Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 "Rodopi Ultra Trail"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 28

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2009 :  13:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Fintel

ω ρε κότσυφα rockonskin
που σου χρειάζεται,μα φλώρεψε κι αυτός πάει.



Με φαγαν τα κυκλωματα κ αυτοι που γραφουν με πολλους λογ/μους...αληθεια το φιντελ το χεις για συγκεκριμενο σκοπο? Βλεπω το χρησιμοποιεις σε καιριες στιγμες!



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nionios_s
Advanced Forum-Runner

Greece


287 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2009 :  14:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ttsog

quote:
Originally posted by nionios_s

Τάκη σε ποιό θα πας? Αυτό το Rodopi-42 πολυ μου άρεσε...



Γειά σου Νιόνιοοοοο! Δεν ξέρω... θα αποφασίσω μετά τον ΟΜ. Θέλω να δω σε τι κατάσταση θα είμαι. Όντως πολύ καλό το 42άρι πάντως!

"Πιο δύσκολο είναι να το σκεφτείς, παρά να το κάνεις..."



Τάκη θα έρθεις στις 10 Μαίου? Ναι αλλά οι εγγραφές αρχίζουν 30 Μαϊου. Το 70άρι το έχεις?

Τρέλαααααααα

Η τρέλα δεν πάει στα βουνά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mercebest
Forum-Runner

Greece


135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2009 :  15:19:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όταν είναι ένας υπεύθυνος για τον αγώνα και κυρίως όταν αυτός ο ένας ακούει τους αθλούμενους , αφουγκράζεται τους προβληματισμούς αυτών , δεν διστάζει να παραδεχθεί ότι κάποιες κινήσεις του βγαίνουν άτοπες και σπεύδει να τις διορθώσει , το αποτέλεσμα μόνο θετικό μπορεί να αποδειχθεί.

Η επέκταση του ορίου καθώς και ο αγώνας των 42 χιλ. θεωρούνται κατά την προσωπική μου άποψη κινήσεις που καλύπτουν σχεδόν όλο το φάσμα των ενδιαφερομένων για έναν αγώνα τέτοιου επιπέδου.

Εύστοχες αλλαγές και αθλητικά αλλά και εμπορικά.

Θα το επαναλάβω ότι οι προσωρινά διοικούντες την περιοχή του Παρανεστίου πρέπει να αναγνωρίσουν το λάθος τους και χωρίς εγωισμούς και πολιτικάντικες αηδίες να αλλάξουν πορεία και να κινηθούν έτσι ώστε ΟΛΟΙ μαζί ( υπό νέους όρους και συνθήκες βέβαια ) να βιώσουμε έναν αγώνα. Είναι για το καλό του τόπου τους.
Άλλωστε " λάθη δεν κάνει μόνο όποιος δεν κάνει τίποτα ".

Υπομονή, επιμονή και συνεχή προσπάθεια !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigos
Newbie Forum Runner

Barbados
10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2009 :  01:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
25 Απριλίου 2009


Αξιότιμοι κύριοι διαχειριστές του RunningNews.gr

Προφανώς είστε ενήμεροι για την επιστολή που υπέγραφα προσωπικά και δημοσιεύεται από τις 4 Απριλίου στην ιστοσελίδα Α-Ζ, στη διεύθυνση http://www.a-z.gr/index.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1031#1031 όπου αναφέρομαι στη μεροληπτική –κατά την άποψή μου- στάση σας σχετικά με το πολύκροτο πια θέμα του VFT/ROUT και για το λόγο αυτό ,όπως εξάλλου αναφέρω στην επιστολή μου, δεν επιθυμώ τη δημοσίευση (ή και αναδημοσίευση) ειδήσεων και δελτίων τύπου που να αφορούν την διοργάνωση του Rodopi Ultra Trail, την οποία και έχω την τιμή να εκπροσωπώ.

Ως εκ τούτου, ζητώ την ΑΜΕΣΗ απαλοιφή της πρόσφατης πληροφορίας που αφορά τη διοργάνωσή μας και δημοσιεύεται από τις 24/4 στην διεύθυνση http://www.runningnews.gr/?id=5538&parent=home . Επιπλέον, ζητώ τη δημοσίευση της παρούσας, ώστε να πληροφορηθεί το κοινό σας για τις απόψεις μου. Επίσης ζητώ τη μη-δημοσίευση της επιστολής μου της 4ης Απριλίου –εάν θέλατε να το πράξετε για λόγους αρχής, θα είχατε προβεί μέχρι σήμερα στην αναδημοσίευσή της, όπως κάνατε με τις πληροφορίες του αγώνα μας στις 24/4.

