Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 αρρυθμία - ηλεκτροφυσιολογική μελέτη - ablation
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 142

theokal
Newbie Forum Runner

Greece
26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  01:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by fullstop

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΔΙΑΦΩΝΙΣΩ ΜΕ ΤΟΝ THEOCAL.
ΟΙ ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΔΕΝ ΣΥΣΤΗΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΙΚΕΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΗ ΑΓΩΓΗ .. ΤΟ ΜΟΝΟ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΜΕΝΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΨΕΥΔΑΡΓΥΡΟΣ . ΠΟΙΟΣ ΕΔΩΣΕ ΤΙΣ ΠΟΣΟΤΗΤΕΣ ΒΙΤΑΜΙΝΩΝ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΤΟ ΔΕΜΑΤΙΟ Η ΤΗΝ ΑΡΡΥΘΜΙΟΓΟΝΟ ΠΕΡΙΟΧΗ .
ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΩ ΑΥΤΗ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΠΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΛΑΒΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΥΠ ΟΨΙΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ .

ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

fullstop



Καλή χρονιά και απο μένα. επειδή πιστεύω οτι το σχόλιό σου δεν είναι κακοήθες επιθετικό σε μένα και σε αυτά που σας κατέθεσα, αλλά απλά δεν διάβασες προσεκτικά αυτά που έγραψα ωστε να βγάλεις πιό ήπιο συμπέρασμα.
Να ξανα-επισημάνω τα εξής:
Δεν έχω κάποια βαριάς μορφής κοιλιακής μαρμαρυγής και έγραψα "Νοιώθω τυχερός που το πρόβλημά μου δεν ήταν τόσο οξύ όσο κάποιων άλλων εδώ μέσα". Δεν διεκδίκησα δάφνες να λέω ότι θεραπεύτηκα άρα μην ακούτε τους γιατρούς σας. Είπα με κάθε ειλικρίνεια όλο το ιστορικό μου και μετέδωσα αυτό που στη δική μου περίπτωση βρήκα καλό. Και ο καθένας μπορεί να κρίνει.
Δεν σύστησα κανένα προϊόν καμίας φαρμακοβιομηχανίας ή εταιρείας παρασκευής βιταμινών από τις χιλιάδες που υπάρχουν. Αρα που είναι το ύποπτο? Αντιθέτως για βιταμίνη C ανέφερα τα πορτοκάλια και για κάλιο ανέφερα τις μπανάνες. Ύποπτο και αυτό?
Δεν το έπαιξα ειδικός και δεν χρησιμοποίησα ιατρικές γνώσεις ή ορολογιές όπως εσύ κάνεις κατακεραυνόντας και αμφισβητόντας την εμπειρία που προσωπικά έχω.
Δεν σύστησα κανένα site παρά μίλησα για συγκεκριμένο διατροφολόγο χωρίς να αναφέρω το site που έχει και που ακόμα και αν στην τελική τον αναζητήσεις στο ίντερνετ ούτε αυτός αναφέρει πουθενά κάποια συγκεκριμένη φαρμακοβιομηχανία ή εταιρεία παρασκευής βιταμινών. Και ούτε διαφήμισή τους έχει στο site του.
Δεν το έπαιξα φανατικός γνώστης. Είπα "ψάξτε το" - "δοκιμάστε το". Και στην τελική νομίζω ότι όποιος θέλει μπορεί να το δοκιμάσει και παράλληλα με την όποια αγωγή λαμβάνει.
Αλλά για να ρωτήσω και εγώ κάτι.
Όσες βιταμίνες ανέφερα συστήνονται ως βελτιωτικές για το καρδιαγγειακό σύστημα. Μια απλή αναζήτηση στο ίντερνετ το επιβεβαιώνει αυτό. Πως λοιπόν και από που προκύπτει ότι έχουν πηκτικές ιδιότητες για το αίμα όπως εσύ αναφέρεις? Που το διάβασες?
Σε αντίθεση με όσα εγώ κατέθεσα ως εμπειρία πολύ πιο ύποπτο είναι που εδώ μέσα αναφέρονται συγκεκριμένα φάρμακα, συγκεκριμένων εταιρειών, συγκεκριμένοι γιατροί, συγκεκριμένες κλινικές κλπ. Και δεν θέλω να κρίνω και εγώ κακοπροαίρετα όσους σκίζουν τα ιμάτιά τους για τον τάδε ή τον δείνα... ή για όλους μαζί. Δεν νομίζω λοιπόν ότι είναι τόσο ύποπτη η αναφορά μου σε βιταμίνες, μπανάνες και πορτοκάλια... Εκτός αν νομίζεις οτι είμαι αγρότης!
Anyway που λέμε και στη Ελλάδα, έχω όνομα, επίθετο, τηλέφωνο για όποιον ενδιαφέρεται για εμένα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

statusquo
Advanced Forum-Runner



280 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  12:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή Χρονιά σε όλους.
Εύχομαι προκοπή - υγεία και πάντα σε φλεβόκομβο.

