Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Σε είδα !
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 29

maza
Advanced Forum-Runner

323 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2011 :  09:19:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυγουστος 2010 διακοπές στην Καλαμάτα πρώτο long run για προπόνηση ΚΜΑ. 7 το πρωί πολύ ζέστη και υγρασία συναντώ προς την έξοδο της πόλης μια κοπελιά ντυμένη στα μαύρα από την άλλη μεριά του δρόμου να κατευθύνετε προς τα γήπεδα τεννις της παραλίας. Είπαμε από μακριά καλημέρα και σκέφτηκα υπάρχουν και άλλοι τρελοί σαν και μένα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kanivallos
Elite Forum-Runner

Greece


1857 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2011 :  11:37:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kanivallos Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε είδα, ναι!
Ήσουν εκεί 8:15 σήμερα το πρωί, έκανες προθέρμανση δίπλα από το αυτοκίνητο σου, πάνω από το νεκροταφείο Παπάγου, στο γνωστό στέκι-πάρκιν προς εξόρμηση προπονητικής Υμηττού.
Σε είδα και οι παλμοί μου χτύπησαν κόκκινο, δε μπορεί λέω είναι αδύνατον να υπάρχει τέτοια Θεική μορφή ανάμεσα στους κοινούς γήινους.
Η αύρα που εξέπεμπες με άγγιξε (ίμπαλς) και ήσουν ο νοερός μου σύντροφος στο υπόλοιπο δρομικό μου ταξίδι.
Περνώντας από δίπλα σου ρούφηξα με απληστία τον αέρα, προσπαθώντας να γεμίσω τα πνευμόνια μου από το άρωμα σου.
Ένα χαμόγελο ικανοποίησης συνόδεψε την έκφραση μου και η μορφή σου ορόσημο πλέον στα όνειρα μου...
Μια γλυκιά καλημέρα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MARIAM09
Forum-Runner

Greece
64 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2011 :  17:15:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι ωραίο θεμαΚαι εγω βρε παιδια βλέπω καθημερινά τις ιδιες φυσιογνωμίες στο σταδιο(Κομοτηνή) που τρέχω και κάθε φορά θέλω να πω ενα γεια, γιατί χαίρομαι πάρα πάρα πολύ που υπάρχουν και άλλοι που αγαπούν το τρέξιμο,αλλά ποτέ δεν το λέω γιατι φοβάμαι μην παρεξηγηθώ ή παρερμηνευτούν οι προθέσεις μου.Για τον λόγο αυτό τους λέω μέσα απο εδώ οτι τους βλέπω όλους καθε μερα,ψηλούς,κοντούς,γρήγορους ή και πιο αργούς,άντρες και απειροελάχιστες δυστυχώς γυναίκες,με κολάν ή φόρμες,να διαγράφουν κύκλους και τους στέλνω ένα γεια και ένα μπράβο που είναι κάθε μέρα εκεί και με κάνουν χωρίς να το ξέρουν και εμένα λίγο καλύτερη........

O Θεός να φυλάει τα ποδαράκια μου.

Edited by - MARIAM09 on 22/01/2011 21:28:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ivorman
The Coach

Greece


1886 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2011 :  18:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμπνευσμένο θέμα!!!

Και εγώ σας έβλεπα. Σας έβλεπα κάθε φορά που πήγαινα στο γήπεδο της Βεϊκου, στο Γαλάτσι, πολλά χρόνια πριν αγαπήσω πραγματικά το τρέξιμο και έτσι κατάλαβα ότι πηγαίνετε πολύ συχνά, σχεδόν καθημερινά. Δεν έκανα όμως το πρώτο βήμα να μιλήσω με κάποιον από εσάς, να τρέξουμε παρέα, να κυλήσει η προπόνηση νεράκι. Δεν έμαθα ότι υπάρχουν αγώνες λαϊκού αθλητισμού, παρά πάρα πολύ αργότερα, δεν έμαθα από τα λάθη σας, παρά πάρα πολύ αργά, από τα δικά μου...

Όλα αυτά, πάρα πολύ αργότερα, αλλά, ευτυχώς, όχι πολύ αργά. Σας γνώρισα τελικά, πάρα πολλούς από εσάς, από διάφορα γήπεδα και διαδρομές. Έκανα ξανά καινούργιους, καλούς, φίλους, μετά από δεκαετίες. Πήγα σε αρκετούς αγώνες και σκοπεύω να πάω σε περισσότερους. Έμαθα από εσάς για το χόμπυ μας, όσα δεν θα μάθαινα μόνος μου ούτε σε 20 χρόνια. Ανυπομονώ να σας ξαναδώ στην πρώτη ευκαιρία, στον πρώτο κοινό αγώνα. Να ιδρώσουμε παρέα, να χαρούμε παρέα, να ονειρευτούμε καλύτερες ''επιδόσεις'' παρέα.


