 ΚΜ ΚΑ;Ι ΤΗΝ ΑΝΕΤΑΞΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΔΙΠΛΟ ΡΥΘΜΟΝΟΡΝ ΤΩΝ 150 . Η ΑΝΑΤΑΞΗ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΩΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΚΜ ΚΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΩΡΑ ΠΡΙΝ ΕΙΧΑΝ ΑΝΕΒΕΙ ΟΙ ΣΦΥΓΜΟΙ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ 95 ΑΠΟ 70-75 ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ ΞΥΠΝΗΣΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΚΜ. ΕΠΙΣΗΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ
ΟΤΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΚΜ ΟΙ ΣΦΥΓΜΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΟΥΣ 105
ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΦΥΓΜΟΙ ΑΚΑΝΟΝΙΣΤΟΙ ΕΝΑΙ ΠΡΙΝ ΗΤΑΝ ΡΥΘΜΙΚΟΙ ΟΙ ΣΦΥΓΜΟΙ. ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ Η ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΝΒΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Giovanni
Forum-Runner

Greece
51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/02/2016 :  14:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Dolphin, καλησπέρα!
Για να πάρεις μία τέτοια απόφαση, προφανώς έχεις τη σύσταση του γιατρού σου και εσύ προσωπικά ελπίζεις σε μία βελτίωση της κατάστασής σου. Εξ ορισμού λοιπόν δεν θα έπρεπε να έχεις τέτοιο άγχος, γιατί μόνο καλό έως άριστο αποτέλεσμα μπορεί να προκύψει από ένα ablation. Για επιπλοκές δεν γνωρίζω, ούτε έχω ακούσει, αλλά πρόκειται για ασφαλή διαδικασία (δες και το site παρακάτω). Έχω κάνει 2 ablations, το ένα για κολπική ταχυκαρδία όπως κι εσύ, και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Πόνο επίσης δεν θα νιώσεις, παρά μόνο αυτό το ελάχιστο τσιμπηματάκι προκειμένου να εισαχθούν οι καθετήρες στη μηριαία φλέβα. Τίποτα άλλο. Οι όποιες ουσίες χορηγηθούν ή ενδεχόμενη βηματοδότηση κατά τη διάρκεια του ablation για τεχνητή πρόκληση ταχυκαρδίας θα σου προκαλέσουν απλά ένα γνώριμο αίσθημα ταχυκαρδίας, ίσως λίγο εντονότερο από τα επεισόδιά σου κάποιες φορές, αλλά απόλυτα ελεγχόμενο σε κάθε περίπτωση από το γιατρό σου. Κανένας λόγος ανησυχίας.
Ελπίζω ειλικρινά να πάνε όλα καλά τόσο κατά την επέμβαση όσο και κυρίως μετά... Να μπεις με κουράγιο, ψυχική δύναμη κι εμπιστοσύνη στο γιατρό σου. Να βγεις ακόμη πιο δυνατός, υγιής και έτοιμος να μοιραστείς τα νέα σου εκ νέου με το forum. Καλή επιτυχία να έχεις!

Στη διάθεσή σου για όποια άλλη απορία ή ό,τι άλλο χρειαστεί.

http://arrhythmias.gr/index.php/2012-11-13-11-06-48/ablation-kolpikis-tachikardias-menu
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dolphin
Newbie Forum Runner

Greece
9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2016 :  04:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Giovanni ευχαριστώ για την απάντηση σου. Εμένα με τρομάζει ο πόνος περισσότερο και η αδενοσυνη εκείνη την στιγμή. Ελπίζω όλα να πάνε καλά και γρήγορα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

johnc
Newbie Forum Runner

Greece


36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2016 :  21:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Dolphin στείλε μου το τηλ σου στο johnnycampell@gmail.com .