keep on rocking !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cleopatra
Newbie Forum Runner

Greece


10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  15:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους χωρίς αρρυθμίες! Είμαι μάλλον κομματάκι πιο τυχερή από τους περισσότερους εδώ μέσα αφού εγώ υποφέρω απλά από υπερκοιλιακές ταχυκαρδίες και όχι από κολπική μαρμαρυγή. Άρχισαν να με ενοχλούν το 2000 στην εγκυμοσύνη του πρώτου μου παιδιού και έκτοτε μου εμφανίζονται συχνά πυκνά, άλλοτε με μεγαλύτερη ένταση και διάρκεια και άλλοτε με μικρότερη. Το μισό inderal που πήρα σε δυο από τα επεισόδια με βοήθησε αλλά στο τρίτο επεισόδιο πήρα ένα ολόκληρο και δυο ώρες μετά στο νοσοκομείο την είχα ακόμα. Οι γιατροί μου σύστησαν ηλεκτροφυσιολογικό έλεγχο και ablation αλλά ο καρδιολόγος που πήγα σήμερα στο ΝΙΜΙΤΣ μου είπε ότι επειδή τα επεισόδια είναι αραιά (ένα το τρίμηνο) να δοκιμάσω να παίρνω 1/4 inderal πρωί-απόγευμα και θα είμαι εντάξει και αν και τότε συνεχίσουν τα επεισόδια τότε να κάνω ablation.Το έχει δοκιμάσει κανείς αυτό; Έχει βοηθήσει κανέναν σας; Annoula κοίτα το σίδηρο και τη φερριτίνη σου αν είναι πολύ χαμηλά δικαιολογεί την εξάντληση.




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

theokal
Newbie Forum Runner

Greece
26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  16:19:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με τη δική μου μικρή προσωπική εμπειρία και αφού τα επεισόδια είναι τόσο σπάνια και μικρά δοκίμασε βιταμίνη C, κάλιο, μαγνήσιο και άλλες βιταμίνες καλές για το καρδιαγγειακό. Δες post μου 24/12/2014 και τα λέμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cleopatra
Newbie Forum Runner

Greece


10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2015 :  16:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είδα στο ίντερνετ ότι το μαγνήσιο όντως βοηθάει στην καρδιά, το κάλιο όμως ξέρω από προσωπική εμπειρία ότι προκαλεί ταχυκαρδίες, μια μπανανούλα όμως δε νομίζω να με βλάψει. Θα δοκιμάσω με μουρουνέλαιο, μαγνήσιο και ότι άλλο βοηθάει παράλληλα πάντα με το χαπάκι μου. Αυτά δε νομίζω όμως να βοηθήσουν τους φίλους που έχουν κολπική μαρμαρυγή...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vasilopbil@yahoo.gr
Newbie Forum Runner

