Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Αποτελέσματα Αγωνων: Κάποιος που είναι υπεύθυνος ?
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 6

TRYPOKARYDOS
Elite Forum-Runner



1213 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  12:47:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit TRYPOKARYDOS Προσωπική Σελίδα
Συμφωνα με τη Μαρια προσπαθωντας και εγω να ριξω τους τονους που αυτη τη στιγμη φαινεται οτι υπαρχει μια πολεμικη συρραξη στο φορουμ εχω να πω οτι δεν θυμαμαι απο που πρωτοξεκινησαν αυτες οι διαφωνιες, αλλα το θεμα ειναι οτι τωρα δεν μαζευονται.

Καλο ειναι τετοια ζητηματα να μη μπαινουν στο δημοσιο διαλογο αλλα να προσπαθουν να επιλυθουν με προσωπικα μεηλς, αρχη που και εγω τηρώ και εχω χρησιμοποιησει στο παρελθόν.

Οφείλω όμως να πω οτι οι κατηγορίες άρχισαν να πέφτουν εκατέρωθεν σαν σε αγώνα πυγμαχίας αλλα εδω υπάρχει μια λεπτομέρια που δεν γνωρίζω αν εγινε απο όλους αντιληπτή.Που και που εχουν μπει δίαφοροι συνήθως νυχτερινές ώρες και γράφουν προκλητικά σχόλια για όλους και κυρίως για τον Νικο. Αν ο admin δεν είχε αισθημα δικαίου αντι να τα διαγράψει επιτόπου θα μπορούσε να τα αφήνει να τα διαβάζουν όλοι και μετα απο δυο τρεις μέρες να τα σβύσει. Δίνοντας τουλάχιστον σε μενα να καταλαβω οτι προστατεύει και σέβεται τα μέλη της κοινότητας , ασχετα με το αν έχει διαφορές με κάποια απο αυτά.
Απεχθάνομαι να παίρνω θέση σε διαφορές γνωστών μου οταν μαλιστα είμαι σίγουρος οτι δεν γνωρίζω όλο το backround.
To θέμα είναι μη χαλάσει απο τη μια ή την αλλη μερια ,το όμορφο και αξιόπιστο του runningnews.

Λεγαμε να αρχισουν οι αγωνες να ασχοληθουμε και με τιποτα αλλο, αλλα...

Υ.Γ. Απεχω συνειδητα απο διαφορές μελών, οι οποιες ειναι πολλες κατα καιρους, απλως ήθελα να πώ τα παραπάνω και δε σχολιάζω οποιαδήποτε άλλη απάντηση.


Ο Έρωτας ειν' ο ύστατος παράνομος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Thanos
Advanced Forum-Runner

Greece


322 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  12:58:42  Εμφάνιση Προφίλ
Evangelos σε ευχαριστώ που θυμάσαι τη συζήτηση που είχαμε στον Αγ.Κοσμα και την βλακεία που ειχα κάνει πριν καμπόσα χρόνια σε ένα άλλο forum. Μαρία συμφωνώ απόλυτα με τα λεγόμενα σου. Φιλε new runner τρία θαυμαστικά και δύο ερωτηματικά σε δυο γραμμές κειμένου εύκολα μπορούν να εκληφθούν ως απαίτηση (sorry με όλο το σεβασμό, προσωπική άποψη). Επίσης για μια ακόμη φορά ο GlouGlou έδωσε το καθαρο στίγμα. Ήμασταν φτωχότεροι σε ενημέρωση και συμβουλές πριν το Running News
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  13:03:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by nickp7

Μαρια δε διαφωνω οτι ο speedy κανει οτι μπορει.
Δε νομιζω οτι το μελος new runner αλλα ουτε και εγω αμφισβητησαμε τις πραξεις του admin γενικα.Καθε αλλο.
Ο new runner απλα αναφερει οτι ρωτησε αρκετες φορες και δεν πηρε απαντηση και εγω ανεφερα καποιες διορθωσεις σε κειμενα που δε με βρισκουν συμφωνο και δεν ταιριαζουν στο πνευμα και την εννοια του διαλογου στο φορουμ.
Εσυ βλεπεις μεσα απο αυτο και απο ολα τα παραπανω posts οτι εγω κανω σαματα...??!