IVORTEAM (www.ivorteam.com): 100 χρόνια δρομικής ιστορίας και επιτυχιών!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMITRISKAL
Senior Forum-Runner

Greece
676 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2011 :  19:18:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πράγματι Γιάννη, είχα χρόνια να κάνω νέους φίλους(από μικρό παιδί δηλαδή) και το τρέξιμο μου έδωσε και αυτή την ευκαιρία

"Ποτέ μα ποτέ σε έναν Μαραθώνιο μην πηγαίνεις γρήγορα τα πρώτα χιλιόμετρα" !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/01/2011 :  19:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ρε κοουτς ειλικρινα μου σηκωθηκε η τριχα...νασαι καλα

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ilias137
Senior Forum-Runner

Greece
579 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2011 :  09:51:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περυσι ηρθα στην Αμαλιαδα για επαγγελματικους λογους.Πρωτες μερες στο γηπεδο ηταν μια κοπελα που ετρεχε κι αυτη.Περναω απο διπλα της και της λεω να τρεξουμε παρεα..φυσικα με αντιμετωπιζει αφ υψηλου και αρνητικα..στην Ελλαδα δεν ζουμε?Μετα απο αρκετους μηνες συναντω την ιδια κοπελα διπλα μου στο λεοφωρειο οταν πηγαινα να τρεξω στον κλασικο μαραθωνιο..πιασαμε την κουβεντα,γνωριστηκαμε και απο τοτε οταν με βλεπει απο μακρια με χαιρεταει και φυσικα με θεωρει τον κορυφαιο δρομεα της περιοχης..εχουμε πια πολυ καλη σχεση..το τρεξιμο μπορει να σου χαρισει απιστευτες στιγμες που δεν τις ξεχνας ποτε..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

konkarien
Senior Forum-Runner

Greece


740 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2011 :  11:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ilias137

Περυσι ηρθα στην Αμαλιαδα για επαγγελματικους λογους.Πρωτες μερες στο γηπεδο ηταν μια κοπελα που ετρεχε κι αυτη.Περναω απο διπλα της και της λεω να τρεξουμε παρεα..φυσικα με αντιμετωπιζει αφ υψηλου και αρνητικα..στην Ελλαδα δεν ζουμε?Μετα απο αρκετους μηνες συναντω την ιδια κοπελα διπλα μου στο λεοφωρειο οταν πηγαινα να τρεξω στον κλασικο μαραθωνιο..πιασαμε την κουβεντα,γνωριστηκαμε και απο τοτε οταν με βλεπει απο μακρια με χαιρεταει και φυσικα με θεωρει τον κορυφαιο δρομεα της περιοχης..εχουμε πια πολυ καλη σχεση..το τρεξιμο μπορει να σου χαρισει απιστευτες στιγμες που δεν τις ξεχνας ποτε..


Παιχνίδια της μοίρας!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2011 :  13:52:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(Mε άγγιξε το ποστ του Αρχηγού...)

Κι εγώ σας είδα. Από τα 18 μου που έτρεχα στο Άλσος. Και αλλού. Σας είδα όταν ανακάλυψα το Runningnews τυχαία, ψάχνοντας παπούτσια. Σας γνώρισα. έτρεξα τον πρώτο μου αγώνα το 2009 και τον πρώτο μου Μαραθώνιο το 2010. Και σας ευχαριστώ για τα πρωτόγνωρα συναισθήματα. Όλους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2011 :  18:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η τελευταια αναρτηση του μπλογκ..σας ευχαριστω για την εμπνευση και τους προσδιορισμους παιδες...


Σε είδα…

Το παρόν κείμενο δεν είναι δικό μου…Η έμπνευση έρχεται από τον Μάνο, που πρωτοξεκίνησε να μοιράζεται κάποιες εικόνες και τα υπόλοιπα παιδιά του φόρουμ:

http://www.runningnews.gr/SnitzForum/topic.asp?TOPIC_ID=4900&whichpage=2 .

Διαβάζοντας όλες αυτές τις σκόρπιες σκέψεις, αυτόματα σκέφτηκα πως αυτό είναι λίγο-πολύ και το δικό μου δρομικό παζλ. Με τους φίλους που τρέχω αντάμα κάθε μέρα, νοερά, από τον Έβρο ως την Κρήτη (εσχάτως κι εκτός Ελλάδας) κι οι πλάκες μας, τα καλαμπούρια μας, τα κοινά μας όνειρα στέκουν δίπλα στις δύσκολες στιγμές.

Με τους ανθρώπους που συναντώ σε κάθε προπόνηση κι άλλοτε –ειδικά στις αρχές- με κοιτούσαν με απορία ή έκπληξη, «που πας ω ρε φτωχοδιάβολε πρωινιάτικα με τέτοιο ψόφο», θυμάμαι να μου φωνάζει ο μπάρμπα-Γιάννης εκείνη την πρώτη φορά πριν από χρόνια, κι ύστερα να με ‘περιμένουν’ κάποιο καλοκαιρινό σούρουπο στην αυλή τους χαζεύοντας τον Ταΰγετο, ή κορνάροντας για να μου δώσουν λίγη δύναμη στις ανηφοριές. Ύστερα πάλι να σταματούν στα τρίστρατα για να περάσω, να προσφέρουν το κατιτί τους με περίσσια φροντίδα, όταν ξέμενα από νερό ή τζελάκια, να χουν να πουν μια ζεστή κουβέντα βρε αδελφέ που να γλυκάνει τα επίπονα χιλιόμετρα.

