Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ivorteam vs Nikatsteam
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 298

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  13:52:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Ivorman

quote:
Originally posted by Savvas

Το ξερω Γιαννη μου πλακα κανω.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Το κατάλαβα Σάββα ότι κάνεις πλάκα, αλλά επειδή το ερώτημα ήταν εύλογο και μπορεί καποιοι να το σκέφτηκαν σοβαρά, γι' αυτό τάγραψα.

Δεν βλέπω απάντηση από απέναντι και ανησυχώ...


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam



Κόουτς έχεις κάποια ένσταση για την "αυστηριοποίηση" της πρότασης σου όπως την κατέθεσα επίσημα. Το σκέπτικό μου είναι πέρα από το δικό σου και να ΜΗΝ έχουμε κανένα φαινόμενο απο ανθρώπο που δεν τον ξέρουμε (εδώ φτάσαμε και στις συμμετοχές φίλων των φίλων) του στυλ: "Δεν έτρεξα καλά, βρε άει στο "καλό" και αυτή η συγκέντρωση που θα πληρώσω κιόλας ...σάμπως τους ξέρω".

Οπότε κάθε μή εμφάνιση χωρίς προειδοποίηση από τη προηγουμένη, "τιμωρία" (-5%) εστί...

Οι τραυματισμοί (δυστυχώς) είναι και αυτοί στο παιχνίδι ...και προτιμότερο να είναι σαφές ο κανονισμός (-5%) παρά να ψάχνουμε γιατί δεν ήρθε κάποιος (εάν δεν έρθει) και να παίζουμε το σπασμένο τηλέφωνο ("..άκουσα ότι δε κατέβηκε. ...άκουσα ότι πόναγε το στομάχι του κλπ", "...άκουσα ότι είχε βελτίωση 4%" κλπ)

Εμείς ΑΛΛΩΣΤΕ δε φοβόμαστε για την ομάδα μας...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  13:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κανονιολογιον

1. Εχομεν 2 ομαδες - Ivorteam και Nikatsteam - η χαμενη πλερωνει τα ποτα της νικητριας (και του βαρουχα, ξηγημενα..) σε συναξη το απογευμα της κυριακης 8/11/2009 λογω ξενιτεμενων. Δεκτοι ολοι οι φιλοι και συγγενεις των 2 ομαδων (1000 καλοί χωρανε).
2. η Ivorteam εχει επιλεξει τα χρωματα των ορανιε, η Nikatsteam το μπλε του αιγαιου...
3.εχομεν ομαδα ΚΜΑ για Nikatsteam και ΚΜΑ* και για την Ivorteam ΚΜΑ, ΚΜΑ*, 10χλμ, οπου ΚΜΑ* ειναι οι νεουρες.

4. Ως προς το συστημα συμφωνηθησαν τα κατωθι:

α) Συγκρίνουμε τις βελτιώσεις απο τον προηγούμενο ΚΜΑ μαραθώνιο. Εάν δεν υπάρχει, τότε απο άλλο περσινό μαραθώνιο.

β) Για τους πρωτοεμφανιζόμενους σε μαραθώνιο που δεν έχουν παλαιότερο χρόνο, ορίζουμε έναν προσωπικό χρόνο αναφοράς με βάση τη καλύτερη φετινή τους (μέχρι 30/9) επίδοση σε μικρότερη απόσταση (ημι, 10κ κλπ) με τη βοήθεια του εργαλείο Purdy απο εδώ (http://www.runningforfitness.org/calc/rp.php) + 5 λεπτά λόγω δυσκολίας κλασσικής.

γ) Ανώτερη βελτίωση που θα λογίζεται είναι το 10%. Μεγαλύτερη επιδείνωση το -5%.
δ) Ειδικά για τους νέους μαραθωνοδρόμους η ανώτερη βελτίωση είναι 5%(*)

ε) Στα 10χιλ. τα όρια αναφοράς στους πρωτοεμφανιζόμενους είναι 56 λεπτά στους άντρες και 60 λεπτά στις γυναίκες εκτός εάν ο αγωνοδίκης κρίνει ότι έχει τη δυνατότητα να συγκρίνει χρόνους μικρότερων πρόσφατων αγώνων (εάν υπάρχουν) μέσω του εργαλείου για να βγάλει προσωπικό χρόνο αναφοράς. Σε κάθε περίπτωση αυτό ΕΙΝΑΙ στη κρίση του αγωνοδίκη κατοπιν κοινης συμφωνιας των δύο μερών.