Eχω κανει ablation υπερκοιλιακης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

johnc
Newbie Forum Runner

Greece


36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2016 :  21:12:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα μετα απο πολυ καιρο.6 μηνεσ μετα την καταλυση υπερκοιλιακης επανεισοδου και ειμαι ολη μερα σε κολπικη διδιμια-τριδιμια και κανω ριπες κολπικης ταχυκαρδιας.Οτι χειροτερο το ablation.μακαρι να μην το ειχα κανει ποτε. απο αυριο ρυθμονορμ...Ημουν 10000% καλα πριν το κωλο ablation.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dolphin
Newbie Forum Runner

Greece
9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2016 :  01:10:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ποιον το έκανες Johnc ? εγώ πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης και ηλεκτροφυσιολογος πολύ γνωστός μου ζήτησε 800 ευρώ για να μου το κάνει !!! Μιλάμε για πανεπιστημιακό !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

johnc
Newbie Forum Runner

Greece


36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/02/2016 :  15:02:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dolphin

Σε ποιον το έκανες Johnc ? εγώ πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης και ηλεκτροφυσιολογος πολύ γνωστός μου ζήτησε 800 ευρώ για να μου το κάνει !!! Μιλάμε για πανεπιστημιακό !



Ξέρω και τον γιατρο και το νοσοκομειο.ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑθΟΣ.στειλε μειλ με το τηλ σου που σου λεω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dolphin
Newbie Forum Runner

Greece
9 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2016 :  09:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Johnc σου έστειλα το τηλ μου όποτε μπορείς πάρε με. Σε ευχαριστώ πολύ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2016 :  09:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαιρετώ τους καλόκαρδους με τις ευαισθησίες τους.
Φίλε Johnc, ειλικρινά λυπάμαι που μετά το ablation που έκανες είχες προβλήματα, αλλά τώρα κάνεις ένα λάθος. Προτρέπεις να αποφεύγουν το "κωλο-ablation", χωρίς να λαμβάνεις υπόψιν τα παρακάτω.
1.Ο κάθε οργανισμός είναι μοναδικός. Δεν υπάρχει κανένας όμοιος με τον δικό σου, ώστε να βγαίνουν καθολικά συμπεράσματα. Δηλ. "αφου ήταν αποτυχία σε μένα το ablation, θα είναι αποτυχία σε όλους."
2.Υπάρχουν εξειδικευμένοι επιστήμονες, που σίγουρα ξέρουν καλύτερα από τον καθένα μας, έχουν κάνει εκατοντάδες επεμβάσεις, και όμως δεν προσεγγίζουν το θέμα τόσο απόλυτα όπως εσύ (ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΛΑΘΟΣ). Σε μένα τουλάχιστον ο γιατρός που έκανε την επέμβαση, μου επισήμανε και τα ποσοστά επιτυχίας και τους κινδύνους
3.Σίγουρα θα έχεις διαβάσει στο site, ότι οι γιατροί δίνουν ποσοστά επιτυχίας (για την κολπική μαρμαρυγή π.χ. δίνουν 65-70%). Αν εσύ ατύχησες, γιατί πρέπει να ατυχήσουν όλοι?
4. Γράφεις λοιπόν να μην κάνει ablation η Dolphin, χωρίς να ξέρεις τίποτα για την υγεία της. Αν τελικά σε ακούσει και δεν κάνει, και πάθει ανήκεστο βλάβη, θα αναλάβεις την ευθύνη?
5. Πριν 5 χρόνια περίπου έκανα ablation, από τότε δεν ξαναέκανα ΚΜ,
ποτέ όμως δεν προέτρεψα να κάνουν ablation. Το ίδιο συμβαίνει και με τον Χρήστο και τον Giovanni, που μετά απο ανεπιτυχή ablation, ποτέ δεν έγραψαν "μην το κάνετε". Σε κάθε περίπτωση οι εξειδικευμένοι γιατροί ξέρουν καλύτερα απο τον καθένα μας, και η εμπειρία του καθενός δεν είναι κανόνας για όλους.
6. Την ευθύνη για επέμβαση ή φάρμακα, πρέπει να την παίρνει ο καθένας μόνος του, σε συνεργασία με εξειδικευμένους γιατρούς που θα εμπιστευτεί, και χωρίς προτροπή από τρίτους. Σίγουρα η εμπειρία του καθενός μας, καλό είναι να λαμβάνεται υπόψιν, δεν μπορεί όμως να είναι μπούσουλας.
Αυτά...... Αγάντα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

n1kcha
Forum-Runner

90 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/02/2016 :  22:16:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dolphin

