Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος του Μιλάνο 7/4/2013
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/01/2013 :  17:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του kostasC.  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα σε όλους,
Χθες ολοκλήρωσα τη συμμετοχή για τον Μαραθώνιο στο Μιλάνο στις 7 Απρίλη.
Υπάρχει κάποιος άλλος από εδώ που θα τρέξει ?
Αυτή τη στιγμή το κόστος είναι 59Ε + 7 ευρώ η ημερήσια άδεια συν κάτι άλλα, σύνολο 72 ευρώ.


You better run...run

runmichalis
Forum-Runner

Greece
55 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2013 :  18:11:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΘΑ ΤΡΕΞΩ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/01/2013 :  18:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέφτει μαζί με Ζυρίχη, γαμωτο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/01/2013 :  09:35:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ωραια η ζυριχη μην τη χασεις...

http://marathon.yooblog.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/01/2013 :  10:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και το μιλάνο ωραίο είναι αν ξέρεις να το ψάξεις... Το μόνο σίγουρο είναι ότι κάποτε θα ξανατρέξω εκεί.

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/03/2013 :  10:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά λόγω εξευτελιστικής τιμής των αεροπορικών εισιτηρίων που βρήκα, το Μιλάνο υπερίσχυσε της Ζυρίχης.
Θελω να ρωτησω εσάς που έχετε γραφτεί, τι παίζει με αυτο το ιατρικό πιστοποιητικό; είναι υποχρεωτικό για την εγγραφη; επίσης, εχετε να προτείνετε κανενα καλό ξενοδοχείο κοντά στην εκκίνηση;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/03/2013 :  11:36:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Όχι ούτε καν. Απλά εάν δεν το έχεις μαζί σου κατά τη παραλαβή του αριθμού θα υπογράψεις μία υπεύθυνη δήλωση που είναι τελείως στα ιταλικά. Για το ξενοδοχείο μη σε νοιάζει τόσο καθώς θα πας με μετρό στην εκκίνηση. Προτίμησε κάποιο ξενοδοχείο κοντά σε κόκκινη γραμμή. Όποιο μετρό και να πάρεις έχει ανταπόκριση σε αρκετά σημεία με όλα τα χρώματα (κίτρινη, κόκκινη, πράσινη). Αν πάρεις τη κόκκινη θα πας προς Rho-Fierra και θα κατέβεις στη τελευταία στάση. Προσοχή... πήγαινε νωρίς. Οι τουαλέτες δεν είναι πάνω από 20 και εκεί δεν έχει λοφάκια. Επίσης αν και είσαι έμπειρος μαραθωνοδρόμος σχετικά, έχε σκουπιδοσακούλες μαζί σου για το πρωινό κρύο. Πραγματικά τη τελευταία φορά πάγωσα παρόλο που φορούσα μέχρι και μανίκια. Στο μετρό δεν πληρώνεις και το πρωί/απόγευμα περνάς από την είσοδο που έχουν για αναπήρους δείχνοντας τη τσάντα του μαραθωνίου ή τον αριθμό (εκεί έχει μπάρες και δεν είναι ξέφραγο αμπέλι σαν εμάς). Τέλος.... προσοχή για το μπλουζάκι. Ορισμένες φορές δεν το δίνουν στον ίδιο πάγκο με τους αριθμούς καθώς πρέπει να διαλέξεις μέγεθος και αν και τα άτομα εκεί είναι πολύ εξυπηρετικά ελάχιστα ξέρουν ικανοποιητικά αγγλικά. Αν έχεις κάποια άλλη απορία πες μου.

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/03/2013 :  12:16:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Dejan είσαι πρώτος! γρήγορος και περιεκτικος! σ ευχαριστώ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2013 :  18:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aytoxeiras

Τελικά λόγω εξευτελιστικής τιμής των αεροπορικών εισιτηρίων που βρήκα, το Μιλάνο υπερίσχυσε της Ζυρίχης.
Θελω να ρωτησω εσάς που έχετε γραφτεί, τι παίζει με αυτο το ιατρικό πιστοποιητικό; είναι υποχρεωτικό για την εγγραφη; επίσης, εχετε να προτείνετε κανενα καλό ξενοδοχείο κοντά στην εκκίνηση;



Προσωπικά έβγαλα ιατρικό πιστοποιητικό απο καρδιολόγο και το ανέβασα σκαναρισμένο στη σελίδα που κάνεις Login για το registration.
Αν σου είναι εύκολη δουλειά, καλύτερα τύπωσε το και πήγαινε σε κάποιον σχετικό γιατρό. Επειδή μπορεί να σε κολλήσουν σε τέτοιες τυπικές διαδικασίες, θα είναι κρίμα να πάει όλο το πακέτο τζάμπα.
(και τώρα ειδα οτι έχουν κάποιο πρόβλημα με το χαρτί που τους έχω κάνει Upload...)

Τα εισιτήρια με easyjet 3 άτομα πήγαινε έλα τα βρήκα 203 ευρώ.
Πόσο τα βρήκες ?