στ) Ο Μ.Ο. των βελτιώσεων που θα βγάλει τον νικητή βγαίνει ως εξής --π.χ. για μια ομάδα 5 Μαραθωνοδρόμων και 3 δεκάρηδων: (Μ1% + Μ2% + Μ3% + Μ4% + Μ5% + (μέσος.όρος.10κ) ) / 6

σ.δ. οι οροι με πλαγια ειναι ακομα υπο εξεταση...h

5. Οι συμμετοχες ειναι γνωστες και στις 2 ομαδες, αναρτωνται στο κανονιολογιον απο την ελλανοδικον επιτροπη και μπορουν να τροποποιηθουν ως τις 23:59 της 7/11/2009 (συμφωνα με το συστημα χρονομετρησης του φορουμ). Μετα την παροδο αυτης της χρονικης στιγμης οι συμμετοχες κλειδωνουν.

6. Στην τελικη καταμετρηση θα προσμετρηθουν ως ενεργες μονο οσων παρευρεθουν στη μετα τον αγωνα συγκεντρωση που θα γινει εντος της 8/11/2009 σε τοπο και χρονο που θα συναποφασισθει. Σε περιπτωση που καποιος απο τους συμμετεχοντες (συμφωνα με την "κλειδωμενη" λιστα στις 23:59 της 7/11/2009) δεν παρευρεθει στην εν λογω συγκεντρωση για οποιοδηποτε λογο, τοτε ως χρονος του θα οριζεται η αρνητικη επιδοση -5% για την ομαδα του. Λογοι ανωτερας βιας μη παρουσιας θα εξεταστουν κατα το δοκουν και την κοινη λογικη απο την ελλανοδικον επιτροπη.

οι ομαδες:

ΝIKATSTEAM

ΚΜΑ
Nikats 4:07:05
Thrax 4:11:22
Faith N M 5:05:12
Kostis 3:49:30
Babis RFR 3:53:02
GeoPap 3:59:11
Thepharmacist 4:07:27
dimosthenis 3:20:37

ΚΜΑ*
bad

-----------------------------------

ΙVORTEAM

ΚΜΑ
sam 4:11:57
kostaspvol 2.59.38
dejan (γιαννη χρονος απο ΚΜΑ 08??????)


ΚΜΑ*
Ivorwoman
Paul C
reladic
plesia

10κ
rigelian
ivorman
koukouvagia 53.41


Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

Edited by - dpkouk on 25/09/2009 14:01:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  14:09:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δημήτρη, δεν είμαι σίγουρος ότι ο Dejan έχει δηλώσει καν ομάδα προτίμησης. Μας σιγοψήνει με μισόλογα...

Ας μην προτρέχουμε και μας την πουν οι άλλοι.

Αχ βρε Γιάννη, μήλο της έριδος... (father? bro?).


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  14:11:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αναμενω τελικο ναι/οχι dejan για να τροποποιησω τη λιστα

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  14:11:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dejan

Ωραία διαλέγω τη μία από της δύο μη με πείτε και διπλοθεσίτη!

______________________
* It's a beautiful life *
Everything comes to an end, life must go on.... Enjoy it...




Ε δεν εισαι δα και ο Τοροσιδης.



ΥΓ.3,09 ειχε κανει το αστερι περσι.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  14:13:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by Ivorman

quote:
Originally posted by Savvas

Το ξερω Γιαννη μου πλακα κανω.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



Το κατάλαβα Σάββα ότι κάνεις πλάκα, αλλά επειδή το ερώτημα ήταν εύλογο και μπορεί καποιοι να το σκέφτηκαν σοβαρά, γι' αυτό τάγραψα.

Δεν βλέπω απάντηση από απέναντι και ανησυχώ...


