Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Τελικά είναι ο χρόνος ή η διαδρομή?
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

fotis
Newbie Forum Runner

38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/05/2018 :  23:09:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Χρόνος είναι φίλε μου. Θέλει και ρώτημα; Αφού αν δεν έχει ηλεκτρονική χρονομέτρηση δεν πάμε να τρέξουμε. Θέλουμε να σπάσουμε τα χρονόμετρα στα γεράματα. Δυστυχώς. Η αρρώστια του τρεξίματος. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες. Ναι ναι δικαιολογίες. Τι υγεία και κουραφέξαλα. Αν ήθελες υγεία δεν θάκανες 30 και 40 χιλιόμετρα ούτε θα πήγαινες στο βουνό να σπάσεις κανα πόδι στην κατηφόρα. Μισή ωρίτσα κάθε μέρα και είσαι οκ. Το λένε κι οι γιατροί άλλωστε. Τι διαφωνεί κανένας;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/06/2018 :  09:39:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gargadua

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Ρε συ, Βασίλη, το θα γίνει με εκείνες τις "βελόνες" που έχω στο πόδι μου; Αχ, μόνο εσύ μπορείς να με καταλάβεις. Η μαγνητική έχει δείξει νεύρωμα μόρτον. Το ποσοστό επιτυχίας του χειρουργείου 50%-50%. Διαβάζω διάφορους σε ξένα sites που λένε "έκανα χειρουργείο και σώθηκα, έτρεξα μετά από 10 μέρες πάλι" και άλλους που λένε "έχει περάσει ένας χρόνος και πονάω περισσότερο, έγινα χειρότερα".

Από πέρσυ τον Φεβρουάριο είμαι. Τώρα ξεκίνησα να τρέχω κάτι 5άρια. Δεν με έχει ενοχλήσει αλλά μόλις φορτώσω (όχι πολύ, 15αρια), θα με ενοχλήσει.
Θύμησέ μου, εσύ τελικώς τι είχες;



Παιδιά, συγγνώμη για το "άσχετο" αλλά εδώ έχουμε "πονεμένη" ιστορία, ετών.




Φλεγμονή μεταξύ 3ου-4ου μεταταρσίου.
Όταν θα τελειώσει η υπομονή τον λόγο έχουν τα νυστέρια.
Αν τρέχεις όμως νομίζω βελτιώνεσαι, έτσι δεν είναι;

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.




Ότι έχω κι εγώ δηλαδή.
Κοίτα, εμένα, ξεκίνησε με το να μην μπορώ να το πατήσω. Ήμουν με πατερίτσες για 2 εβδομάδες.Λες και κάποιος μου είχ εκολλήσει καρφιά μέσα στο παππούτσι! Έκανα αποχή μέχρι οτν Σεπτέμβριο όπυ ξεκίνησα να τρέχω και αυτό κράτησε ενάμιση μήνα που ξαναξύπνησε. Γενικώς, όταν περπατάω δεν με ενοχλεί. Μόνο όταν το πιέσω με το χέρι με πονάει. Τώρα τρέχω και δεν με ενοχλεί-αν και αισθάνομαι μια ευαισθησία. Οπότε δεν τίθεται θέμα του να καλυτερεύει όσο τρέχω. Ξέρω ότ θα ξυπνήσει κάποια στγμή καιθα με ακινητοποιήσει.

Εσύ τελικώς τι έκανες; Θυμάμαι το είχες ρίξει στο ποδήλατο αφ'ότου γνώρισες όλους τους γιατρούς της Β. Ελλάδας. Για χειρουργείο δεν θυμάμαι να λες.


@palas: αυτό που λες δεν το έχω ακούσει/διαβάσει. Θα το κοιτάξω. Ευχαριστώ.



-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000