Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Ένα πρόβλημα υγείας στο πόδι που με βασανίζει....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 03/08/2006 :  11:22:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα. Έχω να τρέξω από τα τέλη Φλεβάρη και δεν αντέχω άλλο! Δυστυχώς πληρώνω ακριβά την εγκληματική αμέλεια που επέδειξα στο πρόβλημα που θα σας περιγράψω. Έτρεχα στο Τροκαντερό στο Π. Φάληρο περίπου για 1 ώρα χωρίς την κατάλληλη προθέρμανση. Τα τελευταία 5 λεπτά προσπαθούσα να αυξήσω αρκετά τον ρυθμό μου και σε συνδυασμό με την ανωμαλία του εδάφους άρχισα να νιώθω ενοχλήσεις ειδικά όταν σήκωνα το πόδι μου για να βγάλω ψηλά παπούτσια (μποτάκια). Ο πόνος εντοπιζόταν στο γόνατο, ακριβώς πίσω από το γόνατο και στην γάμπα.Η κατάστασή μου άρχισε να επιδεινώνεται με αποτέλεσμα κάποια μέρα να μην μπορώ πλέον να τρέξω από τις ενοχλήσεις. Πήγα σε νοσοκομείο, μου είπαν να βάζω πάγο και μου έδωσαν αντιφλεγμονώδη χάπια, χωρίς να δω σημαντική βελτίωση. Να επισημάνω οτι εκείνο το διάστημα έπιασα δουλειά ως courrier πράγμα το οποίο πιστεύω οτι επέτεινε την ήδη άσχημη κατάσταση του ποδιού μου. Τελικά πήγα σε ιδιώτη γιατρό και έκανα μαγνητική, ξανά αντιγλεγμονώδη χάπια και ασήσεις για τετρακέφαλους (σηκώνω το πόδι 45 μοίρες με βαράκια,ξαπλωμένος, για να δυναμώσει) Οι ενοχλήσεις που ένιωθα στο γόνατο δεν υπάρχουν πλεόν, αλλά αυτές στο πίσω μέρος του γονάτου και στην γάμπα εξακολουθούν να υπάρχουν αν και με μικρότερη ένταση. Πήγα σε έναν ακόμα ιδιώτη ο οποίος μου πρότεινα αντιφλεγμονώδεις ενέσεις. Μάλλον για εκεί με βλέπω γιατί δεν αντέχω άλλο χωρίς τρέξιμο.Οι γνωματεύσεις που μου έδωσαν όσοι πήγα ήταν χονδροπάθεια-τενοντίτιδα. Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς κάτι παρόμοιο και αν ναι πως το αντιμετωπίσατε;

Fever
Advanced Forum-Runner

Germany


297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2006 :  11:25:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Fever Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ε, τα γνωστα με κρυα και ζεστα, ενδυναμωση και διατατικοτητα, και κανα Movatek. Καποιοι με μεγαλυτερα προβληματα δοκιμασαν οζονοθεραπεια, επιτυχως

"Superman is Clark Kent.."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2006 :  11:53:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορείς να δώσεις περισσότερες πληροφορίες για αυτά που γράφεις; Ευχαριστώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fever
Advanced Forum-Runner

Germany


297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2006 :  16:41:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Fever Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
πληροφοριες σε τι θες ακριβως? Δες www.ozonotherapy.gr η κατι τετοιο στο google, χαπια προτεινω Movatek η Wobenzym (αν τα βρεις Ελλαδα)

"Superman is Clark Kent.."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Veteran84
Senior Forum-Runner

Greece


426 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2006 :  00:40:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φιλε συναθλητη Σπυρο,απ'οτι γνωριζω το ιδιο προβλημα με σενα(χονδροπαθεια,αν τελικα αυτο ειναι το προβλημα σου),ειχε και
ο φιλος μας ο Κωστας ο Πεντεσπιτης.Για περισσοτερα,τα ξαναλεμε.Γιωργος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gmf
Forum-Runner



