Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Ταχίνι: εύγευστο και θρεπτικό!!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 30

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/08/2014 :  11:50:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σπαρτιάτη την επόμενη βδομάδα που έχω άδεια και χρόνο θα περάσω να πάρω αρκετή ποσότητα γιατί φεύγει γρήγορα τελικά. Θα είσαι ανοιχτός;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Otiak
Forum-Runner

Greece


77 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/08/2014 :  08:11:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χθες αγοράσαμε ένα βάζο του Φλώρου και είναι όντως πάαααρα πολύ νόστιμο, με μια ευχάριστα ιδιαίτερη γεύση που φέρνει κάπως προς φυστικοβούτυρο! Πιστεύω πως πρέπει να βάζει μεγάλη τέχνη στο καβούρδισμα... Τώρα περιμένουμε να ξημερώσει Σάββατο, για να το χαρούμε εν αφθονία και με την ησυχία μας στο πρωινό: ένα ποτήρι κρύο γάλα και καλό ψωμί φρυγανισμένο, με το σούπερ ταχίνι και μέλι θυμαρίσιο, σλουρπ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2014 :  21:58:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα ειμαι μεχρι την Πέμπτη.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/08/2014 :  20:53:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Επισκευτήκαμε το μαγαζάκι του Σπαρτιάτη σήμερα και ψωνίσαμε ταχίνι και άλλα ενδιαφέροντα τρόφιμα! Πάντως το ταχίνι Αναγνωστόπουλου κερδίζει points όσο το δοκιμάζω.

Edited by - trickster on 12/08/2014 20:53:57
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

coolsmf79
Advanced Forum-Runner

Greece


249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/08/2014 :  16:21:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit coolsmf79 Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ παραδοσιακά εδώ και 2 χρόνια Ταχίνι Τζελεπίδη (Κομοτηνή)...απλά δε βρήκα καλύτερο απο αυτό...δοκιμάζοντας και άλλα αρκετά καλά προιόντα...Τέτοιο χρώμα γεύση και υφή δε βρήκα αλλού και σε καλύτερη τιμή απο τα υπόλοιπα...Το τρώμε οικογενειακώς σχεδόν κάθε μέρα και θέλουμε περίπου 2-3 βάζα το μήνα...γιατί ο μικρός απο τότε που γεννήθηκε έχει κολλήσει με ταχίνι και μέλι κάθε πρωί και απόγευμα μαζί με μέλι...πάλι καλά βέβαια γιατί δεν τρώει καθόλου κρέας, αυγά και δεν πίνει και καθόλου γάλα τον τελευταίο χρόνο απο 3,5 χρονών που είναι τώρα...τι να πώ...αρχίζει να με ανησυχεί λίγο αυτό βέβαια...

Impossible is Nothing
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2014 :  14:24:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
To γάλα μη σε ανησυχεί καθόλου , απο μία ηλικία κι έπειτα δε χρειάζεται.
Προφανως μένεις κάπου κοντά, αφού ζήτησα να μου στείλει για το μαγαζί κι είπε πως δε μπορεί να μου δώσει.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/08/2014 :  23:44:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Τσελεπίδης με πολύ κόπο μου έστειλε 1 κιβώτιο πριν 2 μήνες στην Αθήνα αλλά λόγο τιμής και ποιότητας άξιζε η αναμονή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/08/2014 :  10:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα ηταν ενδιαφέρον σπαρτιατη,να μας δώσεις εναν κατάλογο με τις τιμες, στα διαφορα ταχινια που εχεις.

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"

Edited by - NIKOS T. on 15/08/2014 10:34:13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/08/2014 :  14:57:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα οι τιμες υπάρχουν στην ιστοσελίδα www.ospriathomas.gr με 10% έκπτωση στα μέλη του φόρουμ!

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2014 :  20:09:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Διάβαζα εδώ διάφορα, έβλεπα και τη μάνα μου να μην το αποχωρίζεται κάθε πρωί οπότε το ξεκίνησα κι εγώ. Βέβαια το μόνο που βρήκα στο ράφι ήταν το Όλυμπος αλλά δεν έμεινα παραπονεμένος με τη γεύση του.

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/09/2014 :  22:46:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Που να δοκιμάσεις Φλώρου ή Αναγνωστόπουλου!!!

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/09/2014 :  13:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αναρωτιέμαι αν ενδείκνυται για διαβητικούς σαν ελόγου μου, ή αν είναι φούλ σε υδατάνθρακες...
υ.γ. συγχαρητήρια για το εξαιρετικά ενημερωμένο site.

Edited by - lenin67 on 14/09/2014 13:08:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Mastrolefteris
Senior Forum-Runner

560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/09/2014 :  07:52:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Mastrolefteris Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα,

lenin67 ναι ενδείκνυται καθώς το ταχίνι έχει ελάχιστους υδατάνθρακες, όλοι τους βραδείας αποδέσμευσης. Η υψηλή του ενέργεια οφείλεται στα λίπη (>60%).

www.MountainRunning.gr

MountainRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

UnHaCkAbLe
Forum-Runner

151 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2014 :  13:30:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by DaedraLord

Διάβαζα εδώ διάφορα, έβλεπα και τη μάνα μου να μην το αποχωρίζεται κάθε πρωί οπότε το ξεκίνησα κι εγώ. Βέβαια το μόνο που βρήκα στο ράφι ήταν το Όλυμπος αλλά δεν έμεινα παραπονεμένος με τη γεύση του.

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord



Από το Όλυμπος στου Φλώρου ή στου Αναγνωστόπουλου θα πάθεις σοκ με τη διαφορά στη γεύση και το τι τρωει ο κόσμος όταν νομίζει ότι τρώει ταχινι (από το σουπερμαρκετ). Το πιο "νορμαλ" θεωρώ ότι είναι το ολικής Κυργίων και είναι απλά εξαιρετικό. Του Φλώρου είναι επίσης πολύ καλό αλλά είναι πολύ καβουρδισμένο και άποψη μου είναι ότι αυτό υπερκαλύπτει την πραγματική γεύση του ταχινιού. Αυτό του Αναγνωστόπουλου δεν μπορώ να καταλάβω πως το τρώνε τα παιδιά εδώ που το συζητάμε, είναι πολύ πηχτό και αρκετά πιο πικρό από τα υπόλοιπα, γενικά είναι "ιδιαίτερο" και δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ... βέβαια περί ορέξεως ...

Με λίγα λόγια αν φας Κυργίων ή Φλώρου, δεν θα θες να ξαναφάς Όλυμπος και λοιπά τέτοια "ταχίνια"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

A1200
Advanced Forum-Runner



258 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/09/2014 :  14:58:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για το μαρατα του σκλαβενιτη έχει κανείς άποψη πέρα απότη γγεύση του? Το κιλό βγαίνει σε πολύ καλή τιμή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 30 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000