Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 9ος Διεθνής Μαραθώνιος "Μέγας Αλέξανδρος"
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 62

oldman
Advanced Forum-Runner



262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  12:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγκλονιστικές προσπάθειες, συγχαρητήρια σε όλους!

Ιδιαίτερα πολλά μπράβο, στον φίλο Rigelian που έδειξε τρομερή δύναμη χαρακτήρα!

Επίσης στον Tazi, που βίωσε ακριβώς την κατάσταση του Farah στον ημι- της Ν. Υόρκης. Αυτό που θαύμαζε του συνέβη κιόλας! Από μόνο του είναι μεγάλη επιτυχία, πέραν του διαστημικού χρόνου...

Και τέλος, στον Μανώλη trexantiri, που αν κατάλαβα καλά έτρεξε σε σούπερ χρόνο χωρίς κανονικά παπούτσια!! Μάλλον "παίζεις" με την απόσταση σαν την γάτα με το ποντίκι

A little less conversation, a little more action please...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  12:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

..............
..........(ήμουν πεσμένος κάτω και είδα μέσα στη ζαλάδα να τερματίζει ένας ημίγυμνος σαναδαλοφορεμένος και αναρωτιόμουν αν βλέπω οράματα από την εξάντληση:)

...........μου έκανε εντύπωση πως ενώ έχω κατώφλι 158 και μέγιστο 180, είχα μέσους 165, δηλαδή έτρεχα αρκετά πάνω από το κατώφλι σε όλη τη διάρκεια (κάπου στο 88% της μέγιστης).
Άθλος αυτό που έκανε ο Χρήστος. Έτρεξα με φριχτούς πόνους από το 32, δε μπορώ να φαντάστω αυτό να συμβαίνει από το 5ο.

SWIM BIKE RUN



#1 ...ααααχαχαχαχαχαχα...λιώνω!. Συγχαρητήρια για τον αγώνα σου! Τα 42Κ είναι πολλά και 1002 μπορούν να συμβούν! Οι δυσκολίες που πέρασες είναι που θα σου μείνουν και θα σε ατσαλώσουν για άλλα ακόμα καλύτερα!!!

#2 ...αυξημένοι παλμοί (ενώ προφανώς έχεις εξαιρετικό καρδιοαναπνευστικό) μπορεί να οφείλονται στην ιδιαίτερα αυξημένη υγρασία που είχε στον αγώνα -> ανεβαίνουν οι παλμοί -> επιταχύνεται η καύση ("σπατάλη") του μυικού γλυκογόνου + διαταραχή ηλεκτρολυτών = οι κράμπες έρχονται με τα "χίλια" (σε συνδυασμό και με την πιθανή απειρία διαχείρισης του Μαραθώνιου)!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  12:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
https://www.youtube.com/watch?v=dtbX3yrPpa0&feature=youtube_gdata_player

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  12:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την προσπάθειά σας.

Στη δουλεία σήμερα το πρωί μια συνάδελφος που βγήκε στον Αγιο Αθανάσιο (20οχλμ) μου λέει " ¨Ενας, έτρεχε γυμνός με σαγιονάρες!!!" Και πήγαινε και γρήγορα!
Της λέω : Τον ειδα και εγώ όταν έμπαινε στο λιμάνι στην τελική ευθεία. Σανδάλια ήταν.

Εϋχομαι σε όλους καλή αποκατάσταση και του χρόνου με υγεία!

Εγώ φέτος πήγα στο 10αρι το οποίο είναι λίγο περίεργο καθώς τρεις χιλιάδες κόσμος ξεκινάει όλος μαζί και γίνεται χαμός για τα πρώτα 2 χλμ. Δεν είναι σιγουρα αγωνιστικό. Μόνο για χαβαλέ λέει αν θέλεις να το τρέξεις.
Για την ιστορία 47:45 net ο χρόνος μου, 50:00 ο μικτός.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  12:50:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

όντως ήμουν απροετοίμαστος, το κατάλαβα καλά μετά το 32. το μέγιστο που έχω τρέξει είναι 28 χμ. το Γενάρη, και από τότε έχω κάνει άλλα 3 πάνω από είκοσι.
quote:
Originally posted by Deorum

3.12' με όλα αυτά που τράβηξες?
Δλδ για πόσο πήγαινες κανονικά, για 2.58'?

