Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Στάδια
 Στάδιο Αλσος Γαλατσίου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

Takis
Forum-Runner

Greece


180 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/06/2016 :  20:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα δεδομένα που γνωρίζω (σχετική μελέτη) είναι για τοποθέτηση ελαστικού τάπητα (ταρτάν) στο στίβο. Ευελπιστούμε να ολοκληρωθεί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/06/2016 :  00:01:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικα το θεωρω κακη ειδηση για εμας τους δρομεις και μακαρι να βγω λαθος.
Το γηπεδο με τα οποια προβληματα του ηταν μια οαση για μας τους δρομεις.Το γεγονος οτι ο στιβος ηταν χωματινος ηταν το μεγαλο του πλεονέκτητουσε σε σχεση με γηπεδα που εχουν ταρταν Το καλοκαιρι σιγουρα με την ξηρασία πετρωνει αρκετα αλλα το χειμωνα ειναι ιδανικη επιφανεια για τους δρομεις.
Στα περισσοτερα γηπεδα με ταρταν η φθορα ειναι τετοια που ειναι ακρως επικίνδυνη, για πςραδειγμα αναφέρω το γηπεδο στην Κηφισιά οπου νομιζεις οτι τρεχεις πανω σε τσιμεντο.Εξερεση ειναι το γηπεδο του Χαλανδριου και της Ν Ιωνιας.
Οι2 εξωτερικοί διαδρομοι,γιατι στην εσωτερικη δεν μπορεις να τρεξεις ,για μενα ειναι η αγαπημενη μου πιστα προπονησης και ειδη σκεφτομαι που θα ξενιτευτώ για τους εοομενους μηνες.

Εχω και 3ναν φοβο οταν ανοίξει μηπως μας ζητησουν χρηματα για να τρεχουμε

Edited by - Peter L on 18/06/2016 00:04:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/06/2016 :  23:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μακάρι να μπει ταρταν στο στιβο κατά τη γνώμη μου. το χειμωνα σλάλομ ανάμεσα στα λιμναζοντα νερά, το καλοκαίρι μπετο και αυλακωμένο, σκόνη σε ρουχα-παπούτσια.. η νεα ιωνια δωδεκα χρονια τωρα μηδενικές φθορες

SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2016 :  10:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

μακάρι να μπει ταρταν στο στιβο κατά τη γνώμη μου. το χειμωνα σλάλομ ανάμεσα στα λιμναζοντα νερά, το καλοκαίρι μπετο και αυλακωμένο, σκόνη σε ρουχα-παπούτσια.. η νεα ιωνια δωδεκα χρονια τωρα μηδενικές φθορες

SWIM BIKE RUN


στην Ν.Ιωνία για να μπεις πρέπει να είσαι κάτοικος ή να πληρώσεις ετήσια συνδρομή κάπου στα 150 ευρώ συν 25 η εγγραφή.
Φανταστείτε τι έχει να γίνει στην περίπτωση που η είσοδος στο γήπεδο είναι δωρεαν,όταν εμείς οι δρομείς σκεφτόμαστε την σκόνη και τρακάρουμε με τις κυρίες που κάνουν βόλτα και τους μεσήλικες που μιλάνε για στοίχημα και εφορία .Όλος ο καλός κόσμος από την κερκίδα θα μπει μέσα με το φρέντο στο χέρι και θα κόβει βόλτες στο ταρτάν ,άσε που θα καμαρώνει τον παιχταρά του που παίζει μπάλα από ποιο κοντά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Takis
Forum-Runner

Greece


180 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/06/2016 :  17:14:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά προτιμώ το ταρτάν. Ο υπάρχων στίβος έχει υποστεί φθορές εάν αναλογιστεί κανείς ότι είχε κατασκευαστεί γύρω στο 1980 (το πλαστικό στο ποδόσφαιρο μπήκε το 2004) και δεν είναι πλεόν σε λειτουργική κατάσταση. Ο σχεδιασμός (εφόσον υλοποιηθεί η χρηματοδότηση στο σύνολο) περιλαμβάνει και κατασκευή συλλογής ομβρίων υδάτων εσωτερικά.
Όσον τώρα αφορά για τη χρήση του χώρου (περιπατητές ή ποδήλατα) οψόμεθα. Πάντος και στη Νέα Ιωνία το ταρτάν είναι σε καλή κατάσταση και παρόλα τα προβλήματα μας ικανοποιεί σε μεγάλο βαθμό (θεωρώ ότι είναι ακόμα δωρεάν). Το ΟΑΚΑ έστω και λίγα το πληρώνεις (με σχετικά σκληρό ταρτάν).