Greece
3 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2015 :  19:44:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εύχομαι σε όλο το forum ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και καλή ΧΡΟΝΙΑ.Πάντα σε φλεβόκομβο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2015 :  22:37:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΦΛΕΒΟΚΟΜΒΟ ΜΟΝΟ!
ΣΤΙΣ 13 ΚΛΕΙΝΩ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΑΛΩ ΧΟΛΤΕΡ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΙΡΙΑ ΜΑΣ ΧΑΧΑΧΑΧΑ!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
(ΘΑ ΟΡΓΑΝΩΣΩ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΛΠΙΖΩ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΕΝΑΡΗ)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/01/2015 :  23:00:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ theocal καλησπερα και χρόνια σου πολλά .
Κατ αρχας θελουμε να μαθουμε αν πασχεις απο κολπική μαρμαρυγή η απο καποιο αλλο ειδος καρδιακης αρυθμίας . Απο οτι ειδα δεν εισαι διαγνωσμένος δηλ οι γιατροι δεν σου εχουν πει τι εχεις αρα ουτε εσυ ξερεις τι εχεις . Το κειμένό σου ειναι ειναι υποπτο υπό την εννοια οτι αναφέρεσαι σε καποια θεραπεια που ομως ουτε εσυ ξερεις ασε τι σε ωφέλησε . Επειδή σ αυτό το φόρουμ υπάρχουν πολλοί που ειναι ψαγμένοι εδώ και πολλά χρόνια σε μια διαγνωσμενη παθηση οπως η κολπικη μαρμαρυγή και οχι η κοιλιακη μαρμαρυγη που αναφέρεις ( και που ειναι θανατηφόρος ) δεν μπορεις να παραθετεις απόψεις επικινδυνες σε νέα μέλη τα οποία δεν γνωρίζουν . Η κολπικη μαρμαρυγή ειναι ασθένεια με πολύ σοβαρές επιπλοκές αν δεν την προσέξεις και δεν τηρήσεις το πρωτόκολλο. Ειναι αλλο πραγμα πχ να λές οτι ας πουμε η βιταμίνη C κανει καλο στήν καρδιά γιατι εχει αντιοξιδωτικη δραση γενικά και μακροπρόθεσμα και αλλο ας πουμε οτι μπορει να ειναι αιτία μιας αρρυθμίας .
Δεν ηθελα να προσβάλω λεγοντας οτι ειναι υποπτη η δημοσιευση σου σε ενα φορουμ που μπαινεις και παρακολουθεις και αλλο να εχεις γνωση της ασθενειας σου . Το κειμενό σου λοιπον ειναι υποπτο γιατι προτρεπει μια σειρα βιταμινών και φρούτων που σου εκανε καλό σε τι ? Ειχες μαρμαρυγή η αρρυθμία ? Χιλιάδες ανθρωποι εχουν παροδικές αρρυθμίες για διαφορους λογους . Ξερεις καποια βιταμίνη που να σταματάει τις αρρυθμίες ? .υπαρχουν βιταμίνες που περιέχουν βιταμίνη Κ που ακριβώς εμποδίζει το συντρομ στην αντιπηκτική του δράση .
εδω μεσα εχουμε αναφερθει σε θεραπείες και φαρμακα που ειναι ευρεως γνωστά και παραδεκτά απο την ιατρική επιστήμη και τα οποία παίρνουμε οι περισοτεροι με μικρές διαφορές και οχι σε ξεματιάσματα . Οι βιταμίνες εχουν αντιοξιδωτική δραση αλλα δεν σημαινει οτι εχουν και αντιαρυθμιλή δράση πολλές φορές το αντίθετο γιατί δημιουργούν υπερδιέγερση και ειναι αιτία αρυθμιών .
Δεν θα πω αλλα γιατι μαλλον δεν μπορεις να φανταστεις τι εχουν περάσει πολλοί απο εμας εδω και με ποση αγωνία και ευθύνη το αντιμετωπίζουμε απέναντι στα καινούργια μέλη αλλα και για εμάς τους ιδιους .
Να εισαι καλά πάντα