Για ξενοδοχείο όπως τα είπε ο Dejan


(δες και εδώ... αν βγάζεις άκρη)
http://www.tds-live.com/ns/index.jsp?login=&password=&is_domenica=-1&nextRaceId=&dpbib=&dpcat=&dpsex=&serviziol=null&servizio=&pageType=1&id=5012&locale=2057


You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2013 :  18:31:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τους εχω στειλει μειλ αλλα ακομα να μου απαντησουν. εγώ πετάω από Ντίσελντορφ με 46ευρω αλε ρετουρ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2013 :  22:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτόχειρα κάτι άσχετο..... Μέχρι το 20 η διαδρομή είναι ιδιαίτερα εύκολη..... αν έχεις όρεξη πίεσε εκεί. Επίσης το 21 είναι επίσης και το 30 (στροφιλίκη). Το βασικό ανηφορικό σημείο είναι το 21 (για 300μ) και το 30 (για άλλο τόσο)....

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/03/2013 :  23:23:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Dejan σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές, αλλά αυτός θα είναι ο πρώτος αγώνας που κινδυνεύω να μην τερματίσω, οπότε δε θα τ πρεσάρω. Λογω κρύου και έλλειψης ελεύθερου χρόνου έχω κάνει μόλις 1 προπόνηση και 1 αγώνα (ημιμαραθώνιο στο 2:02) τους τελευταίους 4 μήνες.
Με το πιστοποιητικό μου φαίνεται άσκοπη γραφειοκρατία πάντως, αν δεν το έχεις δε μπορείς να ολοκληρώσεις την εγγραφη. Θα δω πως θα το ρυθμίσω...Εχει καμιά φόρμα έτοιμη; ή ένα οποιοδήποτε πιστοποιητικό αρκεί; ρωταω γιατι δε βρηκα κατι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2013 :  07:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Οποιοδήποτε αρκεί απλά όλα τα χρόνια βολεύονται και με τις υπεύθυνες δηλώσεις. Δεν νομίζω να άλλαξε κάτι. Θυμάμαι ότι μέχρι και e-mail μας είχαν στείλει τότε που απαιτούσαν τη γνωματεύση. Είχα για εμένα και την οικογένειά μου 3εις γνωματεύσεις που ήταν μόνο στα ελληνικά. Οπότε δεν διαβαζόταν. Παρόλα αυτά... τη δέχτηκαν...

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2013 :  17:29:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Aytoxeiras
Με το πιστοποιητικό μου φαίνεται άσκοπη γραφειοκρατία πάντως, αν δεν το έχεις δε μπορείς να ολοκληρώσεις την εγγραφη. Θα δω πως θα το ρυθμίσω...Εχει καμιά φόρμα έτοιμη; ή ένα οποιοδήποτε πιστοποιητικό αρκεί; ρωταω γιατι δε βρηκα κατι...



Πας στη σελίδα http://milanocitymarathon.gazzetta.it/?lang=en
και αριστερά στο HEALTH FORM κάνεις download τη φόρμα που πρέπει να συμπληρώσει ο γιατρός.
τη δική μου την έχω ανεβάσει εδώ και μια εβδομάδα και φαίνεται να ζητάνε ακόμα valid health cerification. Είναι απο καρδιολόγο και με αγγλικούς χαρακτήρες. Τους έχω στείλει mail και περιμένω... νομίζω οι Ιταλοί είναι χειρότεροι απο εμάς σε αυτά τα θέματα.

Απο εδώ μπορείς να τσεκάρεις αν ειναι Οκ η εγγραφή σου
http://www.tds-live.com/ns/index.jsp?login=&password=&is_domenica=-1&nextRaceId=&dpbib=&dpcat=&dpsex=&serviziol=null&id=5012&pageType=1&servizio=101&locale=2057


You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2013 :  17:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dejan

Αυτόχειρα κάτι άσχετο..... Μέχρι το 20 η διαδρομή είναι ιδιαίτερα εύκολη..... αν έχεις όρεξη πίεσε εκεί. Επίσης το 21 είναι επίσης και το 30 (στροφιλίκη). Το βασικό ανηφορικό σημείο είναι το 21 (για 300μ) και το 30 (για άλλο τόσο)....



Dejan η διαδρομή είναι αυτή http://milanocitymarathon.gazzetta.it/content-en/en-mappa-interattiva.shtml
Λένε ότι από το 2010 άλλαξε. Πότε τον είχες κάνει ? Ισχύει δηλαδή το παραπάνω σχόλιο σου και γι αυτή τη διαδρομή ?

You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/03/2013 :  18:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχει να αλλάξει από το 2009. Το 2010 και 2011 είναι ακριβώς η ίδια όπως και αυτή που παράθεσες. Με παραξενεύει μόνο το σημείο εκεί που είναι το Duomo σε σχέση με το προσανατολισμό..... Αν είμαι εκεί και δεν τον τρέξω θα έρθω να σας δω στο 21 και στο τέλος ^_^

______________________
“Ethiopians and Kenyans are running 160 miles a week, more than you will ever run, because it’s their only way out, and those who survive that are going to be really hard to beat unless you do everything perfectly,” Salazar told Ritzenhein. “If they have better biomechanics, too, you are in trouble.”
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000