Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Ο ληστής μαραθωνοδρόμος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

giorgis
Forum-Runner

Greece


51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 07/01/2012 :  15:23:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο ληστής μαραθωνοδρόμος.(PUMPGUN RONNIE)συγγραφέας ΜΑΡΤΙΝ ΠΡΙΝΤΣ. CULT STORIES εκδ.ΤΟΠΟΣ.αξίζει να διαβαστεί για να αναλογιζόμαστε γιατί τέλος πάντων τρέχουμε "όλοι".

baldrick
Advanced Forum-Runner

Greece


218 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2012 :  16:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
έχει γυριστεί και ταινία
The Robber (2010)
http://www.imdb.com/title/tt1339161/
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costasz
Forum-Runner



114 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2012 :  16:57:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ταινία ψιλομέτρια θα έλεγα..Το βιβλίο δεν το έχω διαβάσει αλλά θα το ήθελα κάποια στιγμή...Εκείνο που μου έκανε εντύπωση είναι οτι ο τύπος (ο πραγματικός ) ήταν όντως εκπληκτικό ταλέντο στο τρέξιμο. Αν και δεν υπάρχουν στο ίντερνετ επίσημα αρχεία - πλην του ορεινού Kainacher Bergmarathon που αναφέρει και η wikipedia- ο χρόνος του παραπέμπει σε μαραθώνιο 2:18-2:20! (Στην ταινία παρουσιάζεται να κάνει 2:20 αλλά νομίζω οτι είναι αυθαίρετο..)

Ή λέγε τι σιγής κρείττον, ή σιγήν έχε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2012 :  10:56:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
:) ~ ευχαριστώ για το link της ταινίας. Εχω ψάξει σχεδόν όλες τις ταινίες του 2010 , δεν μπορώ να καταλάνω πως η παραπάνω ταινία μου ξέφυγε ! :D



People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2012 :  17:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ταινία εμένα μου άρεσε αρκετά όταν την είχα δει. Και οι εικόνες της, που ζηλεύεις τη φύση σε εκείνα τα βουνά, και η σύνδεση με τα πραγματικά γεγονότα (που πάνω κάτω ήταν κάπως έτσι) και το τέλος της (που εκεί διαφέρει πάντως κάπως απο τα πραγματικά γεγονότα) όπου δε θα μπορούσα να φανταστώ μια πιο γλαφυρή συμβολική σκηνή για τις στιγμές που ο δρομέας "αδειάζει" τελείως από ενέργεια (είναι ξεκάθαρη η σύνδεση στο τέλος της ταινίας)

p.s Στο μαραθώνιο του kainach έχω τρέξει :)...Θεωρείται πολύ γρήγορος για ορεινός και κάποιες φορές γίνεται εκεί και το παναυστριακό πρωτάθλημα. Στη ταινία πάντως έχουν άλλον αγώνα στη θέση του. Ίσως να μην βόλευαν οι ημερομηνίες για τα γυρίσματα.


ΜΑΓΙΚΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ απο τα βουνά της σκωτίας και mountain action, που θα εκτιμήσουν επίσης πολύ οι φίλοι του βουνού, έχει και το "A LONELY PLACE TO DIE" http://www.imdb.com/title/tt1422136/ ...το οποίο ωστόσο ενώ είναι μια ταινία ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ στη πρώτη μιά ώρα (πραγματικά απολαυστική εμπειρία), είναι τελικά μια τελείως απίστευτη πατατιά γεμάτη τρύπες, κοινότυπες σκηνές και υπερβολές στο υπόλοιπο. Μόνο και μόνο όμως για τις εικόνες, τη σκωτσέζικη μουσίκή και τους διαλόγους του πρώτου μέρους αξίζει να τη δει κάποιος! Κρίμα για το πασάλειμα στο τέλος και το μπλέξιμο στο μυαλό του σκηνοθέτη (ή τών στούντιο που θέλησαν κάτι πιο mainstream) γιατί θα μπορούσε να είχε γίνει μια ταινία απο τις λίγες)

Edited by - sam on 09/01/2012 17:26:18
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

paguerunner
Advanced Forum-Runner

Greece
239 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/01/2012 :  20:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την κατεβαζω παιδες , ευχαριστω . Για να κανω και λιγο εξασκηση στα γερμανικα και μπας και βρω εμπνευση να ξαναρχισω το τρεξιμο

follow me if u can
@paguerunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/03/2012 :  15:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...και τελικα την ειδα και γω χθες!!! μα πιο πολυ μ αρεσε στο τελος που "αδειασε" και τελικα πεθανε ...ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ!!!!!

