Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 40

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  14:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ο μεγαλεξανδρος χρονια τη χρονια ανεβαινει οργανωτικα.και φετος που δεν πεφτει των βαϊων δεν πιστευω να εχει και τη γνωστη καθυστερηση εις βαρος των δρομεων..αξιζει στηριξης απο ολους.καλο ειναι να υπαρχουν 2 δυνατοι αγωνες την ανοιξη στην ελλαδα

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

falcon
Forum-Runner



115 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  15:33:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ με προλαλήσαντες ότι θα πρέπει να βοηθήσουμε με τη συμμετοχή μας για την αναβάθμιση του Μεγαλέκου.Μου κάνει εντύπωση ότι ο ενλόγω αγώνας σνομπάρεται συστηματικά από τους Αθηναίους και τους Νοτιοελλαδίτες γενικώτερα!!!Μάλλον έχει να κάνει με την αιώνια...κόντρα Νοτίων-Βορρείων!!!
Για τη δυσφήμησή του δυστυχώς βοηθήσαμε και εμείς οι Βόρρειοι με την όντως αυστηρή κριτική μας αναγάγοντας τις μικροπαραλείψεις των προηγουμένων ετών σε μέγιστο θέμα!!
Γιώργος Δ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maza
Advanced Forum-Runner

323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  16:43:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήμαρτον ρε παιδιά με τους πολέμους!!!!!!!!!!!

Το να γουστάρω να τρέξω εδώ η εκεί δεν είναι δυνατόν να επηρεάζεται από το αν είμαι Βόρειος η Νότιος.

Να επηρεάζεται από το κόστος λόγο συμμετοχής η απόστασης 1000 φορές δεκτό. Να επηρεάζεται λόγο παρέας οι φίλων διοργανωτών επίσης δεκτό αλλά όχι γιατί και καλά δε γουστάρω τους Βόρειους!!!!!!! Η τους Νότιος!!!!!!!!!!!

Ούτε 5 μέρες δε περάσανε από τον ΚΜΑ και δε ξεχνώ τι γκρίνια αρκετών για την οργάνωση του για τη τροφοδοσία τα κύματα κλπ όλα αυτά φυσικά πριν τη τεράστια επιτυχία του αγώνα.

Αν όλοι θέλουμε να τρέχουμε τον ΚΜΑ και άλλον ένα την άνοιξη μακάρι οι 2 αγώνες Θεσσαλονίκης και Καλαμάτας να είναι και οι 2 δυνατοί και μεγάλοι. Και να μην ανέβει ο ένας σε βάρος του άλλου.



Edited by - maza on 04/11/2010 16:44:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  16:47:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
δεν πιστευω οτι ειναι θεμα κοντρας.εχω τρεξει και τους 2 κι οργανωτικα η μεσσηνη ηταν καλυτερη και δρομικα πιο φιλικη.και ξαναλεω μακαρι να υπαρχουν πολλοι δυνατοι αγωνες

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  17:06:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι ζήτημα απόστασης όπως και να το κάνουμε (και όχι βόρειοι νότιοι). Ισως είναι και ο χρόνος που γίνεται ο κάθε μαραθώνιος πότε βολεύει τον καθένα σύμφωνα με το πρόγραμά του.
Ας μην αρχίσουμε για το σουβλάκι(καλαμάκι) τα με σε τε, τις μπουγάτσες και τις πορτοκαλίτες(όπως λεμονίτες).
Οτι και να είναι μαζί με τον Τέλη πάλι μπιφτέκια και μπύρες θα χλαπακιάζουμε μετά τον αγώνα στο Λευκό Πύργο!!!!!!!!!!!!! και ας μην με χειροκροτάνε, με χειροκροτάω εγώ. Οσοι πιστοί προσέλθετε.

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dentaris
Advanced Forum-Runner

275 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  17:40:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνω με dpkouk και gargadua.

Παντως Βασιλη στον Μεγαλεκο σιγουρα θα φαμε καλυτερα μετα!!!!!

ΟΣΟ ΘΑ ΖΩ,ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΘΑ ΓΡΑΦΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  18:34:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδες και η καλαματα εχει μετα τα τυχερα της απο μασα...μπιλη ρωτα τον τελη περσι τι επαιξε μετα

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  19:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giorgosdelta

Γνώμη μου είναι ότι θα πρέπει να στηρίζουμε όλους τους ενχώριους αγώνες και ειδικά όταν είναι και κοντά στον τόπο διαμονής μας οπότε και τα έξοδα μετακίνησης και διαμονής είναι λίγα.
Έτσι το κίνημα των δρομέων θα μεγαλώνει χρόνο με τον χρόνο και οι αγώνες θα βελτιώνονται και αυτό φυσικά θα είναι προς όφελός όλων.
Όμως θα αναφερθώ για άλλη μια φορά στο θέμα της τροφοδοσίας στον αγώνα της Μεσσήνης που έχω συμμετάσχει.
Χωρίς μπανάνες, τζελάκια, ισοτονικά ο μαραθώνιος γίνεται επικίνδυνος.
Πέρυσι στη Μεσσήνη κόντεψα να μείνω στον τόπο. Όχι ότι μας έκαψε ο ήλιος. Ισοτονικά θυμάμαι μόνο στο 24 με 25 και αυτά σε ποτηράκι.
Παρακάλεσα να μου δώσουν σε μπουκάλι όπως περνούσα βιαστικά και μου υπέδειξαν τα ποτηράκια. Πιο πίσω ήταν και μπουκαλάκια, γιατί; Για να γεμίζουν τα ποτηράκια; Να σταματήσω να τα τζουγκρίσω; Δεν το έχω κάνει ποτέ. Όταν πάω σε αγώνα έτσι το έχω, μπορεί να κάνω και λάθος, σταματώ μόνο για πρώτες ανάγκες. Ποτέ για να πιω στην υγεία μας, σε ποτηράκι, σε καφενείο, ή οπουδήποτε αλλού.
Στη Μεσσήνη δεν τρέχουμε παρέα με πλήθος δρομέων όπως στον ΚΜΑ αλλά μόνοι μας. Εάν δεν προσέξετε και τις σημάνσεις μπορεί και να χαθείτε.
Προσωπική μου συμβουλή για όποιον πάει στην Μεσσήνη και από την στιγμή που η κυκλοφορία στους δρόμους δε σταματάει, να έχετε έναν δικό σας άνθρωπο σε καίρια σημεία της διαδρομής να σας τροφοδοτήσει σωστά.




