Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Τραυματισμοί
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

shoeman
Newbie Forum Runner

29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 05/10/2005 :  22:52:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχει κάποιος φίλος/φίλη να δώσει συμβουλές για επίμονη περιοστίτιδα (shin splints); Ως τώρα η αντιμετώπιση περιλαμβάνει πάγο, ελαστικό επίδεσμο, Mesulid, καθόλου τρέξιμο, crosstraining σε ελειπτικό.

RouDi
Crazy Boy of Forum

Greece


1351 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/10/2005 :  08:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by shoeman

Έχει κάποιος φίλος/φίλη να δώσει συμβουλές για επίμονη περιοστίτιδα (shin splints); Ως τώρα η αντιμετώπιση περιλαμβάνει πάγο, ελαστικό επίδεσμο, Mesulid, καθόλου τρέξιμο, crosstraining σε ελειπτικό.




Νομιζω το πιο σωστο ειναι να πας σε ενα γιατρό να το δει


____________________
Knowledge Is Power
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kostasxalarosxiastos
Elite Forum-Runner

Greece


1976 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2005 :  17:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
pedia exo paei se 3 orthopedikous eos tora kai tha trellatho.episis se dyo fysiotherapeftes exei xalarosei to mosxevma pou evala prin 10 xronia sto gonato kai den boro na xanatrxo!ouaaaaa....mono egxeirisi mou leei o xeirourgos!oi alloi dyo mou lene egateleipse ta xiliometra oxi mara thoni, oxi imimarathonio.oute kan 10ari.Mono epemvasi!!!!tha aftoktoniso!eimai se katahlipsi!

κωστας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2005 :  17:41:05  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Κώστα χαλαρά...

Προβλήματα υπάρχουν πάντα και όλοι παιρναμε δύσκολες περιόδους.

Η αυτοκτονια δεν είναι λύση. Είναι παραίτηση. Προσπάθησε να βρεις εναλλακτικες ασχολίες στη ζωή σου και στο χώρο του αθλητισμου και τα πράγματα θα στρώσουν...

Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotiris
Senior Forum-Runner

Greece


822 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2005 :  17:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κωστα καλλιστα θα μπορουσες να στραφεις στο ποδηλατο ή ακομα καλυτερα στο κολυμπι.
Τους φυσιοθεραπευτες μην τους πολυεμπιστευεσαι με την παραμικρη ενοχληση σου λενε σταματα το τρεξιμο εντελως ενα μηνα, δεν καταλαβαινουν τους αθλητες. Εαν σε ενδιαφερει ακομα η φυσιοθεραπεια μπορω να σου στειλω οναμα και τηλ φυσιοθεραπευτη στη Νεα Φιλαδελφεια που ειναι και ο ιδιος δρομεας αντοχης θα σε βοηθησει πολυ, εαν φυσικα γινεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2005 :  09:04:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kωστα ενα ονομα σου λεω μοναχα-και δεν κινδυνευω να θεωρηθει διαφημηση-Λακης Νικολαου,στειλε μου e-mail αν θελεις να κανονισω.κι ασε το κλαψς-κλαψς.Γεια σου τωρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kostasxalarosxiastos
Elite Forum-Runner

Greece


1976 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2005 :  17:08:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Agapite Manoli,
Eimai se apognosi dioti vlepo na pigaino kateftheian sto xeirourgeio.Prospatho na min symvei alla thelo toso poly na xanatrexo Marathonio!ti tha kano ti tha kano!Tha peso na pethano!Den tha antexo den tha antexo me mavro dakry to magoulo tha vrexo!Ti tha ginei ti tha ginei i tyxi mou m'afinei!
Please tell me what will I do!!!Εχω χασει και την αντοχή μου εχω παρει και 8 κιλα είναι για να με κλαίνε οι ρέγκες!!!Βοήθα πατρίδα διότι χάνομαι.Έχω χάσει φίλους και γνωστούς.Σε αγώνες δεν πατάω πόδι πια, έχω απομονωθεί.Ειμαι ανάξιος, άχρηστος δυστυχής.Είμαι καταθλιπτικός, ανασφαλής έχω πάθει ψυχολογική ανορεξία, βλέπω μαύρα όνειρα...έγινε η ζωή μου σκοτεινή.Το πιο ωραίο πράγμα μου στερήθηκε, ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ! Έναν έρωτα έχω στη ψυχή να τρέχω σαν άγριο πουλί!Δυστυχώς αυτό το έχω στερηθεί και η ψυχή του αθλητή πονάει πολύ!(Δις) γίνεται και λαικό άσμα!
Efxaristo poly,
Μποτόπουλος Κώστας
to mail mou:kostad@mailcity.com