Σας αναφέρω και πάλι, με την ιδιότητα του εκπροσώπου της ίδιας διοργάνωσης, ότι επιθυμούμε τη διαγραφή οποιασδήποτε επίσημης πληροφορίας δημοσιεύει η ιστοσελίδα σας σχετικά με τη διοργάνωση μας και τη μη δημοσίευσή τους στο μέλλον: ειδήσεις, δελτία τύπου, καλεντάρι, αποτελέσματα, φωτογραφίες, βίντεο. Δεν έχουμε κανένα λόγο ωστόσο –πολύ περισσότερο και το δικαίωμα- να αρνηθούμε τον ελεύθερο δημόσιο διάλογο των επισκεπτών σας στο Φόρουμ της ιστοσελίδας σας, δεδομένου ότι αυτό είναι αναφαίρετο συνταγματικό δικαίωμα των Ελλήνων πολιτών.

Σε ότι με αφορά προσωπικά πάντως σχετικά με τον ελεύθερο διάλογο, αναρωτιέμαι ποια θα ήταν η στάση σας ως ιστοσελίδας, αν δηλαδή με αντεστραμμένους όρους, θα συνεχίζατε να τηρείτε την ίδια «ουδετερότητα» στην περίπτωση που τα πρόσφατα χυδαιογραφήματα επισκεπτών του Φόρουμ σας κατευθύνονταν προς κάποια άλλα, αποκαλούμενα «δημόσια» πρόσωπα, τα οποία σχετίζονται με την υπόθεση VFT/ROUT. Ίσως η στάση σας στο θέμα της δημοσίευσης ή μη των προηγούμενων δικών μου και της διοργάνωσής μας επιστολών να δείχνει και τις προθέσεις σας… Και πιστέψτε με, η κατά καιρούς συλλήβδην διαγραφή ΟΛΩΝ των σχολίων στη στήλη «Επικοινωνία» ουδόλως συμβάλλει στη βελτίωση της δημόσιας εικόνας σας.

Σε κάθε περίπτωση πάντως, ο χρόνος θα δείξει για τον καθένα από εμάς –μηδενός εξαιρουμένου- πόσο δίκιο είχε και αν πραγματικά μιλούσε αληθινά, όταν χρειάστηκε να το πράξει. Όταν το τυφλό μένος των αδαών «επαϊόντων» κοπάσει σαν τον κουρνιαχτό της μάχης και οι ίδιοι εξαφανιστούν από το προσκήνιο, οι υπόλοιποι θα έχουν την ευκαιρία να καταλάβουν πολλά, πάρα πολλά…


Εύχομαι στην ιστοσελίδα σας καλή συνέχεια στο μέλλον


Ειλικρινά


Λάζαρος Ρήγος



Y.Γ. 26/4: Αναγκάστηκα να δημοσιεύσω μόνος μου σ αυτόν εδώ το χώρο, την επιστολή που περίμενα πάνω από μισή μέρα να δημοσιεύσουν οι διαχειριστές του RunningNews.gr και δεν το έκαναν. Εφόσον η καταχώρησή μου διαγραφεί, θα αναγκαστώ να την επαναδημοσιεύσω από τον ίδιο αυτόν χώρο, ώστε να γίνει γνωστή η άποψή μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

admin
Forum Admin



223 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2009 :  09:09:50  Εμφάνιση Προφίλ  Visit admin Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigos

....


Y.Γ. 26/4: Αναγκάστηκα να δημοσιεύσω μόνος μου σ αυτόν εδώ το χώρο, την επιστολή που περίμενα πάνω από μισή μέρα να δημοσιεύσουν οι διαχειριστές του RunningNews.gr και δεν το έκαναν. Εφόσον η καταχώρησή μου διαγραφεί, θα αναγκαστώ να την επαναδημοσιεύσω από τον ίδιο αυτόν χώρο, ώστε να γίνει γνωστή η άποψή μου.

Σας ζητούμε συγνώμη κύριε Ρήγο που σας αναγκάσαμε να περιμένετε πάνω από μισή (!) μέρα. Ή ομάδα διαχείρησης έπρεπε να συσκεφτεί για να αποφασίσει συλλογικά πως θα διαχειριστει την επιστολή και τα αιτήματα σας. Δεν βοηθάτε στη λήψη ψύχραιμων και σωστων αποφάσεων με τη βιασύνη που επιδυκνύετε και την ψυχoλογική πίεση που ασκείτε, όχι μονο με την παρουσα καταχώρηση σας, αλλα και με το χτεσινοβραδινο σας email:

Αντιλαμβάνομαι πολύ καλά τον προβληματισμό σας, αλλά επειδή διαπίστωσα ότι είστε εκεί και δημοσιεύετε θέματα στο σάιτ, παρακαλώ να δημοσιέψετε και την επιστολή μου, άμεσα.
Ευχαριστώ για τη συνεργασία
Λάζαρος Ρήγος


Τέλος πάντων, τουλάχιστον με αυτο τον τρόπο ξεκαθαρίζετε το που πρέπει να δημοσιευθεί η επιστολή σας.