Πάντως μου ακούγεσαι απροετοίμαστος, τετοια κατάρρευση και σχετικά νωρίς... δεν είναι απλώς η διαφορά ενός positive split.
Είχες κάνει τις προηγούμενες 40 μέρες 2 30ριά 32ριά ας πούμε?
Όπως και να έχει ΠΟΛΥ καλό, άφησες ανοιχτούς λογαριασμούς για το μέλλον...




SWIM BIKE RUN





Ενταξει το εχεις το sub3, ο πρωτος σου Μαραθωνιος ηταν εξαλλου.
Παντως κακως που δεν πηρες υλεκτρολυτες, γενικα εισαι εμπειρος αθλητης σε πολυωρους αγωνες οπως το τριαθλο, απορω που δεν προνοησες.
Τεσπα γι'αυτο ειναι τα λαθη για να μαθαινουμε, παμε για αλλα καλυτερα τωρα.
Συγχαρητηρια για την προσπαθεια και τον τερματισμο.

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  12:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

https://www.youtube.com/watch?v=dtbX3yrPpa0&feature=youtube_gdata_player

Ο Γκρινιαρης του Φορουμ



χαχαχαχαχα!!!! Στο 2:22:20 τερματιζουμε με τη Νικη (nimi) κι εγω περπατωντας σαν την παπια την κυνηγαω να την αγκαλιασω κι αυτη εχει παρει φορα και δε σταματαει πουθενα (ηθελες κι αλλο ν ατρεξεις παιδακι μου????)

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  13:01:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα!καλη εβδομαδα καλη αποκατασταση κ συγχαρητηρια σε ολους!!!!
Συγχαρητηρια σε αυτους που καταφεραν κ εκαναν ατομικα ρεκορ συγχαρητηρια σε αυτους που τερματισαν συγχαρηρηρια σε ολους μονο κ μονο για την συμμετοχη τους στον αγωνα!!!
Προσωπικα ανεβηκα στην Θεσσαλονικη για την συμμετοχη κ ξεκινησα τον αγωνα με στοχο να τερματισω γιατι τις 15 τελευταιες μερες ειχα συνεχως προβληματα με τον λαγονοψοιτη το σ/κ πριν τον αγωνα ιωση γαστρεντεριτιδας κ ολη την τελευταια εβδομαδα δεν ετρεξα ουτε μισο μετρο.Ξεκινωντας τον αγωνα κ μεχρι το 13-14κμ αισθανομουν λες κ ειχα 10 κιλα παραπανω ομως οσο περναγε η ωρα αισθανομουν καλυτερα βεβαια ειχα συνεχως στο μυαλο μου οτι επρεπε να κανω πολυ καλη διαχειριση δυναμεων οπως κ το εκανα γι αυτο ειχα τελικα καλο αποτελεσμα με ατομικο ρεκορ 5' κατω, καθαρος χρονος 3:34:58!! ειμαι χαρουμενος ιδιαιτερα γιατι αντιμετωπισα κ κερδισα ολα τα προβληματα που μου παρουσιαστηκαν.
Το μονο που με λυπει ειναι οτι δεν καταφερα να πιασω το στοχο της ''suzipa'' 3.29.59.
Κ παλι συγχαρητηρια σε ολους!!!