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam



Κόουτς έχεις κάποια ένσταση για την "αυστηριοποίηση" της πρότασης σου όπως την κατέθεσα επίσημα. Το σκέπτικό μου είναι πέρα από το δικό σου και να ΜΗΝ έχουμε κανένα φαινόμενο απο ανθρώπο που δεν τον ξέρουμε (εδώ φτάσαμε και στις συμμετοχές φίλων των φίλων) του στυλ: "Δεν έτρεξα καλά, βρε άει στο "καλό" και αυτή η συγκέντρωση που θα πληρώσω κιόλας ...σάμπως τους ξέρω".

Οπότε κάθε μή εμφάνιση χωρίς προειδοποίηση από τη προηγουμένη, "τιμωρία" (-5%) εστί...

Οι τραυματισμοί (δυστυχώς) είναι και αυτοί στο παιχνίδι ...και προτιμότερο να είναι σαφές ο κανονισμός (-5%) παρά να ψάχνουμε γιατί δεν ήρθε κάποιος (εάν δεν έρθει) και να παίζουμε το σπασμένο τηλέφωνο ("..άκουσα ότι δε κατέβηκε. ...άκουσα ότι πόναγε το στομάχι του κλπ", "...άκουσα ότι είχε βελτίωση 4%" κλπ)

Εμείς ΑΛΛΩΣΤΕ δε φοβόμαστε για την ομάδα μας...

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.



Όχι Sam, δεν έχω εγώ αντίρηση, αλλά για να μη καταντήσουμε να παίζουμε μόνοι μας, ας περιμένουμε να δούμε τι λένε και οι άλλοι για τις λεπτομέρειες.

Για το βασικό όμως, αυτό της απαραίτητης παρουσίας, είμαι αδάμας (πολλά καράτια λέμε...).


Μυαλό χορτάτο, κορμί μαμάτο - Ivorteam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  14:22:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οι άλλοι είναι απασχολημένοι. Ψάχνουν να βρουν κανέναν πρώην ολυμπιονίκη που ωστόσο πέρσι έκανε χρόνο 3μιση ώρες γιατί τον χτύπησε κεραυνός στη Βασ. Σοφίας ...για να τον εντάξουν φέτος στην ομάδα

edit: From now on μιλάω μόνο στα χρώματα της ομάδας. Things got serious!!!

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 25/09/2009 14:28:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  14:30:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas


ΥΓ.3,09 ειχε κανει το αστερι περσι.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ




______________________
* It's a beautiful life *
Everything comes to an end, life must go on.... Enjoy it...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  14:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Οι άλλοι είναι απασχολημένοι. Ψάχνουν να βρουν κανέναν πρώην ολυμπιονίκη που ωστόσο πέρσι έκανε χρόνο 3μιση ώρες γιατί τον χτύπησε κεραυνός στη Βασ. Σοφίας ...για να τον εντάξουν φέτος στην ομάδα

edit: From now on μιλάω μόνο στα χρώματα της ομάδας. Things got serious!!!

------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.






Eπίσης, για να είμαστε ακριβείς:

5. Οι συμμετοχες ειναι γνωστες και στις 2 ομαδες, αναρτωνται στο κανονιολογιον απο την ελλανοδικον επιτροπη και μπορουν να τροποποιηθουν ως τις 23:59 UTC+3 της 7/11/2009 (συμφωνα με το συστημα χρονομετρησης του φορουμ). Μετα την παροδο αυτης της χρονικης στιγμης οι συμμετοχες κλειδωνουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  14:55:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

5. Οι συμμετοχες ειναι γνωστες και στις 2 ομαδες, αναρτωνται στο κανονιολογιον απο την ελλανοδικον επιτροπη και μπορουν να τροποποιηθουν ως τις 23:59 UTC+3 της 7/11/2009 (συμφωνα με το συστημα χρονομετρησης του φορουμ). Μετα την παροδο αυτης της χρονικης στιγμης οι συμμετοχες κλειδωνουν.




Λόγω χειμερινού ωραρίου, νομίζω ότι τότε θα είναι UTC+2!!

________________________

Μα να'τη, έρχεται που ξεπροβάλει σαν ποδοβολητό σελήνης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  15:00:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

quote:
Originally posted by Rigelian

5. Οι συμμετοχες ειναι γνωστες και στις 2 ομαδες, αναρτωνται στο κανονιολογιον απο την ελλανοδικον επιτροπη και μπορουν να τροποποιηθουν ως τις 23:59 UTC+3 της 7/11/2009 (συμφωνα με το συστημα χρονομετρησης του φορουμ). Μετα την παροδο αυτης της χρονικης στιγμης οι συμμετοχες κλειδωνουν.




