Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 chyavanapasha
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 30/12/2008 :  16:20:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχει δοκιμασει κανεις το αγιουβερδικο chyavanapasha ως συμπληρωμα διατροφης και αντιοξειδωτικο? Γνωρίζει αν έχει παρενεργειες ή τοξικότητα?

Οσα δεν φτανει η αλεπού...

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  16:23:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλές άγνωστες λέξεις. Για ρίξτε φως στην υπόθεση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Plesia
Senior Forum-Runner

Germany


598 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  16:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι Chyavanaprasha, ένα είδος πάστας, το πιο ασφαλές είναι της Himalaya (εταιρεία) και γενικά είναι τονωτικό, αντιοξειδωτικό, βιταμινούχο. Περιέχει άπειρα βότανα (ινδικά) και η γεύση του θα ήταν μπλιαχ αν δεν το είχανε φλομώσει στο μέλι, αλλά και πάλι εγώ δεν θα το έβαζα στο στόμα μου.
Περιέχει τόσα πολλά βότανα, αρκετά από τα οποία άγνωστα στον Έλληνα, που δεν μπορείς να ξέρεις αν έχεις τοξικότητα (αλλεργία) σε κάποιο από αυτά. Αν και, αυτά τα εμπορικά σκευάσματα τύπου Himalaya που κυκλοφορούν εδώ στη Δύση δεν έχουν πολύ μεγάλη συγκέντρωση από το πρωτογενές εκχύλισμα του βοτάνου οπότε είναι σχετικά ακίνδυνα εν συγκρίση με κάποιο λιγότερο γνωστό και ελεγμένο προϊόν. Κυκλοφορεί εδώ και 3 χρόνια σχεδόν στην ελληνική αγορά, θα το βρεις σε "εναλλακτικά" φαρμακεία και καταστήματα (με βιολογικά, βότανα κλπ). Δούλευα σε σχετικό φαρμακείο χρόνια και γνωρίζω για τί μιλάω. Πολύ θραύση η Αγιουρβέδα στην Ελλάδα, και τα προϊόντα της Himalaya επίσης. Ελπίζω να βοήθησα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  16:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  16:59:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Plaisia εισαι θησαυρος.
Υπαρχει τροπος-συνταγη να κανω την παστα μονη μου , όπως π.χ. το βουτηρο γκι?

Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  17:01:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και πού χρησιμευει ακριβως παιδες το σκευασμα;

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  17:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εξισορροπιση των dosha, τονωση, ευεξία, αντιγηρανση (δεν ξερω αν οι καραφλοι βγαζουν μαλλια, οι μπακουρηδες πιανουν γκομενα και οι γκαντεμηδες κερδιζουν λαχειο...παιζουν και αυτα)

Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  17:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλα παντως της Ηimalaya ειναι απλως φυκια για μεταξωτες κορδελες, ασε που και καλα η εταιρια εχει σε σκευασματα-λυση για τα παντα. Οκ καποια μπορει να ειναι αληθινα ..

Ειχα μια προισταμενη καποτε που εκανε παραλληλα μικροεμποριο των προιοντων της εταιριας αναμεσα σε συναδελφους και ασθενεις. Θυμαμαι μια φορα σε εναν καυγα μας "κατεβασε" μια χουφτα χαπια απο ενα μπουκαλακι εκανε ενα διαλειμα και συνεχισε η γλωσσα της μοτερακι.

Γενικα τι θελω να πω; απλα προσεκτικο ψαξιμο σε ολα

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.

Edited by - TRYPOKARYDOS on 30/12/2008 17:25:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  17:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Plaisia, ξέρεις που μπορω να βρω καποιον Αθηνα να μου βγαλει διαιτολογιο, ασκησιολογιο και προγραμμα ομορφιας με βαση τον συνδυασμο dosha που έχω? Καποιον που να ειναι σοβαρος στην εξασκηση της ayurveda?

Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  17:14:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πολλες αγνωστες λεξεις..τι ειναι η dosha;

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  17:16:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω δεν έχω κανενα προβλημα με την εταιρια Himalaya, ούτε με τα προιοντα και τα στελεχη της.
Καλο ειναι δημοσια οταν αναφερονται καποιοι σε επιχειρησεις να ειναι προσεκτικοι, διοτι αυτα που λενε μπορει να φερουν σε δυσκολη θεση και τους ιδιους, και το site.

Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  17:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τρεις τύποι ντοσα υπαρχουν και η καθεμια εκφραζει μια ψυχοσωματικη ιδιοσυγκρασια. Συνηθως εχουμε και απο τις τρεις με μια ομως να ειναι κυριαρχη.

Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  17:23:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Drakkar

Εγω δεν έχω κανενα προβλημα με την εταιρια Himalaya, ούτε με τα προιοντα και τα στελεχη της.
Καλο ειναι δημοσια οταν αναφερονται καποιοι σε επιχειρησεις να ειναι προσεκτικοι, διοτι αυτα που λενε μπορει να φερουν σε δυσκολη θεση και τους ιδιους, και το site.

Οσα δεν φτανει η αλεπού...



Με την απαντηση σου, φωτογραφιζεις εμενα, οκ λοιπον εγω ειπα την γνωμη μου συμφωνα με αυτα που εγω εχω δει. Η αλλη πουλαγε χαπια ακομα και για τη θεραπεια του αλτζχαιμερ(για να μην ανοιξουμε αλλο διαλογο ειναι ανιατη ασθενεια και αναφερεται ακομα και σαν αιτια θανατου).
Αν ενοχλει το σχολιο μου, οκ να τα σβυσω και να μεινουν μονο τα δικα σου τα διαφημηστικα (γκριζα διαφημηση λεγεται αυτο, πολλες φορες, ειναι σκοπιμη) απομονωνοντας καθε περιθωριο για διαλογο.

Εγω απλα ειπα οτι μπορει να εχει ευγερτικες δυνατοτητες αυτο το πραγμα , αλλα δεν κανει κακο να ειμαστε λιγακι προσεκτικοι.

Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Drakkar
Forum-Runner



186 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  18:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ουτε διαφημισα, ουτε αναφερθηκα σε καμια εταιρια, όταν ρωτησα για το παραδοσιακο ινδικο και αγιουρβεδικο θεραπευτικο σκευασμα, που στην ινδια το φτιαχνουν και στα σπιτια.
Οταν εκφραζεις αρνητικα σχολια (ανωνυμα μαλιστα) για μια συγκεκριμενη εταιρια με το ονομα της, αυτο μπορει να θεωρηθει δυσφημιση και να εμπλεξει και το site.
Το τι θα σβησεις ειναι δικο σου θεμα και του admin.




Οσα δεν φτανει η αλεπού...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  19:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Tελικα drakkar εχεις μια ταση να τους βαζεις ολους στη θεση τους.Δεν μου απαντησες τι δουλεια κανεις,ωστοσο επικαλησε τη δουλεια σου και τις σπουδες σου συχνα στο λογο σου.Τι σπουδασες;Δεν περιμενω απαντηση.Μηπως εισαι ο Τζεημς Μποντ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/12/2008 :  19:49:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by soula

Tελικα drakkar εχεις μια ταση να τους βαζεις ολους στη θεση τους.Δεν μου απαντησες τι δουλεια κανεις,ωστοσο επικαλησε τη δουλεια σου και τις σπουδες σου συχνα στο λογο σου.Τι σπουδασες;Δεν περιμενω απαντηση.Μηπως εισαι ο Τζεημς Μποντ;


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000