Οι απαντήσεις μας προσεχώς...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigos
Newbie Forum Runner

Barbados
10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2009 :  11:15:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αξιότιμε κ. Διαχειριστή

Με έκπληξη και απογοήτευση, διαπιστώνω ότι η αναδημοσίευση του Δελτίου Τύπου του ROUT συνεχίζει να εμφανίζεται στη Στήλη της "Επικοινωνίας" σας, παρά το γεγονός ότι σας ζήτησα να το αποσύρετε και παρά το γεγονός ότι δεν ζητήσατε την άδειά μας πριν το δημοσιεύσετε, ενώ γνωρίζατε πολύ καλά ότι η μεταξύ μας συνεργασία διακόπηκε από τις 4/4. Σας ζητώ λοιπόν και πάλι την ΑΜΕΣΗ απόσυρση του Δελτίου Τύπου μας που δημοσιεύσατε στις 24/4.

Σχετικά με την σύσκεψη στην οποία αναφέρεστε, θα πρέπει να σας πω ότι με το χθεσινό mail μου ζήτησα "αποδεικτικό ανάγνωσης" από τον παραλήπτη, το οποίο ουδέποτε έφτασε πίσω. Για λόγους δεοντολογίας και ηθικής, οφείλατε ανοίγοντας το μήνυμα να αποδεχτείτε την αυτόματη αποστολή του αποδεικτικού ανάγνωσης και όχι να προσπαθήσετε να το αποσιωπήσετε... Ή εν πάση περιπτώσει, οφείλατε να μου απαντήσετε ευθέως ότι χρειάζεστε κάποιο χρόνο για να πάρετε τις αποφάσεις σας! Κι από ότι φαίνεται από την απάντησή σας, ενώ χρησιμοποιείτε παρελθόντα χρόνο "...έπρεπε να συσκεφτεί..." δεν συσκεφτήκατε μάλλον ακόμα, παρά το γεγονός ότι τεχνολογικά (τηλέφωνο, ίντερνετ) θα μπορούσε η ασήμαντη αυτή υπόθεση να έχει τελειώσει σε 10 το πολύ λεπτά!

Κύριε Διαχειριστή, έχω την εντύπωση ότι μάλλον έχετε μια "καφτή πατάτα" στα χέρια σας και δεν ξέρετε πώς να την πιάσετε μέχρι να κρυώσει! Επιδείξατε για μια ακόμη φορά αδικαιολόγητη ολιγωρία, δείχνοντας ότι δεν έχετε παγιωμένη πολιτική σε βασικά ζητήματα, όπως είναι αυτό των δημοσιεύσεων, παρότι η δουλειά σας είναι οι δημοσιεύσεις.

Θα περιμένω φυσικά τις απαντήσεις σας, αλλά περίμενα (εις μάτην) την περίφημη ετοιμότητά σας...

Και πάνω απ όλα, εύχομαι να τελειώσει το συντομότερο αυτή η φαρσοκωμωδία μεταξύ μας


Λάζαρος Ρήγος


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

admin
Forum Admin



223 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2009 :  11:57:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit admin Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigos

Αξιότιμε κ. Διαχειριστή

Με έκπληξη και απογοήτευση, διαπιστώνω ότι η αναδημοσίευση του Δελτίου Τύπου του ROUT συνεχίζει να εμφανίζεται στη Στήλη της "Επικοινωνίας" σας, παρά το γεγονός ότι σας ζήτησα να το αποσύρετε και παρά το γεγονός ότι δεν ζητήσατε την άδειά μας πριν το δημοσιεύσετε, ενώ γνωρίζατε πολύ καλά ότι η μεταξύ μας συνεργασία διακόπηκε από τις 4/4. Σας ζητώ λοιπόν και πάλι την ΑΜΕΣΗ απόσυρση του Δελτίου Τύπου μας που δημοσιεύσατε στις 24/4.

