Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 32ος Μαραθώνιος Αθήνας, ο Αυθεντικός 9 Νοε 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 70

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  10:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

διαβασα με προσοχη ολες τις περιγραφες! ειστε ολοι σας υπεροχοι! τοσο οι παλαιοι οσο και οι νεοι... οσο αξιοι θαυμασμου ειναι οι γρηγοροτεροι στο φορουμ λογω ταχυτητας , αλλο τοσο αξιοι ειναι και οι πιο αργοι που εχουν το σθενος να περπατοτρεχουν μερικες φορες για παραπανω απο 5 ωρες... μη ξεχνατε κατι... δε μπορει να το κανει ο καθενας αυτο που καταφερατε χθες... ειστε η elit των ψυχικα χαρισματικων αθλουμενων!!! σας ζηλευα εδω και βδομαδες που ειχε στραβωσει το πλανο μου και ακυρωθηκε η συμμετοχη μου... το τελευταιο βραδυ εμεινα αυπνος σαν να ειχα κι εγω να τρεξω... δεν ειχα ομως να τρεξω... ειχα την αγωνια για μερικους εξαιρετικους ανθρωπους που γνωρισα μεσα απο το φορουμ για το αν θα κατεφερουν να πανε ταμειο για τα κιλα ιδρωτα που σταξαν για μηνες πολλους. με μεγαλη μου χαρα ειδα οτι ολοι εισαστε καλα, οι χρονοι εχουν μικρη σημασια αλλα δε μπορω να μην σχολιασω τον ταπεινο spy που μαζευει εμπειριες και σπαει τα χρονομετρα του... το τρενο του Μανωλη πηγε... τρενο!!! και πολλοι αλλοι (sub3!!!) ειτε γρηγοροτεροι, ειτε πιο αργοι! αλλα οπως προανεφερα οι χρονοι ειναι αριθμοι . ο Κλασσικος ομως θελει ψυχη, και η καταθεση ψυχης δε μετριεται με νουμερα! ειστε η αφορμη που το 2015 θα δουμε φρεσκιες φατσουλες στις γειτονιες και στα παρκα με σορτσακια και μακο! και παλι ΑΞΙΟΙ. να εχετε καλη αποκατασταση και σωστη επανενταξη στα προγραμματα σας! ευχομαι την ανοιξη να ξανατρεξω διπλα (εεε... μην το παρουμε και τις μετριτοις!!!) σε παιδια (50+) που θα μου ξαναριξουν 1 ωρα στο κεφαλι, που θα με κραξουν ξανα και ξανα , αλλα θα με διδαξουν μεσα απο το φορουμ απο τις εμπειριες τους!
zoro μου τα ειπαμε... να ξερεις οτι ο χρονος σου ειναι τυρακι και εγω δε τσιμπαω!!! οποιος βιαζεται σκονταφτει δε λενε?
υγ. για τον Στρατο τι μπορω να πω? που να στραβωσουν ολα τα κουπια των Βαλκανιων... πλακα κανω εννοειται... φιλε μου θα κρατησω χαμηλα τον πηχη για να μπορεσεις να επιστρεψεις και να τα καταφερουμε μαζι! ειμαι σιγουρος οτι ο εθισμος στη μαραθωνια αποσταση δε θα σου επιτρεψει τη μακρα αποχη! οπως και να χει, να σε εχει ο Θεος γερο για να χαιρεσαι ο,τι κανεις!




...να εισαι παντα καλα Παναγιωτη!!!Να ξερεις οτι σε σκεφτομουν συχνα την παραμονη, αλλα και κατα τη διαρκεια του αγωνα...αφου ο μαραθωνιος στην Θεσ/νικη ηταν η μοναδικη παρασταση κι εμπειρια που ειχα ... για ν' ανταπεξελθω στις δυσκολιες της κλασσικης!Ειμαι βεβαιος, και το ευχομαι ολοψυχα, επειδη εισαι μαχητης και πεισματαρης (με την καλη εννοια), οτι θα τα καταφερεις πολυ καλα τον Απριλιο στον Μεγα Αλεξανδρο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  11:06:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άλλη μια χρονιά παρών

Στο χαβαλέ και με καλη παρεούλα φέτος εκτός του τελευταίου κομματιού που το πήγα ελάχιστα πιο γρήγορα μόνος μου, τόσο όσο για μην καταγράψω χειρότερο χρόνο απο πέρσι που ήμουν εμφανώς πιο καταπονημένος από τους προηγούμενους αγώνες. Σας είδα όλους (τους γνωστούς υπόπτους απο εδώ θεατές) στα τελευταία χιλιόμετρα εάν και οι περισσότεροι δε φάνηκε να με έβλεπαν (τι στο διάολο ...αόρατος έγινα?)