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/03/2012 :  15:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την έχω δει εδώ και καιρό και δε μου άρεσε.
Ένας ψυχοπαθής φονιάς που έίναι και πρωταθλητής.
Ταινία προς αποφυγή εις την δεκάτη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/03/2012 :  17:21:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή εμείς απ' ό,τι φαίνεται ΔΕΝ ΘΑ ΤΗ ΔΟΥΜΕ
τι έκανε λοιπόν και τι χαρακτήρας ήτανε;
Με λίγα λόγια...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/03/2012 :  18:02:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αίμα δάκρυα κι ιδρώτας κι ανώφελο τρέξιμο. Ένας πιτσιρικάς που αντί να πάει να δουλέψει, κλέβει, τρέχει και σκοτώνει.
Όπου βλέπεις ταινία με τίτλο το τρέξιμο, τρέξε μακριά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexalitsa
Advanced Forum-Runner

224 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/03/2012 :  19:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η ταινια υπαρχει με ελληνικους υποτιτλους???
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

erasitexnis
Advanced Forum-Runner

Greece
240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/03/2012 :  21:20:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αν ολοι οι νεοι εκαναν αυτο που λες(εξαρτημενη μισθωτη εργασια,που προσωπικα δε διαφωνω...φτανει να αγωνιζεται κανεις μες τη δουλεια...γιατι πολλους εχω συναντησει που στα μπαρ ειναι τσαμπουκαδες και στη δουλεια χαλβαδες)σιγουρα η ιστορια δε θα γνωριζε το κεφαλαιο της κοινωνικης ληστειας(βλεπε τον ντουρουτι που δινε τα χρηματα στον φερε και τη μοντεσορι για σχολεια...τον σαμπατε που ληστευε την εποχη του φρανκο κ διεθετε τα χρηματα στην fai για αντιδιδακτορικο αγωνα...τον ζακ μεσριν στη γαλλια...και τους αδελφους παλαιοκωστα στην ελλαδα που ουκ ολιγους ακτημονες κ φτωχοδιαβολους εχουν ευεργετησει σε θεσσαλια κ ηπειρο.. Αυτη η μικρη αναφορα για γενικευσεις κ πεζες αναλυσεις..τωρα δε σημαινει οτι οποιος κανει μια ληστεια κινηται ανιδιοτελως αλλα δε σημαινει οτι σονι και ντε οτι ειναι ενα ρεμαλι..στο κατω κατω απο τους νομιμους τοκογλυφους τα περνε οχι απο κανεναν ανθρωπο του μεροκαματου..Τελος η ταινια ειναι πολυ καλη,το βιβλιο ακομη καλητερο...και το "ενστικτο του θανατου" του ζακ μερσιν ειναι επισης ενα πολυ καλο βιβλιο απο το οποιο μπορει κανεις να συναγει πολυ πιο ασφαλη συμπερασματα για τα κινητρα και τις συνθηκες που μπορει κανεις να "βγει στο κλαρι"(φραση των λησταρχων για την εγκαταλειψη του "νομιμου βιου")
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2012 :  00:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
giorgosdelta
''Όπου βλέπεις ταινία με τίτλο το τρέξιμο, τρέξε μακριά.''

A!Γεώργιε!
Τότε δεν θα έχεις δει το ''Τρέξε Λόλα τρέξε!''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mbair
Elite Forum-Runner

1233 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2012 :  00:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τον μαραθωνοδρομο με το ποδηλατο μην ξαναδουμε σε κανα 2 βδομαδες... :)

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexalitsa
Advanced Forum-Runner

224 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2012 :  04:27:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το τρεξε λολα ειναι καταπληκτικη ταινια και τωρα ετοιμαζομαι να δω robber με ελληνικους υποτιτλους....ελπιζω να ναι καλη ταινια θα σας πω αυριο ....καλα χιλιομετρα σε ολους σας...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sugar
Elite Forum-Runner

Greece


2249 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/03/2012 :  09:09:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
....ρε Γεωργιε δεν κραταμε για παραδειγμα τις ληστειες που εκανε....κραταμε τους αγωνες τον μαραθωνιο Βιεννης που εκανε την προπονηση μα πιο πολυ το τρεξιμο στις ανηφορες στο βουνο...ολη τη νυχτα και που" αδειασε "την επομενη...και τελικα πεθανε ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ!!!

"SUGAR"..TO ΑΡΓΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000