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/01/2015 :  23:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ theocal καλησπερα και χρόνια σου πολλά .
Κατ αρχας θελουμε να μαθουμε αν πασχεις απο κολπική μαρμαρυγή η απο καποιο αλλο ειδος καρδιακης αρυθμίας . Απο οτι ειδα δεν εισαι διαγνωσμένος δηλ οι γιατροι δεν σου εχουν πει τι εχεις αρα ουτε εσυ ξερεις τι εχεις . Το κειμένό σου ειναι ειναι υποπτο υπό την εννοια οτι αναφέρεσαι σε καποια θεραπεια που ομως ουτε εσυ ξερεις ασε τι σε ωφέλησε . Επειδή σ αυτό το φόρουμ υπάρχουν πολλοί που ειναι ψαγμένοι εδώ και πολλά χρόνια σε μια διαγνωσμενη παθηση οπως η κολπικη μαρμαρυγή και οχι η κοιλιακη μαρμαρυγη που αναφέρεις ( και που ειναι θανατηφόρος ) δεν μπορεις να παραθετεις απόψεις επικινδυνες σε νέα μέλη τα οποία δεν γνωρίζουν . Η κολπικη μαρμαρυγή ειναι ασθένεια με πολύ σοβαρές επιπλοκές αν δεν την προσέξεις και δεν τηρήσεις το πρωτόκολλο. Ειναι αλλο πραγμα πχ να λές οτι ας πουμε η βιταμίνη C κανει καλο στήν καρδιά γιατι εχει αντιοξιδωτικη δραση γενικά και μακροπρόθεσμα και αλλο ας πουμε οτι μπορει να ειναι αιτία μιας αρρυθμίας .
Δεν ηθελα να προσβάλω λεγοντας οτι ειναι υποπτη η δημοσιευση σου σε ενα φορουμ που μπαινεις και παρακολουθεις και αλλο να εχεις γνωση της ασθενειας σου . Το κειμενό σου λοιπον ειναι υποπτο γιατι προτρεπει μια σειρα βιταμινών και φρούτων που σου εκανε καλό σε τι ? Ειχες μαρμαρυγή η αρρυθμία ? Χιλιάδες ανθρωποι εχουν παροδικές αρρυθμίες για διαφορους λογους . Ξερεις καποια βιταμίνη που να σταματάει τις αρρυθμίες ? .υπαρχουν βιταμίνες που περιέχουν βιταμίνη Κ που ακριβώς εμποδίζει το συντρομ στην αντιπηκτική του δράση .
εδω μεσα εχουμε αναφερθει σε θεραπείες και φαρμακα που ειναι ευρεως γνωστά και παραδεκτά απο την ιατρική επιστήμη και τα οποία παίρνουμε οι περισοτεροι με μικρές διαφορές και οχι σε ξεματιάσματα . Οι βιταμίνες εχουν αντιοξιδωτική δραση αλλα δεν σημαινει οτι εχουν και αντιαρυθμιλή δράση πολλές φορές το αντίθετο γιατί δημιουργούν υπερδιέγερση και ειναι αιτία αρυθμιών .
Δεν θα πω αλλα γιατι μαλλον δεν μπορεις να φανταστεις τι εχουν περάσει πολλοί απο εμας εδω και με ποση αγωνία και ευθύνη το αντιμετωπίζουμε απέναντι στα καινούργια μέλη αλλα και για εμάς τους ιδιους .
Να εισαι καλά πάντα

fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mixalis888
Newbie Forum Runner

Greece
21 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/01/2015 :  01:43:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλη χρονια σε ολους με υγεια και παντα σε φλεβολομβο!!!Εμενα ξεκινησε πολυ καλα η χρονια εχω αυξυσει κατα πολυ την διαρκεια και την ενταση του τρεξιματος μου και η καρδια δεν ανεβαζει πολλους παλμους πλεον..και το σημαντικοτερο εχω φλεβοκομβο!!!υγεια παντα ευχομαι να βρεθει το 2015 καποια οριστικη λυση και για τους φιλους που εχουν κολπικη μαρμαρυγη μπορει να μην εχουμε το ιδιο προβλημα αλλα πιστεψτε με σας καταλαβαινω!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

theokal
Newbie Forum Runner

Greece
26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  16:49:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by fullstop

Αγαπητέ theocal καλησπερα και χρόνια σου πολλά .
Το κειμένό σου ειναι ειναι υποπτο υπό την εννοια οτι αναφέρεσαι σε καποια θεραπεια που ομως ουτε εσυ ξερεις σε τι σε ωφέλησε....Ειναι αλλο πραγμα πχ να λές οτι ας πουμε η βιταμίνη C κανει καλο στήν καρδιά γιατι εχει αντιοξιδωτικη δραση γενικά και μακροπρόθεσμα και αλλο ας πουμε οτι μπορει να ειναι αιτία μιας αρρυθμίας... Οι βιταμίνες εχουν αντιοξιδωτική δραση αλλα δεν σημαινει οτι εχουν και αντιαρυθμιλή δράση πολλές φορές το αντίθετο γιατί δημιουργούν υπερδιέγερση και ειναι αιτία αρυθμιών .
fullstop


