Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Ένα πρόβλημα υγείας στο πόδι που με βασανίζει....
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

maria
Advanced Forum-Runner

Greece


321 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2007 :  19:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γειά σου κι εσένα Σάββα.

Τι να συ πω βρε Σαββούλη; Αφού ξέρεις ότι η πελματιαία απονεύρωση είναι ζόρικη υπόθεση...

Σε κάποιο θέμα σχετικά με την πελματιαία είχα γράψει παλιότερα πως την αντιμετώπισα με επιτυχία. Πάντως αν είναι προχωρημένη κατάσταση και όχι κάτι στην αρχή, σόρρυ ... αλλά δεν νομίζω να τη γλιτώσεις χωρίς πλήρη ανάπαυση έστω και για ένα μικρό χρονικό διάστημα


"Οδοιπόρε, δεν υπάρχει δρόμος, το μονοπάτι σου το χαράζεις εσύ."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rockonskin
Elite Forum-Runner

Nepal


1717 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/10/2007 :  19:33:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
μαρια να σαι καλα! πολυ σημαντικες και χρησιμες οι συμβουλες σου. σε ευχαριστω πολυ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vassilis Kontoyannis
Forum-Runner

Greece


73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2007 :  13:12:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Vassilis Kontoyannis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδιά, το νου σας:
Στη δική μου περίπτωση η πελματιαία απονευρωσίτιδα (αριστερό πόδι) έχει καταστεί χρόνια.
Καταλήγω να θεωρώ βασικότερη αιτία τη συνήθειά μου να τρέχω στην άσφαλτο πάντα αντίθετα στη ροή των ατοκινήτων.
Για την ακαταλληλότητα της ασφάλτου δε συζητάμε. Όμως...
Όσον αφορά στη -σωστή- δρομική συνήθεια της αντίθετης φοράς, εκείνο το ρημάδι το αριστερό πόδι προσγειώνεται πάντα πιο "χαμηλά" από το δεξί. Η καμπύλη του δρόμου, γαρ...
Αυτό και στο πήγαινε και στο έλα.
Όσοι, λοιπόν, υποφέρετε από φλεγμονή στην αριστερή πατούσα,πονηρευτείτε

"Για ό,τι έχω κάνει δε μετανιώνω"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

elton
The Shrink

Greece


1407 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/10/2007 :  13:35:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλα τα λες παλιοφιλε!Τα ποδαρακια θελουν και το μαλακο εδαφος.Εγω τι να πω που τρεχω ασφαλτο μονο μια φορα τη βδομαδα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2007 :  10:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχθες δοκιμασα θεραπεια με βελονισμο και ρευμα στο ποδι.
Ενιωθα ενα πολυ μικρο ερεθισμο στο ποδι απο τορευμα το οποιο πηγαινε στην φλεγμονη η οποια και με ποναγε αλλα μολις τελειωσε απλα το ενιωθα ερεθισμενο.
Το απογευμα πηγα να τρεξω χαλαρα για αποκατασταση γιατι την προηγουμενη μερα εκανα 400αρια στα οποια δεν με ενοχλησε το ποδι καθολου.
Ομως στο χαλαρωμα το ενιωθα να ποναει και μετα με ποναγε πιο πολυ οταν σταματησα.
Σημερα το πρωι με ποναγε παλι στο περπατημα αλλα οχι τοσο πολυ.
Ειναι φυσιολογικο αυτο απο τον ερεθισμο?
Το νιωθω λιγο βαρυ και "σφιγμενο" και μου δινει μια αισθηση σαν να χειροτερεψε.
Εχει κανει κανεις αντιστοιχη θεραπεια?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vassilis Kontoyannis
Forum-Runner

Greece


73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2007 :  10:30:24  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Vassilis Kontoyannis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σάββα, καλημέρα.
Έχω δοκιμάσει βελόνες, ρεύματα, κρυοθεραπεία, ζεστό υδρομασάζ, φυσικοθεραπείες, Shock wave, αντιφλεγμωνώδη.
Τίποτα δεν μου έδειξε αξιόλογο σημάδι βελτίωσης, εκτός από τα χαπάκια Biofenac, που κι αυτά δεν αποτελούν θεραπεία στην ουσία.
Έχω μοιρολατρικά, πλέον, αποδεχτεί την πάθησή μου σαν χρόνια.
Το πιο παρήγορα περιστατικά που μου έλαχαν ήταν μια επίσκεψή μου στον χειρουργό και δρομέα Ν. Μαρκέα, και μια μαγνητική που έκανα και η οποία βρήκε "ήπια φλεγμονή", τη στιγμή που εγώ το πρωί δεν μπορούσα ούτε να πατήσω το αρ. πόδι κάτω.
Το κουφό είναι ότι οι επίμονες, καθημερινές προπονήσεις τείνουν πια να μειώνουν τις ενοχλήσεις (που το πρωί είναι ιδιαίτερα έντονες).
Ο φίλος Elton κάνει λόγο για "προσαρμογή" του σώματος στις καταπονήσεις.
Ο ανεκδιήγητος Ντην Καρνέζης λέει ότι όταν πονάει κάτι, είναι επειδή είναι απροπόνητο.
Δεν ξέρω...
Εγώ λέω ότι και χωρίς πόδι, κάποιοι τρέχουν!
Οπότε, what the ****!

