Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διαδρομές
 Σπέτσες
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 10/08/2010 :  18:12:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λόγω καταγωγής βρίσκομαι συχνά στις Σπέτσες. Όταν ήθελα να προπονηθώ προτιμούσα το ποδοσφαιρικό γήπεδο του νησιού (πλαστικός χλοοτάπητας, δεν διαθέτει στίβο). Στο μεταξύ πολλές φορές είχα κάνει τον γύρω του νησιού με ποδήλατο, κάτι που κάνει πάρα πολύς κόσμος. Πριν από λίγες ημέρες αποφάσισα να κάνω τον γύρο τρέχοντας και το κατάφερα. Η απόσταση είναι περίπου στα 35 χλμ, σκλήρη σχετικά διαδρομή. Τα πλεονεκτήμτα είναι ότι δεν κυκλοφορούν αυτοκίνητα, στο μεγαλύτερο μέρος της είναι πευκόφυτη, με πολλές σκιές. Θα πρέπει όμως να φροντίζει, όπιος το τολμήσει, για την υδροδοσία του. Υπάρχουν εναλακτικά, μικρότερες διαδρομές που μπορεί να ακολουθήσει κανείς το ίδιο ώραίες.

VASSILIOS
Forum-Runner

Greece
130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2010 :  15:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρα, επειδή τρέχω και εγώ συχνά πυκνά στις Σπέτσες ο γύρος είναι κοντά στα 25 χιλ. και όχι 35.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2010 :  11:50:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα, το ίδιο αναφέρουν και τα έντυπα και μάλιστα λένε για 24 χλμ. Εγώ το έγραψα βάσει μέτρησης παλμογράφου και βηματομετρητή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/08/2010 :  21:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
25 είναι αν μετρήσεις την διαδρομή χωρίς το κέντρο του νησιού. Δηλαδή από τις σχολές μέχρι την Αγ. Μαρίνα. Τρέχω κι εγώ συχνά στις Σπέτσες είναι ζόρικη διαδρομή indeed. Μπράβο που κατάφερες τον γύρο είσαι τσακάλι! Να σημειώσω εδω το απόλυτο σημείο της διαδρομής! Ατελείωτη ανηφόρα στα σκουπίδια και εκεί που είσαι κλαταρισμένος και λες "έλα χάρε να με πάρεις" βλέπεις την επιγραφή: ΕΔΩ ΜΟΝΟ ΜΠΑΖΑ! Σφίγγεις τα δόντια και λες "θα τα καταφέρω, δεν είμαι μπάζο!!!" χαχαχαχαχαχα Σοφά βαλμένη αυτή η επιγραφή!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2010 :  19:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στα 25-35 χλμ αυτά δεν υπάρχει πολιτισμός?περίπτερα mini market κλπ ώστε να μπορείς να εξασφαλίσεις τουλάχιστον τα υγρά σου?
επειδή τρέχω σε αλλα νησια το πρόβλημα το λύνω ψωνίζοντας απο το δρόμο.
5 euro στην πίσω τσέπη για νερά κ ισοτονικά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2010 :  20:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι, δυστυχώς δεν υπάρχει απολύτως τίποτα. Μόνο τα πεύκα,η άσφαλτος και εσύ! Εγώ προσωπικά κουβαλάω παγούρι 700ml. Οκ, με κουράζει ελαφρώς και γίνεται κάτουρο στο πρώτο δεκάλεπτο αλλά με βγάζει για 1.5 ώρα σίγουρα. Για τους hard core που τρέχουν ολόκληρο το γύρο προτείνω να ζητήσετε από κάποιον με ποδήλατο ή μηχανάκι να σας αφήσει σε μερικά σημεία στη διαδρομή υγρά και να τα μαζεύετε καθώς τρέχετε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/08/2010 :  21:48:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα

Εχει (για το καλοκαίρι) μπαράκι στους Αγίους Αναργύρους...
Οπότε... αν φτάσετε εκεί, θα κάνετε μιά μικρή παράκαμψη και θα πάρετε νερό!!!

aad
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/08/2010 :  19:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by aad

Καλησπέρα

Εχει (για το καλοκαίρι) μπαράκι στους Αγίους Αναργύρους...
Οπότε... αν φτάσετε εκεί, θα κάνετε μιά μικρή παράκαμψη και θα πάρετε νερό!!!

aad


Καλύτερα να πάθω αφυδάτωση, παρά να πάρω νερό από τους κάφρους. No offence παιδιά κιεγώ έχω καταγωγή από το νησί, αλλά πολύ ζώα ρε παιδί μου στο θέμα service.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VASSILIOS
Forum-Runner

Greece
130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/08/2010 :  11:25:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλημέρα,
τόν έκανα τον γύρω την Πέμπτη που μας πέρασε, για τροφοδοσία είχα 2 AYRA των 750 ml τα οποία είχα στην κατάψυξη και με έβγαλαν μιά χαρά( το ένα σε ζώνη μέσης της SALOMON και το άλλο στο χέρι). Αν ξεκινήσεις τον γύρω νωρίς το πρωί το μπαράκι στους Αγ. Αναργύρους θα είναι μάλλον κλειστό. Καλό είναι να ξεκινάς τον γύρω από Αγία Μαρίνα για να έχεις τον ήλιο πλάτη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/08/2010 :  12:46:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by VASSILIOS

καλημέρα,
τόν έκανα τον γύρω την Πέμπτη που μας πέρασε, για τροφοδοσία είχα 2 AYRA των 750 ml τα οποία είχα στην κατάψυξη και με έβγαλαν μιά χαρά( το ένα σε ζώνη μέσης της SALOMON και το άλλο στο χέρι). Αν ξεκινήσεις τον γύρω νωρίς το πρωί το μπαράκι στους Αγ. Αναργύρους θα είναι μάλλον κλειστό. Καλό είναι να ξεκινάς τον γύρω από Αγία Μαρίνα για να έχεις τον ήλιο πλάτη.