Γνωστούς δρομείς ωστόσο δεν είδα πολλούς στην εκκίνηση και πάνω στον αγώνα καθώς ίσως ήμουν περισσότερο απασχολημένος με τα δικά μου αρχικά...

Κόσμος μου φάνηκε (και ήταν φυσικά) περισσότερος απο κάθε αλλη χρονιά εάν και αισθανομαι ότι η ατμόσφαιρα το 2010 ανάμεσα στους δρομείς έμοιζε πιο γιορτινή (δεν είδα πολλά "παράξενα" φετος δηλαδή)

Ζεστη και συνθήκες θα πω επίσης ότι μου έμοιζαν τουλάχιστον το ίδιο ασχημες με τις περσινές (εαν και δεν θυμάμαι περσι εαν είχα ριξει τόσο νερό στο κεφάλι μου όπως φετος παρόλο που φετος πηγαινα λιγότερο πιεσμένος). Πάντως δεν ξέρω για τον Γιώργο που φόραγε μπουφάν το πρωί (που ήταν και ο μονος που με ειδε πριν τον δω εγώ ...και αφησαμε και μια κουβέντα στη μεση) ...εγω δεν πολυθυμάμαι σε όσες κλασσικές εχω παει (απο φετος μετρανε οι αυθεντικές) να μην κρυώνω καθόλου στις 7 το πρωί με το κοντομάνικο και να έχει ήδη πριν ξεκινήσουμε ένα ήλιο λες και ήμουν μεσα καλοκαιριού. Νομίζω ότι όσοι φοραγαν "αδιάβροχα" και σακούλες απο συνήθεια τις φόρεσαν ενω όσοι κουβαλούσαν και μαζί στη διαδρομή θα μετάνιωσαν δεκα φορες που δεν τα έχωσαν στο drop bag τους...

Συγχαρητήρια σε όλους για τον τερματισμό σας (και τις επιδόσεις σας όσοι στοχεύατε κάπου) και ραντεβού στον επόμενο.

Αααααα.... και όποιος απογοητεύεται που τερμάτισε αλλά δεν τα πήγε τόοοοσο καλά όσο ήθελε για πέντε και δέκα (...και πενήντα) λεπτά ....δείτε και αυτό το αποτέλεσμα, που δεν τη ξέρω τη κοπελιά αλλά τυχαία την είδα στους τελευταίους και μου έκανε εντύπωση το πεντάρι της και το δεκάρι (σε σχέση με τον συνολικό χρόνο πάντα):

http://216.139.249.136/results2014/bib.asp?l=1&bib=9828

πάνω απο 5 ώρες τον δεύτερο ημί (και υποψιάζομαι στα "γόνατα" και με αρκετό πόνο) και παρόλα αυτά δεν τα παράτησε και έφτασε εκεί...

Edited by - sam on 11/11/2014 11:21:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  11:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Sam Φορούσες ένα πράσινο singlet? Νομίζω σε είδα αλλά μεσα στην αναμπουμπούλα...

Όσο για την κοπέλα, απο τις φωτογραφίες είδα πως έτρεχε με μακρύ κολάν και με μακρυμάνικη μπλούζα. Επίσης μετά το 10 σχεδόν περπατούσε. Της αξίζουν όμως πολλά πολλά μπράβο γιατί τερμάτισε χαμογελαστή!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  11:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετά από κάποια χρόνια αναγκαστικής αποχής επέστρεψα φέτος σε αυτό το υπέροχο πάρτι. Απόλαυσα κάθε στιγμή, από τον ατμόσφαιρα στο Μαραθώνα, τις κουβέντες που αντάλλαξα στη διαδρομή, την συγκινητική υποστήριξη του κόσμου σε όλο το μήκος της διαδρομής, τις δυσκολίες εξαιτίας του καιρού, την αυτοσυγκέντρωση στις ανηφόρες, τους πόνους στο τέλος, τους φίλους και γνωστούς που με περίμεναν, και βέβαια, την κορυφαία εμπειρία του να μπαίνεις στο γεμάτο Καλλιμάρμαρο. Ασύγκριτο.
Ο μαραθώνιος πλέον βρίσκεται σε πολύ ψηλό επίπεδο (έτρεχα τον αγώνα αυτόν συνεχώς από το 1999 ως το 2010 αλλά η φετεινή διοργάνωση μου φάνηκε πολύ ανώτερη απ' όλες τις απόψεις.)
Στο αγωνιστικό μέρος, είχα πλάνο να τερματίσω σε 4 ώρες. Στη διαδρομή είδα πως μπορούσα κάτι καλύτερο και με προσοχή στην ενυδάτωση και αμυντική τακτική στις ανηφόρες τερμάτισα σε 3:54 πανευτυχής.
Συγχαρητήρια σε όλους τους δρομείς που αγωνίστηκαν, ευχαριστήρια στους εθελοντές και τον κόσμο για την βοήθεια και ραντεβού στον επόμενο.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.