Σε ποιον το έκανες Johnc ? εγώ πήγα σε δημόσιο νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης και ηλεκτροφυσιολογος πολύ γνωστός μου ζήτησε 800 ευρώ για να μου το κάνει !!! Μιλάμε για πανεπιστημιακό !




quote:
Originally posted by NikosS


5. Σε κάθε περίπτωση οι εξειδικευμένοι γιατροί ξέρουν καλύτερα απο τον καθένα μας, και η εμπειρία του καθενός δεν είναι κανόνας για όλους.



Αναρωτιέμαι τι βάζει πρώτα ο επιστήμονας; τα 800 Ευρώ (συνήθως μαύρα) ή το συμφέρον του ασθενή του; Δηλαδή στις πρότασεις του, λαμβάνει υπόψην του οτι θα χαθούν γι αυτόν αυτά τα λεφτά και ίσως τα πάρει κάποιος άλλος συνάδελφος;

Αν αποτρέπει τους ασθενείς από το να κάνουν την επέμβαση και προτείνει εναλλακτικές λύσεις μετά τι δουλειά θα κάνει αυτός και από που θα προέρχεται το εισόδημα του;

Το κόστος δεν είναι μόνο η αμοιβή γιατρού, πολλοί βασίζουν το εισόδημα τους σε αυτή την επέμβαση. Κάπου είχα δει το συνολικό κόστος να φθάνει στα 20000 δολάρια περίπου. Για την Ελλάδα δεν ξέρω τι ισχύει.

Edited by - n1kcha on 24/02/2016 22:19:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

johnc
Newbie Forum Runner

Greece


36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/02/2016 :  00:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νικο μιλαω για το συγκεκριμένο νοσοκομειο και τον συγκεκριμενο γιατρο..Avnrt εκανα οχι ΚΜ.MΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2016 :  11:03:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαιρετώ τους καλόκαρδους με τις ευαισθησίες τους.
Φίλε Johnc, στις αρχικές σου αναρτήσεις, έγραφες γενικά και όχι συγκεκριμένα. Αποσύρω τις ενστάσεις μου μετά την διευκρίνισή σου, και καταλαβαίνω ότι η αναφορά σου έχει να κάνει με το ότι οι αρρυθμίες σου χειροτέρεψαν μετά την επέμβαση.
Οσο για τον n1kcha, γράφοντας για εξειδικευμένους γιατρούς στις αρρυθμίες, εννοώ και καρδιολόγους και ηλεκτροφυσιολόγους. Η εμπειρία μου σχετικά με με την αμοιβή γιατρού είναι η εξής: Εκανα ablation σε μεγάλο δημόσιο νοσοκομείο της Αθήνας, σε γιατρό που κάνει 3-4 ablation την ημέρα. Οταν ρώτησα τι θα στοιχίσει, η απάντηση ήταν αφοπλιστική: Ολα τα έξοδα της επέμβασης καλύπτονται απο το ταμείο σου (ΟΑΕΕ-παλαιό ΤΕΒΕ). Αν λοιπόν κάποιοι δίνουν 20.000 Ευρώ για την ίδια επέμβαση στο εξωτερικό, με τα ίδια μηχανήματα, το ίδιο ποσοστό επιτυχίας και τους ίδιους κινδύνους, δικαίωμά τους. Τέλος, φίλε n1kcha, μήπως για τις συμπεριφορές κάποιων γιατρών που περιγράφεις φταίει το HRV τους? Μήπως μαζί με την εξαφάνιση όλων των αρρυθμιών (αλλά και όλων των ασθενειών), μετά απο ρύθμιση του HRV που με τόσο πάθος γράφεις, αν ρυθμίσουμε και το HRV των γιατρών, θα καταφέρουμε να μη βάζουν πρώτα τα 800 μαύρα Ευρώ???
Τελοσπάντων, να μου επιτραπεί να πιστεύω ότι 1. οι εξειδικευμένοι επιστήμονες ξέρουν καλύτερα απο τον καθένα μας, 2. δεν μετέχουν όλοι σε μία παγκόσμια συνωμοσία αποφυγής εναλλακτικών λύσεων(πχ ρύθμιση HRV) 3.σίγουρα δεν είναι όλοι άψογοι (ούτε τα δάκτυλά μας είναι όλα ίσα) και 4. το να βρείς τον κατάλληλο δεν είναι μόνο θέμα τύχης, αλλά και ψαξίματος. Αυτά..........Αγάντα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