Σχετικά με την σύσκεψη στην οποία αναφέρεστε, θα πρέπει να σας πω ότι με το χθεσινό mail μου ζήτησα "αποδεικτικό ανάγνωσης" από τον παραλήπτη, το οποίο ουδέποτε έφτασε πίσω. Για λόγους δεοντολογίας και ηθικής, οφείλατε ανοίγοντας το μήνυμα να αποδεχτείτε την αυτόματη αποστολή του αποδεικτικού ανάγνωσης και όχι να προσπαθήσετε να το αποσιωπήσετε... Ή εν πάση περιπτώσει, οφείλατε να μου απαντήσετε ευθέως ότι χρειάζεστε κάποιο χρόνο για να πάρετε τις αποφάσεις σας! Κι από ότι φαίνεται από την απάντησή σας, ενώ χρησιμοποιείτε παρελθόντα χρόνο "...έπρεπε να συσκεφτεί..." δεν συσκεφτήκατε μάλλον ακόμα, παρά το γεγονός ότι τεχνολογικά (τηλέφωνο, ίντερνετ) θα μπορούσε η ασήμαντη αυτή υπόθεση να έχει τελειώσει σε 10 το πολύ λεπτά!

Κύριε Διαχειριστή, έχω την εντύπωση ότι μάλλον έχετε μια "καφτή πατάτα" στα χέρια σας και δεν ξέρετε πώς να την πιάσετε μέχρι να κρυώσει! Επιδείξατε για μια ακόμη φορά αδικαιολόγητη ολιγωρία, δείχνοντας ότι δεν έχετε παγιωμένη πολιτική σε βασικά ζητήματα, όπως είναι αυτό των δημοσιεύσεων, παρότι η δουλειά σας είναι οι δημοσιεύσεις.

Θα περιμένω φυσικά τις απαντήσεις σας, αλλά περίμενα (εις μάτην) την περίφημη ετοιμότητά σας...

Και πάνω απ όλα, εύχομαι να τελειώσει το συντομότερο αυτή η φαρσοκωμωδία μεταξύ μας


Λάζαρος Ρήγος


Κύριε Ρηγο,
με λύπη διαπιστώνουμε πως συνεχίζετε να προκαλείτε και να εκβιάζετε τις απαντήσεις και ενέργειες μας. Μπορεί για εσάς αυτή η υπόθεση να είναι ασήμαντη, όμως εμείς τη θεωρούμε εξαιρετικά σοβαρή και χρειαζόμαστε το χρόνο μας προκειμένου να καταλήξουμε σε οριστικές αποφάσεις. Η παγιωμένη πολιτική μας σε τέτοια ζητήματα είναι "ψυχραιμία και οχι βιαστικες κινήσεις".

Πρέπει να παραδεχτουμε πως τις πατάτες (ειδικά τις πατάτες των άλλων) προτειμούμε να τις πιάνουμε και να τις τρωμε σε μια ηπιότερη θερμοκρασία και οχι καυτες. Είναι πιο νοστιμες έτσι, οποτε λίγο υπομονή λοιπον και το τραπέζι θα ειναι έτοιμο.

Σχετικά με τα "αποδεικτικα αναγνωσης", ζητάμε συγνώμη αλλα δεν γνωρίζαμε πως είναι ανήθικο και αντιδεοντολογικο να μην δίνουμε αναφορά ποιες ώρες, ποσο συχνά και αν ελέγχουμε το ηλεκτρονικο μας ταχυδρομείο. Διευκρινίζουμε πως τα "αποδεικτικα αναγνωσης" είναι απενεργοποιημένα έτσι κι αλλιώς στο συστημα μας οποτε δεν γνωριζαμε πως ζητήσατε τετοιο.Ναι το παραδεχόμαστε, ειμαστε ανήθικοι και αντιδεοντολογοι εκ προμελέτης.
Σε κάθε περίπτωση σας ζητάμε και παλι συγνώμη που σας αφήσαμε να περιμένετε με αγωνια πανω απο μισή μερα για μια αποκριση.

Σχετικά με τη δημοσίευση του δελτιου τύπου σας, μάλλον ο αρμοδιος διαχειριστής δεν γνώριζε πως πρέπει να ζητήσει την άδεια σας για να ενημερώσει το κοινό για τους επικειμενους αγωνες που διοργανωνονται. Θα του προωθησουμε το αιτημα σας και θα πράξει αναλόγως.

Σχετικα με τη "ληξη της συνεργασίας μας" ζητούμε και πάλι συγνώμη αλλά δεν γνωρίζαμε πως είμαστε υπάλληλοι σας και μας απολύσατε ή τελος παντων είχαμε κάποιου ειδους σύμβαση (συν?)εργασίας η οποία έληξε.

