Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος Θεσσαλονίκης
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 40

thantsop
Forum-Runner

Greece
62 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2010 :  14:17:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν εχω τρεξει τον Μ.Αλέξανδρο αλλα εχω τρεξει δυο φορες τη Μεσσήνη. Οργανωτικά παρα πολυ καλος αγωνας χαρη στη προσπαθεια ωρισμένων ανθρώπων. Δρομικά αδιάφορη διαδρομή προβληματιζομαι να τη τρέξω και τριτη φορά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2010 :  14:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και εγώ που έχω μεγάλώσει Αθήνα και έχω σπουδάσει Σαλονίκη δέν νομίζω σε αυτό το θέμα να υπάρχει κόντρα βόρειοι-νότιοι.Απλά όπως είπαν τα παιδιά πρίν,πιστεύω και εγώ λόγω απόστασης η πλάστηγα γέρνει πρός Μεσσήνη(+ότι άν βάζει λεωφορεία και φαγητό που είπε ο Μανώλης τότε έρχεται σχεδόν τζάμπα).

Στερνά καλά,όλα καλά.
Το μή χείρον βέλτιστον.
Dum spiro spero.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2010 :  14:51:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by thantsop

Δεν εχω τρεξει τον Μ.Αλέξανδρο αλλα εχω τρεξει δυο φορες τη Μεσσήνη. Οργανωτικά παρα πολυ καλος αγωνας χαρη στη προσπαθεια ωρισμένων ανθρώπων. Δρομικά αδιάφορη διαδρομή προβληματιζομαι να τη τρέξω και τριτη φορά.


σε αυτο εχεις δικιο δυστυχως...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RefereePtol
Newbie Forum Runner

Greece
27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2010 :  21:09:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η διαδρομη της Θεσσαλονικης ξεκιναει απο τη Πελλα.Στην αρχη ειναι ελαφρος κατηφορικη και μετα για περιπου 20 χιλ. ισια.Κοντα στο 23 χιλ. πριν τη Σιδενορ εχει μια γλυκια ανηφορα για 2 χιλ. και μετα παλι ισαδα μεχρι το τελος.Δεν ειναι ασχημη διαδρομη ,μονο η ασφαλτος σε μερικα σημεια δεν ειναι σε καλη κατασταση (παλια εθνικη οδος γαρ)αλλα και αυτο σωζετε διαλεγοντας το καλο τμημα του δρομου.Αυτο που για μενα ειχε πλακα ηταν οταν περνουσα τη λεωφορο Νικης (τελευταια χιλ.) και ολα τα καρντασια αραχτα στα καφε της παραλιας σηκονανε τα ποτηρια με τις μπυρες στην υγεια μου.Εγω παντως θα ειμαι εκει.

Σημαδια των καιρων μου ειπες
Καταντια λεω εγω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2010 :  23:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να μην ξεχάσω να πώ και για το ωραίο μπλουζάκι adidas που δίνανε πέρυσι.
Οι διαδρομές απ΄ότι καταλαβαίνω είναι αδιάφορες στη χώρα μας και όμορφες στα εξωτερικά. Καλά να πάθουμε!!!!!!!!!
Μήπως η κλασσική είναι όμορφη;

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

manos5
Advanced Forum-Runner

Greece
288 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2010 :  09:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Eγώ από Αθήνα είμαι και σκοπεύω εννοείται να έρθω!!!!!!!Ωστόσο άμα υπάρχει αυτή η κόντρα ήμαστε άξιοι της μοίρας μας!!!!Για αυτό μας έχουν φάει Τούρκοι ,Αλβανοί και άλλοι σε αυτή την χώρα επειδή μόνοι μας βγάζουμε τα μάτια μας και χωρίζουμε την Ελλάδα στην μέση...τι να πω κρίμα....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2010 :  13:08:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η μεσσηνη ειναι βαρετη βασιλη γιατι δεν υπαρχει ψυχη παρα μονο σε 2-3 σημεια.εξω ειναι οπως στη φετινη κλασικη απο κοσμο.συν οτι κατι που δεν τοχεις ξαναδει σε τραβαει