Ρε Νικο δεν ειπε κανεις οτι δεν αγαπας το Φορουμ και οτι προσπαθεις να κανεις σαματα αλλα με την τελευταια σου παρεμβαση αυτο τελικα καταφερες χωρις να το θελεις.Οποτε προσπαθησε να συγκαρατεισαι σε καποια πραγματα γιατι γινονται παρεξηγησεις και μπλεξιματα μεταξυ των μελων για οχι και τοσο σημαντικα θεματα που αφορουν απλα λαθος εκφραση την συγκεκριμενη στιγμη και οχι ηθελημενη προσπαθεια προσβολης οπως στην περιπτωση του καοινουριου φορουμιτη.
Δεν ειναι σωστο να παρεμαβαινουμε και να περνουμε το μερος του ενος και του αλλου αφου καλλιστα ο Γρηγορης και ο καινουριος φορουμιτης θα ελυναν μεταξυ τους την παρεξηγηση τους οποιους και αφορουσε.
Τωρα φτασαμε στο σημειο να γραφει ο καθενας την γνωμη του και να εχει
ζητησει απο τρεις φορες συγνωμη ο new runner για ενα θεμα οχι και τοσο σημαντικο.Για αυτο πρεπει να προσπαθουμε πολλες φορες ολοι μας
αν ειναι για το καλο του φορουμ να μην εξωτερικευουμε καποιες σκεψεις μας ασχετα αν ειναι για καλο αν προκειται να δημιουργησουν παρομοιες καταστασεις.
Φιλικα προς τα μελη του φορουμ.
ΣΑΒΒΑΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mixalis_1
Advanced Forum-Runner

Greece
219 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  13:14:33  Εμφάνιση Προφίλ
Άσχετο.
Σάββα σήμερα κατά τις 4 θα είμαι στο τροκαντερό.Θα χαρώ να τα πούμε....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lazaros
Senior Forum-Runner

Greece


845 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  13:17:14  Εμφάνιση Προφίλ
Φιλοι της κοινοτητας,

χωρις να μπαινω στη συγκεκριμενες λεπτομερειες και χωρις να αναφερομαι σε κανεναν θα ηθελα να επισημανω ( οπως και η Ελινα, Patrick, Trypokarydos κα ) ενα - δυο πραγματακια.

Πριν απο ενα χρονο, για να ενημερωνομαστε για την "τρελα" μας και οχι μονο, ειχαμε τον "ΔΡΟΜΕΑ" και το "RUNNER" στη χωρα μας.
Καποιοι ( για οποιοδηποτε λογο και εαν το εκαναν), μας εδωσαν καθημερινη ενημερωση για σχετικα θεματα, βημα να λεμε οτι θελουμε (σεβομενοι κανονες γραμμενους και αγραφους), και μια ευκαρια να κανουμε νεους φιλους. Τους ευχαριστω απο καρδιας.
Προσωπικα, περα απο καινουργιους φιλους, περα απο ειδησεις και θεματα (απο ολο το κοσμο)τα οποια εχω τη δυνατοτητα να μαθαινω, μεσα απο τις επιστολες και τις καταχωρησεις, βελτιωνω τον εαυτο μου ( και δεν εννοω μονο δρομικα).
Να σημειωσω τελος, οτι ολοι εμεις που συμμετασχουμε και δινουμε ζωη σε αυτη την κοινοτητα, την εχουμε φερει σε τετοιο επιπεδο, ωστε ολοι οι οποιοι ασχολουνται με το αντικειμενο ( οπως ΣΕΓΑΣ, ΣΔΥ, διαφοροι διοργ. αγωνων), την επισκεπτονται σχεδον καθημερινα και λαμβανουν υποψη τους πολλες επισημανσεις.( οχι οτι ολα τα διορθωνουν, αλλα και ενα απο τα πολλα να αλλαζουν καθε χρονο κερδος μας ειναι).

