Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ημιμαραθώνιος Αθήνας 4 Μαϊου 2014
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 16

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  15:09:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Bloom

Κατά βάση, είναι ευθύνη των διοργανωτών να υπάρχει επάρκεια και όχι των συμμετεχόντων. Όχι να κάνουν οικονομία οι συμμετέχοντες, που πλήρωσαν κι από πάνω, αλλά οι διοργανωτές, που τα τσέπωσαν, να προβλέψουν να υπάρχει επάρκεια.

Τώρα, σχετικά με το ότι με τον αγώνα αυτό τρέχει κανείς σε μια ευρωπαϊκή πρωτεύουσα, όπως είπαν κάποιοι παραπάνω, αυτό δείχνει απλά πόσο λίγοι ξέρουν πώς είναι οι αληθινές ευρωπαϊκές πρωτεύουσες, ιδίως οι βορειότερες. Αλλά το να δίνεις 15 ευρώ, εν μέσω βαθιάς κρίσης, για να τρέξεις σε μια ευρωπαϊκή χαβούζα είναι ένα θέμα. Ιδίως από τη στιγμή που: 1) η διαδρομή δεν είναι καλή, όλο ανηφόρες έχει και δεν προσφέρεται για τίποτα, 2) Η εποχή που γίνεται η διοργάνωση είναι λάθος. Πολύς ήλιος και πολλή ζέστη, 3) όσο να' ναι τα έξοδα ενός ημιμαραθωνόυ κυμαίνονται περίπου στα 5 ευρώ κατ' άτομο. Εξάλλου, γιατί υπάρχουν οι σπόνσορες, για να τσοντάρουν κι αυτοί το κάτι τι τους, όχι μόνο να μας ζαλίζουν με τα διαφημιστικά τους.

αναφερομουν στον συμφορουμιτη που αν καταλαβα καλα εννουσε πως μπορει καποιος εκτος συναγωνισμου να τρεξει με το μπουγιο, να εκμεταλλευτει των παροχων χωρις τσιπ, πληρωμες κλπ και να τρεξει σε αδεια πολη που υπο αλλες συνθηκες θα ηταν αδυνατο... αν δε καταλαβα καλα τοτε συγγνωμη...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thunder
Newbie Forum Runner

Greece
25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  15:20:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by thunder

Κι εγώ Ποσειδώνιο θα επιλέξω. Και κάτι ακόμα: εσείς που πέρυσι μαζεύατε υπογραφές για το 20άρι του ΣΔΥΑ, φέτος που είσαστε;


α) ο ΣΔΥΑ δεν είναι ΣΕΓΑΣ
β) φέτος το 20άρι του ΣΔΥΑ 10, πέρυσι...15



α) ακριβώς, ο ΣΕΓΑΣ λαμβάνει κάθε χρόνο αρκετά μεγάλη κρατική επιχορήγηση ενω ο ΣΔΥΑ έχει έσοδα μόνο από τα μέλη του, συνεπώς τα έχουμε ήδη δώσει κι εσύ κι εγώ τα χρήματα,
β) πράγματι, πέρσι ήταν 15 και κάποιοι αντέδρασαν φέτος στα 30 του ΣΕΓΑΣ δεν μιλάει κανείς...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  15:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο ΣΔΥΑ έχει έσοδα ελάχιστα απο τα μέλη του, και έξοδα για ενοίκιο-γραφείο.
Ο ΣΕΓΑΣ δεν παίρνει επιχορηγήσεις για να κάνει ημί, αλλού πάνε τα χρήματα, όσο για τον αγώνα η συμμετοχή ειναι 15 οχι 30 που λες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  16:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο ΣΕΓΑΣ θα έχει φέτος κατά 40% μικρότερη επιχορήγηση και όπως σωστά είπε ο Zoro, αυτή δεν περιλαμβάνει λαικούς αγώνες.
Το δε επίπεδο της διοργάνωσης είναι αντίστοιχο του ΚΜΑ και οργανώνεται από τους ίδιους ανθρώπους.
Παναγιώτη (kalogeridis), μάλλον μπερδεύεσαι με κάποιον άλλον αγώνα που δεν έφτασαν τα νερά (ημί Μαραθώνα μήπως;).