Ευτυχώς τουλάχιστον αντιλαμβάνεστε πως είστε σεναριογράφος, σκηνοθέτης και πρωταγωνιστής σε μια φαρσοκομωδία. Ελπίζουμε και το κοινό που μας διαβάζει να το αντιλαμβάνεται έτσι και να το διασκεδάζει αναλογα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

TSAMADIS
Senior Forum-Runner

Greece


561 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2009 :  14:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κε admin πρέπει να παίρνεις παραδείγματα απο τα <<πουλάκια>>που γράφουν όμορφες ιστορίες, αν θέλεις να βρείς άκρη.

stefanos
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2009 :  15:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ρε να παρει...
ένα Σαββατο είπα να αφιερώσω κι εγώ να βγω με τους φίλους μου και να τι προέκυψε...
Δεν εχουμε προσωπικη ζωή, δεν εχουμε ρεπό, δεν έχουμε αργίες...
εδώ στις πιεση να ασχολούμαστε με "δημοσιεύσεις", "αιτησεις" και "απαιτήσεις" ...
και πάντα πρεπει ΑΜΕΣΑ.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigos
Newbie Forum Runner

Barbados
10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2009 :  15:22:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κύριε admin

Επειδή και οι ανταπαντήσεις πρέπει να έχουν ένα τέλος, θεωρώ ότι είναι η τελευταία φορά που παίρνω το λόγο σ αυτή τη «συζήτηση». Όπως αντιλαμβάνεστε, εσείς θα έχετε τον τελευταίο λόγο, οπότε φροντίστε να δώσετε πειστικές απαντήσεις στο κοινό σας.

Εξακολουθώ να μην αντιλαμβάνομαι τη θέση σας για «ψυχραιμία» και «όχι βιαστικές κινήσεις»! Θέλει δηλαδή συζήτηση το αν δικαιούστε να αναδημοσιεύετε κείμενα χωρίς άδεια? Έχω την εντύπωση ότι διαπραγματεύεστε το αυτονόητο και αυτό αποτελεί θράσος!

Το ότι απενεργοποιήσατε τα αποδεικτικά ανάγνωσης δεν δείχνει καθόλου επαγγελματισμό καταρχήν. Κατά δεύτερον, μου επιτρέπετε να σας παρατηρήσω ότι η απάντηση ανάγνωσης είναι δυνητική στον παραλήπτη ενός μηνύματος –δεν νομίζω να το αγνοείτε- αν δηλαδή δεν επιθυμεί, δεν αποστέλλει αποδεικτικό. Για ποιο λόγο λοιπόν απενεργοποιήσατε από το Outlook αυτή τη λειτουργία, φοβάστε πιθανή αυτόματη απάντηση χωρίς τη θέλησή σας;

Από πότε θεωρείτε «πατάτα» ένα δελτίο τύπου κύριε Διαχειριστή; Αν κάποιοι άλλοι «επώνυμοι» σας έκαναν παρατήρηση, μάλλον θα είχατε πιο κόσμια συμπεριφορά απέναντί τους. Ο Ρήγος και οι διοργανώσεις του όμως δεν περιβάλλονται από τον ανάλογο μανδύα σοβαροφάνειας, ούτε ο ίδιος φέρει τίτλους τιμής και διάσημα στο στήθος.

Παρουσιάζετε ιδιαίτερα πολύπλοκο ο σύστημα διαχείρισης της ιστοσελίδας σας, με την αναφορά για «προώθηση» του αιτήματος, σε σημείο που κάποιοι μπορεί να σας πιστέψουν. Θέλετε να μου πείτε δηλαδή ότι άλλος διαχειρίζεται τα άρθρα, άλλος την επικοινωνία; Ή άλλος μπορεί να καταχωρεί αλλά διαφορετικός να διαγράφει; Πολύ παράξενο για να είναι πιστευτό! Εκτός αυτού, φαντάζομαι ότι κάποια στιγμή θα ενημερώθηκε το σύνολο των συνεργατών σας για την ύπαρξη και το περιεχόμενο της επιστολής μου, της από 4 Απριλίου. Αν θέλατε κύριε Admin μπορούσατε να ολοκληρώσετε τη διαδικασία σε δευτερόλεπτα.

Κρατείστε παρακαλώ πολύ για άλλη περίπτωση τα ειρωνικά σχόλια περί «απολύσεως υπαλλήλων» (πνευματώδες για όσους γνωρίζουν την υπόθεση VFT/ROUT), ας μην μπούμε σ αυτή τη λογική των εκατέρωθεν ειρωνικών σχολίων. Σαφώς και είχαμε μια σχέση συνεργασίας, με όλες τις ελληνικές διοργανώσεις έχει η ιστοσελίδα σας μια μορφή συνεργασίας. Μην ψάχνετε για συμβάσεις, υπαλλήλους και αφεντικά. Ο καθένας μπορεί να αντιληφθεί ποια είναι αυτή η σχέση που περιέγραψα ως «συνεργασία».

