Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Σχετικά με το Forum
 Το θρεντ των Τρολλ
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 74

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  21:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά με τον Μανώλη θα τα λέω κάθε φορά που βρισκόμαστε γιατί έχει γούστο απο κοντά αλλά στο πλήκτρολόγιο πολλές φορές παραφέρεται και δεν μαζεύεται κιόλας. Ακόμα και σε αυτούς που θέλησε να στηρίξει μάλλον δημιούργησε πρόβλημα τελικά με τον παρορμητισμό του.. Είναι κακό που μιλάμε εν την απουσία του και θα προτιμούσα να μην το κάναμε και να κλείσει κάποια στιγμή αυτό το ζήτημα γιατί δεν έχει δυνατότητα απάντησης ο ίδιος, οπότε και εγώ το μόνο που θα πω είναι το αυτονόητο.

Σε οποιοδήποτε δρομικό φορουμ στο κόσμο εάν κάποιος έκανε χαρακτηρισμούς όπως "θα έπρεπε να λέγεται Φλώρονυ" που αφορά ΑΜΕΣΑ συνδρομείς του που δεν γνωρίζει καν και απλά έχουν διαλέξει να κάνουν το χόμπι τους τρέχοντας ως παρέα κάπου ή να τρέχουν με ένα συγκεκριμένο παπούτσι ...θα ήταν λόγος να μπαναριστεί χωρίς πολλές κουβέντες... Δεν μιλάμε καν για πολιτική κουβέντα η κάτι πιο σοβαρό που μπορεί να θεωρήσουμε ότι κάποιος μπορεί να παρεκτραπεί εν θερμώ κάποιες φορές... Μιλάμε για ξεκαθαρό τρολάρισμα.

Σε αυτό νομίζω δεν διαφωνεί ούτε ο Μανώλης μέσα του (γιατί δεν τον έχω για τοσο απόλυτο) ότι και εάν μπορεί να πει αυτή τη στιγμή...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  21:47:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αυτή η συζήτηση μου φαίνεται εξωφρενική. Δηλαδή πρέπει να διαβάσουμε τους όρους για να ξέρουμε ότι δεν βρίζουμε ή κάτι άλλο, μπορεί και χειρότερο, πρέπει να είμαι πολύ στον κόσμο μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  21:57:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εάν δεν θες να τους διαβάσεις ΔΕΝ τους διαβάζεις πατρίκ! ...ετσι απλά.

Άμα δεν θες, δεν διαβάζεις ούτε τις οδηγίες χρήσης στη συσκευή που πήρες (όπως δεν κάνω και εγώ πολλές φορές) ...ούτε την εγγύηση της... ούτε κάτι άλλο.

Αλλά αυτό που λέω είναι μην λες μετά ότι "ααα δεν το ήξερα ότι δεν έπρεπε να βρίζω ......ή και αντίστοιχα να μην φορτισω το κινητό μου σε μπρίζα 110V ...ή να μην το ανοίξω για να δω τι έχει μέσα) εάν κάποιοι είχαν φροντίσει να σου δώσουν τη δυνατότητα να ενημερωθείς για αυτό...

Όποιος συμφωνεί με τους όρους χρήσης μιας ιστοσελίδας που παρέχει μια υπηρεσία επικοινωνίας (δωρεάν ή με χρέωση στα μέλη του, δεν έχει σημασία) συνεχίζει να τη χρησιμοποιεί... όποιος δεν συμφωνεί ΔΕΝ τη χρησιμοποιεί. Δεν είναι το πιο σωστό έτσι?

Τώρα να πρέπει να εξηγήσει ο admin γιατί οι όροι είναι έτσι και δεν είναι αλλιώς, και πως και τι ....δεν έχει -οπως είπε και ο Γιώργος- ούτε νόημα ούτε τέλος! Όσα (μπορεί να) ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  21:58:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Προσωπικά με τον Μανώλη θα τα λέω κάθε φορά που βρισκόμαστε γιατί έχει γούστο απο κοντά αλλά στο πλήκτρολόγιο πολλές φορές παραφέρεται και δεν μαζεύεται κιόλας. Ακόμα και σε αυτούς που θέλησε να στηρίξει μάλλον δημιούργησε πρόβλημα τελικά με τον παρορμητισμό του.. Είναι κακό που μιλάμε εν την απουσία του και θα προτιμούσα να μην το κάναμε και να κλείσει κάποια στιγμή αυτό το ζήτημα γιατί δεν έχει δυνατότητα απάντησης ο ίδιος, οπότε και εγώ το μόνο που θα πω είναι το αυτονόητο.