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rory
Senior Forum-Runner

Greece


618 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  17:17:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και δω γκρίνια;
Ο συγκεκριμένος αγώνας είναι απλά ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ! Κάλλιστα γίνεται και τουριστική ατρακσιόν αφού και πέρσι και πρόπερσι είχε αρκετούς ξένους που ήρθαν για τον αγώνα.
Είναι πραγματικά μια γιορτή για το τρέξιμο. Ενα κέντρο της Αθήνας κλειστό για μικρούς και μεγάλους δρομείς και για θεατές σε όλο το μήκος μιας διαδρομής που μόνο βαρετή δεν τη λές τόσο αγωνιστικά όσο και απο άποψη ψυχολογίας. Μακάρι να βγάλει πάλι ντάλα ήλιο και δεν πειράζει, ας κερδίσει άλλος την πρώτη θέση φέτος! Θα αρκεστώ με το καφεδάκι στη Μακρυγιάννη μετά.
Παρά ταύτα το επιπλέον τάληρο μου φαίνεται κι εμένα όμως πιο τσιμπημένο από όσο θα έπρεπε χωρίς να χαλάσω και τον κόσμο γι αυτό.

ps. Δεν τίθεται ζήτημα σύγκρισης με τον Ποσειδώνιο ούτε για πλάκα!

-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται να σηκωθείς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/02/2014 :  18:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Ο ΣΕΓΑΣ θα έχει φέτος κατά 40% μικρότερη επιχορήγηση και όπως σωστά είπε ο Zoro, αυτή δεν περιλαμβάνει λαικούς αγώνες.
Το δε επίπεδο της διοργάνωσης είναι αντίστοιχο του ΚΜΑ και οργανώνεται από τους ίδιους ανθρώπους.
Παναγιώτη (kalogeridis), μάλλον μπερδεύεσαι με κάποιον άλλον αγώνα που δεν έφτασαν τα νερά (ημί Μαραθώνα μήπως;).


"My sport is your sport's punishment"

ναι καλα καταλαβες... τη μερα εκεινη τρεχαν πανω απο 300 υπεραριθμοι... δεν ειπα πως εγινε στης Αθηνας. απλα κατεκρινα το φαινομενο. αν διαβασεις σε τι σχολιο απανταω θα καταλαβεις!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2014 :  17:18:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
παιδάκια μέσω Απόλλων κ ομαδικής συμφωνήθηκε το 5άρι 5 ευρώ και ο ημί 10 ευρώ.
Νομίζω ότι θα είναι έτσι κ με όλους τους συλλόγους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andyk
Newbie Forum Runner

30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2014 :  21:29:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απορώ πως κάποιοι πιο πάνω λένε πως η διαδρομή δεν προσφέρεται γιατι έχει μόνο ανηφόρες! Πως γίνετε μια κυκλική (Χ2) διαδρομή να έχει μόνο ανηφόρες?

Edited by - andyk on 08/02/2014 21:30:16
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2014 :  22:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by andyk

Απορώ πως κάποιοι πιο πάνω λένε πως η διαδρομή δεν προσφέρεται γιατι έχει μόνο ανηφόρες! Πως γίνετε μια κυκλική (Χ2) διαδρομή να έχει μόνο ανηφόρες?


Ανηφόρες-κατηφόρες έχει, δεν είναι ευθεία για να έχεις σταθερό τέμπο ανα χλμ περίπου, γι'αυτό το λέμε + ότι ο Μάιος εχει ζέστη. Οπότε μην...απορείς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andyk
Newbie Forum Runner

30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2014 :  23:12:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Θα συμφωνήσω μαζί σου πως η αλλαγή της ημερομηνίας σε σχέση με πέρσι είναι λανθασμένη επιλογή. Το σχόλιό μου ωστόσο αναφερόταν σε προηγούμενο σχόλιο που έλεγε πως η διαδρομή είναι όλο ανηφόρες. Η κατηφόρα της Αλεξάνδρας είναι πολύ ανακουφιστική σε αυτόν τον αγώνα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2014 :  10:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στην κατηφόρα δεν κερδίζεται ό,το έχεις χάσει στην ανηφόρα.
Όπως και ο ευνοικός αέρας θα σου δώσει περίπου το μισό απ' όσο θα σου πάρει ο κόντρα.
Κανείς δεν είπε ότι έχει μόνο ανηφόρες, είναι δυνατόν;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

anna_ves
Elite Forum-Runner

Greece


1101 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2014 :  17:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λέω να πάω κι εγώ φέτος. Αν και δεν έχω μεγάλες προσδοκίες, με βολεύει σχετικά η ημερομηνία. Ας βάλουμε ένα στόχο για φέτος τέλος πάντων...

