Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 "Rodopi Ultra Trail"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 28

stibens
Senior Forum-Runner

Greece


928 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  16:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Visit stibens Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμείς οι αθλητές τουλάχιστον κατά την γνώμη μου ας μην το βλέπουμε ανταγωνιστικά (τους δυο αγώνες, ας νικήσει ο καλύτερος που λέει ο rockoskin),είναι οι δύο αγώνες που γίνονται στην ίδια περιοχή,τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο,τους βλέπω σαν συνέχειες,δεν μ΄αρέσει να υπάρχει κανενός είδους αντιπαράθεση (μιλάμε για αθλητισμό),θα γίνουν δυο αγώνες, ο κάθε διοργανωτής θα κάνει την προσπάθεια του για το καλύτερο, και ο καθένας μας ας επιλέξει που θα συμμετάσχει.
Σημασία έχει να χαρούμε τον αγώνα και τη φύση που είναι μοναδική,πιστεύω ότι οι αγώνες αυτοί διαφημίζουν την περιοχή.
Καλή επιτυχία σε όλους.

Δεν ελπίζω τίποτα, δεν φοβάμαι τίποτα, είμαι ελεύθερος"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  16:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εννοειτε stibens...εμενα το μονο που με νοιαζει ειναι να γινονται καλυτεροι οι ιδιοι οι αγωνες για εμας τους αθλητες. αυτο ελειπε να μπουμε σε κοντρες στυλ Ολυμπιακος-Παναθηναικος. Απλα με δεδομενο τις ολες εξελιξεις κ οτι οι αγωνες γινονται την ιδια ακριβως χρονικη περιοδο ειναι λογικο οτι τελικα μονο ενας θα στεριωσει, ενω ο αλλος προφανως θα πρεπει να μετακινηθει καποια αλλη πιο βολικη περιοδο για να εχει περισσοτερες συμμετοχες. Αυτη τη λογικη ειχε το 'ας νικήσει ο καλύτερος' για την αποφυγη παρεξηγησεων



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alkal
Newbie Forum Runner

Greece
42 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  17:10:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για να δουμε κυρια Δημαρχε, ποιος θα χασει τα Σαββατοκυριακα του τον Αυγουστο και τον Σεπτεμβριο
για να καθαρισει τα μονοπατια που θα εχουν γινει ζουγκλα απο το φετινο χειμωνα και ανοιξη.
Ποιος θα νυχτωθει στο βουνο και στις ρεματιες για τον τελευταιο ελεγχο πριν το αγωνα;
Αλλα ξεχασα, θα τα εχει κανει παλι ο Λαζαρος γιατι ο αγωνας του θα εινια πριν το δικο σου....
Παντως το ROUT με τους λιγοτερους σταθμους και την εκκινηση και τον τερματισμο σε απομακρυσμενα απο τον πολιτισμο μερη γινεται πολυ πιο περιπετειωδες και απαιτει απο τον αθλητη επιπροσθετα ψυχολογικα αποθεματα. Ηταν μεγαλη ανακουφιση μεσα στη νυχτα στα τελευταια δυσκολα χλμ να βρισκεις σταθμο καθε 7-10χλμ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoyfio
Senior Forum-Runner

United Kingdom


574 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  18:44:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit zoyfio Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρόταση (με αφορμή τον R.OU.T): Μήπως οι διοργανωτές του Olympus marathon θα πρέπει να λάβουν υπ'όψιν τους και να εισάγουν στη μαθηματική τους εξίσωση για την εύρεση του βαθμού δυσκολίας κάθε ορεινού αγώνα-κριτηρίου και τον αριθμό των σταθμών ανεφοδιασμού ανά χιλιόμετρο που παρέχει ο κάθε αγώνας;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ILIAS
Forum-Runner

Switzerland


187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  19:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kanivallos

ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ. ΑΠΕΧΩ ΜΑΚΡΑΝ ΤΟΥ "ΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΑΣ"
ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ Η ΦΥΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΓΩΙΣΜΟ.
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΛΥΠΑΜΑΙ.




+1000 Πες τα Κανίβαλλε!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  19:51:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ταχει τα δικια του ο ανθρωποφαγος...

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billias66
Advanced Forum-Runner



379 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  20:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rockonskin

εννοειτε stibens...εμενα το μονο που με νοιαζει ειναι να γινονται καλυτεροι οι ιδιοι οι αγωνες για εμας τους αθλητες. αυτο ελειπε να μπουμε σε κοντρες στυλ Ολυμπιακος-Παναθηναικος. Απλα με δεδομενο τις ολες εξελιξεις κ οτι οι αγωνες γινονται την ιδια ακριβως χρονικη περιοδο ειναι λογικο οτι τελικα μονο ενας θα στεριωσει, ενω ο αλλος προφανως θα πρεπει να μετακινηθει καποια αλλη πιο βολικη περιοδο για να εχει περισσοτερες συμμετοχες. Αυτη τη λογικη ειχε το 'ας νικήσει ο καλύτερος' για την αποφυγη παρεξηγησεων







Συμφωνώ με rockonskin

"'Οτι απ'τα δυό κι αν σκέφτεσαι, μπορείς ή δεν μπορείς, έχεις δίκιο!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  21:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παντωs το ROUT,δεν θα ειναι ρουτινα. Κανιβαλε,προλαβαινω πριν με φαs να κανω σολο καριερα? Να εμπλουτισω και το ρεπερτοριο μου γιατι στο περσινο ΒουΦουΤου το 'Ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκηs,ειμαι σε φαση τραγικη' δε μου εφτασε. Λεω να ριξω μερικα ασματα ακομα με τιs αναλογεs για την περισταση διασκευεs οπωs 'Μπαμ και κατω...οταν βρηκα σταθμο ανεφοδιασμου με φαγητα γεματο'.Επισηs στιs αγριευτικεs νυχτερινεs ωρεs μεs το πουθενα παει το 'Φωνεs... ακουω φωνεs,επαθα ταρακουλο μεs τιs ερημιεs'. Μαζεψτε μεεεε

ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  21:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoyfio

Πρόταση (με αφορμή τον R.OU.T): Μήπως οι διοργανωτές του Olympus marathon θα πρέπει να λάβουν υπ'όψιν τους και να εισάγουν στη μαθηματική τους εξίσωση για την εύρεση του βαθμού δυσκολίας κάθε ορεινού αγώνα-κριτηρίου και τον αριθμό των σταθμών ανεφοδιασμού ανά χιλιόμετρο που παρέχει ο κάθε αγώνας;




εχεις απολυτο δικιο...
πραγματικα ειναι μια παραμετρος βαθμου δυσκολιας ενω επισης υπαρχει κ το βαρος του φορτιου του υποχρεωτικου εξοπλισμου επισης κ αυτο σαν παραμετρος...
μηπως ομως ετσι μπουμε σε μια υπερβολικα μαθητικοποιημενη λογικη κ τελικα χασουμε τη 'μπαλα'?



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  21:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by AMALIA

Παντωs το ROUT,δεν θα ειναι ρουτινα. Κανιβαλε,προλαβαινω πριν με φαs να κανω σολο καριερα? Να εμπλουτισω και το ρεπερτοριο μου γιατι στο περσινο ΒουΦουΤου το 'Ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκηs,ειμαι σε φαση τραγικη' δε μου εφτασε. Λεω να ριξω μερικα ασματα ακομα με τιs αναλογεs για την περισταση διασκευεs οπωs 'Μπαμ και κατω...οταν βρηκα σταθμο ανεφοδιασμου με φαγητα γεματο'.Επισηs στιs αγριευτικεs νυχτερινεs ωρεs μεs το πουθενα παει το 'Φωνεs... ακουω φωνεs,επαθα ταρακουλο μεs τιs ερημιεs'. Μαζεψτε μεεεε

ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ




Προλαβαίνεις, γιατί μετά από 120 χιλιόμετρα θα έχεις γίνει γάλακτος!!
Θα σου κάνω το τραπέζι στον τερματισμό (θα αποτελείς το κύριο μενού)

Μη σπαταλάτε την περιφρόνηση σας. Υπάρχει μεγάλος αριθμός ανθρώπων που τη χρειάζεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  22:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μετα απο 120 χμ δε θα τρωγεται με τπτ,θα εχει σκληρυνει πολυ...



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  22:54:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Λες να τη χτυπήσω κάτω σαν τα χταπόδια για να μαλακώσει?

Μη σπαταλάτε την περιφρόνηση σας. Υπάρχει μεγάλος αριθμός ανθρώπων που τη χρειάζεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

AMALIA
Mountain Runner

Greece


953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2009 :  23:11:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χαχαχαχαχα καλεεεεεεε ξεφυγαμε παλι.

ΤΡΕΧΑΛΙΣΙΟΥΣ ΒΟΥΝΑΛΙΣΙΟΥΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fintel
Forum-Runner



200 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2009 :  12:31:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Evita

Το πε και το κάνε το θηρίο ο Λάζαρος

Έχει "μπαλάκια" τελικά αυτό το παιδί και στην αρχή το χα παρεξηγήσει

Ίδιο μέρος, παρόμια ημερομηνία ,βγαίνει ανοικτά στην κόντρα και μονό γι' αυτό μπράβο του.

Έχει το know how, έχει τους περισσότερους (οι προεγγραφές είναι σαν ψήφος εμπιστοσύνης) και καλυτέρους (σίγουρα) αθλητές μαζί του αλλά δεν θα έχει την υποστήριξη της τοπικής κοινωνίας (εξου και οι λιγότεροι σταθμοί).

Το σχίσμα είναι γεγονός, μένει να δούμε που θα κάτσει η μπίλια, μαύρο ή κόκκινο


Εγω σαν εμπειρος τζογαδορος πονταρω στο ZERO

Πιστευω οτι ο Κος Ρηγος ειναι εγωϊστης και κοντοφθαλμος (η επιτυχια ζαλιζει).
Ειχε την χρυση ευκαιρια να αποδειξει οτι δεν το νοιαζει η προσωπικη αναγνωριση και το οποιο οικονομικο οφελος αλλα την πεταξε στα σκουπιαδια. Ας εδειχνε ηθικη του ανωτερωτητα και ας ελεγε δεν πειραζει μπορει να με πικραναν αλλα εγω τους δινω την ευχη μου να συνεχισουν με μεγαλυτερη επιτυχια οτι εγω ξεκινησα (μπορει να ειναι ο πιο πετυχημενος αλλα δεν ειναι ο μονος διοργανωτης αγωνων).
Με το καπριτσιο του δειχνει οτι επιθυμει την καταστροφη του αρχικου vtf, αφου δεν το κανω εγω να μην το κανει κανεις. Σιγουρα δεν ειναι η καλυτερη εξελιξη αυτη και μαθαινω οτι παιζονται πολλα παρασκηνιακα παιχνιδια.

Αληθεια αυτη η περιβοητη πρωτοβουλία αθλητών για το μέλλον των ελληνικών αγώνων βουνού γιατι δεν παιρνει θεση ;

Αυτοι δεν ηταν που ηθελαν να μας βαλουν στο σωστο δρομο ;




Edited by - Fintel on 20/02/2009 12:32:20
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

soula
Senior Forum-Runner

872 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2009 :  12:48:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eιλικρινα αυτες τις μερες εχω εντυπωσιαστει με τα μυαλα που κουβαλατε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 28 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000