Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Ενδυνάμωση ποδιών με αντιστάσεις.
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

NikosA
Forum-Runner

Greece


79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/05/2014 :  15:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NikosA Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδιά ερώτηση
προσπαθώ να χάσω κάποια κιλάκια τώρα τελευταία λίγα ψιλά που έχουν απομείνει το θέμα είναι πάντως πως γενικά έχω μεγάλα πόδια αν και τελευταία έχω παρατηρήσει πως βελτιώνεται η κατάσταση.
Μέσα στην εβδομάδα κάνω 1-2 φορές ασκήσεις για ενδυνάμωση κορμού 1 πλειομετρικές ή βάρη .
Η απορία είναι πως επειδή θέλω να χάσω από τα πόδια μπορώ να κάνω βάρη για ενδυνάμωση ; γιατί δεν θέλω να προσθέσω όγκο
αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ας πούμε ή ασκήσεις με συγκεκριμένες ασκήσεις να με διαφωτίσει κάποιος παρακαλώ :D

ο μικρός του forum
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Marmite
Master Forum-Runner



3279 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2014 :  19:13:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νίκο για να σε γλυτώσω από τσάμπα κόπο, εάν έχεις από κατασκευής σου πόδια...τούμπανο, μην έχεις παράλογες απαιτήσεις. Εφόσον λες ότι έχεις γενικά μεγάλα πόδια, όσα κιλά και αν χάσεις πάντα τα πόδια σου θα είναι μεγάλα αναλογικά με το υπόλοιπο σώμα. Παθούσα κι εγώ, στην αρχή φοβόμουν να κάνω βάρη στα πόδια μην φουσκώσω. Τελικά όχι μόνο δεν φούσκωσα παραπάνω, αλλά το αποτέλεσμα είναι αρκετά καλύτερο. Φυσικά τα μπούτια μου τα έχω ακόμα, αλλά τουλάχιστον τώρα είναι γραμμωμένα και ο κόσμος νομίζει ότι είναι τούμπανο λόγω γυμναστικής! Κανένας δεν φαντάζεται ότι ήμουν σαν τον Αποστολάκη από μικρή! Οπότε κάνε βάρη άφοβα (οκ, μην βάζεις τίποτα τρελά κιλά, νορμάλ πράγματα), δεν πρόκειται να χειροτερέψεις.

http://5tinimera.wordpress.com/

Και ένα like στην σελίδα μας!
https://www.facebook.com/5tinimera
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosA
Forum-Runner

Greece


79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2014 :  21:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NikosA Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
εε τι να κάνουμε δεν γεννηθήκαμε όλοι μοντέλα πρέπει να αποδεχθούμε τον εαυτό μας όπως είναι...
οκ ευχαριστώ για την συμβουλή πάντως ;)

ο μικρός του forum
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

costastsico
Forum-Runner

Greece
193 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/05/2014 :  22:22:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε Νίκο κι εμένα τα πόδια μου ειναι αναλογικά μεγαλύτερα απ το φυσιολογικό για το σώμα μου . Βέβαια ομολογώ οτι το τρεξιμο βοήθησε αισθητά ώστε να χαθεί όγκος ειδικά σε σχέση με τη Κωπηλασια που εκανα πιο παλιά . Ήμουν λιγότερα κιλά με μεγαλύτερα πόδια . Οπότε συνέχισε το τρεξιμο και τη διατροφή και θα δεις διάφορα . Οσο για τα βάρη δεν υπαρχει πρόβλημα . Βρες το μέγιστο σου σε κιλά και δούλεψε στο 50%~70% απο 12 επαναλήψεις και πάνω . Ελπίζω να βοήθησα . Οτι χρειαστείς ρωτάς ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosA
Forum-Runner

Greece


79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/05/2014 :  22:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NikosA Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
οκ , να σαι καλά και σε ευχαριστώ για τις συμβουλές θα κάνω ο,τι μπορώ ;)
quote:
Originally posted by costastsico

Φίλε Νίκο κι εμένα τα πόδια μου ειναι αναλογικά μεγαλύτερα απ το φυσιολογικό για το σώμα μου . Βέβαια ομολογώ οτι το τρεξιμο βοήθησε αισθητά ώστε να χαθεί όγκος ειδικά σε σχέση με τη Κωπηλασια που εκανα πιο παλιά . Ήμουν λιγότερα κιλά με μεγαλύτερα πόδια . Οπότε συνέχισε το τρεξιμο και τη διατροφή και θα δεις διάφορα . Οσο για τα βάρη δεν υπαρχει πρόβλημα . Βρες το μέγιστο σου σε κιλά και δούλεψε στο 50%~70% απο 12 επαναλήψεις και πάνω . Ελπίζω να βοήθησα . Οτι χρειαστείς ρωτάς ...



ο μικρός του forum
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spectactor
Forum-Runner

Greece
92 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/05/2014 :  18:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα βάρη θα σε βοηθήσουν και στο τρέξιμο
Καλό ειναι να κάνεις
οι επαναλήψεις 12 εώς και 20 ειναι καλά
οι 20 ακούγονται υπερβολικές αλλα για δρομείς είναι πολύ καλές
Για τα μεγάλα πόδια μπορει να ειναι η σωματοδομη σου τέτοια άρα ειναι λίγο δύσκολο
Η καύση λίπους θα σε βοηθήσει σίγουρα
κ αν υπάρχει δυσαναλογία με το πάνω μέρος,(δηλαδη κανονικα πόδια και λεπτός πάνω)
πρόγραμμα όγκου για το πάνω μέρος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NikosA
Forum-Runner

Greece


79 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/05/2014 :  22:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Visit NikosA Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
;) οκ θα το εφαρμόσω...
πάντως γενικά τον τελευταίο καιρό κάνω και ασκήσεις που υποστηρίζουν το τρέξιμο και πλειομετρικές και ασκήσεις κορμού αλλά δεν το είχα σχεδιάσει ποτέ με προπόνηση με βάρη , συνήθως στο gym κοπάναγα όσα κιλά μπορούσα να αντέξω μέχρι 10-12 επαναλήψεις ή μέχρι όσες αντέχα χωρίς να μετρώ 2-3 σετ. τελικά πρέπει να αλλάξω λίγο στυλ πάντως ευχαριστώ για τις συμβουλές ;)
quote:
Originally posted by spectactor

Τα βάρη θα σε βοηθήσουν και στο τρέξιμο
Καλό ειναι να κάνεις
οι επαναλήψεις 12 εώς και 20 ειναι καλά
οι 20 ακούγονται υπερβολικές αλλα για δρομείς είναι πολύ καλές
Για τα μεγάλα πόδια μπορει να ειναι η σωματοδομη σου τέτοια άρα ειναι λίγο δύσκολο
Η καύση λίπους θα σε βοηθήσει σίγουρα
κ αν υπάρχει δυσαναλογία με το πάνω μέρος,(δηλαδη κανονικα πόδια και λεπτός πάνω)
πρόγραμμα όγκου για το πάνω μέρος



ο μικρός του forum
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000