Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Τσακωμοι για το τρεξιμο
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2014 :  21:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λοιπόν, έχω έναν φίλο που φυσικά της γυναίκας του δεν της αρέσει που λείπει τόσες ώρες για προπόνηση. Μουτρώνει, κλπ κλπ. Η πίκρα είναι ότι τον συνοδεύει στους αγώνες για να του δείξει ότι τον στηρίζει. Το αποτέλεσμα είναι, αυτός να αγχώνεται ότι κουβαλιέται η γυναίκα του στους αγώνες και κάθεται και περιμένει τον μ@λ@...να τελειώσει και έτσι αυτός δεν περνάει καλά, και αυτή επίσης, ξυπνάει νωρίς και κουβαλιέται από δω και από κει και βαριέται, και δεν περνάει καλά...
Καλό, ε;
Και είναι και από τους τύπους που ξεκινάει πολύ πρωί να πάει στον αγώνα. Στις 8 βρίσκεται στον Αγ. Κοσμά-πριν τους διοργανωτές!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2014 :  09:46:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ανεκαθεν ειχα την υποστηριξη των δικων μου..σε βαθμο που πολλες φορες η προπονηση ή ο αγωνας να προηγειται για'αυτους εναντι καποιου αλλου γεγονοτος..και γιαυτο νιωθω απεραντη ευγνωμοσυνη...

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2014 :  10:14:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το θέμα είναι να τα έχεις βρει με τον εαυτό σου ώστε να μπορείς να είσαι ok με τους δικούς σου ανθρώπους. Όχι μόνο στο τρέξιμο, παντού!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giorgosdelta
Master Forum-Runner

Greece


4808 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2014 :  10:37:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ Χρήστο.
Το συκγκεκριμμένο θέμα είναι πολύ απλό και απλή είναι και η εξήγησή του.
Έχει να κάνει με την αντίληψη που έχει ο καθένας μας σχετικά με τον διπλανό του.
Όσοι/ες λοιπόν γκρινιάζουν, θυμώνουν, μουτρώνουν με εσένα όταν κάνεις αυτό που αγαπάς, σε θεωρούν κεκτημένο τους, ένα λατρεμένο υποκείμενο.
Γι αυτούς είσαι ένα ένα έπαθλο, ένα πολύτιμο τρόπαιο προς κάθε χρήση.


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2014 :  12:06:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Λοιπόν, έχω έναν φίλο που φυσικά της γυναίκας του δεν της αρέσει που λείπει τόσες ώρες για προπόνηση. Μουτρώνει, κλπ κλπ. Η πίκρα είναι ότι τον συνοδεύει στους αγώνες για να του δείξει ότι τον στηρίζει. Το αποτέλεσμα είναι, αυτός να αγχώνεται ότι κουβαλιέται η γυναίκα του στους αγώνες και κάθεται και περιμένει τον μ@λ@...να τελειώσει και έτσι αυτός δεν περνάει καλά, και αυτή επίσης, ξυπνάει νωρίς και κουβαλιέται από δω και από κει και βαριέται, και δεν περνάει καλά...
Καλό, ε;
Και είναι και από τους τύπους που ξεκινάει πολύ πρωί να πάει στον αγώνα. Στις 8 βρίσκεται στον Αγ. Κοσμά-πριν τους διοργανωτές!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.




Tα έχουμε ξαναπεί: Χρειάζεται σε ένα ζευγάρι προσωπικός ξεχωριστός χρόνος για τον κάθε έναν. Δεν χρειάζεται τα πάντα να γίνονται μαζί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2014 :  12:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εχει απολυτο δικιο ο ριγκο..αναπνεει η σχεση..

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2014 :  12:14:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Λοιπόν, έχω έναν φίλο που φυσικά της γυναίκας του δεν της αρέσει που λείπει τόσες ώρες για προπόνηση. Μουτρώνει, κλπ κλπ. Η πίκρα είναι ότι τον συνοδεύει στους αγώνες για να του δείξει ότι τον στηρίζει. Το αποτέλεσμα είναι, αυτός να αγχώνεται ότι κουβαλιέται η γυναίκα του στους αγώνες και κάθεται και περιμένει τον μ@λ@...να τελειώσει και έτσι αυτός δεν περνάει καλά, και αυτή επίσης, ξυπνάει νωρίς και κουβαλιέται από δω και από κει και βαριέται, και δεν περνάει καλά...
Καλό, ε;
Και είναι και από τους τύπους που ξεκινάει πολύ πρωί να πάει στον αγώνα. Στις 8 βρίσκεται στον Αγ. Κοσμά-πριν τους διοργανωτές!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.