Το ότι απαλλάχτηκα από τις κρίσεις που είχα δεν μπορεί να το ακυρώσει κανένας. Όπως ανέφερα είχε γίνει καθημερινή η ενόχληση. Δεν αναφέρθηκα σε θεραπεία προς πάσα κατεύθυνση αλλά αναφέρθηκα σε εξαιρετική βελτίωση, έκλειψη εξαφάνισή επεισοδίων αρρυθμίας μέσω της διατροφής και της ενίσχυση του οργανισμού με ένα συνδυασμό βιταμινών που κατόπιν ερευνών γιατρών, πανεπιστημίων και εργαστηρίων έχουν θετική επίδραση στο καρδιαγγειακό. Άλλη φορά googlαρισέ το πριν μιλήσεις.
Παρ όλα αυτά και πάλι δεν κατάλαβα που είναι το "ύποπτο" εκτός αν δεν ξέρεις τη σημασία της λέξης. Googlαρισέ το και αυτό.
Ύποπτα όμως ενώ εσύ αναφέρεις μόνο την βιταμίνη Κ για την πηκτική της δράση (που ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΕΦΕΡΑ πουθενά), ύποπτα ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ και ακυρώνεις συλλήβδην τη χρησιμότητα όλων των άλλων.
Το παρήγορο είναι ότι αναφέρεσαι σε οφέλη απο τις βιταμίνες όπως η αντιοξειδωτική τους δράση, αναφέρθηκες στη βιταμίνη C, αναφέρθηκες στο μαγνήσιο που έχει αντιαρρυθμικές δυνατότητές του και θετική δράση του σε περιπτώσεις εμφραγμάτων... διαπιστώνω ότι δεν είμαστε και τόσο μακρυά αρκεί να παραδεχθείς και τις υπόλοιπες που ανέφερα!
Να σου θυμίσω ότι ανέφερα ακόμα την L-Arginine που διευρύνει τις αρτηρίες και τις κάνει πιό εύκαμπτες, την Omega3 που δεν την αμφισβητεί κανένας και συμβάλει στην καλή λειτουργία των αγγείων, εξασφαλίζοντας την ομαλή κυκλοφορία του αίματος, τη ρεσβερατρόλη (το γαλλικό παράδοξο αν έχεις ακούσει) ενώ η έ λ λ ε ι ψ η βιταμίνης Β12 προκαλεί υπερδιέγερση αντίθετα με τα όσα εσύ γενικώς και αορίστως καταλογίζεις.
Παρήγορο τουλάχιστον που αναφέρεσαι σε μακροχρόνια οφέλη από τη χρήση βιταμινών. Βρίσκεσαι σε καλό δρόμο αρκεί να ξεφύγεις από την κομπορημοσύνη σου ότι τα ξέρεις όλα.
Μην επιχειρήσεις να μου απαντήσεις - ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ . Απεχθάνομαι την αντιπαράθεση χωρίς στοιχεία.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosS
Forum-Runner

93 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/01/2015 :  11:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαιρετώ τους καλόκαρδους με τις ευαισθησίες τους.
Καλή χρονιά και πάντα σε φλεβόκομβο.
Φίλε Theokal, μετά απο 98 σελίδες προσφοράς σε πάσχοντες με σοβαρές αρρυθμίες(μεταξύ των οποίων και σε μένα) , το τελευταίο που χρειάζεται το forum, είναι ο εγωισμός σου, η ειρωνία σου, ο σαρκασμός σου και ο αποκλεισμός μελών, που απο σένα τουλάχιστον έχουν προσφέρει εδώ, πολύ περισσότερα."Μην επιχειρήσεις να μου απαντήσεις. ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ. Απεχθάνομαι την αντιπαράθεση χωρίς στοιχεία", γράφεις αποκλείοντας. Επίσης, τα γραφόμενά σου: "Googlάρισέτο πριν μιλήσεις", "αν δεν ξέρεις τη σημασία της λέξης ύποπτο googlάρισέτο", "βρίσκεσαι σε καλό δρόμο αρκεί να ξεφύγεις απο την κομπορημοσύνη σου ότι τα ξέρεις όλα", είναι προσβλητικά, απαράδεκτα και μη αποδεκτά. Μάλλον σε λάθος forum βρέθηκες. Και αν κατηγορείς τον fullstop ότι τα ξέρει όλα, εσύ γράφεις σαν πάνσοφος. Πως τα κατάφερες; Googlάροντας? Θα σε παρακαλέσω λοιπόν να διαβάσεις κάποιες προηγούμενες σελίδες του forum για να προσαρμοστείς στο πνεύμα του.
Επί της ουσίας τώρα: 1. Δεν μας έγραψες ακόμη τι αρρυθμία έχεις, και 2. Αν πίνεις όπως λές 5-6 σκευάσματα την ημέρα, και δεν ξέρω απο πόσα χάπια το κάθε σκεύασμα, θα σε συμβούλευα να εξετάζεις συχνά το συκώτι σου (το γράφει και το google)
Αγάντα......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