Καλό θα ήταν, ως σοβαρή –θέλω να πιστεύω πως έτσι βλέπετε το ρόλο σας- ιστοσελίδα, οφείλετε να κάνετε δημόσιο διάλογο επώνυμα –ο χαρακτηρισμός admin δεν μπορεί να προσδώσει τη δέουσα σοβαρότητα σε έναν διάλογο.

Τέλος, δεν σας τιμά να κλείνετε την τοποθέτησή σας, χλευάζοντας τον συνομιλητή σας ως «πρωταγωνιστή» φαρσοκωμωδίας και ενθαρρύνοντας εμμέσως το κοινό σας να διασκεδάσει την διαπόμπευση εκείνων που τολμούν να εκφράσουν μια μη αρεστή σε σας άποψη. Έτσι, θεωρώ ότι καλλιεργείτε ένα κλίμα διασυρμού προσώπων (μυθιστορήματα με ονόματα "ηρώων" που σχεδόν είναι ίδια με υπαρκτά...) και «διασκέδασης» μαζί τους. Με λίγα λόγια ως ιστοσελίδα έχετε την ευθύνη για τα φαινόμενα αρένας με «θύματα», αφού γνωρίζετε καλά ότι αυτό σας φέρνει μεγαλύτερα νούμερα στο Webalizer, άρα και διαφήμιση! Όταν αναφέρθηκα στην προηγούμενη καταχώρησή μου σε "φαρσοκωμωδία", εννούσα το γελοίο της υπόθεσης να προπαθούμε να κάνουμε δημόσια αλλά ανεπιτυχώς μια στοιχειώδη συνεννόηση.

Μπορώ κι εγώ να σας ειρωνευτώ αλλά δεν πρόκειται να το πράξω. Θα αφήσω τους (εναπομείναντες) σοβαρούς επισκέπτες της ιστοσελίδας σας να βγάλουν τα συμπεράσματά τους (ξέρω ότι οι άλλοι, με τα διπλά ψευδώνυμα και τη μισή ζωή, κλεισμένοι στα μπουντρούμια της έρημης ψυχής τους θα βρουν και πάλι τροφή, σαν τα πτωματοφάγα των ντοκιμαντέρ). Αλήθεια, μια σειρά ονομάτων του παρελθόντος γιατί εξαφανίστηκαν από το RN; Μπορείτε να δώσετε μια ικανοποιητική απάντηση στους newbies του Forum σας ή δεν τους ενδιαφέρει μάλλον;

Κύριε Διαχειριστή,

Παρακαλώ στο κλείσιμο αυτής της παράστασης, να αναφέρετε και το όνομά σας, οφείλετε να το πράξετε! Απαντάτε σε άνθρωπο με όνομα και επώνυμο. Λίγη αξιοπρέπεια δεν θα έκανε κακό …επιτέλους! Η σοβαρότητα ενός Μέσου δεν κρίνεται τόσο από την επισκεψιμότητα αλλά από άλλες αρετές, τις οποίες οι οξυδερκείς επισκέπτες αναγνωρίζουν και εκτιμούν.

Αυτή είναι και η τελευταία μου καταχώρηση στο RunningNews.gr

Καλή σας όρεξη. Και μην ξεχνάτε ότι οι πατάτες συνοδεύονται και από κρεοφαγία συνήθως, ξέρετε καλά εσείς…


Λάζαρος Ρήγος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ILIAS
Forum-Runner

Switzerland


187 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2009 :  16:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigos

Κύριε admin

Επειδή και οι ανταπαντήσεις πρέπει να έχουν ένα τέλος, θεωρώ ότι είναι η τελευταία φορά που παίρνω το λόγο σ αυτή τη «συζήτηση»....
...Αυτή είναι και η τελευταία μου καταχώρηση στο RunningNews.gr

Καλή σας όρεξη. Και μην ξεχνάτε ότι οι πατάτες συνοδεύονται και από κρεοφαγία συνήθως, ξέρετε καλά εσείς…


Λάζαρος Ρήγος




1)Ευτυχώς γιατι το θεμα κούρασε.
2)Αυτό δεν ήταν απάντηση αλλα παραλήρημα
3)Για τα περί κρεοφαγιας ας πει τη γνώμη του και ο Kanivallos αλλά να μην περιμενουμε μισή μέρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

admin
Forum Admin



223 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2009 :  16:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit admin Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
κ. Ρηγο

Είναι θράσος λοιπον που το RunningNews.gr, να ενημερώνει τον κόσμο υπευθυνα παραθέτοντας και τις επισημες πηγές του...
ΟΚ, αφου σας πειράζει η αναδημοσίευση κειμένων τοτε περιοριζόμαστε στην πληροφορια που θεωρουμε απαραίτητη για τους δρομεις.

