Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Διατροφή
 Εσείς τι συμπληρώματα παίρνετε;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 12

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2013 :  17:57:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nikola

Τα Ω3 που έχει ο λιναρόσπορος είναι από τα λιγότερο χρήσιμα (μικρής αλύσου) και οξειδώνονται πολύ εύκολα. Χρειάζεται συντήρηση στο ψυγείο και μόνο έναν πωλητή έχω δει να το προστατεύει έτσι. Έτρωγα λιναρόσπορο σχεδόν για 10 μήνες κάθε μέρα, όχι για τα Ω3 αλλά για τις φυτικές ίνες. Από τότε που το σταμάτησα πριν 6 εβδομάδες κατάλαβα ότι το αντίθεο από το προσδοκώμενο αποτέλεσμα είχε τόσο καιρό. Προσωπική εμπειρία πάντα, ο καθένας μπορεί να πειραματιστεί για να βρει τι έχει αποτέλεσμα στον ίδιο.


...τον αγοράζω συσκευασμένο και μόλις αρχίσω να τον χρησιμοποιώ, τότε η - ανοιγμένη πλέον - συσκευασία μπαίνει κατευθείαν στο ψυγείο. Επίσης σε μικρό διάστημα έχει καταναλωθεί, οπότε νέα συσκευασία κοκ...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dtziouvaras
Senior Forum-Runner

695 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2013 :  21:19:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για σπιρουλινα ποια η γνωμη σας?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos_gr
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2013 :  22:56:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
υπερεκτιμημένη...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/04/2013 :  23:21:49  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Οπως έλεγε κι ο Ιπποκρατης είμαστε οτι τρώμε. Ασχολούμαι με τη διατροφή χρονια, κάθε άνθρωπος ειναι ξεχωριστός, κάτι που εχει επίδραση σε κάποιο οργανισμό σε κάποιον άλλο μπορει να μην εχει την ίδια. Σίγουρα υπάρχουν κάποιες τροφές που ειναι πολυ ισχυρές όπως Τσινσενγκ,Ακαι κτλ που εχουν σίγουρα αποτέλεσμα σε χ ή ψ βαθμό. Κάθε τροφή χρειάζεται 50 ημέρες τουλάχιστο για να δει κάποιος διάφορες.Γενικα οι υπερτροφές όπως Ίπποφαες ,γκοτζι κα ειναι δοκιμασμένες εδω και χιλιάδες χρονια οπότε δεν χωρά αμφισβήτηση.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  00:29:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Spartiatis

Οπως έλεγε κι ο Ιπποκρατης είμαστε οτι τρώμε. Ασχολούμαι με τη διατροφή χρονια, κάθε άνθρωπος ειναι ξεχωριστός, κάτι που εχει επίδραση σε κάποιο οργανισμό σε κάποιον άλλο μπορει να μην εχει την ίδια. Σίγουρα υπάρχουν κάποιες τροφές που ειναι πολυ ισχυρές όπως Τσινσενγκ,Ακαι κτλ που εχουν σίγουρα αποτέλεσμα σε χ ή ψ βαθμό. Κάθε τροφή χρειάζεται 50 ημέρες τουλάχιστο για να δει κάποιος διάφορες.Γενικα οι υπερτροφές όπως Ίπποφαες ,γκοτζι κα ειναι δοκιμασμένες εδω και χιλιάδες χρονια οπότε δεν χωρά αμφισβήτηση.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ


Το ιπποφαές είναι όντως δοκιμασμένο εδώ και χιλιάδες χρόνια ή απλώς δοκιμάστηκε πριν χιλιάδες χρόνια; Ρωτώ όχι ειρωνικά, αλλά επειδή δεν το έχω ψάξει, και γράφεις ότι γνωρίζεις σχετικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2013 :  17:47:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

quote:
Originally posted by Spartiatis

Οπως έλεγε κι ο Ιπποκρατης είμαστε οτι τρώμε. Ασχολούμαι με τη διατροφή χρονια, κάθε άνθρωπος ειναι ξεχωριστός, κάτι που εχει επίδραση σε κάποιο οργανισμό σε κάποιον άλλο μπορει να μην εχει την ίδια. Σίγουρα υπάρχουν κάποιες τροφές που ειναι πολυ ισχυρές όπως Τσινσενγκ,Ακαι κτλ που εχουν σίγουρα αποτέλεσμα σε χ ή ψ βαθμό. Κάθε τροφή χρειάζεται 50 ημέρες τουλάχιστο για να δει κάποιος διάφορες.Γενικα οι υπερτροφές όπως Ίπποφαες ,γκοτζι κα ειναι δοκιμασμένες εδω και χιλιάδες χρονια οπότε δεν χωρά αμφισβήτηση.