Είναι και ελαφρώς πιο εύκολη η διαδρομή από εκεί Τα τελευταία χιλιόμετρα έχουν αρκετές κατηφόρες και βολεύει! Απαπαπα όλοι οι ντούρασελ εδώ είσαστε? Εγώ φοβάμαι να δοκιμάσω τον γύρο! Μου βάλατε τώρα το μικρόβιο όμως και από βδομάδα που θα είμαι πάλι Σπέτσες, θα δω τι μπορώ να κάνω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VASSILIOS
Forum-Runner

Greece
130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/08/2010 :  12:59:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
έχει τήν μεγάλη ανηφόρα μετά το Βρέλλο, αλλά γενικά νομίζω ότι απο όπου και να ξεκινήσεις ό βαθμός δυσκολίας δεν διαφέρει και πολύ. Απλά πρέπει να φύγεις νωρίς το πρωί γιατί η ζέστη σε σημεία της διαδρομής είναι ανυπόφορη. Το απόγευμα πλέον δεν ενδυκνειται γιατί γύρω στίς 8:30 είναι πλέον σκοτάδι και δεν μπορείς να ξεκινήσεις νωρίτερα από τις 6:00. Θα είμαι και τα 2 επόμενα ΣΚ στίς Σπέτσες και αισιοδοξώ να κάνω τον γύρω τουλάχιστον το ένα στα πλαίσια της προετοιμασίας μου για τον μαραθώνιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/08/2010 :  22:22:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους.
Εγώ τον ξεκίνησα από τον φούρνο της Κουνουπίτσας και τελείωσα εκεί. Αυτή την απόσταση ακριβώς μέτρησα κι εγώ. Στο ξεκίνημα πήγα από τις σχολές αλλά καλύτερα νομίζω πως είναι από την Αγ. Μαρίνα, όχι μόνο γιατί έχεις τον ήλιο στην πλάτη αλλά γιατί από την Αγ. Παρασκεύη και μετά έχει περισσότερη βλάστηση άρα περισσότερη σκια. Η διαδρομή πιστεύω ότι είναι εξίσου δύσκολη όποια πλευρά κι αν διαλέξεις στο ξεκίνημα. Πάντως θέλει να ξεκινήσεις πολύ πρωί. Εγώ όταν είμαι στις Σπέτσες (Θα είμαι σίγουρα την αρμάτα), ξεκινάω πάντα κατά τις 06:00 το πρωί. Τι περισσότερες φορές τρέχω μέχρι την ζωγειριά και γυρνάω. Σκληρή αλλά πολύ ωραία διαδρομή.

Edited by - ANGEL1 on 31/08/2010 22:24:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2010 :  17:29:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους.
Το σκ που έρχεται θα βρίσκομαι στις Σπέτσες λόγω της γνωστής γιορτής (Αρμάτα). Αποφάσισα, εάν μου το επιτρέψουν οι συνθήκες, να τρέξω το σάββατο πολύ νωρίς το πρωί, κάτι σαν εορταστικό ασ πούμε. Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω μια πρόταση στις τοπικές αρχές για διεξαγωγή ετήσιου αγώνα δρόμου, ανήμερα της αναπαράστασης. Πως σας φένεται αυτή η ιδέα; όπως γίνεται σε πολλές πόλεις όταν γιορτάζουν την απελευθέρωση τους. Εάν συμφωνείτε δηλώστε το εδώ, προκειμένου να δείξω ότι ενδιαφέρονται κι άλλοι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/09/2010 :  18:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ συμφωνώ αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό αυτό για τον απλούστατο λόγο ότι στις άλλες πόλεις δεν πατάει κανένας στην επέτειο της απελευθέρωσης τους, ενω στις Σπέτσες βουλιάζει το νησί. Που θα μείνουν και που θα τραφούν 200 επιπλέον άτομα? Επιπλέον ο Σεπτέμβριος είναι πλήρης μεγάλων και σημαντικών αγώνων, οπότε ισως είναι καλύτερη ιδέα να γίνεται ένας αγώνας σε άσχετη ημερομηνία πχ Αύγουστο που είναι ότι πρέπει για αγώνας σε νησί.
Πέρα απο αυτές τις επιφυλάξεις, λέω ναι οπότε μέτρησε με......

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  10:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μόνο εμείς που τρέχαμε σήμερα το πρωί να μαζευτούμε, μια χαρά θα γίνει ο αγώνας!
Παιδιά, χωρίς πλάκα να'στε καλά! Χάρηκα πολύ που είδα τόσο κόσμο να τρέχει σήμερα! Σαν τα σαλιγκάρια μετά τη βροχή βγήκαμε!

ANGEL εγώ πιστεύω ότι θα έχει απήχηση αυτό που λες πάντως γιατί γενικά φέτος έγινε μια κίνηση να βγει προς τα έξω το νησί ως το απόλυτο μέρος για περπάτημα και τρέξιμο. Ξέρω σίγουρα ότι συζητιέται η διεξαγωγή αγώνα βαδίσματος 1 φορά τον χρόνο, οπότε γιατί όχι και τρέξιμο?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2010 :  22:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους. Εγώ θα κάνω μια πρόταση προς την Δημοτική Αρχή για την επόμενη Αρμάτα, και ελπίζω κάτι να καταφέρω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000