Σχετικά με τη διαχείρηση της ιστοσελίδας θα πρέπει να ξέρετε πως αυτη τη στιγμή 3 διαφορετικα άτομα έχουν πρόσβαση στο control panel και μπορουν να προσθετουν/διαγραφουν/επεξεργαζονται άρθρα, 2 έχουν πρόσβαση στο Φορουμ σαν διαχειριστες και αλλοι 6 σαν moderators. Συνολικά 8 άτομα έχουν λόγο και άποψη για τον τροπο που πρέπει να χειριζόμαστε κρισιμα θέματα σαν το δικό σας. Αυτο δε σημαίνει πως κάθε φορά αποφασίζουν και οι 8 αλλά τουλάχιστον σε σοβαρά θέματα καταθέτονται πολλες αποψεις και καταλήγουμε σε πιο σωστές αποφάσεις. Είναι λιγο δυσκίνητη η διαδικασια, και χρειαζόμαστε καμια φορά και πάνω απο μισή μερα, αλλα τελικά τα καταφέρνουμε.

Αν επιδιώκεται απο τον "admin" να υπογράφει επώνυμα απλά θα σας πληροφορήσω πως κάτι τέτοιο είναι αδύνατο καθώς ο "admin" χρησιμοποιείται κατα καιρους απο διαφορετικά άτομα, ανάλογα τη διαθεσιμότητα του καθενός. Ετσι δεν μπορει να ταυτιστει ο "admin" με κάποιο συγκεκριμένο πρόσωπο και δεν πιστευουμε πως αυτο θα διαφοροποιήσει σε κάτι την εγκυροτητα του διάλογο. Ο "admin" εκφράζει τη συλλογική διάθεση και διαχειριση του Φορουμ (ουτε καν την κεντρική ιστοσελιδα)

Απο τη στιγμή που εσείς αναφέρεστε στους διαχειριστές της ιστοσελίδας μας και την στοχοποιείτε τότε παίρνετε απαντήσεις απο την ιστοσελιδα, όπως εδω:
http://www.runningnews.gr/SnitzForum/topic.asp?TOPIC_ID=3259
Απο τη στιγμή που αποφασίζετε να δημοσιεύσετε κάτι στο Φόρουμ μας τότε μπορει να σας απαντήσει καποιος διαχειριστης/moderator του Φορουμ όπως στο παρον θέμα.

Εαν επιμένετε να αναζητείτε ονόματα-πρόσωπα για να στοχοποιήσετε και να καταγγείλετε για μεροληψια (ίσως γράφοντας μια νεα επιστολη), δεν θα σας κάνουμε τη χάρη καθώς σεβόμαστε τους συνεργάτες που βοηθουν με την άποψη τους, χωρις να θέλουν να μπουν σε διαδικασια αντιπαράθεσης. Οι συνεργάτες μας τους οποίους έχετε ήδη καταγγείλει για μεροληψια θα σας απαντήσουν προσωπικά και επωνυμα, αν και όποτε το θεωρουν σκόπιμο.

Όσον αφορά όλα τα υπολοιπα υπονοούμενα που αφήνετε, το παραδεχόμαστε για άλλη μια φορα, ο admin φταίει για όλα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2009 :  16:53:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ILIAS

quote:
Originally posted by Rigos

Κύριε admin

Επειδή και οι ανταπαντήσεις πρέπει να έχουν ένα τέλος, θεωρώ ότι είναι η τελευταία φορά που παίρνω το λόγο σ αυτή τη «συζήτηση»....
...Αυτή είναι και η τελευταία μου καταχώρηση στο RunningNews.gr

Καλή σας όρεξη. Και μην ξεχνάτε ότι οι πατάτες συνοδεύονται και από κρεοφαγία συνήθως, ξέρετε καλά εσείς…


Λάζαρος Ρήγος




1)Ευτυχώς γιατι το θεμα κούρασε.
2)Αυτό δεν ήταν απάντηση αλλα παραλήρημα
3)Για τα περί κρεοφαγιας ας πει τη γνώμη του και ο Kanivallos αλλά να μην περιμενουμε μισή μέρα.