Edited by - Dimosthenis on 11/11/2014 11:48:05
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  11:46:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν μπορει καποιος να ανεβασει τη διαδρομη του μαραθωνιου.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  11:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

Αν μπορει καποιος να ανεβασει τη διαδρομη του μαραθωνιου.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.


Σε garmin?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lewvwtas
Advanced Forum-Runner

Greece


402 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  11:49:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πανεμορφος αγωνας και φετος..πολλες δυσκολιες ομως για μενα δυστυχως,περισσοτερες πληροφοριες οταν συνερθω λιγακι.Καταληξη 15 λεπτα κατω το εριξα,τιποτα σημαντικο απλα το αναφερω.Κατι αλλο τωρα,δεν προλαβα να αγορασω την μπλουζα!!!!και την θελωωω!!!Ποιο καλο παιδι θα μου την βρει σε large να την αγορασω??????Επισης,χαρηκα παρα πολυ που γνωρισα και εκανα μαζι του καποια χιλιομετρα τον dpkouk..φιλαρακι εισαι φοβερος!Καλους αγωνες και καλη δυναμη σε ολους και ολες!!!!

Τω βίω μάχου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  11:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://connect.garmin.com/activity/629547195

...Χρηστο η διαδρομη της κλασσικης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  12:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@stratus:
http://www.movescount.com/moves/move45082256
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  12:07:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστω και τους δυο

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sisi
Senior Forum-Runner

Greece


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  12:08:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ἐπειδή garmin ἔχεις, μᾶλλον αὐτήν ἐννοεῖς


Σίση

Edited by - sisi on 11/11/2014 12:20:40
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gastas
Newbie Forum Runner

Greece
29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  12:08:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλους
δρομείς ,θεατές ,εθελοντές .
Πέρασα υπέροχα το έτρεξα κάτω από 4 ώρες με πολλές δυνάμεις στο τέλος και κυρίως ξόρκισα τους περσινούς δαίμονες ( κράμπα στο τετρακέφαλο στο 29 και εφιαλτικό τελευταίο 10αρι).

Καμιά φωτογραφία πού θα δούμε;Τίποτα φέτος;


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  12:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

@Sam Φορούσες ένα πράσινο singlet? Νομίζω σε είδα αλλά μεσα στην αναμπουμπούλα...

Όσο για την κοπέλα, απο τις φωτογραφίες είδα πως έτρεχε με μακρύ κολάν και με μακρυμάνικη μπλούζα. Επίσης μετά το 10 σχεδόν περπατούσε. Της αξίζουν όμως πολλά πολλά μπράβο γιατί τερμάτισε χαμογελαστή!!!



Μαύρα φόραγα ....Της adidas που μου είχα και τη συμμετοχή και ήμασταν άρκετοί φέτος να μας χαιρόμαστε.

Για τη κοπέλα δίκιο έχεις. Την είδα και εγώ τωρα πο περιέργεια στις φωτογραφίες. Πρέπει να έβγαλε τη μπέμπελη απο τη ζέστη αλλά το χαμόγελο μια χαρά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gastas
Newbie Forum Runner

Greece
29 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  12:24:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by than

@stratus:
http://www.movescount.com/moves/move45082256



έτρεξες χοντρικά με 6'00+ τα πρώτα 21.1 και 5'15 τα δεύτερα

Θεός ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/11/2014 :  13:05:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ρε παιδιά τώρα που το ανέφερε ο Sam, πως μπορείτε στην Κλασσική με μαύρα; Οκ τα σορτσάκια δύσκολο να τα βρεις σε άλλο χρώμα από μαύρο κι είναι και χαμηλά οπότε δε τρώνε τόσο ήλιο, αλλά οι μπλούζες;

Επίσης, αν γνωρίζει κάποιος, αν δηλώσουμε για εθελοντές στον αγώνα μπορούμε να διαλέξουμε στο περίπου σε ποιό σταθμό θα είμαστε; Του χρόνου αν όλα πάνε καλά ελπίζω να τρέξω τέλη Σεπτεμβρίου στο εξωτερικό οπότε δεν θα παίζει ΚΜΑ για μένα μετά και σκέφτομαι να βάλω πλάτη έστω σε κάποιο σταθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 70 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000