Edited by - Takis on 19/06/2016 17:16:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/06/2016 :  23:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Peter L

quote:
Originally posted by NESTORAS1980

μακάρι να μπει ταρταν στο στιβο κατά τη γνώμη μου. το χειμωνα σλάλομ ανάμεσα στα λιμναζοντα νερά, το καλοκαίρι μπετο και αυλακωμένο, σκόνη σε ρουχα-παπούτσια.. η νεα ιωνια δωδεκα χρονια τωρα μηδενικές φθορες

SWIM BIKE RUN


στην Ν.Ιωνία για να μπεις πρέπει να είσαι κάτοικος ή να πληρώσεις ετήσια συνδρομή κάπου στα 150 ευρώ συν 25 η εγγραφή.
Φανταστείτε τι έχει να γίνει στην περίπτωση που η είσοδος στο γήπεδο είναι δωρεαν,όταν εμείς οι δρομείς σκεφτόμαστε την σκόνη και τρακάρουμε με τις κυρίες που κάνουν βόλτα και τους μεσήλικες που μιλάνε για στοίχημα και εφορία .Όλος ο καλός κόσμος από την κερκίδα θα μπει μέσα με το φρέντο στο χέρι και θα κόβει βόλτες στο ταρτάν ,άσε που θα καμαρώνει τον παιχταρά του που παίζει μπάλα από ποιο κοντά.





Πλάκα κάνουν οι άνθρωποι

Δεν έχει σημασία πόσο αργά πάς αρκεί να μην σταματάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patrickdrd
Advanced Forum-Runner



234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2016 :  00:25:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ναι, αρχες φθινοπωρου μου ειπαν για 7 ευρω το μηνα κι οταν τους ειπα οτι αυτο ειναι πιο ακριβο απο γυμναστηριο απαντησαν "οτι βολευει", οτι ναναι δηλαδη, σιγα το στολιδι διπλα στα σκουπιδιαρικα, ασε μας μωρε, καλυτερα εξω διαδρομη και γλιτωνουμε και την βαρεμαρα του γυρω γυρω ολοι

carpe runem
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

george_partsi
Newbie Forum Runner

40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2016 :  12:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Peter L
[/i]





στην Ν.Ιωνία για να μπεις πρέπει να είσαι κάτοικος ή να πληρώσεις ετήσια συνδρομή κάπου στα 150 ευρώ συν 25 η εγγραφή.
[/quote]


Πού το είδες αυτό;

Η χρήση του σταδίου για τους δημότες είναι δωρεάν με την κάρτα αθλητή που εκδίδει ο ΟΠΑΝ. Για τους ετεροδημότες είχε αποφασιστεί από το ΔΣ να μην χρησιμοποιείται το στάδιο, αλλά μετά έβαλαν ένα συμβολικό ποσό για κάθε μήνα, το οποίο δεν έχει πληρώσει κανένας μας γιατί σιωπηλά δεν λειτουργεί.

Και στο γράφω ως ετεροδημότης που χρησιμοποιεί αρκετά χρόνια το στάδιο.


υγ. Τα σκουπιδιάρικα δεν μυρίζουν όπως πριν λίγα χρόνια και γενικότερα δεν ενοχλούν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patrickdrd
Advanced Forum-Runner



234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2016 :  13:08:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αναλογως πως θα σου κατσει, εμενα μου την ειχε πεσει ενας τυπος με χαιτη εν ονοματι κωστας (προπονουσε και παιδακια παραλληλα)
οταν, αρχη του χειμωνα μαλλον, οχι φθινοπωρου που ειπα πριν, μπαστακωνοταν στην εισοδο μεταξυ 6:30 και 9 πανω κατω και μου ζητουσε καρτα, οταν του ειπα οτι ειμαι ετεροδημοτης στην αρχη μου ειπε οκ, αν βγαλεις τουλαχιστον το χαρτι του γιατρου εγω θα σε αφηνω, το εβγαλα κι αυτο, αλλα το @, γιατι περι @ προκειται οταν λες και ξελες την επομενη φορα αρχισε παλι να με ζαλιζει για την καρτα μελους, ε, με τα πολλα κουραστηκα και πλεον και να με παρακαλανε δεν επιστρεφω γιατι ανακαλυψα την ομορφια του εξω και δεν την αλλαζω με κανενα γηπεδο

carpe runem
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patrickdrd
Advanced Forum-Runner



234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2016 :  13:11:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
κι αν δει κανενας τον κωστακη να του πει πως ξεχειμωνιασαμε μια χαρα εξω και με βροχες και με χιονονερα και
σε θαλασσες και σε βουνα και σε λαγκαδια, δεν εχουμε αναγκη το γηπεδακι του

carpe runem
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickathens
Forum-Runner

Greece
115 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2016 :  13:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by patrickdrd