Ο γραπτος λογος ομως, πολλες φορες οταν δεν γνωριζουμε και τον αλλο μπορει να φερει προβληματα.
Φαρμακο: α) ας κανουμε παντα 2 βηματα πισω και τοτε να κοιταξουμε τον πινακα ξανα. Θα δουμε χρωματα και λεπτομερειες τα οποια δεν βλεπαμε οταν ειμασταν απο κατω του.
β) μπορουμε να αφησουμε και τιποτα να πεσει κατω.

Την αγαπη σας.






"Always look on the bright side of life..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  13:30:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by mixalis_1

Άσχετο.
Σάββα σήμερα κατά τις 4 θα είμαι στο τροκαντερό.Θα χαρώ να τα πούμε....




Εγω Μιχαλη θα παω κατα τις 6-6,30 το πολυ αν εισαι ακομα εκει θα χαρω και εγω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotiris
Senior Forum-Runner

Greece


822 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  13:36:53  Εμφάνιση Προφίλ
Το θεμα ειναι πολυ σημαντικο, το τελευταιο περιστατικο ειναι απλα η αφορμη, τα βαθυτερα αιτια πιστευω οτι οι περισσοτεροι τα γνωριζουμε.

Ο Γρηγορης στην αρχη με το καλο και τωρα τελευταια με το αγριο προσπαθει να εξηγησει στο Νικο καποια πραγματα σχετικα με την ευρυθμη λειτουργια του forum. Ο Νικος απο την πλευρα του ή δεν καταλαβαινει ή κανει πως δεν καταλαβαινει ή στην πιθανοτερη (και χειροτερη) περιπτωση παει κοντρα στο Γρηγορη για να του τη σπασει (και ομολογουμενος τα εχει καταφερει πολυ καλα). Ο Νικος απο την αρχη εχει παρει λιγο στραβα το θεμα του forum νομιζοντας οτι ειναι κατι πολυ σοβαρο και γι' αυτο επιμενει να "κανει την τριχα, τριχια", απο την αλλη πλευρα, ο Γρηγορης εχει δυο επιλογες, η μια χειροτερη απο την αλλη :
α) Να παραμενει αδιαφορος, πραγμα ασχημο για καποιον που δεν γνωριζει τον Admin.
β)Να απανταει συνεχως προσπαθοντας "να αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας".
Τα θεμα ειναι οτι σπαταλαει χρονο σε μια στειρα αντιπαραθεση αντι να κοιταει πως θα βελτιωσει κι' αλλο την υπεροχη ιστοσελιδα του, ανεβαζοντας ειδησεις, μεταφραζοντας αρθρα, επεργαζοντας φωτο απο τον Μαραθωνιο κλπ.

Το καλυτερο που εχουν να κανουν ειναι ο μεν Νικος να κανει πραξη τη δηλωση του και να σταματησει να ασχολητε οριστικα με τον Γρηγορη και τα της ιστοσελιδας (καλο θα ηταν να μειωνε και λιγο το καρβουνο ) ο δε Γρηγορης να δωσει για αλλη μια φορα τοπο στην οργη του (που πιστεψτε με ειναι μεγαλη) και να κοιταξει να ασχοληθει με τα οργανωτικα του (βλεπε κοπη πιτας, εκδρομη του runningnews.gr σε καποιον μαραθωνιο την Ανοιξη, μπλουζακια runningnews.gr κλπ.).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  13:44:01  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδια παρακαλω να σταματησει το θεμα εδω και να μη το συνεχισουμε αλλο.
Ηδη εγω και ο Γρηγορης το εχουμε σταματησει οπως βλεπετε.
Ευχαριστω για τις παρεμβασεις σας ειτε συμφωνω ειτε διαφωνω.
Αρκετα καλη και σωστη μου φανηκε η αποψη του Savva.
Evangele ωραιο το κειμενακι που μας παρεμπεψες.
Αν και διαφωνω με την αρχη της παρεμβασης του Sotiri συμφωνω με το τελος της.
Ας παμε στα υπολοιπα θεματα τωρα.
Ευχαριστω και ζηταω συγνωμη αν καπου αθελα μου εφταιξα.