...πρέπει να του πιστώσεις το θράσος όμως. Δεν είναι και εύκολο να μπορείς να εμφανίζεις τέτοιο πρόσωπο δημόσια....

Κάνεις ρε γαμώτο μια διοργάνωση σε κοινόχρηστο χώρο (ανοικτή από παντού ...Εάν κάποιος ήθελε σοβαρά να της δημιουργήσει πρόβλημα υπάρχουν πολλοί νόμιμοι τρόποι να το κάνει και μου κάνει εντύπωση που δε το έχουν κάνει ακόμα αυτοί που έχουν κόντρα μαζί του --ίσως έχουν και αυτοί τα δικά τους) ...απειλείς όμως κιόλας να μην αναφέρουμε λέξη για αυτή!

(απειλές χωρίς καμία αξία βέβαια)

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Theop
Newbie Forum Runner

Greece
25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2009 :  17:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Theop Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
...2 έχουν πρόσβαση στο Φορουμ σαν διαχειριστες και αλλοι 6 σαν moderators.


Το συγκεκριμένο θέμα του forum, το "Rodopi Ultra Trail", μου είχε δώσει την εντύπωση ότι τα forum του Runningnews είναι χωρίς moderator. (Διπλοεγγραφές χρηστών με διαφορετικά username, ανούσια posts χωρίς κανένα έλεγχο κτλ.). Τώρα μάθαμε ότι υπάρχουν 6 moderators + 2 admins!
Σίγουρα χρειάζεται πολύ περισσότερη δουλειά και και πολύ περισσότερη εμπειρία στη διαχείριση ενός σοβαρού forum παιδιά!

quote:

Αν επιδιώκεται απο τον "admin" να υπογράφει επώνυμα απλά θα σας πληροφορήσω πως κάτι τέτοιο είναι αδύνατο καθώς ο "admin" χρησιμοποιείται κατα καιρους απο διαφορετικά άτομα...


Οποιοδήποτε λογισμικό διαχείρισης ιστοσελίδων και forum διαθέτει ξεχωριστούς λογαριασμούς διαχειριστών. Το να χρησιμοποιούν διαφορετικά άτομα τον ίδιο λογαριασμό (πόσο μάλλον το default "admin"), δεν δείχνει και ιδιαίτερη οργανωτικότητα πόσο μάλλον γνώση στη διαχείριση ιστοσελίδων. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω την αδυναμία ορισμένων διαχειριστών όπως και χρηστών αυτού του forum αυτού στην δημοσίευση του ονόματός τους.

Λυπάμαι για την κριτική, αλλά περιμένουμε περισσότερα πράγματα από ένα site που μας ενημερώνει για τα δρώμενα του αθλητικού χώρου που τόσο αγαπάμε.
Ελπίζω να σας φανούν χρήσιμα!

Θοδωρής Παπαγεωργίου

http://www.arcadiaimages.gr

Edited by - Theop on 11/04/2014 23:50:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

admin
Forum Admin



223 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/04/2009 :  21:05:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit admin Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν είναι άδικη η κριτική σου φίλε Theop. Προσπαθούμε πάντως για το καλυτερο και ελπίζουμε στην κατανόηση σας, όπου γίνονται σφάλματα. Το σίγουρο είναι πάντως, πως όπως και να διαχειριζόμαστε το Φορουμ, πάντα θα υπάρχουν ανικανοποιήτοι χρήστες, δεν γινεται να μένουν όλοι απολυτα ικανοποιημενοι.

Η αλήθεια ειναι πως μετά απο ένα αρχικο διάστημα μεγάλης παρεμβατικότητας η οποία ξεσήκωσε πολλές αντιδράσεις απο τους χρήστες, πλέον προτιμούμε να έχουμε πιο διακριτικο ρόλο και να παρεμβαίνουμε μονο όπου θεωρούμε απολύτως αναγκαιο και χωρις πολλες τυμπανοκρουσίες. Η ουσία είναι πως τουλάχιστον υπάρχουν μερικά άτομα που ενδιαφέρονται και συμβάλουν όσο μπορουν στην ομαλή λειτουργια της κοινότητας.

Απο εκεί και πέρα δεν διεκδικούμε ιδιαίτερες δάφνες ποιότητας για το Φόρουμ μας το οποίο κατα βάση αναγκαστικά κατευθύνεται απο τις διαθέσεις των χρηστών. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση δεν θα μπορούσαμε να μιλάμε για ένα Φόρουμ ελεύθερης διακίνησης απόψεων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 28 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000