Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  09:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman

Koukouvagia : Ανδρέα, κι' εγώ σκέφτηκα κάποια στιγμή μπλουζάκια ''Ivorteam'', αλλά μετά μου φάνηκε too much. Είπαμε να κάνουμε την πλάκα μας, αλλά φοβάμαι μη μας πουν ότι παιδιαρίζουμε, ιδίως εμένα που είμαι ''ο πατήρ του ονόματος''.


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto



Μάλλον δίκιο έχεις coach, αν και το είπα περισσότερο για αστείο παρά σοβαρά.
Πάντως, σε ένδειξη σεβασμού στο πρόσωπο του αρχηγού μας, εγώ θέλω να δηλώσω ότι ακολουθώ την γραμμή του, χωρίς αμφισβητήσεις ή παρεξηγήσεις!

________________________

Μα να'τη, έρχεται που ξεπροβάλει σαν ποδοβολητό σελήνης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  09:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ομολογουμένως, η πρόταση του Αντώνη είναι απλή και λύνει τα οποιαδήποτε "προβλήματα" με προηγούμενες επιδόσεις, αλλά νομίζω ότι το όλο θέμα προέκυψε από το ποιό προπονητικό μοντέλο επιφέρει την μέγιστη βελτίωση και όχι απαραίτητα την απόλυτη επίδοση.

Επειδή όμως μάλλον είναι πολλά τα "κολλήματα" και τα προβλήματα για να βρούμε κάτι αξιόπιστο και που θα κλείνει όλες τις "τρύπες", δεν θα είχα και εγώ κανένα πρόβλημα με το προτεινόμενο σύστημα του Αντώνη...

________________________

Μα να'τη, έρχεται που ξεπροβάλει σαν ποδοβολητό σελήνης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

reladic
Senior Forum-Runner

479 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  09:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για κοιτάτε αυτό που λέει ο αντώνης, γιατί αλλιώς σας βλέπω στο 32 της κλασικής ακόμα να κάνετε υπολογισμούς για βαθμολογίες...

__________________
αραμπάς περνά, σκόνη γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  09:29:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ λέω να τυπώσουμε όλοι μπλουζάκια (και από τις δύο ομάδες) που θα λέει: "Μετά τον αγώνα θα πάμε για μπύρες"

___________________
against the wind...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  11:05:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thrax

Εγώ λέω να τυπώσουμε όλοι μπλουζάκια (και από τις δύο ομάδες) που θα λέει: "Μετά τον αγώνα θα πάμε για μπύρες"

___________________
against the wind...




Μ' αρέσει πολύ!!! Χιουμορίστικο, ενωτικό, με απόλυτα στοχευμένο περιεχόμενο.

Αριστοτέλη, έγραψες!!!


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  11:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα συμφωνήσω και γώ για το "Μετά τον αγώνα θα πάμε για μπύρες".
Θα κοιτάξω μήπως προφτάσω στα Γιάννενα να το λανσάρω. Θα συννενοηθώ με το τυπόμπλουζά μου σήμερα κιόλας.
Ευγε Thrax! δείχνεις το πνεύμα της ομάδος!

"....και τέλος-τέλος, αν υπόθεσις δεν τραβάει χαβαλέ, εδώ την πουλεύω στο αμέσως και ανεπιστρεπτί. Καθότι γκρίνια και κόνξες έχω και στο τσαρδί μου αμα λάχει....!"Ν.Τσιφ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  11:18:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
E, όχι στα Γιάννενα! Αφού η ιδέα είναι για τον ΚΜΑ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  11:23:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έ, ναι, καλύτερα να εμφανιστεί πρώτη φορά στον ΚΜΑ, μιας και παραπέμπει στην γνωστή κόντρα και το στοίχημα. Μετά, μακάρι, να γίνει το μότο σε όλους μας τους αγώνες!!!


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  11:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εάν γίνει όπως λέει ο αντώνης (απόλυτες επιδόσεις) τότε είναι απλά θέμα σύνθεσης ομάδας... Κανείς δε θα θέλει τους "αργούς" δρομείς στην ομάδα του, και φυσικά αυτοί που έχουν τρέξει 2 και 3 και 5 μαραθώνιους θα έχουν συντριπτικό πλεονέκτημα προς αυτούς που τρέχουν πρώτη φορά...

ΕΜΕΙΣ ΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΟΥΣ... και όλων η προσπαθεια να επιβραβεύεται. Για αυτό και ξεκινήσαμε με τις βελτιώσεις. Το σύστημα δεν είναι και τόοοσο περισσότερο περίπλοκο από αυτό που προτείνει ο αντώνης άλλωστε (μεταβλητός αριθμός δρομέων, μέγιστη βελτίωση κλπ) ...απλά είχαμε κάποιες ενστάσεις στα όρια αναφοράς για τους νέους... που είναι η μοναδική ειδική περίπτωση.