theokal
Newbie Forum Runner

Greece
26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2016 :  14:12:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάποιοι εδώ μέσα έχουν αναλάβει χρέη δικηγόρων γιατρών. Ώρες-ώρες σκέπτομαι μήπως είναι γιατροί οι ίδιοι με ψεύτικα προφίλ. "Πήγαινε στον τάδε", "υπάρχουν γιατροί και γιατροί.." , "ο τάδε επικεφαλής της ομάδας στο τάδε νοσοκομείο", "εγώ το έκανα τσάμπα-πλήρωσε το ταμείο μου", "να ρώταγες να μάθαινες...", "δεν φταίει το ablation φταίει κάτι άλλο.." και άλλα τέτοια ωραία.

Αν σε αυτά προσθέσω και την πολεμική που δέχτηκα στις λίγες δικές μου δημοσιεύσεις εδώ μέσα, τόσο πιο καχύποπτος γίνομαι.

Γι αυτό ΠΡΟΣΟΧΗ απ' όλους - σε ότι γράφεται εδώ μέσα.

---------------------------------------------------------

Αντιπαρέρχομαι τα παραπάνω και όσο βλέπω κόσμο να ταλαιπωρείται επανέρχομαι στα δικά μου :

ΓΛΥΤΩΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΠΙΚΗ ΜΑΡΜΑΡΥΓΗ ΜΕ ΩΜΕΓΑ 3, ΒΙΤΑΜΙΝΗ C ΚΑΙ ΚΑΛΙΟ.