Quo cursas?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2007 :  10:59:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οκ ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα η μ.....α ειναι οτι τωρα με ποναει και δεν μπορω να τρεξω ενω πριν τουλαχιστον μπορουσα.
Ελπιζω να στρωσει η κατασταση γρηγορα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vassilis Kontoyannis
Forum-Runner

Greece


73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2007 :  11:06:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Vassilis Kontoyannis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι μια μεταβατική παλιοκατάσταση.
Εγώ, τουλάχιστον, έτσι το έβλεπα.
Και τώρα ακόμα είμαι σε φάση εγρήγορσης να δω πού θα με βγάλει η μούρλια μου!
Καλή τύχη και ΥΠΟΜΟΝΗ !

Quo cursas?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

elton
The Shrink

Greece


1407 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2007 :  11:07:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα το ξαναπω:ο πονος ειναι συντροφος και οδηγος.Ο χειροπρακτης τον οποιο επισκεπτομαι,μου μιλησε και συμφωνω απολυτα,για τις απιστευτες δυνατοτητες προσαρμογης του ανθρωπινου σωματος στην κακομεταχειριση.Μπορει και να εχει δικιο ο Καρναζης!!!Απλα απο καποιο σημειο και μετα ειναι τελειως υποκειμενικο το μεχρι που ειναι αποφασισμενος να το παει ο καθενας και που θα τον βγαλει φυσικα.Διαβαστε και λιγο Κουρο και θα καταλαβετε τι εννοω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

maria
Advanced Forum-Runner

Greece


321 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2007 :  14:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σάββα ο πόνος που τώρα υπάρχει ενώ πριν ήταν μικρότερος μπορεί να οφείλεται στο εξής.

Μια χρόνια φλεγμονή είναι πιο δύσκολο να αντιμετωπιστεί από μια οξεία. Μέσω τεχνικών οι φυσικοθεραπευτές κάνουν τη χρόνια φλεγμονή οξεία έτσι ώστε να μπορέσουν να προχωρήσουν σωστότερα στην αποκατάσταση.
Τώρα όσον αφορά τις εναλλακτικές θεραπείες απ' όσο γνωρίζω, μιας και ασχολούμαι με σιάτσου, είναι ότι ξεπλοκάρουν την ενέργεια ή πιο απλά το ρεύμα που διαρέει το σώμα και αποκαθιστούν ξανά τη ροή του. Επίσης εκτός από το ενεργειακό πεδίο επιδρούν και στο φυσικό σώμα ταυτόχρονα.
Είναι συνηθισμένο να υπάρχει πόνος μετά από μια συνεδρία γιατί απλά σε αυτή τη χρόνια κατάσταση κάτι άλλαξε και το φυσικό σώμα αντιδρά. Επίσης μπορεί ο βελονιστής σου να έκανε το ίδιο που κάνουν και οι φυσικοθεραπευτές με την εφαρμογή της βελόνας. Ρώτησέ τον και πες του την εξέλιξη.


Όσον αφορά την προσαρμογή και τον πόνο είναι μια φυσική διαδικασία του σώματος. Καλείται να λειτουργήσει διαφορετικά από πριν, έτσι ένα απροπόνητο μέρος είναι εν μέρη φυσικό να πονά λόγω της διαφορετικής καταπόνησης και όσο το σώμα προσαρμόζεται και γυμνάζεται ο πόνος υποχωρεί.

Θυμάμαι όταν ξεκίνησα να τρέχω μετά από 9 χρόνια πλήρους αδράνειας είχα αφόρητους πόνους στους δικέφαλους για μήνες. Ήταν ένα μακρύ στάδιο προσαρμογής του σώματός μου μιας και οι οπίσθιοι μηριαίοι μου δεν ήταν ποτέ τόσο γυμνασμένοι όσο οι τετρακέφαλοι. Βέβαια θα πρέπει να μάθουμε να ξεχωρίσουμε πότε συμβαίνει αυτό και πότε το παρακάνουμε και αυτός ο πόνος απλά φωνάζει για έναν τραυματισμό.