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  13:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
ε ένα 28άρι από τον Γενάρη... κιόλας, δεν σε βγάζει μέχρι αρχές απρίλιου!
Θέλει γέμισμα το ντεπόζιτο!
Είπαμε θέλει 2 30ρια plus τις τελευταίες 40 μέρες περίπου (μην μπούμε τώρα στην λεπτομέρεια της προετοιμασίας, γενικά μιλάω!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giannis_1988
Forum-Runner

Greece


124 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  13:35:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gourou

Τρεχοντας στο 10ρι θελω να τονισω ιδιαιτερα το αρνητικο γεγονος ο,τι δεν υπηρχε ταπητας στο 5 η καπου αλλου και πηδουσαν σα τα κατσικια απ τα παρτερια διαφοροι δρομεις να γλυτωσουν τι ;; Ενα δυο τρια! λεπτα ;;
Λαθος μεγαλο της διοργανωσης κατ'εμε και μαλιστα οταν σου ζηταν τετοιο αντιτιμο..... (!)



Της πλάκας το δεκάρι ... καμία αξιοπιστία, 2500 κόσμος ο ένας πάνω στον άλλο , το zίγκ zάγκ έδινε και έπαιρνε και το πήδημα το παρτεριών δεν είχε προηγούμενο ...
Για προπόνηση αρκετά καλό αλλά μέχρι εκεί !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Papatak
Advanced Forum-Runner

241 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  13:45:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά ανεξαρτήτου αποτελέσματος.
Πάνω απ'όλα ΣΕΒΑΣΜΟ στην...,απόσταση.
Στα δικά μου ο στόχος φέτος μετά απο 2 "ζεστούς" μαραθωνίους πέρυσι επιτεύχθει!
03:28:30 με πολύ καλό σταθερό ρυθμό σχεδόν σε όλη την διαδρομή.
Ο καιρός προσωπικά με βοήθησε να κάνω ένα αγώνα καλά για τα δεδομένα μου αλλά και να είμαι πολύ καλά και μετά και τώρα και όχι εξαντλημένος όπως πέρυσι.
Ο Μανώλης μάλλον θα πρέπει να πάει με τους....3hrun!!!
-----------------SUZIPA-------------



Συγχαρητήρια Γιώργο για την προσπάθειά σου !!! Επίσης και σε όλα τα 'παιδιά' που πάλεψαν. Ξεκούραση τώρα και θα τα πούμε σύντομα.

Τα πόδια στον ώμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  13:58:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Είπαμε θέλει 2 30ρια plus τις τελευταίες 40 μέρες περίπου (μην μπούμε τώρα στην λεπτομέρεια της προετοιμασίας, γενικά μιλάω!)




Για τους δρομείς του 3ώρου (και κάτω), κάτι τέτοιο δεν θεωρείται πια ευαγγέλιο, Γιώργο.
Στην περίπτωση του Νέστορα βέβαια, συμφωνώ.
Πολύ ικανός δρομέας αναμφισβήτητα αλλά θα έπρεπε να είχε βάλει περισσότερα μεγάλα...
Και πάλι μπράβο του, πάντως!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  14:16:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νικο, πες την αληθεια τωρα (μεταξυ μας ειμαστε), διαβαζεις το τοπικ, βλεπεις/θα δεις βιντεο και φωτο, περισυ ησουν εκει, σημερα... ουτε λιιιιγο, τοσο δα, δεν????

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  14:17:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by NESTORAS1980