142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2006 :  05:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Veteran84

Φιλε συναθλητη Σπυρο,απ'οτι γνωριζω το ιδιο προβλημα με σενα(χονδροπαθεια,αν τελικα αυτο ειναι το προβλημα σου),ειχε και
ο φιλος μας ο Κωστας ο Πεντεσπιτης.Για περισσοτερα,τα ξαναλεμε.Γιωργος



Φίλε Γιώργο πρίν από καιρό σου είχα προτείνει να πας κάπου πήγες η όχι ? πιστεύω ότι και να μήν μπορεί να σου δώσει λύση ο ίδιος Σίγουρα θα σου πεί που να πας (γιατί γιατρός η φυσιοθεραπευτής που δεν έχει "βρέξει σορτσάκι" κάνει για όλους τους υπόλοιπους αλλά μάλλον οχι για αθλητές .

" ΤΟ ΛΑΚΩΝΙΖΕΙΝ ΕΣΤΙΝ ΦΙΛΟΣΟΦΕΙΝ "
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spirost
Forum-Runner

Greece


76 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2006 :  11:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σπύρο το καινούργιο περιοδικό runner έχει ένα θέμα για τα γόνατα και κάποιο πρόβλημα με χόνδρους και την επιγονατίδα. Δεν το έχω διαβάσει ακόμα μόλις το πήρα, καλό είναι να ρίξεις μια ματιά μα το καλύτερο είναι μια σοβαρή ιατρική έξέταση.

Σπύρος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kkoum
Newbie Forum Runner



16 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2006 :  12:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
MΠΟΡΕΙΣ ΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ ΧΡΟΝΗ ΔΡΟΥΓΙΑ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΙΑΤΡΕΙΟΥ 26510-75510 (ΙΩΑΝΝΙΝΑ). Ο ΧΡΟΝΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΗΣ ΜΕ ΠΟΛΛΑ "ΒΡΕΓΜΕΝΑ ΣΟΡΤΣΑΚΙΑ" ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΤΟΥ.


"It's not the will to win, but the will to prepare to win that makes the difference."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2006 :  17:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ποιόν Μήτσου; Αυτόν του Παναθηναικού;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spirost
Forum-Runner

Greece


76 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2006 :  19:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σίγουρα αυτόν .......είναι ό καλύτερος στα γόνατα...

Σπύρος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2006 :  22:26:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Ολιζαντέμπε θα το ξέρει καλύτερα αυτό

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/08/2006 :  09:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξέρετε που έχει ιατρείο; Αν και υποθέτω οτι θα παίρνει αρκετά στην επίσκεψη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spirost
Forum-Runner

Greece


76 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/08/2006 :  14:03:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάπου στο Χαλάνδρι...αλλά καλύτερα πάρε τηλέφωνο για ραντεβού (το τηλέφωνο είναι λίγο πιο πάνω.. στο forum)

Σπύρος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/08/2006 :  15:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το κινητό αυτό σίγουρα το γράφει και στο ιατρείο; Για να μην πάρω και φανώ αδιάκριτος; Κάποιο σταθερό του ιατρείου έχετε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spyros1976
Senior Forum-Runner

889 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/08/2006 :  14:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάποια βοήθεια για το πού βρίσκεται το ιατρείο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VAGELARAS
Forum-Runner



158 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/08/2006 :  09:41:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
kane endinamosi tetrakefalou ,apoxi apo treksimo,meta siga siga treksimo se xoma isio dromo[oxi anifores katifores]kai ipomoni kai tha pas kala!! tha sou ixe perasi pio noris to gonato alla den katalaves apo tin arxi to provlima to zorises kai idou ta apotelesmata.kai exo ixa paromio provlima apo lathos proponisi[mono aniforokatifores se asfalto,vouno].mathe na akous to soma sou kai sigoura tha treksis ksana!!!oso gia xapia kai ozonotherapies min ta kanis.ksekourasi kai pago kai tha ksanatreksi!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000