Λόγω χειμερινού ωραρίου, νομίζω ότι τότε θα είναι UTC+2!!

________________________

Μα να'τη, έρχεται που ξεπροβάλει σαν ποδοβολητό σελήνης!



Σωστά, έχεις δίκιο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  15:36:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια ερώτηση προς τους λογιστές των δύο ομάδων.
Αν αποφασίσω να τρέξω στα 10 χιλιόμετρα θα θεωρηθώ νεοεμφανιζόμενος και ο χρόνος μου θα συγκριθεί με τα 56:00;
Και αν ναι το +10% που θα έχω με τι συντελεστή πολ/ζεται;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  15:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χωρίς να έχω κάποια δικαιοδοσία επί του ζητήματος, νομίζω ότι η περίπτωσή σου καλύπτεται από το σημείο 4.ε! Στην κρίση του αγωνοδίκη δηλαδή, για την εξαγωγή κάποιου ειδικού χρόνου αναφοράς, μάλλον με δεδομένα από άλλους αγώνες όπου έχεις συμμετάσχει....

________________________

Μα να'τη, έρχεται που ξεπροβάλει σαν ποδοβολητό σελήνης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  15:50:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dimosthenis

Μια ερώτηση προς τους λογιστές των δύο ομάδων.
Αν αποφασίσω να τρέξω στα 10 χιλιόμετρα θα θεωρηθώ νεοεμφανιζόμενος και ο χρόνος μου θα συγκριθεί με τα 56:00;
Και αν ναι το +10% που θα έχω με τι συντελεστή πολ/ζεται;



Θα συγκριθεί με το περσινό σου δεκάρι ΚΜΑ όπως της κουκουβάγιας. Εάν δεν έχεις περσινο δεκάρι ΚΜΑ με το καλύτερο περσινό σου δεκάρι ...Πρωτοεμφανιζόμενοι αυτοί που ΔΕΝ είχαν τρέξει πέρσι δεκάρι (επίσημα ΚΑΙ αγωνιστικά). Εάν δεν είχες τρέξει δεκάρι πέρσι, αλλά είσαι τρανταχτό παράδειγμα (ο dimosthenis π.χ.) θα σου ορίσει ο αγωνοδίκης έναν δίκαιο χρόνο στόχο για το δεκάρι σου (τα 32 λεπτά π.χ. ) σύμφωνα με τις επιδόσεις σου σε άλλες αποστάσεις πέρσι.

Το +10 δε πολλαπλασιάζεται με κανέναν συντελεστή. Όλες οι βελτιώσεις/μειώσεις των "δεκαριων" της ομάδας σου βγάζουν έναν κοινό μέσο όρο που προστίθεται ως ΜΙΑ μονάδα στις βελτιώσεις/επιδεινωσεις των μαραθωνίων για να βγει ο Γενικός Μέσος Όρος. Ανώτατο όριο ειδικά για τον μέσο όρο όλων των δεκαριών είναι το 5%.


------------------
Είμαι ένα πρόχειρο γιοφύρι, και κάποιος αποπάνω μου περνάει και γκρεμίζουμαι ξοπίσω του. Ένας αγωνιστής με διαπερνάει, τρώει τη σάρκα μου και το μυαλό μου, ν΄ ανοίξει δρόμο, να γλιτώσει από μένα. Όχι εγώ, αυτός φωνάζει! ν.κ.

Edited by - sam on 25/09/2009 15:56:26
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/09/2009 :  15:55:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ετσι κι αλλιώς μαραθώνιο θα τρέξω αλλά το πράγμα αποκτά ενδιαφέρον.
Κύριε διαιτητά τι χρόνο αναφοράς θα μου βγάλετε στο δεκάρι; (Διότι το Purdy είναι αρκετά αυστηρότερο όταν από μεγαλύτερες αποστάσεις πας στις μικρότερες και αρκετά ελαστικό για το ανάποδο.)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 298 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000