Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2010 :  22:39:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Των ζαμών;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2010 :  22:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ω ζαμέ!!!!!!!!!!

Σ΄αρέσουν οι τζάμπα μπύρες;
NIKATS TEAM!!!!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Run Forest Run
Advanced Forum-Runner



359 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2010 :  22:52:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μιας και ξαναζεσταίνεται η συζήτηση για τον κανονισμό θα επαναφέρω την περσινή μου πρόταση. Είναι το απόλυτο σύστημα αφού είναι 100% απρόβλεπτο, τίμιο, αδιάβλητο και δεν χωράει κανένα στήσιμο.
Σας το θυμίζω γιατί πολλοί θα το έχετε ξεχάσει.

Ο κάθε δρομέας νέος η έμπειρος δηλώνει μέχρι κάποια ημερομηνία τον χρόνο που προβλέπει ότι θα κάνει στον αγώνα.
Κερδίζει η ομάδα που έχει την μικρότερη απόκλιση στην πρόβλεψη. Όλοι 10αριδες μετράνε σαν έναν μαραθωνοδρόμο όπως πέρσι.

Μην ξεχνάμε ότι Μαραθώνιος σημαίνει πρώτα απ όλα αυτογνωσία.


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΕΣΤΙΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  00:57:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλώνω 4,5 ώρες κσι σου εγγυόμαι 1000% ότι θα μαι μέσα με απόκλιση 5 δευτέρων...

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  01:59:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Δηλώνω 4,5 ώρες κσι σου εγγυόμαι 1000% ότι θα μαι μέσα με απόκλιση 5 δευτέρων...

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!



Sam συγχαρητήρια για τον Όλυμπο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thepharmacist
Forum-Runner

Greece


146 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  08:25:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Δηλώνω 4,5 ώρες κσι σου εγγυόμαι 1000% ότι θα μαι μέσα με απόκλιση 5 δευτέρων...

---------------------------------

IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!

Πω πω βλέπετε αγαπητοί συντρέχτες τι απατεωνες είναι αυτοί στην Ivorteam.Αμεσως βρήκαν τρόπο ώστε να κερδίσουν το στοίχημα μέσω της πλαγίας οδού.Sam συγχαρητήρια και απο μένα για τον Όλυμπο
ΥΓ:αν δηλώσεις πάντως 4,5 ώρες και πέσεις μέσα εγώ σου κερνάω και το φαγητό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  10:43:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nikats

quote:
Originally posted by Ivorman

quote:
Originally posted by dpkouk

και φυσικα και δεν τιθεται θεμα αποχωρησεων λογω επιδοσης αντυ,την πλακα μας κανουμε..ασε που οι πρωταρηδες αξιζουν 1 επιπλεον μπραβο που ξεκινουν με κλασικη τους μαραθωνιους

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...



Εννοείται βρε Άντυ, ότι είναι όπως τα λέει ο Δημήτρης. Και εγώ είμαι πρωτάρης, ούτε ημιμαραθώνιο αγωνιστικό δεν έχω τρέξει ποτέ. Εδώ πέρυσι έτρεξα πρώτη φορά στο 10άρι (εκεί να δεις καζούρα που άκουσα από τον αντίπαλο αρχηγό, που έχει ένα σωρό μαραθώνιους στη ζώνη του. Δύο εβδομάδες μετά όμως, τον πέρασα στο 10άρι του ΣΔΥΑ. Μεγάλες στιγμές λέμε!!!).


IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!



N i k a t s T e a m
"Take it on the Run"



Εντάξει, είχες ένα ντιζαβαντάζ λόγω κούρασης, αλλά είχες βγάλει μία γλώσσα πριν τον αγώνα, ΝΑ!!! μετά συγχωρήσεως. Γι' αυτό το είχα πανηγυρίσει δεόντως.

Εφέτος, να είμαστε καλά, θα τρέξουμε και οι δύο μαραθώνιο (ακόμα δεν το έχω πιστέψει, ειλικρινά, ότι θα καταφέρω να στηθώ στην εκκίνηση...). Το 10άρι του ΣΔΥΑ είναι τρεις εβδομάδες μετά την κλασσική και είναι η ευκαιρία για ρεβάνς των ηττημένων της κλασσικής και στο ατομικό και στο ομαδικό...


IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  10:45:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dimosthenis

Αφού ο στόχος είναι να βρεθούμε, να τα πούμε και να διασκεδάσουμε τι τους θέλουμε τους κανονισμούς; Δηλαδή στη Μεσσήνη που βρεθήκαμε και τα περάσαμε μια χαρά (χωρίς κανόνες) άσχημα ήταν;




Μα..., για να γίνεται τζερτζελές βέβαια, τι άλλο?


IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  10:57:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Run Forest Run

Μιας και ξαναζεσταίνεται η συζήτηση για τον κανονισμό θα επαναφέρω την περσινή μου πρόταση. Είναι το απόλυτο σύστημα αφού είναι 100% απρόβλεπτο, τίμιο, αδιάβλητο και δεν χωράει κανένα στήσιμο.
Σας το θυμίζω γιατί πολλοί θα το έχετε ξεχάσει.