Προσωπικά δε θα μου άρεσε να βάλω στοίχημα με το Νίκο π.χ για το ποιος θα κάνει καλύτερο απόλυτο χρόνο... Το αποτέλεσμα το ξέρουμε και οι δύο κατά 95% ...Και δε ήταν θέμα μας το ποιος είναι βιολογικά πιο γρήγορος ή έχει τρέξει περισσότερα χρόνια από τον άλλον). Όμως ένα στοίχημα για τη καλύτερη βελτίωση μας, μου μοιάζει πολύ πιο ενδιαφέρον και απρόβλεπτο και δείχνει (στο επίπεδο μας τουλάχιστον και το πόσο καλή προπόνηση κάναμε για τον συγκεκριμενο μαραθώνιο που ήταν και το αρχικό ζητούμενο)

Από την άλλη εάν συμφωνήσετε να πάτε τελικά σε απόλυτους χρόνος ...θα ακολουθήσω. (*)

(*) θα πρέπει ίσως όμως να υπάρξει ανακατανομή των ομάδων με διαφορετικά κριτήρια (ορισμός π.χ.) σε αυτή τη περίπτωση ώστε να είναι όσο το δυνατόν ισοδύναμες ...ή ίσως ακόμα και με κλήρωση...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 15/09/2009 11:32:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  11:29:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όσον αφορά στους υπολογισμούς, το μείζον θέμα όπως το αναδείξαμε αντί να ασχολούμαστε με πιο ουσιώδη (μπύρες,γυναίκες,ή προπόνηση για όσους δεν τους λείπουν τα δυό πρώτα)έχει συσταθεί διμερής επιτροπή κι απο τις δυό ομάδες η οποία ασχολείται με το θέμα.
Οι οποιεσδήποτε εξωτερικές παρεμβάσεις, όσο καλοπροαίρετες κι αν είναι αυτές και απ΄όποιον χώρο κι αν προέρχονται, δυσκολεύουν τις τελικές αποφάσεις παρά δίνουν λύσεις.
Πιο απλά, Aντωνάκη εξω απ΄τον χορό πολλά τραγούδια λένε. Μπές όμως να τον σύρεις, για να δείς τη γλύκα. Αντε ντε!
Να σημειώσω -χωρίς να θέλω να επιρρεάσω το εργο των Babis και Sam, οι οποίοι 'εχουν και τις δουλειές τους να κοιτάξουν και τους ευχαριστούμε για τον κόπο τους- πως σε γενικές γραμμές συμφωνώ με το σχέδιο του Αντωνάκη.

"....και τέλος-τέλος, αν υπόθεσις δεν τραβάει χαβαλέ, εδώ την πουλεύω στο αμέσως και ανεπιστρεπτί. Καθότι γκρίνια και κόνξες έχω και στο τσαρδί μου αμα λάχει....!"Ν.Τσιφ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  11:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

(*) θα πρέπει ίσως όμως να υπάρξει ανακατανομή των ομάδων με διαφορετικά κριτήρια (ορισμός π.χ.) σε αυτή τη περίπτωση ώστε να είναι όσο το δυνατόν ισοδύναμες ...ή ίσως ακόμα και με κλήρωση...



Highschool flashback: Πάντα με διάλεγαν από τους τελευταίους στο σχολείο, όταν χωρίζαμε ομάδες στα αθλήματα....

________________________

Μα να'τη, έρχεται που ξεπροβάλει σαν ποδοβολητό σελήνης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  11:34:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman

Έ, ναι, καλύτερα να εμφανιστεί πρώτη φορά στον ΚΜΑ, μιας και παραπέμπει στην γνωστή κόντρα και το στοίχημα. Μετά, μακάρι, να γίνει το μότο σε όλους μας τους αγώνες!!!


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam moto


Καλώς. Τ΄αφήνω για τότε. ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΜΕ πως ΟΛΟΙ (ή μαλλον όσοι/ες θέλουν) θα το φορέσουν στις φανέλλες τους;

"....και τέλος-τέλος, αν υπόθεσις δεν τραβάει χαβαλέ, εδώ την πουλεύω στο αμέσως και ανεπιστρεπτί. Καθότι γκρίνια και κόνξες έχω και στο τσαρδί μου αμα λάχει....!"Ν.Τσιφ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  11:37:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam


Προσωπικά δε θα μου άρεσε να βάλω στοίχημα με το Νίκο π.χ για το ποιος θα κάνει καλύτερο απόλυτο χρόνο... Το αποτέλεσμα το ξέρουμε και οι δύο κατά 95% ...μη λές μεγάλες κουβέντες, δε με ρίχνεις
Από την άλλη εάν συμφωνήσετε να πάτε τελικά σε απόλυτους χρόνος ...θα ακολουθήσω. (*)

(*) θα πρέπει ίσως όμως να υπάρξει ανακατανομή των ομάδων με διαφορετικά κριτήρια (ορισμός π.χ.) σε αυτή τη περίπτωση ώστε να είναι όσο το δυνατόν ισοδύναμες ...ή ίσως ακόμα και με κλήρωση...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.


Επισήμως την τελική απόφαση την έχετε ΕΣΥ και ο ΜΠΑΜΠΗΣ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ.
Αλλιώς να μαστε καλά πάμε για του χρόνου το Νοέμβρη.

"....και τέλος-τέλος, αν υπόθεσις δεν τραβάει χαβαλέ, εδώ την πουλεύω στο αμέσως και ανεπιστρεπτί. Καθότι γκρίνια και κόνξες έχω και στο τσαρδί μου αμα λάχει....!"Ν.Τσιφ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  11:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μήπως να βάλουμε το

"Μετά ΠΛΗΡΩΝΩ τις μπύρες
...αλλά χαλάλι του"

...χώρια που στη διαδρομή μπορεί να προσελκύσουμε και καμία ύπαρξη (θηλυκή και τρυφερή ελπίζω και όχι καναν ιρλανδό τρομοκράτη) με τη "προσφορά" μας ...ώστε να μας ακολουθήσει στη ταβέρνα

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2009 :  11:41:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ για το μπλουζάκι!

Επίσης να κάνουμε μια τριμελή επιτροπή από 5-6 άτομα, όπως είχε πει και ο τρισμέγιστος Βαμβακούλας.

(quiz: Ποια είναι η τριλογία που αποτελείται από 5 βιβλία; )
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000