κωστας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeY
Marathon Runner

Greece


989 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/10/2005 :  17:44:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αγαπητέ Κώστα,
Δεν αμφιβάλλω ότι έχεις τις μαύρες σου από το πρόβλημα υγείας που αντιμετωπίζεις. Όλοι στο forum πιστεύω ότι σου πρόσφεραν τις εύχες, συμβουλές και την βοήθεια τους και με το παραπάνω. Πριν όμως συνεχίσεις να γράφεις και να ξαναγράφεις τα ίδια και τα ίδια σκέψου ότι υπάρχουν στο κόσμο και άλλοι που υπέφεραν και υποφέρουν πολύ χειρότερα από εσένα. Δες αυτό το site:

http://www.marcherremans.be/

Διάβασε με πολύ-πολύ προσοχή όλο το ιστορικό του Marc και σύγκρινε τον με τον εαυτό σου. Δες το μεγαλείο της ψυχής του ανθρώπου και τι αισιοδοξία γεννάει αυτός ο αθληταράς. Γιατί για μένα αθληταράς είναι αυτός που δεν το βάζει κάτω. Όταν όλα πάνε ρολόι και έρχονται τα ατομικά ρεκόρ όλα είναι εύκολα, στην μεγάλη αναποδιά φαίνεται ποιός ξεχωρίζει πραγματικά. Και σε παρακαλώ αν θες να συμμετέχεις άλλο στην συζήτηση βάλε λίγο στην άκρη τα προβλήματά σου και ηρέμησε λιγάκι σε παρακαλώ. Μην το κουράζουμε άλλο το θέμα ...

Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Νίκος Καζαντζάκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

running-artist
Newbie Forum Runner

Greece
7 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2006 :  22:53:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
pedia na po ke ego ton pono moy?ekana proponisi gia ton olimpos-marathon,ke tis telebtees meres epatha poli dinato diastrema.enoite den piga ston agona,den mporoysa kan na patiso to podi moy.imoyn theatis me mavra dakria,piso apo ta mabra gialia.anebika me M-bike sta prionia ke parakoyloythoysa toys athlites.liges fores exo ponesi toso poli...na bgalis oli tin proponisi...tetia groysoyzia.eki omos den teliose abti i istoria.to podi xirotereve.ke evgala olo to kalokeri pano se M-bike,ke kolimpoysa kathe mera 1.500metra,gia ma min trelatho.exo gini poli kali kolimvitria ke podilatisa.afoy skebtome tora agones toy triathloy.
oti den se skotoni,se dinamoni!
exi ke sinexia...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mtbiker
Senior Forum-Runner

Greece
578 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2006 :  10:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για τον απελπισμένο φίλο Κώστα,
Κάνε την εγχείρηση σε καλό γιατρό πχ Νικολάου ,υπέμεινε για άλλη μια φορά
την ταλαιπωρία(την ξέρω καλά έχω κάνει και εγώ με μέτριο αποτέλεσμα)και ένα χρόνο
μετά θα είσαι ο ποιο ευτυχισμένος άνθρωπος του κόσμου !!!

Pain is temporary.
Trophies last forever !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeY
Marathon Runner

Greece


989 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2006 :  11:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το θέμα του Κώστα είναι 1 χρόνο παλιό, δείτε την ημερομήνία. Προτιμότερο είναι να ανοίξετε καινούργιο θέμα αν θέλετε να συνεχιστεί η συζήτηση.

Φτάσε όπου δεν μπορείς!
Νίκος Καζαντζάκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000