Πρώτος μαραθώνιος για μένα, έντονη εμπειρία, χωρίς να είμαι σίγουρος ότι ήταν και ευχάριστη. Τα λάθη πολλά, με αποτέλεσμα να χρεωθώ με huge positive split 12 λεπτών (1,30-1,42). τα λάθη μου: ταξίδεψα οδικώς στριμώγμενος σε πούλμαν, χάνοντας πολύτιμες ώρες ξεκούρασης και ύπνου και το Σάββατο και την Κυριακή, (εγερτήριο στις 5 και τις δύο ημέρες), υποτίμηση της διαδρομής σε σχεδόν φλατ, ενώ τελικά έχει αρκετές εναλλαγές, υποτίμηση του ανέμου. Το τελευταίο ήταν και το σηαντικότερο, ένιωθα τις ριπές να με ωθούν προς τα πίσω και αντί να κατεβάσω pace πίεζα κόντρα να κρατηθώ σε ταχύτητα. Χρειαζόμουν περισσότερους ηλεκτρολύτες, κάτι που ένιωσα με τραγικό τρόπο στο 32ο: κράμπες παντού, αναγκαστική στάση στο 35 και στο 37.5 για ψυκτικό και διατάσεις, κατάρρευση του ρυθμού σε τζόκιν, και κραυγές πόνου σε κάθε βήμα. Στο 37 πραγματικά το πήρα απόφαση να εγκαταλείψω, και πραγματικά θα το έκανα αν δε με έσπρωχναν οι παρακείμενοι δρομείς και η ανάγκη να τερματίσω σε έναν μαραθώνιο. 3,12΄ τελικός χρόνος, με το που πέρασα τη γραμμή σωριάστηκα και από χτες νιώθω ότι έχω φάει το ξύλο της αρκούδας. Συγχαρήτηρια σε όλους για τους μικρούς και μεγάλους στόχους που πέτυχαν, και στο Μανώλη για τον γρήγορο και minimal τερματισμό (ήμουν πεσμένος κάτω και είδα μέσα στη ζαλάδα να τερματίζει ένας ημίγυμνος σαναδαλοφορεμένος και αναρωτιόμουν αν βλέπω οράματα από την εξάντληση:) Και κάτι τελευταίο, μου έκανε εντύπωση πως ενώ έχω κατώφλι 158 και μέγιστο 180, είχα μέσους 165, δηλαδή έτρεχα αρκετά πάνω από το κατώφλι σε όλη τη διάρκεια (κάπου στο 88% της μέγιστης).
Άθλος αυτό που έκανε ο Χρήστος. Έτρεξα με φριχτούς πόνους από το 32, δε μπορώ να φαντάστω αυτό να συμβαίνει από το 5ο.

SWIM BIKE RUN



Με τον συντριαθλητή Νέστορα είχαμε βρεθεί μαζί την προηγούμενη Τετάρτη στον Χολαργό στο νταμάρι. Δε μας είχε κάτσει η ποδηλατική ανάβαση στον Υμηττό και είπαμε να πάμε για τρέξιμο. Εκεί μου λέει ότι θα πάει στον Μ.Α. για τον πρώτο του μαραθώνιο. Α, ωραία του λέω, πώς τα βλέπεις τα πράγματα; Υπολογίζω μου λέει γύρω στο 3:10. Τον κοιτάω περίεργα και του λέω, ή είσαι αστέρι ή είσαι εκτός πραγματικότητας όταν λες αυτό για τον πρώτο σου μαραθώνιο.
Τελικά είσαι Αστέρι ρε Νέστορα, συγχαρητήρια! Μη μου πεις ότι θα ακολουθήσεις την Κυριακή και στην ποδηλατική ανάβαση Πλατανιώτισσας;

Συγχαρητήρια και σε όλους τους υπόλοιπους και ειδικα στα παιδιά που γνωρίζω προσωπικά, τον Μανώλη και τον Νίκο από τον Υμηττό, τον Λεωνίδα από τα δυτικά και τον gtsig που όταν περνάει δίπλα μου τρέχοντας στο νταμάρι, με το ζόρι προλαβαίνω να πω "γεια".

Σβήστε τα χρονόμετρα και συνεχίστε να απολαμβάνετε αυτό που κάνετε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  14:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπαρχουν πουθενα φωτο;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  14:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως, χάσαμε τρελό performance στον τερματισμό όσοι δεν είμασταν εκεί. Ημιλιπόθυμοι στην γραμμή και από πάνω τους να περνούν ημίγμνοι ξυπόλητοι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 62 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000