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ


Το ιπποφαές είναι όντως δοκιμασμένο εδώ και χιλιάδες χρόνια ή απλώς δοκιμάστηκε πριν χιλιάδες χρόνια; Ρωτώ όχι ειρωνικά, αλλά επειδή δεν το έχω ψάξει, και γράφεις ότι γνωρίζεις σχετικά.Το ίπποφαες εχει δοκιμαστεί εδω και χιλιάδες χρονια, πρώτα από τα άλογα του Μεγάλου Αλέξανδρου απο όπου πήρε και την ονομασία του Ιππος και φαες φαεινό, λαμπρο. Επειδη έκανε τα άλογα να λάμπει το δέρμα τους, οταν διαπίστωσε τις ευεργετικές του ιδιότητες διέταξε να το ΤΡΩΝΕ κι οι στρατιώτες του! Στις μερες μας υπάρχει σε πολλές μορφές.



ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dinosman
Forum-Runner

159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2013 :  15:18:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα είμαι σε περίοδο που φορτωνω προπόνηση για τον Όλυμπο και σκέφτομαι να πάρω πρωτεΐνη . Ποια η γνώμη σας και αν ειναι να αγοράσω ποια να πάρω , πήγα σε ενα μαγαζί και είχε καμία δεκαριά διαφορετικές που απο ότι κατάλαβα τις περνάνε κάτι τύποι φουσκωτοι για να φτιάξουν σώμα για την παραλία . Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

8avos
Senior Forum-Runner

Greece
589 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2013 :  15:40:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dinosman

Καλησπέρα είμαι σε περίοδο που φορτωνω προπόνηση για τον Όλυμπο και σκέφτομαι να πάρω πρωτεΐνη . Ποια η γνώμη σας και αν ειναι να αγοράσω ποια να πάρω , πήγα σε ενα μαγαζί και είχε καμία δεκαριά διαφορετικές που απο ότι κατάλαβα τις περνάνε κάτι τύποι φουσκωτοι για να φτιάξουν σώμα για την παραλία . Ευχαριστώ



χαχαχαχα θες διάβασμα!τι νομίζεις?τα μούσκουλα τα κάνουν οι πρωτείνες?λάθος!τρομπίτσα έχουν και τρομπάρουν όπου τρόμπα βάλε σύριγγα

http://worldvespa.wordpress.com
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nikola
Forum-Runner



188 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2013 :  16:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν ετοιμάζεσαι για Όλυμπο πιθανόν να έχεις κιόλας υψηλές ενεργειακές απαιτήσεις στις προπονήσεις σου και να μην σε πειράξει να φας λίγο παραπάνω από φυσικές πηγές πρωτεϊνών που έχουν και λίπη-υδατάνθρακες. Στα μαγαζιά που μπαίνουν οι φουσκωτοί υπάρχουν πολλές φορές νοθευμένα προϊόντα με ουσίες που δεν καταγράφονται στην συσκευασία. Πόσα κιλά είσαι και πόση πρωτεΐνη παίρνεις από την φυσική διατροφή σου τώρα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dinosman
Forum-Runner

159 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2013 :  16:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
1.78 ύψος 78 κιλά , δεν ξέρω πόση πρωτεΐνη περνώ απο την τροφή μου . Απλά προσέχω να μην τρώω τηγανιτα και τροφές με αρκετά λιπαρά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petranb2
Newbie Forum Runner

Greece
36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2013 :  22:35:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω τις τελευταιες μερες πηρα μια γλουταμινη για αποκατασταση και σκεφτομαι για L-Carnitine λενε οτι αυξανει την αντοχη ποια η γνωμη σας ??
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nikola
Forum-Runner