"Οδοιπόρε, δεν υπάρχει δρόμος, το μονοπάτι σου το χαράζεις εσύ."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/10/2007 :  14:49:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by maria

Σάββα ο πόνος που τώρα υπάρχει ενώ πριν ήταν μικρότερος μπορεί να οφείλεται στο εξής.

Μια χρόνια φλεγμονή είναι πιο δύσκολο να αντιμετωπιστεί από μια οξεία. Μέσω τεχνικών οι φυσικοθεραπευτές κάνουν τη χρόνια φλεγμονή οξεία έτσι ώστε να μπορέσουν να προχωρήσουν σωστότερα στην αποκατάσταση.
Τώρα όσον αφορά τις εναλλακτικές θεραπείες απ' όσο γνωρίζω, μιας και ασχολούμαι με σιάτσου, είναι ότι ξεπλοκάρουν την ενέργεια ή πιο απλά το ρεύμα που διαρέει το σώμα και αποκαθιστούν ξανά τη ροή του. Επίσης εκτός από το ενεργειακό πεδίο επιδρούν και στο φυσικό σώμα ταυτόχρονα.
Είναι συνηθισμένο να υπάρχει πόνος μετά από μια συνεδρία γιατί απλά σε αυτή τη χρόνια κατάσταση κάτι άλλαξε και το φυσικό σώμα αντιδρά. Επίσης μπορεί ο βελονιστής σου να έκανε το ίδιο που κάνουν και οι φυσικοθεραπευτές με την εφαρμογή της βελόνας. Ρώτησέ τον και πες του την εξέλιξη.


Όσον αφορά την προσαρμογή και τον πόνο είναι μια φυσική διαδικασία του σώματος. Καλείται να λειτουργήσει διαφορετικά από πριν, έτσι ένα απροπόνητο μέρος είναι εν μέρη φυσικό να πονά λόγω της διαφορετικής καταπόνησης και όσο το σώμα προσαρμόζεται και γυμνάζεται ο πόνος υποχωρεί.

Θυμάμαι όταν ξεκίνησα να τρέχω μετά από 9 χρόνια πλήρους αδράνειας είχα αφόρητους πόνους στους δικέφαλους για μήνες. Ήταν ένα μακρύ στάδιο προσαρμογής του σώματός μου μιας και οι οπίσθιοι μηριαίοι μου δεν ήταν ποτέ τόσο γυμνασμένοι όσο οι τετρακέφαλοι. Βέβαια θα πρέπει να μάθουμε να ξεχωρίσουμε πότε συμβαίνει αυτό και πότε το παρακάνουμε και αυτός ο πόνος απλά φωνάζει για έναν τραυματισμό.



"Οδοιπόρε, δεν υπάρχει δρόμος, το μονοπάτι σου το χαράζεις εσύ."





Γεια σου Μαρακι, εχεις απολυτο δικιο σε αυτο γιατι και μενα ο πονος στο πελμα προηλθε μαλλον απο την αλλαγη πατηματος και στυλ τρεξιματος.
Γιατι και πριν απο λιγους μηνες παταγα αποκλειστικα στις μυτες αλλα ενω ειχα μικροτραυματισμους κυριως στα γαστροκμημια και στα ισχια τωρα εν οψει προετοιμασιας Μαραθωνιου με πολλα αλλα και σε ργο ρυθμο χιλιομετρα δεν θα μου επετρεπαν να συνεχισω την προπονηση υπο αυτες τις συνθηκες.
Λοιπον αρχισα και εγω να προσαρμοζω το τρεξιμο πατωντας στις φτερνες και με ολο το πελμα που ειχε μαλλον σαν αποτελεσμα την καταπονηση του συγκεκριμενου σημειου και ειδικα στο δεξι ποδι που ειναι πιο αδυναμο αλλα και πιο δυσκαμπτο απο το αριστερο λογω παλαιου διαστρεματος στο μπασκετ.
Πιστευω με τον καιρο να στρωσει και να γινει αυτο που λες και εσυ και πιθανολογω και εγω δηλ να προσαρμοστει το σωμα μου στα καινουρια "δεδομενα" και να αρχισω επιτελους να τρεχω σαν ανθρωπος και οχι σα ΛΑΤΕΡΝΑ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georgev
Forum-Runner