αναλογως πως θα σου κατσει, εμενα μου την ειχε πεσει ενας τυπος με χαιτη εν ονοματι κωστας (προπονουσε και παιδακια παραλληλα)
οταν, αρχη του χειμωνα μαλλον, οχι φθινοπωρου που ειπα πριν, μπαστακωνοταν στην εισοδο μεταξυ 6:30 και 9 πανω κατω και μου ζητουσε καρτα, οταν του ειπα οτι ειμαι ετεροδημοτης στην αρχη μου ειπε οκ, αν βγαλεις τουλαχιστον το χαρτι του γιατρου εγω θα σε αφηνω, το εβγαλα κι αυτο, αλλα το @, γιατι περι @ προκειται οταν λες και ξελες την επομενη φορα αρχισε παλι να με ζαλιζει για την καρτα μελους, ε, με τα πολλα κουραστηκα και πλεον και να με παρακαλανε δεν επιστρεφω γιατι ανακαλυψα την ομορφια του εξω και δεν την αλλαζω με κανενα γηπεδο

carpe runem



Το κάθε "θαύμα" διαρκεί στην Ελλάδα 7 ημέρες, μετά ξεχνιέται. Εσύ έπεσες στην περίοδο που έκαναν ελέγχους, μετά ατόνησε το μέτρο και δεν ζητάει κανείς τίποτα.
Συμφωνώ ότι είναι πολύ καλύτερα να τρέχεις έξω. Απλώς, κάποιες φορές χρειάζεσαι μία γρήγορη, σταθερή επιφάνεια (ταρτάν) για να κάνεις τις διαλειματικές σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patrickdrd
Advanced Forum-Runner



234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2016 :  13:37:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ναι, λογικο μου φαινεται αυτο που λες, γιατι οταν πηρα στο δημο να ρωτησω τους ειπα οτι
απ τον μαϊο (του 2015) που πηγαινω δεν μου ζητησε κανείς κατι
(αυτα με τις καρτες γι αυτους που δεν ξερουν ξεκινησαν απο οκτωβρη - αρχη φθινοπωρου),
μου απαντησαν οτι δεν εκαναν ελεγχους, αλλα ειπαν να τους ενταξουν στο προγραμμα,
αλλα οπως θα ειδες και παραπανω, καταφεραν να ξενερωσουν/ψαρωσουν αρκετο κοσμο

ειχα τυχει μαλιστα σε σκηνικο οπου ο συγκεκριμενος φωναζε στα παιδακια μπροστα μου, ισως για να με ψαρωσει, ισως αυτος να ηταν τελικα ο στοχος

Edited by - patrickdrd on 21/06/2016 13:39:09
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patrickdrd
Advanced Forum-Runner



234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2016 :  14:06:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
επισης, υπηρχε/υπαρχει και του χαλανδριου (κοντα δεν ειναι; ) για οποιον δεν ηθελε ολο αυτο το μπαινω/δεν μπαινω

προσωπικα δεν με αφορουν ιδιαιτερα οι διαλειματικες καθοτι δεν κατεβαινω σε αγωνες,
καμια φορα βεβαια αυτοσχεδιαζω, ακομα και στον δρομο

carpe runem
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2016 :  15:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
σε ότι αφορά το γήπεδο της Ν.ΙΩΝΙΑΣ πριν 4 περίπου χρόνια όταν πρωτοπήγα μου είπαν να βγάλω κάρτα,αφού πήγα τα χαρτιά που μου ζήτησαν κάπου στην λεωφόρο Ηρακλείου μου απάντησαν ότι μόνο οι δημότες έχουν δικαίωμα κάρτας άρα και εισόδου στο γήπεδο .
Τον Οκτώβριο που πήγα να ρωτήσω για στίβο που ήθελε η μικρή μου ,μου είπαν 150 εωρώ συν 25 ευρώ η εγγραφή για να γίνω εγώ μελος του συλλόγου Ανατολή και μέσω αυτού θα προπονείται η κόρη μου και εγώ φυσικά σαν μέλος.
Ο προβληματισμός μου είναι τι θα γίνει όταν μπει ταρτάν στο άλσος Βεΐκου,σαν κάτοικος ριζούπολης μάλλον πρέπει 1 η 2 φορες την εβδομαδα να μεταναστεύω στο Χαλάνδρι.Το θεωρώ απίθανο να είναι ελεύθερη η προσβαση .

Edited by - Peter L on 21/06/2016 17:00:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

patrickdrd
Advanced Forum-Runner



234 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/06/2016 :  15:49:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αστα να πανε, δεν λενε τα γηπεδα τελικα, να μην ξεχασουμε να αναφερουμε και το αλλο:
ζητανε αυτα τα λεφτα (οσα κι οποτε τα ζητανε) οταν δεν εχεις δικαιωμα εισοδου τα σαββατοκυριακα
γιατι γινονται αγωνες των ομαδαρων τους, δηλαδη ελεος!!!

στην αρχη δεν το ηξερα και ειχε πλακα που παιζαν ματς και μπηκα εγω κανονικα και ετρεχα γυρω γυρω
μεχρι που με ρωτησε ενας προπονητης τι ηταν "συγνωμη κυριε απο που μπηκατε;",
"απ την πορτα" του απανταω, "δεν επιτρεπεται" μου λεει "τα σαββατοκυριακα που εχει αγωνες",
δηλαδη πληρωνεις για να μην εχεις το δικαιωμα να προπονηθεις σαββατοκυριακο!!!

κι ακομα και αν δεν πληρωνεις, το σαββατοκυριακο πρεπει να βρεις να κανεις κατι αλλο...

carpe runem
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000