Εχω τρέξει 5 χρονιές στην Μεσσήνη. Αυτά που περιγράφεις δεν τα έχω συναντήσει. Σε ότι αφορά τα ποτηράκια, σε Ρώμη, Φλωρεντία, Πράγα, Βιέννη ποτηράκια μας έδιναν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

apoml
Forum-Runner

Greece


55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  19:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

Και εμενα θα ειναι στη Θεσσαλονικη ο πρωτος μου μαραθωνιος , αν πανε βεβαια ολα καλα απο υγεια.

.....και για μενα ελπιζω.Πρωταρης γαρ

Forrest Gump
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

falcon
Forum-Runner



115 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  20:16:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κι όμως κοιτάω τα περσινά αποτελέσματα και βλέπω μόνο 19 συμμετέχοντες από συλλόγους Αθηνών,Πειραιά κλπ άντε και δυό τρείς ανεξάρτητοι!!!Δεν νομίζω να φταίει μόνο η απόσταση!!!
Γιώργος Δ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  20:40:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αυτο ακριβως λεω γιωργη λογω οργανωσης οι περισσοτεροι επιλεγουν μεσσηνη

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  21:02:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η Θεσσαλονίκη είναι πολύ μακρυά για τους Αθηναίους. Η Μεσσήνη είναι δίπλα και βάζει δωρεάν λεωφορεία και φαγητό. Οι δρομείς πληρώνουμε μόνο το ξενοδοχείο γύρω στα 20 ευρώ δηλαδή.
Δεν υπάρχει κανένας πόλεμος Βορείων-Νοτίων...

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thrax
Master Forum-Runner

Greece


2502 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2010 :  21:10:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit thrax Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα περί βόρειων και νότιων δεν ισχύουν παιδιά, καρατσεκαρισμένο. Είναι καθαρά θέμα απόστασης. Οι νότιοι επιλέγουν Μεσσήνη, οι βόρειοι Μεγαλέκο. Και επειδή ο Μεγαλέκος αυτοκτονούσε συστηματικά κάθε χρόνο πλην φέτος, ακόμα και οι βόρειοι πήγαιναν στη Μεσσήνη :). Στον αγώνα του οχυρού της Νυμφαίας στην Κομοτηνή (21/11), θα είναι μόνο ένας από Αθήνα, καμια δεκαριά από Θεσσαλονίκη και όλοι οι άλλοι Θρακιώτες. Είναι θέμα απόστασης παιδιά. Άλλωστε, και εγώ και ο Βασίλης, φαναταικοί οπαδοί του Μεγαλέκου και της Θράκης γενικότερα, είμαστε απο Αθήνα originally... Ένα να κρατάμε στο νου. Ο Μεγαλέκος βελτιώθηκε πολύ φέτος και θα βελτιωθεί και άλλο του χρόνου. Είναι ένας ωραίος φλατ αγώνας, ιδανικός για ΡΒ με καλή οργάνωση, σε μια ωραία πόλη. Δυστυχώς η διαδρομή, αν και έχει κάποια ιστορικότητα, είναι σχετικά βαρετή και άσχημη. Ο αγώνας αυτός όμως αν καθιερωθεί θα αποτελέσει ορόσημο για το χώρο και θα φέρει και άλλον κόσμο στο τρέξιμο και στον αθλητισμό γενικότερα. Πρέπει να τον στηρίζουμε, να τον τρέχουμε και να τον κριτικάρουμε καλόπιστα. Καλή αντάμωση την άνοιξη

__________________________
Χλιμίτζουρες: γράφουν ιστορία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maza
Advanced Forum-Runner

323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2010 :  13:45:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@dpkouk
Μιας και έχεις τρέξει και τους 2 μπορείς να σου είναι εύκολο να δώσεις μια σύντομη περιγραφή των 2 διαδρομών. Γιατί λες τη Μεσσήνη δρομικά πιο φιλική? Αφού λένε ότι και της Θεσσαλονίκης είναι σχεδόν κατηφορική. Και το άλλο που θα ήθελα να ξέρω είναι αν αληθεύει πως στη Μεσσήνη δεν κλείνουν οι δρόμοι για τα αυτοκίνητα κατά τη διάρκεια του αγώνα.

Στη Καλαμάτα έκανα αρκετά κομμάτια στις διακοπές μου προπονητικά για τον ΚΜΑ. Και εκτός από το παραλιακό κομμάτι δε τρελάθηκα κιόλας. Άσε την τρελή ζέστη και υγρασία λόγο Αυγούστου. Από τη Θεσσαλονίκη εκτός από τρέξιμο στη παραλία δε ξέρω καθόλου τη διαδρομή και μου κάνει εντύπωση που όλοι λένε πως δεν είναι όμορφη.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2010 :  14:03:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπαρχει κανενα γραφημα που να δειχνει τα υψη του μαραθωνιου της Θεσσαλονικης;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 40 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000