Σε οποιοδήποτε δρομικό φορουμ στο κόσμο εάν κάποιος έκανε χαρακτηρισμούς όπως "θα έπρεπε να λέγεται Φλώρονυ" που αφορά ΑΜΕΣΑ συνδρομείς του που δεν γνωρίζει καν και απλά έχουν διαλέξει να κάνουν το χόμπι τους τρέχοντας ως παρέα κάπου ή να τρέχουν με ένα συγκεκριμένο παπούτσι ...θα ήταν λόγος να μπαναριστεί χωρίς πολλές κουβέντες... Δεν μιλάμε καν για πολιτική κουβέντα η κάτι πιο σοβαρό που μπορεί να θεωρήσουμε ότι κάποιος μπορεί να παρεκτραπεί εν θερμώ κάποιες φορές... Μιλάμε για ξεκαθαρό τρολάρισμα.

Σε αυτό νομίζω δεν διαφωνεί ούτε ο Μανώλης μέσα του (γιατί δεν τον έχω για τοσο απόλυτο) ότι και εάν μπορεί να πει αυτή τη στιγμή...



πως και δεν έχει, μπορεί να στείλει ένα γράμμα για παράπονα ή δεν ξέρω τι στο RN και θα το δημοσιευθούν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  22:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Elda θα σε μαλώσω και σένα. Είσαι διαχειρίστρια σε φορουμ και επιμένεις εδώ στη πλήρη ανάρτηση των κανόνων για να τους γνωρίζουμε, ενώ υπάρχουν εδώ και χρόνια και άρα εσύ προφανώς δεν τους έχεις διαβάσει (και όποιος άλλος λέει ότι ΔΕΝ τους γνωρίζει)

Το θέμα αυτό, που γράφουμε και εμείς αυτή τη στιγμή, ανήκει στη θεματική ενότητα "Σχετικά με το forum". Εάν πατήσεις λοιπόν στη κατηγορία (http://forum.runningnews.gr/forum.asp?FORUM_ID=12) όπως θα έπρεπε να κάνεις νομίζω συμμετέχοντας σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ φορουμ (και εάν δεν το κάνεις είναι δική σου αμέλεια) βλέπεις ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ αυτό:

"Διαβάστε πριν δημοσιεύεστε οτιδήποτε": http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=11

Μέσα εκεί έχει τον σύνδεσμο που έβαλε και ο admin

Απλοί κανόνες λειτουργίας: http://forum.runningnews.gr/topic.asp?TOPIC_ID=6

και μέσα εκεί ανάμεσα σε άλλα αναφέρει ΚΑΘΑΡΑ:

"Κάθε μέλος είναι αποκλειστικά υπεύθυνο για το περιεχόμενο των δημοσιεύσεων του αλλά σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπονται:
- δημοσιεύσεις με υβριστικό, προσβλητικό και γενικότερα προκλητικό περιεχόμενο
- δημοσιεύσεις με καθαρά διαφημιστικό ή δυσφημιστικό περιεχόμενο σχετικά με προϊόντα και υπηρεσίες και το συστηματικό εμπόριο υλικών αγαθών.
- η προσθήκη συνδέσμων που οδηγούν σε ιστοσελίδες με υλικό που θεωρούμε επικίνδυνο ή απρεπές
- η προσθήκη συνδέσμων προς ιστοσελίδες ανταγωνιστικού χαρακτήρα.
Τέτοιες δημοσιεύσεις είτε θα τροποποιούνται είτε θα σβήνονται εντελώς χωρίς προειδοποίηση. Οι χρήστες που θα επιμένουν σε τέτοιου είδους δημοσιεύσεις θα αποκλείονται από την χρήση του Forum. "

Μην δηλώνετε λοιπόν έκπληξη για το γεγονός μπαναρίσματος ενός μέλους για κάτι που δεν ήταν ξεκαθαρισμένο γιατί δεν ισχύει... Έτσι είναι μάλιστα σχεδόν σε οποιοδήποτε φορουμ έχω συμμετέχει και οι ίδιοι πάνω κάτω κανόνες ισχύουν παντού... Το RN θεωρώ ότι μάλλον είναι -και κακώς κατά τη γνώμη μου- το πιο ήπιο σε τέτοια θέματα...


Ναι, εχετε δικιο στο οτι υπαρχουν οι κανονες λειτουργιες και οντως ειναι σαφεις. Αλλα... γνωμη μου οτι θα επρεπε να βρισκονται πανω πανω και σε ενοτητα με τιτλο "Κανονισμοι ή απλοι κανονες λειτουργιας" και οχι να ειναι μεσα σε μια ενοτητα "σχετικα με το φορουμ" η οποια μαλιστα ειναι στο τελος ολων των ενοτητων και προσωπικα σπανια μπαινω μεσα σε μια ενοτητα παρα μονο αν προκειται να δημοσιευσω κατι. Στο παρον τοπικ οπως και σε ολα εμπαινα απο τα "ενεργα θεματα" οποτε δεν ειχε τυχει να δω τα στικυ.