Greece


58 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2007 :  00:34:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
oso anafora thn pelmatiaia, kala einai ta krya-zesta, etc. alla afto pou kanei thn diafora einai h endynamwsh (ektos an einai proxwrhmenh katastash kai tote allazei). Savva, oso anafora to pelma,2 praktikoi tropoi gia endynamwsh, pou mporeis na kaneis kai sto spiti sou ka8hmerina se polla set(pou tous exw dokimasei kai o idios paliotera) einai:a)perpata 3ypolhtos xrhsimopoiontas ta daktyla, san na foras takounia ena pragma , b)3ypolhtos prospa8hse na skapseis me ta daktyla, san na zhmwneis dhladh , kai gia paralia c)perpathma sthn paralia, sthn sklhrh ammo empros sto kyma.

Afta oso pio polla set ta kaneis, toso pio poly denei to shmeio.

Kanta kai 8a me 8ymh8eis.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioanis
Newbie Forum Runner

Greece
18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2007 :  19:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ. ΜΟΛΙΣ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ . ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΒΕΛΤΙΩΣΕ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΕΝΕΡΓΕΙΩΝ 1] ΠΑΡΕ ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΟΝΟΔΗ ΧΑΠΙΑ LOXITAN 7.5 ml ΕΝΑ ΠΡΩΙ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ. ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΛΗΨΗ ΝΑ ΞΕΚΙΝΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΧΑΠΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ ΣΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΑΝΤΙΦΛΕΓΜΟΝΟΔΗ.ΠΡΩΤΕΙΝΩ ΤΑ ZANDAC 150ml. 2] ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ ΣΥΝΕΧΩΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΤΟΝΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ. ΟΙ ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΗ Ο GEORGIEV ΣΤΟ ΜΜΥΝΗΜΑ ΤΟΥ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΔΙΑΤΑΣΕΙ ΤΟΥ ΤΕΝΟΝΤΑ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ. 3] ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΔΙΑΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΝΤΟΝΟ ΜΑΣΑΖ ΣΤΗΝ ΚΑΜΑΡΑ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΣΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΔΑΧΤΥΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΝΤΑΣ ΝΑ ΤΕΝΤΩΣΗΣ ΤΟ ΠΕΛΜΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΟΥ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕΝ ΤΡΙΒΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΟΝΑΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΤΗΝ ΦΤΕΡΝΑ . ΤΡΙΒΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΑΡΑ ΤΟΥ ΠΟΔΙΟΥ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΦΑΙΡΕΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΤΕΡΝΑ. 3]ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΑΣΑΖ ΘΑ ΒΑΖΕΙΣ ΜΙΑ ΨΥΚΤΙΚΗ ΑΛΟΙΦΗ ΠΡΩΤΕΙΝΩ ΤΗΝ BIOFREEZ ΚΑΙ ΘΑ ΞΑΠΛΩΝΕΙΣ ΒΑΖΩΝΤΑΣ ΨΥΛΑ ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΟΥ. ΤΑ LOXITAN ΜΕ ΤΑ ZANTAC ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΔΥΟ ΕΒΔΟΜΜΑΔΕΣ. ΘΑ ΣΥΝΕΧΕΙΣΗΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙΣ ΕΝΤΕΛΟΣ ΚΑΛΑ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΜΕ ΥΨΗΛΗ ΑΠΟΡΟΦΗΣΗ ΚΡΑΔΑΣΜΩΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΟΧΙ ΓΙΑ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΡΕΧΕΙΣ ΣΕ ΧΟΡΤΟ Η ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΣΕ ΧΩΜΑ. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ . ΕΣΧΑΤΗ ΛΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΛΜΑΤΟΓΡΑΦΗΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΠΑΤΩΝ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗ ΕΞΑΡΤΗΣΗ

ioanis
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ioanis
Newbie Forum Runner

Greece
18 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/10/2007 :  19:15:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΣΥΓΝΩΜΗ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΣΑΦΕΙΣ ΟΣΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΣΤΟ ΜΥΝΗΜΑ ΜΟΥ. ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΠΕΛΜΑΤΙΑΙΑ ΑΠΟΝΕΥΡΩΣΙΤΙΔΑ . ΕΧΩ ΨΑΧΤΗ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΕΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΦΙΛΟ ΟΡΘΟΠΑΙΔΙΚΟ ΜΑΡΑΘΩΝΟΔΡΟΜΟ

ioanis
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2007 :  10:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ευχαριστω πολυ Γιαννη ηδη καποια απο αυτα τα εφαρμοζω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000