theokal
Newbie Forum Runner

Greece
26 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/01/2015 :  13:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορεί να γίνει αντιπαράθεση χωρίς στοιχεία ?
Και δεν ξεκίνησα εγώ κάποια αντιπαράθεση, εγώ παράθεση έκανα και σεβάστηκα και ήμουν ευγενικός και ήπιος σε όσα παρέθεσα απο τη δική μου εμπειρία.
Η αντιπαράθεση ξεκίνησε όταν έγινε μια προσπάθεια από κάποιον που δεν απευθύνθηκε σε εμένα αλλά σ όλους τους υπόλοιπους αναγνώστες με σκοπό να ακυρώσει εμένα και αυτά που εγώ παρέθεσα με εκφράσεις τύπου "μην τον λαμβάνεται υπόψη σας", "είναι "ύποπτος" και που δευτερευόντως και κατόπιν της αντίδρασής μου απευθύνθηκε σε εμένα με νέες εκφράσεις για να με ακυρώσει του τύπου "ούτε εσύ ξέρεις τι έχεις", "ούτε εσύ ξέρεις σε τι σε ωφέλησε", "δεν εισαι ψαγμένος", "έχεις απόψεις επικινδυνες", "οι βιταμίνες είναι πηκτικές" κλπ.

Νομίζω η παράθεση μου ήταν λεπτομερέστατη με όλο το ιστορικό μου και τα φάρμακα που μου έδωσαν και προκύπτει σε τι ωφελήθηκα. Δέχομαι καλόπιστα τις συστάσεις σου και τις ευαισθησίες σου, περίμενω όμως να δείξεις την ίδια ευαισθησία και στους ανωτέρω χαρακτηρισμούς.

Δεν θα απέκλεια κανέναν όπως λες αν τα γραφόμενα του είχαν βάση σε συγκεκριμένα στοιχεία. Ούτως ή άλλος παραμένει δικαίωμά μου νομίζω.

Το "πλήθος των δημοσιεύσεων" επ ουδενι δεν μπορεί να φανερώνει και τη σοβαρότητα των γραφόντων.

Για το θέμα του συκωτιού μου όπως λες -έχει βάση αυτό που λες- το έχω σκεφτεί αλλά έχω διαφορετική άποψη. Κατ αρχάς δεν υπερβαίνω τη Συνιστώμενη Ημερήσια Δόση και μέχρι στιγμής δεν έχω κάποια ενόχληση για να με προβληματίσει το συκώτι μου. Αφ ετέρου επειδή πρόκειται για βιταμίνες, η όποια τοξικότητα έχουν -άποψη μου οτι- δεν συγκρίνεται με αυτή των φαρμάκων. Μακάρι να μπορούσαμε όλοι να έχουμε τόσο ισορροπημένη διατροφή και τέτοια ποικιλία που να παίρνουμε τις βιταμίνες μόνο μέσω των τροφών - και όπου μπορώ όπως είδες το προσπαθώ (πορτοκάλια - μπανάνες που ανέφερα). Αν μακροχρόνια εμφανιστεί πρόβλημα δεν το ξέρω, προς το παρών μου αρκεί που ηρέμησα από τα προβλήματα που είχα. Και σκέφτηκα οτι θα ήταν καλό να μοιραστώ μαζί σας την εμπειρία μου. Οτι θα δεχόμουν τέτοια πολεμική δεν το περίμενα. Και λυπάμαι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xristos 31
Forum-Runner

68 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/01/2015 :  14:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΚΑΤΑ ΑΡΧΗΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ FORUM ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΟΗΘΑΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ.ΗΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ.ΟΛΟΙ ΧΩΡΑΝΕ ΚΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΧΟΜΕ ΓΡΑΨΕΙ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ,ΑΝΤΙΘΕΤΟΣ ΚΑΘΕ ΝΕΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ.
ΕΧΩ ΠΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΞΙΟΛΟΓΕΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΞΑΝΑΛΕΩ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟΥ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΡΟΙ!
ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΑΛΛΟ ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!

ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ Ο ΚΑΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΓΗ.
SINUS!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

fullstop
Advanced Forum-Runner

Greece
287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/01/2015 :  20:02:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω αναταχθεί 10 φορές σε νοσοκομειο και αλλες τοσες κατ οικον εχω κανει αμέτρητες εξετασεις πολλοί απο εμας εχουν κανει ως και 4 ablations αν ηταν τοσο απλα τα πραγματα γιατι κανένας δεν μας εσωσε με βιταμίνες ?


fullstop
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 142 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000