Edited by - nickp7 on 20/11/2006 13:44:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  13:54:45  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by nickp7

Παιδια παρακαλω να σταματησει το θεμα εδω και να μη το συνεχισουμε αλλο.
Ηδη εγω και ο Γρηγορης το εχουμε σταματησει οπως βλεπετε.
Ευχαριστω για τις παρεμβασεις σας ειτε συμφωνω ειτε διαφωνω.
Αρκετα καλη και σωστη μου φανηκε η αποψη του Savva.
Evangele ωραιο το κειμενακι που μας παρεμπεψες.
Αν και διαφωνω με την αρχη της παρεμβασης του Sotiri συμφωνω με το τελος της.
Ας παμε στα υπολοιπα θεματα τωρα.
Ευχαριστω και ζηταω συγνωμη αν καπου αθελα μου εφταιξα.



Diladi esi apofasizis pote klini pote anigi ena thema?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nickp7
persona NON grata

Greece


2071 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  13:57:07  Εμφάνιση Προφίλ
Oχι βεβαια.Αυτο καταλαβες εσυ?
Προτεινα κατι που θεωρω καλο για ολους μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  14:10:19  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα
Ναι, όντως καλο είναι να σταματησει αυτή η κατασταση που υποβαθμιζει το φορουμ όμως μη λες:
«Ηδη εγω και ο Γρηγορης το εχουμε σταματησει οπως βλεπετε»
Ο Γρηγόρης τόσες ώρες έλειπε (από τις 10 χτες το βραδυ μεχρι τις 1 το μεσημερι σημερα). Εσυ εντωμεταξυ μέτρα ποσες δημοσιευσεις εχεις κάνει (7!) ...

Για μένα το θέμα θα ληξει οριστικα μόνο όταν εσυ σταματησεις να λειτουργεις με τις τακτικες σου αυτές και τη λογικη του παραλογου σου που μας οδηγει σε αυτή την κατασταση και ειδικά να σταματησεις να με προκαλείς δημοσια και να μου στελνεις ενoχλητικα e-mails.

Επιπλεον και μερικές παρατηρησεις:

quote:
Originally posted by new runner

Παιδιά μπορεί κάποιος να με πιστέψει?
Δεν ειχα κανένα σκοπο ΚΑΙ κανενα λογο να θίξω κανέναν admin,κανένα μέλος του forum και κανέναν γενικά!
Έκανα μια ερώτηση,σαν νεο μέλος(μπουσουλίνι είπαμε)και δεν περίμενα να ξεφύγει τόσο η κατάσταση!
Σέβομαι την προσπάθεια που γίνεται στο site και δηλώνω fun και θερμός υποστηρικτής του όλου αγώνα.Συγνώμη αν προσέβαλα κάποιον.Είμαι ο τελευταίος εδώ μέσα που θα το έκανα!


new runner δεν εχω προβλημα μαζι σου και πιστευω τι καλες προθεσεις σου. Το αν δεν συμφωνουσα λιγο με τον τροπο σου είναι άλλο θεμα. Απλά έτυχε να δωσεις αφορμη και αθελα σου να εμπλακείς σε κατι σοβαρότερο που ατυχως δεν σε αφορουσε.

quote:
Originally posted by Evangelos

Γρηγόρη βέλε πίσω και τη φοτο του κακομοίρη και πως θα τον παντρέψουμε αντε να ψάλω και στους γάμους σας

Ναι δικιο έχεις. Αντε να βρει γυναικα να παντρευτει να ησυχασουμε. Ετσι η δυνατοτητα να βαλει τη φωτογραφια του επανηλθε με το ιδιο url αλλα όχι και σαν avatar. Αυτό πραγματικα με κουραζει να το βλεπω συνεχεια με τoσες δημοσιευσεις που εχει κανει και μου χαλαει την αισθητικη στο φορουμ. Είναι το μονο σημειο που καταχρηστικα κανω χρηση της ιδιοτητας μου σαν admin.