Ο κάθε δρομέας νέος η έμπειρος δηλώνει μέχρι κάποια ημερομηνία τον χρόνο που προβλέπει ότι θα κάνει στον αγώνα.
Κερδίζει η ομάδα που έχει την μικρότερη απόκλιση στην πρόβλεψη. Όλοι 10αριδες μετράνε σαν έναν μαραθωνοδρόμο όπως πέρσι.

Μην ξεχνάμε ότι Μαραθώνιος σημαίνει πρώτα απ όλα αυτογνωσία.


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΕΣΤΙΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ



Ειλικρινά Μπάμπη, δεν τη θυμόμουνα καθόλου αυτή την πρότασή σου, η οποία μου αρέσει πάρα πολύ, κυρίως για δύο λόγους :

Α. Είναι μέσα στο πνεύμα του αθλητισμού που κάνουμε (ανταγωνιζόμαστε μόνο τον εαυτό μας και κανέναν άλλον, ψάχνοντας τα προσωπικά μας όρια), και
Β. Είναι πολύ πιο εύκολο να βγάλουμε αποτελέσματα στην ταβέρνα, αφού δεν χρειαζόμαστε πι-σι και εξέλ με φόρμουλες.

Θα πρότεινα μάλιστα, η θετική απόκλιση (μεγαλύτερος χρόνος από αυτόν που έχει κάποιος δηλώσει) να μετράει διπλά, ενώ η αρνητική απόκλιση, κανονικά, για να μην ξεχνάμε ότι είναι αγώνας, έ? Η ομάδα με το μεγαλύτερο άθροισμα απόκλισης, χάνει.

Τι λέτε?


IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMITRISKAL
Senior Forum-Runner

Greece
676 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  11:16:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman

quote:
Originally posted by Run Forest Run

Μιας και ξαναζεσταίνεται η συζήτηση για τον κανονισμό θα επαναφέρω την περσινή μου πρόταση. Είναι το απόλυτο σύστημα αφού είναι 100% απρόβλεπτο, τίμιο, αδιάβλητο και δεν χωράει κανένα στήσιμο.
Σας το θυμίζω γιατί πολλοί θα το έχετε ξεχάσει.

Ο κάθε δρομέας νέος η έμπειρος δηλώνει μέχρι κάποια ημερομηνία τον χρόνο που προβλέπει ότι θα κάνει στον αγώνα.
Κερδίζει η ομάδα που έχει την μικρότερη απόκλιση στην πρόβλεψη. Όλοι 10αριδες μετράνε σαν έναν μαραθωνοδρόμο όπως πέρσι.

Μην ξεχνάμε ότι Μαραθώνιος σημαίνει πρώτα απ όλα αυτογνωσία.


ΠΑΝΤΩΝ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΡΟΝ ΕΣΤΙΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ



Ειλικρινά Μπάμπη, δεν τη θυμόμουνα καθόλου αυτή την πρότασή σου, η οποία μου αρέσει πάρα πολύ, κυρίως για δύο λόγους :

Α. Είναι μέσα στο πνεύμα του αθλητισμού που κάνουμε (ανταγωνιζόμαστε μόνο τον εαυτό μας και κανέναν άλλον, ψάχνοντας τα προσωπικά μας όρια), και
Β. Είναι πολύ πιο εύκολο να βγάλουμε αποτελέσματα στην ταβέρνα, αφού δεν χρειαζόμαστε πι-σι και εξέλ με φόρμουλες.

Θα πρότεινα μάλιστα, η θετική απόκλιση (μεγαλύτερος χρόνος από αυτόν που έχει κάποιος δηλώσει) να μετράει διπλά, ενώ η αρνητική απόκλιση, κανονικά, για να μην ξεχνάμε ότι είναι αγώνας, έ? Η ομάδα με το μεγαλύτερο άθροισμα απόκλισης, χάνει.

Τι λέτε?


IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!


Η πρόταση είναι πολύ απλή αλλά απλά άψογη!!!!χωρίς καμία αλλαγή
Εσύ αγαπητέ Γιάννη σταμάτα να προσπαθείς να δημιουργήσεις τα γνωστά παραθυράκια...και να αναγκάζεις τον άμοιρο τον Σάββα να δηλώνει άβγαλτος δρομέας

"Ποτέ μα ποτέ σε έναν Μαραθώνιο μην πηγαίνεις γρήγορα τα πρώτα χιλιόμετρα" !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Manolis.
Advanced Forum-Runner

Greece


220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  11:21:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Manolis. Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα! Αν και δεν είμαι σε καμία ομάδα παρακολουθώ με ενδιαφέρον την ευγενή(?!) αυτή κόντρα :-)
Λοιπόν χτές το βράδυ πριν διαβάσω την πρόταση του Run Forest Run σκεφτόμουν το ίδιο πράγμα.
Για να είναι σωστή η κόντρα όμως πρέπει να βάλετε 2 ακόμα συντελεστές:

1) Πρώτος μαραθώνιος. Δύσκολο να κάνει σωστή πρόβλεψη, αρα συντελεστής χ 0.5
2) Συντελεστής χρόνου. Αυτός που θα δηλώσει 3:10 , το 3:15 είναι μια καλούτσικη απόκλιση, αυτός που θα δηλώσει 5:00 το 5:05 είναι απειροελάχιστη. Για να μην γίνει εντελώς πολύπλοκο το θέμα, υπάρχουν κατηγορίες 3:00 4:00 5:00 και ο καθένας μπαίνει στην κατηγορία που είναι πιο κοντά στον χρόνο που θα δηλώσει. πχ 3:29 -> 3:00, 3:30->4:00 , και οι συντελεστές να ειναι 3:00-> χ2 4:00-> χ1 5:00 -> χ0.5

nice and easy !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  11:29:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγω πιστευω οτι η τελευταια προταση ειναι η καλυτερη αρκει να υπαρχει ειλικρινια που δεν πιστευω οτι τιθεται τετοιο θεμα.
Γιατι ο καθενας μας στοχευει παντα καπου και κυνηγαει να επιτυχει το καλυτερο αποτελεσμα.
Η μονη ενσταση ειναι σχετικα με τους πρωταρηδες που μπορει να υπαρξει μεγαλη αποκλιση.Αλλα και γι αυτο βρεθηκε λυση.
Εγω απο την μερια μου θα κανω καμμια προπονηση και προς την ημερομηνια του αγωνα θα ξερω περιπου σε τι χρονο να στοχευσω.
Οποτε και εγω ψηφιζω την τελευταια προταση.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMITRISKAL
Senior Forum-Runner

Greece
676 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  11:39:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Manolis.

Καλημέρα! Αν και δεν είμαι σε καμία ομάδα παρακολουθώ με ενδιαφέρον την ευγενή(?!) αυτή κόντρα :-)
Λοιπόν χτές το βράδυ πριν διαβάσω την πρόταση του Run Forest Run σκεφτόμουν το ίδιο πράγμα.
Για να είναι σωστή η κόντρα όμως πρέπει να βάλετε 2 ακόμα συντελεστές:

1) Πρώτος μαραθώνιος. Δύσκολο να κάνει σωστή πρόβλεψη, αρα συντελεστής χ 0.5
2) Συντελεστής χρόνου. Αυτός που θα δηλώσει 3:10 , το 3:15 είναι μια καλούτσικη απόκλιση, αυτός που θα δηλώσει 5:00 το 5:05 είναι απειροελάχιστη. Για να μην γίνει εντελώς πολύπλοκο το θέμα, υπάρχουν κατηγορίες 3:00 4:00 5:00 και ο καθένας μπαίνει στην κατηγορία που είναι πιο κοντά στον χρόνο που θα δηλώσει. πχ 3:29 -> 3:00, 3:30->4:00 , και οι συντελεστές να ειναι 3:00-> χ2 4:00-> χ1 5:00 -> χ0.5

nice and easy !



Νομίζω ότι ο στόχος στον 1ο Μαραθώνιο, ήταν για όλους μας και είναι για τα νέα παιδιά μόνο ένας ¨Ο ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ" ούτε χρόνος ούτε τίποτα άλλο.

"Ποτέ μα ποτέ σε έναν Μαραθώνιο μην πηγαίνεις γρήγορα τα πρώτα χιλιόμετρα" !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  11:53:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
DIMITRISKAL σε χαιρετω !


Πολυ σωστα το λες ! Και ετσι πρεπει να ειναι....!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Manolis.
Advanced Forum-Runner

Greece


220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  11:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Manolis. Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by DIMITRISKAL
Νομίζω ότι ο στόχος στον 1ο Μαραθώνιο, ήταν για όλους μας και είναι για τα νέα παιδιά μόνο ένας ¨Ο ΤΕΡΜΑΤΙΣΜΟΣ" ούτε χρόνος ούτε τίποτα άλλο.



Ίσως είναι σημεία των καιρών, ίσως και ο δυτικός τρόπος σκέψης μας,
η ποσοτικοποίηση της χαράς και της επιτυχίας με νούμερα και ποσοστά, αλλά είμαι σίγουρος ότι μεγάλο ποσοστό των πρωτάρηδων σε μαραθώνιο θέτουν στόχους και παλεύουν (σκληρά κάποιες φορές) για να τους πετύχουν. Δεν λέω ότι είναι καλό η κακό, το τρέξιμο μεγάλων αποστάσεων είναι εξάλλου μια νοητική άσκηση άρα οτιδήποτε μας κάνει να νιώθουμε ωραία και δεν αγγίζει την υπερβολή είναι αποδεκτό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000