Γκλου γκλου, δεν αναφερθηκα στην αναρτηση των κανονισμων σε θεματα συμπεριφορας τα οποια ειναι αυτονοητο οτι πρεπει να τηρουνται, μιλησα για ενα συγκεκριμενο πραγμα, το οποιο τελικα υπηρχε.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  22:24:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Όποιος συμφωνεί με τους όρους χρήσης μιας ιστοσελίδας που παρέχει μια υπηρεσία επικοινωνίας (δωρεάν ή με χρέωση στα μέλη του, δεν έχει σημασία) συνεχίζει να τη χρησιμοποιεί... όποιος δεν συμφωνεί ΔΕΝ τη χρησιμοποιεί. Δεν είναι το πιο σωστό έτσι?


Απολυτα. Αλλα οι οροι να ειναι πανω πανω με σαφη τιτλο, φαινεται λιγο ακυρο (για να χρησιμοποιησω και τη γλωσσα των παιδιων μου) ενα στικυ με τιτλο "διαβαστε πριν δημοσιευεστε οτιδηποτε" να βρισκεται στην τελευταια ενοτητα του φορουμ.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  22:35:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Elda ευχαριστώ αλλά, συνεχίζω να μην καταλαβαίνω....Επανέρχομαι διότι μάλλον είμαι βλάκας.Κάνω μια δοκιμή-ρισκάροντας να διαγραφώ: λοιπόν, παίδες και κορασίδες, μπείτε στο www.trinews.gr (είναι ανταγωνιστικό site αυτό;)


Επίσης, συνεχίζω να μη καταλαβαίνω γιατί ο (κάθε) Μανώλης, δε μπορεί να μπει με ένα άλλο όνομα. Πως και δεν έχει μπει ήδη ο Μανώλης μέ άλλο όνομα. Και τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις; Αποκλείεται το συγκεκριμένο όνομα ή το πρόσωπο;
από το forum




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  22:38:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν, πάτησα στο λινκ που έβαλα και με πήγε μια χαρά. Αρα; Δεν είναι ανατγωνιστικό;

Έλα, μη με κοροιδεύετε. Σας είπα, είμαι βλάκας.




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  22:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δες εδώ Αλεξάνδρα εάν δεν το καταλαβαίνεις:

http://www.youtube.com/watch?v=7_Erh9Py_l8

Τα λέει αναλυτικά ...και θα καταλάβεις :)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GLOU GLOU
Master Forum-Runner

France


2585 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  22:47:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sam

Εάν δεν θες να τους διαβάσεις ΔΕΝ τους διαβάζεις πατρίκ! ...ετσι απλά.

Άμα δεν θες, δεν διαβάζεις ούτε τις οδηγίες χρήσης στη συσκευή που πήρες (όπως δεν κάνω και εγώ πολλές φορές) ...ούτε την εγγύηση της... ούτε κάτι άλλο.

Αλλά αυτό που λέω είναι μην λες μετά ότι "ααα δεν το ήξερα ότι δεν έπρεπε να βρίζω ......ή και αντίστοιχα να μην φορτισω το κινητό μου σε μπρίζα 110V ...ή να μην το ανοίξω για να δω τι έχει μέσα) εάν κάποιοι είχαν φροντίσει να σου δώσουν τη δυνατότητα να ενημερωθείς για αυτό...

Όποιος συμφωνεί με τους όρους χρήσης μιας ιστοσελίδας που παρέχει μια υπηρεσία επικοινωνίας (δωρεάν ή με χρέωση στα μέλη του, δεν έχει σημασία) συνεχίζει να τη χρησιμοποιεί... όποιος δεν συμφωνεί ΔΕΝ τη χρησιμοποιεί. Δεν είναι το πιο σωστό έτσι?

Τώρα να πρέπει να εξηγήσει ο admin γιατί οι όροι είναι έτσι και δεν είναι αλλιώς, και πως και τι ....δεν έχει -οπως είπε και ο Γιώργος- ούτε νόημα ούτε τέλος! Όσα (μπορεί να) ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος ...



έλα Sam, δεν είναι ακριβώς το ίδιο μαθαίνω μια συσκευή και μαθαίνω να συμπεριφέρομαι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  22:54:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ... Τα ίδια λέμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  23:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε Σταμάτη με δουλεύεις;
Τι σχέση έχει ο Μητσικώστας

(Ο καθένας με τον πόνο του εδώ μέσα)




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  23:04:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ομολογώ ότι δεν σας καταλαβαίνω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  23:17:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ρε Σταμάτη με δουλεύεις;
Τι σχέση έχει ο Μητσικώστας

(Ο καθένας με τον πόνο του εδώ μέσα


Alexandra "Στο θρεντ των Τρολλ" είμαστε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/06/2013 :  23:29:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ρε Σταμάτη με δουλεύεις;
Τι σχέση έχει ο Μητσικώστας

(Ο καθένας με τον πόνο του εδώ μέσα


Alexandra "Στο θρεντ των Τρολλ" είμαστε








-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 74 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000