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fever
Advanced Forum-Runner

Germany


297 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  14:17:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Fever Προσωπική Σελίδα
Νομιζω οτι η αντιπαραθεση ειναι στημενη, σαν καποια απ τα παραθυρακια στα δελτια ειδησεων. Παντως ο speedy παιζει εντος εδρας κι εχει πλεονεκτημα και τη διαιτησια μαζι του, αλλα απ την αλλη δεν θελει επεισοδια και τιμωρια του γηπεδου και καλα κανει.

"Superman is Clark Kent.."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  14:24:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by nickp7

Oχι βεβαια.Αυτο καταλαβες εσυ?
Προτεινα κατι που θεωρω καλο για ολους μας.



Ax re pedia, ke allos babas: gia to kalo olon mas. Tha sou po ti katalava: oti niothis na sou ehete kati boomrang.
O kaimenos o new runner, ohi den ta dimiourgises esi olafta. I sizitisi pire afti tin strofi, etsi apla apo moni tis. To kalo ine oti ehoume ksekatharisi, peripou, ti bori ke den bori to running news.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeSyn
Advanced Forum-Runner

Greece


370 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  14:59:34  Εμφάνιση Προφίλ
Διάβασα και ξαναδιάβασα ΟΛΑ τα POST αυτά αλλά δεν είμαι σίγουρος γιατί τόσα νεύρα από όλους
Δεν υπάρχουν σημαντικότερα πράγματα για όλους μας ;

Τέλος πάντων τα ΔΕΔΟΜΕΝΑ είναι:
- ότι το site και τι forum είναι πάνω από το μεράκι μιας παρέας που μέλος της είναι και ο Speedy.
- Αν κάποιος δεν αρέσκεται σε αυτά που διαβάζει παίρνει το καπελάκι του και αποχωρεί
- Αν θεωρεί ελλειπή την ενημέρωση προκυρήξεων ή αποτελεσμάτων ή ότι άλλο επίσης παίρνει το καπελάκι του και ξανα-μανα-αποχωρεί. Αν προτιμάει την ενημέρωση που είχε 15 μήνες πριν, μπορεί να γυρίσει άνετα σε αυτήν, ή να φτιάξει το δικό του site
- το administration ενός site για όσους δεν ξέρουν, όσο καλό και αν είναι το Snitzforum απαιτεί αρκετό χρόνο του admin
- όλη αυτή η προσπάθεια δεν έχει κανένα κέρδος για τον admin, ε μην τον φάμε κιόλας τον άνθρωπο
- Ο admin δεν είναι αιρετό πρόσωπο, κάνει ότι μπορεί και όσο καλά μπορεί
- Η σαχλαμάρα με τα fake usernames συνεχίζεται

Απλά είναι τα πράγματα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeSyn
Advanced Forum-Runner

Greece


370 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2006 :  15:01:09  Εμφάνιση Προφίλ
Και ερωτώ μπορείς ρε συ Speedy να βάλεις μια ψηφοφορία, αν θα πρέπει να πάψουν αυτά τα fake usernames, να σβηστούν και όταν γράφεται ένα νέο μέλος να βρεθεί κάποιο είδος validation ότι είναι υπαρκτό πρόσωπο και να τελειώνουμε και με δαύτο. Αφού οι περισσότεροι δεν τα θέλουν γιατί να το ανεχόμαστε

Οποιος δεν θέλει μπορεί να μην ασχολείται
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 6 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000