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Zolas
Forum-Runner

Greece
56 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2010 :  13:19:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σκεφτόμαι μαζί με έναν συνάδελφο,να ανέβουμε και να τον κάνουμε για πρώτη φορά.Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος.Αυτό που με απασχολεί είναι το πόσο καλά οργανωμένα θα είναι από θέμα υποστήριξης-τροφοδοσίας.

mlazos.co.nr
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

apoml
Forum-Runner

Greece


55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2010 :  13:40:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειμαι αρχαριος στο χωρο (2.5 μηνες) και σκεφτομαι τον Μεγαλέξανδρο ως πρώτη συμμετοχή σε μαραθώνιο.Σήμερα κάνω σε άνετο ρυθμό 12,5 km σε 1:20:00 και συνολικά 25-35 km την εβδομάδα.
Θα ήθελα να ρωτήσω, αν ξεκινήσω από τώρα προετοιμασία θα είμαι έτοιμος στις 10/4 ή να μεταθέσω αργότερα την πρώτη μου συμμετοχή;
Ευχαριστώ πολύ

Forrest Gump
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2010 :  13:56:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ειμαστε οφ τοπικ αλλα μιας και ρωτησες εχεις μια καλη βαση για ξεκινημα...δες καποιο προγραμμα 18 βδομαδων απο δω www.halhigdon.com ισως σε βοηθησει...

η τροφοδοσια στο μεγαλεκο ειναι οκ απο οσο ξερω...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

apoml
Forum-Runner

Greece


55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2010 :  14:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

ειμαστε οφ τοπικ αλλα μιας και ρωτησες εχεις μια καλη βαση για ξεκινημα...δες καποιο προγραμμα 18 βδομαδων απο δω www.halhigdon.com ισως σε βοηθησει...

η τροφοδοσια στο μεγαλεκο ειναι οκ απο οσο ξερω...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...


Ευχαριστω..και συγγνωμη για το οφ τοπικ

Forrest Gump
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2010 :  15:20:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέρυσι τουλάχιστον δεν υπήρχε πρόβλημα τροφοδοσίας και στο τέρμα με κυνηγούσαν να μου δώσουν τα υγρά και (!) να μου λύσουν τα κορδόνια για το τσίπ. Για πρωτάρη είναι πολύ καλή διαδρομή.
Και εδώ όμως μη περιμένετε να δείτε και πολύ κόσμο να σας χειροκροτάει. Κατά βάση τρέχεις με τον εαυτό σου σε 1 εθνική οδό. Προσωπικά αυτό μ΄ αρέσει.
Για το μόνο που λυπάμαι είναι ότι δεν δίνεται η δέουσα διαφήμιση, σε τέτοιο σημείο, που ούτε οι ίδιοι οι ντόπιοι ξέρουν ότι γίνεται!!!! Η πόλη δεν γιορτάζει, περισότερο σαν αγγαρία φαίνεται.
Αυτό που λέει ο λαός: Εβαλε τα χεράκια του και έβγαλε τα ματάκια του.................

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Zolas
Forum-Runner

Greece
56 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2010 :  15:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι ασφαλής η διαδρομή?Τρέχεις μέσα στα αυτοκίνητα με κάποιους κόνους δεξιά σου?Η σαν τον Παυσανία,φέτος που βαρέθηκα να κάνω σλάλομ?

mlazos.co.nr
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2010 :  16:49:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό που με προβληματίζει εμένα και δεν έχω τρέξει ακόμα είναι η ελάχιστη συμμετοχή κόσμου. Τρέχουν μόλις 300 άτομα με αποτέλεσμα να τρέχεις επί 3-4 ώρες σχεδόν μόνος σου και τα χιλιόμετρα φαίνονται ατελείωτα. Επίσης αφού είναι τόσο φλατ διαδρομή και εύκολη κτλ.... γιατί δεν γίνονται καλοί χρόνοι?

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2010 :  17:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
θεμα ασφαλειας δεν εχει τεθει...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 40 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000