Κανείς δεν παθαίνει τίποτα να δοκιμάσει για 3 μήνες να πάρει μιά βιταμίνη ! Δεν έχουν παρενέργειες. Είναι κρίμα να ταλαιπωρείστε. Θέλετε να παίρνετε και τα φάρμακά σας, παίρνετε τα. Αλλά δεν χάνετε και τίποτα να δοκιμάσετε και 2 βιταμίνες μαζί.
Αιτία της κολπικής μαρμαρυγής είναι η ΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ του καρδιακού μυός, δηλαδή ελαττωματική ηλεκτρική διέγερση. ΩΜΕΓΑ 3, ΒΙΤΑΜΙΝΗ C ΚΑΙ ΚΑΛΙΟ μπορούν να ρυθμίσουν τη λειτουργία του καρδιακού μυός.
Υπάρχουν χιλιάδες έρευνες κορυφαίων πανεπιστημίων του κόσμου ολόκληρου που με επιβεβαιώνουν, τα ξέρουν και οι γιατροί αλλά δεν τα λένε. Ανατρέξτε στα posts μου να διαβάσετε περισσότερα.
Όταν ένα δέντρο αρρωσταίνει, κάτι του λείπει και μας λένε ρίξε λίπασμα, ρίξε κάλιο, ασβέστιο, σίδερο. Δεν λένε κόφτο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2016 :  19:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε ολους .
Μετα την σοβαρή περιπέτεια μου συνεχίζω αντιπικτηκή αγωγή με 1/2 ανκορον και 3 τιλντιεμ την ημέρα . Ευτυχώς εδώ και 2 χρόνια δεν εχω νοιώσει ΚΜ αλλα κυρίως ουτε εκτακτες ουτε μικροαρυθμίες . Θέλω να πω οτι ειμαι ΔΙΑΓΝΩΣΜΕΝΟΣ με ΚΜ εδω και 7 χρόνια με πολλές εξετάσεις και εισαγωγές για ανάταξη.
Επειδή εδώ ειδα πρός μεγάλη μου εκπληξη διάφορες απόψεις περίεργες θελω να πω οτι (απαντωτας στον Nitcha ) οτι εγω 1/ ποτέ δεν υποστήριξα το ablation για μένα τουλάχιστον και πάντα ημουν προσανατολισμένος να διαβώ την ζωή μου με φαρμακευτική αγωγή . 2/ Δεν ειμαι ΓΙΑΤΡΟΣ ειμαι ελεύθερος επαγγελματίας 62 ετωνσυνταξιούχος και δεν προμοτάρω κανένα για κανει η οχι ablation . Τα στοιχεία μου ειναι γνωστα στο site . Ομως δεν μπορώ να μην αποδεχθώ το ablation σαν μια σωτήρια λύση δυστυχώς οχι για ολους τους ασθενείς .
Να απαντήσω και στον κυριο theocal νομίζω που παροτρύνει να ακολουθήσουμε βιταμινες και καλιο .
Απο οτι θυμάμαι εσυ δεν διαγνώστικες ποτέ με κολπική μαρμαρυγή . Και οντος αδιαγνωστος εχεις λογο και υποστηρίζεις θεραπείες που δεν εχουν σχεση με ΚΜ. Να σε ρωτήσω γιατι μας οτι γλυτωσες απο την ΚΜ . Που το ξερεις οτι γλύτωσες απο την ΚΜ και οτι πιθανόν να ηταν καποια μικροαρυθμία η τελος παντων κατι που δεν ηταν κολπικη μαρμαρυγή? Αφου ποτε δεν διαγνώστικες με ΚΜ σου συνέστησαν οι γιατροί αντιαρυθμικα η αντιπηκτικά; Πως ειναι δυνατόν να ειχες κολπική μαρμαρυγή και να μην παιρνεις τουλαχιστον 1 ασπιρίνη ; Γιατι αν επερνες σιγουρα θα μας το πρότεινες. Απο την αλλη θελεις να μας πεις οτι υπάρχρι μια παγκοσμια συνωμοσία εναντίων ολων εμας που εχουμε ΚΜ και δεν μας κανουν καλά με βιταμίνες κάλιο και να κοιμόμαστε παντα πριν της 12. Γιατι ομως εχω την εντυπωση οτι αυτοί οι δυο χρήστες ειναι το ιδιο ατομο και παντα ξεπεταγονται ο ενας πισω απο τον αλλον. ; αυτο να το δει το site .
Λυπάμαι για τον φίλο που δεν πέτυχε το ablation ομως ξερω πολλούς που προσπάθησαν πολλες φορές και μερικοί κερδισαν το στοίχημα και μερικοί οχι . Μην χανουμε λοιπον την πίστη μας και να ξερουμε οτι η ΚΜ δεν σκοτώνει αν παιρνουμε τα αντιπικτηκά μας σωστά

Καλό βράδυ

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

theokal
Newbie Forum Runner

Greece
26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/02/2016 :  19:51:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ fullstop.
Προφανώς δεν θυμάσαι το πρώτο μου ποστ. Αλλιώς δεν θυμάμαι εγώ τη δική μου διάγνωση (που αφορούσε εμένα) και θυμάσαι εσύ καλύτερα. Οτι με αφορά το έχω κοινοποιήσει σε όλους σας και ... προφανώς και εγώ ... δεν πωλώ βιταμίνες ! Σέβομαι απολύτως όσα για τον εαυτό σου κατέθεσες και ακόμη περισσότερο τώρα που έμαθα ότι είσαι μεγαλύτερος μου. Ειλικρινά. Όμως μην αρχίσουμε τα ίδια, νομίζω είχες παραδεχτεί παλιότερα την ωφέλεια κάποιων ουσιών στην ΚΜ. Ας κρατήσουμε αυτό.
Φιλικά
Θόδωρος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000