188 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2013 :  22:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίγο δύσκολο αν αποφεύγεις τα λιπαρά, συνήθως αυτά πάνε πακέτο και χωνεύονται μαζί αργά και σταθερά. Μπορείς να βάλεις άλλη μια μερίδα φασόλια και ξηρούς καρπούς. Απλά για να ξέρεις ότι δεν κάνεις υπερβολές ίσως πρέπει να έχεις και μια ιδέα του τι τρως πριν πάρεις συμπλήρωμα. Είναι κουραστικό να μετράς τα πάντα, ειδικά αν τρως συνταγές. Εγώ το κρατάω όσο απλό γίνεται και μου είναι πολύ εύκολο να ξέρω τι έφαγα. Τρώω το φαγητό όπως τρώω ένα φρούτο, δεν ασχολούμαι να το ψιλοκόβω ή να το πασπαλίζω με σάλτσες. Αν είσαι περίπου στα 80 με 100 γραμμάρια ημερησίως εντάξει θα είσαι. Μην ξεχνάς πως είσαι αθλητής και δεν ισχύει η ίδια πρόταση με τον μέσο άνθρωπο της καθιστικής ζωής. Κάποιοι θα σου πούνε ότι χρειάζεσαι λιγότερη κάποιοι περισσότερη. Εγώ είχα τον χρόνο να πειραματιστώ και να βγάλω τα συμπεράσματά μου.
Σε μένα λειτουργεί καλύτερα η αυξημένη λήψη στο εύρος που ανέφερα.
Συμβουλή μου είναι να δεις τι συμβαίνει στο σώμα σου όταν πειραματίζεσαι. Να εντοπίσεις όλα τα αποτελέσματα και να τα αξιολογήσεις. Για παράδειγμα με την χορτοφαγία είχα σχεδόν θετικό αποτέλεσμα στην αντοχή. Δεν πρόσεξα όμως άλλα πράγματα και στο τέλος διαπίστωσα ότι είχα κάθετη πτώση στην εκρηκτική δύναμη και στην μυική μάζα. Χρειάζονται και αυτά γιατί αποτρέπουν τραυματισμούς.

Αν ετοιμάζεσαι για Όλυμπο και ότι κάνεις τώρα πετυχαίνει μην ακούς κανέναν, μόνο το σώμα σου. Μετά τον αγώνα πειραματίζεσαι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos_gr
Forum-Runner

Greece


117 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2013 :  21:52:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dinosman

Καλησπέρα είμαι σε περίοδο που φορτωνω προπόνηση για τον Όλυμπο και σκέφτομαι να πάρω πρωτεΐνη . Ποια η γνώμη σας και αν ειναι να αγοράσω ποια να πάρω , πήγα σε ενα μαγαζί και είχε καμία δεκαριά διαφορετικές που απο ότι κατάλαβα τις περνάνε κάτι τύποι φουσκωτοι για να φτιάξουν σώμα για την παραλία . Ευχαριστώ



Άσε τους φουσκωτούς που θέλουν να δείχνουν και μόνο, με οποιοδήποτε κόστος... Η πρωτείνη φαρμακευτικής καθαρότητας μόνο καλό κάνει και αφορά τον κάθε σοβαρό αθλούμενο. Φρόντισε να ειναι whey τύπου απο εταιρεία επώνυμη και με όλο το εύρος των αμινοξέων. Ο μυς μετά πο εντονη προπόνηση καταβολίζεται και για επανασύνθεση των κυτάρρων αυτών χρειάζεται απαραίτητα η πρωτεϊνη. Προυπόθεση εννοείται η καλή διατροφη και τέλος η συμπληρωματική χρήση σκευάσματος. Προσοχή μόνο σε κάτι "σχετικούς" πωλητές που στο βωμό του κέρδους πλασάρουν οτι τους κατέβει χωρίς να το έχει πραγματικά ανάγκη ο πελάτης.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stypag
Forum-Runner

89 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2013 :  00:14:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
υαλουρονικο οξυ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2013 :  00:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by panos_gr

Άσε τους φουσκωτούς που θέλουν να δείχνουν και μόνο, με οποιοδήποτε κόστος... Η πρωτείνη φαρμακευτικής καθαρότητας μόνο καλό κάνει και αφορά τον κάθε σοβαρό αθλούμενο. Φρόντισε να ειναι whey τύπου απο εταιρεία επώνυμη και με όλο το εύρος των αμινοξέων. Ο μυς μετά πο εντονη προπόνηση καταβολίζεται και για επανασύνθεση των κυτάρρων αυτών χρειάζεται απαραίτητα η πρωτεϊνη. Προυπόθεση εννοείται η καλή διατροφη και τέλος η συμπληρωματική χρήση σκευάσματος. Προσοχή μόνο σε κάτι "σχετικούς" πωλητές που στο βωμό του κέρδους πλασάρουν οτι τους κατέβει χωρίς να το έχει πραγματικά ανάγκη ο πελάτης.



+1
Ίσως σε βοηθήσει και η γλουταμίνη (πέραν αυτής που περιέχει η whey).

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 12 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000