------------------------------------------------------------------------
"ΕΞΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΦΥΣΙΣ" - ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/02/2014 :  20:42:00  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα εχει και 5αρι;

ΟΤΙ ΔΕ ΛΥΝΕΤΑΙ....ΚΟΒΕΤΑΙ..
ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

apostolos90
Newbie Forum Runner

32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2014 :  08:58:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
όσοι γκρινιάζετε μαζευτείτε διοργανώστε έναν αγώνα ΔΩΡΕΑΝ και να είστε σίγουροι ότι θα έρθω να τρέξω, να πιω το νερό μου, να φάω την μπανάνα μου, θέλω και αστυνομία να μου κλείσει τον δρόμο, α και κανένα σαντουιτσάκι δεν θα με χάλαγε μετά, επίσης μετάλλιο, αναμνηστικό δίπλωμα, θέλω και τζάμπα φωτογραφίες, θέλω να έχει και συννεφιά, να μην έχει ανηφόρες, θέλω προπονητή για τους προηγούμενους δύο μήνες. α! ξέχασα είμαι και οικολόγος και ανθρωπιστής βρείτε μου και ένα παπούτσι cashion asics ΑΛΛΑ να μην φτιάχνεται στην κίνα για 2 ευρώ μεροκάματο από κινέζους, α επίσης θέλω και live μουσική γιατί το οικολογικό iphone μου, μου χάλασε! αυτά ζητάω πολλά; Σε αυτήν την ζωή δεν θέλω να γίνεται τίποτα για το κέρδος! είμαι ρομαντικός
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2014 :  09:19:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by apostolos90

όσοι γκρινιάζετε μαζευτείτε διοργανώστε έναν αγώνα ΔΩΡΕΑΝ και να είστε σίγουροι ότι θα έρθω να τρέξω, να πιω το νερό μου, να φάω την μπανάνα μου, θέλω και αστυνομία να μου κλείσει τον δρόμο, α και κανένα σαντουιτσάκι δεν θα με χάλαγε μετά, επίσης μετάλλιο, αναμνηστικό δίπλωμα, θέλω και τζάμπα φωτογραφίες, θέλω να έχει και συννεφιά, να μην έχει ανηφόρες, θέλω προπονητή για τους προηγούμενους δύο μήνες. α! ξέχασα είμαι και οικολόγος και ανθρωπιστής βρείτε μου και ένα παπούτσι cashion asics ΑΛΛΑ να μην φτιάχνεται στην κίνα για 2 ευρώ μεροκάματο από κινέζους, α επίσης θέλω και live μουσική γιατί το οικολογικό iphone μου, μου χάλασε! αυτά ζητάω πολλά; Σε αυτήν την ζωή δεν θέλω να γίνεται τίποτα για το κέρδος! είμαι ρομαντικός



Ελα στον ημιμαραθωνιο Αιγιαλειας! Ειναι δωρεαν, εχει σαντουιτσαρα, σταφιδες, χυμο, γλυκο, πορτοκαλι αντι για μπανανα (sorry αλλα στην Πελοποννησο πορτοκαλια δινουνε), διπλωμα, μεταλλιο, σχεδον ισιωμα λιγη ανηφοριτσα μονο στο τελος για το γκραν φιναλε, και το κλου, εχει ΚΑΙ live μουσικη στο τελος!!! Φανταστικο κοινο να σε αποθεωνει με το που μπαινεις σε καθε χωριο σα να σουν πρωτος και αν εισαι και βαζελος εχει και εξτρα χειροκροτημα χαχαχα!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 16 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000