Τους είδα όλους αυτούς κι ας μην τους ξέρω, η μορφή τους, η στάση τους μου έδωσαν τη δύναμη να πάω παρακάτω. Και τους ευχαριστώ…

Τελειώνω με τα λόγια του καλού μου φίλου και κόουτς της δρομικής παρέας –είπαμε σε κείνους χρωστάω αυτές τις σκέψεις.

«Και εγώ σας έβλεπα. Σας έβλεπα κάθε φορά που πήγαινα στο γήπεδο της Βεϊκου, στο Γαλάτσι, πολλά χρόνια πριν αγαπήσω πραγματικά το τρέξιμο και έτσι κατάλαβα ότι πηγαίνετε πολύ συχνά, σχεδόν καθημερινά. Δεν έκανα όμως το πρώτο βήμα να μιλήσω με κάποιον από εσάς, να τρέξουμε παρέα, να κυλήσει η προπόνηση νεράκι. Δεν έμαθα ότι υπάρχουν αγώνες λαϊκού αθλητισμού, παρά πάρα πολύ αργότερα, δεν έμαθα από τα λάθη σας, παρά πάρα πολύ αργά, από τα δικά μου...

Όλα αυτά, πάρα πολύ αργότερα, αλλά, ευτυχώς, όχι πολύ αργά. Σας γνώρισα τελικά, πάρα πολλούς από εσάς, από διάφορα γήπεδα και διαδρομές. Έκανα ξανά καινούργιους, καλούς, φίλους, μετά από δεκαετίες. Πήγα σε αρκετούς αγώνες και σκοπεύω να πάω σε περισσότερους. Έμαθα από εσάς για το χόμπι μας, όσα δεν θα μάθαινα μόνος μου ούτε σε 20 χρόνια. Ανυπομονώ να σας ξαναδώ στην πρώτη ευκαιρία, στον πρώτο κοινό αγώνα. Να ιδρώσουμε παρέα, να χαρούμε παρέα, να ονειρευτούμε καλύτερες ‘επιδόσεις’ παρέα».

Την επόμενη φορά που θα βγεις για τρέξιμο, δες γύρω σου, υπάρχουν φίλοι, αρκεί να κοιτάξεις…

http://www.youtube.com/watch?v=m5TwT69i1lU&feature=fvst


http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2011 :  18:38:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν και δεν βλέπω άνθρωπο όταν τρέχω (άντε κανά ποδηλάτη) χάρηκα που σας είδα -δυστυχώς- μόνο στους αγώνες που τρέξαμε μαζί και με αρκετούς που ήπιαμε μπύρες μετά τους αγώνες. Αν και καθόμουνα σε τραπέζια που δε γνώριζα κόσμο μου φαινόταν όλοι τόσο γνωστοί που ευχαρίστως θα έμενα και θα ξαναέμενα μάζι. Ολοι τόσο φιλικοί λες και γνωριζόμασταν χρόνια.
Καλά να είσαστε!!!!
Και γω σα το Γιάννη, με μάθατε πολλά αλλά η ξεροκεφαλίαση δεν με άφησε να τα αφομοιώσω!!! Τώρα τρέχα (πολύ θα ήθελες αλλά δε μπορείς)!!!!!!!

"Το αργά διορθώνεται, το γρήγορα ΟΧΙ!!!!"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stefrun
Senior Forum-Runner

New Zealand


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2011 :  22:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ειδα ... Την ωρα που εκανα το long run μου το πρωι στην παραλια της Νεας Μακρης . Ημουν στο 29ο , ξεθεωμενος απο την κουραση , ξελιγωμενος απο την πεινα ...αλλα σε ειδα .. να καθεσαι αναπαυτικα στην καρεκλα με τα μαλλια σου να λαμπυριζουν στον ηλιο και να κρατας με χαρη ενα σουβλακι ...
Μαζεψα οτι δυναμη ειxα και κοιταξα προς εσενα που με κοιτουσες ..

.... απο εκεινη την ωρα ... δε μπορει να φυγει απο το μυαλο μου η εικονα .... η εικονα που ειχε το λαχταριστο σουβλακι ...

" running up that hill "


Edited by - stefrun on 23/01/2011 22:21:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2011 :  22:28:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πρωί πρωί έτρωγε σουβλάκι???????

http://5tinimera.wordpress.com/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stefrun
Senior Forum-Runner

New Zealand


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2011 :  22:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φευ !... ηταν απομεσημερο ... την ωρα που ο ηλιος λαμπυριζε τη θαλασσα και την πιτα απο το σουβλακι ...

σας παρακαλω μη μου το θυμιζετε ... προσπαθω να το ξεπερασω ..

" running up that hill

Edited by - stefrun on 23/01/2011 22:40:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS2004
Master Forum-Runner

Greece
6423 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/01/2011 :  23:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοπέλα ήταν με το σουβλάκι?

MANOLIS2004
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 29 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000