Σ' αυτή την πρίπτωση το καλύτερο είναι η γυναίκα του να καταλάβει πως θέλει και αυτός λίγο χρόνο για τον εαυτό του. Χώρις να τον ακολουθεί σε αγώνες και να μην περνάνε καλά και οι δύο. Αυτή είναι ενδεχομέως η καλύτερη στήριξη που μπορεί να του δώσει.

Edited by - ANGEL1 on 08/04/2014 12:16:07
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/04/2014 :  19:05:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

Με μενα συμβαινει ακριβως το αντιθετο.Εχω ενοχλησεις, πονους στον αριστερο δικεφαλο εδω και μια εβδομαδα και σκεφτομουνα να μην τρεξω στο μαραθωνιο.Η συζυγος μου μου λεει "μην τολμησεις και δεν τρεξεις.Εκανες προπονησεις ολο το χειμωνα και θα τα παρατησεις.;"
Τωρα πινω (4 το πρωι) τον καφε μου , εχει ξυπνησει μαζι μου και με κοιταει σαν το Μουρινιο με ενα βλεμμα θανατηφορο.Αντε να τολμησω να εγκαταλειψω ο κακομοιρης
Απο την αλλη σκεπτομαι μηπως θελει να με πεθανει για να κληρονομησει τα πλουτη μου






---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
'Η κάνεις κάτι ή δεν το κάνεις.Η προσπάθεια αρκεί είναι για τους αποτυχημένους.





Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2014 :  00:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANGEL1

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Λοιπόν, έχω έναν φίλο που φυσικά της γυναίκας του δεν της αρέσει που λείπει τόσες ώρες για προπόνηση. Μουτρώνει, κλπ κλπ. Η πίκρα είναι ότι τον συνοδεύει στους αγώνες για να του δείξει ότι τον στηρίζει. Το αποτέλεσμα είναι, αυτός να αγχώνεται ότι κουβαλιέται η γυναίκα του στους αγώνες και κάθεται και περιμένει τον μ@λ@...να τελειώσει και έτσι αυτός δεν περνάει καλά, και αυτή επίσης, ξυπνάει νωρίς και κουβαλιέται από δω και από κει και βαριέται, και δεν περνάει καλά...
Καλό, ε;
Και είναι και από τους τύπους που ξεκινάει πολύ πρωί να πάει στον αγώνα. Στις 8 βρίσκεται στον Αγ. Κοσμά-πριν τους διοργανωτές!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.




Σ' αυτή την πρίπτωση το καλύτερο είναι η γυναίκα του να καταλάβει πως θέλει και αυτός λίγο χρόνο για τον εαυτό του. Χώρις να τον ακολουθεί σε αγώνες και να μην περνάνε καλά και οι δύο. Αυτή είναι ενδεχομέως η καλύτερη στήριξη που μπορεί να του δώσει.




Άντε να το καταλάβει όμως...Αν της πει μην έρχεσαι στον αγώνα, μουτρώνει ότι δεν την θέλει. Και είναι και 20 χρόνια παντρεμένοι ρε παιδί μου! Δεν είναι 3 ή 5. Άσε τον άνθρωπο να αναπνεύσει....




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mina007
Forum-Runner

Greece
83 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2014 :  09:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πραγματικά είναι πολύ σημαντικό να έχει ο καθένας τα δικά του ενδιαφέροντα.Κ εμένα δεν του αρέσει το τρέξιμο αλλά όταν εγώ τρέχω το ΣΚ αυτός κολυμπάει (οπότε κ εγώ αλάζω κ μέρος τρεξίματος κ δεν ρουτινιάζουμε ) κ μες στην εβδομάδα όταν αυτός πάει γυμναστήριο, εγώ τρέχω. Ακόμα κ η μάνα μου που γκρίνιαζε στην αρχή ( Αχ!το παιδί μου τι θα πάθει στον δρόμο!θα το φάει ο κακός ο λύκος! ) Αρχισε το περπάτημα κ τώρα δεν μπορεί αν δεν βγει μια μέρα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2014 :  10:47:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά δέν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα.Μόνο λίγη γκρινιαρούλα σε μεγάλους αγώνες(που θα πάς πάνω στο βουνό,είναι επικίνδυνα κλπ)αλλα τπτ το ιδιαίτερο.

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/04/2014 :  00:52:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Λοιπόν, έχω έναν φίλο που φυσικά της γυναίκας του δεν της αρέσει που λείπει τόσες ώρες για προπόνηση. Μουτρώνει, κλπ κλπ. Η πίκρα είναι ότι τον συνοδεύει στους αγώνες για να του δείξει ότι τον στηρίζει. Το αποτέλεσμα είναι, αυτός να αγχώνεται ότι κουβαλιέται η γυναίκα του στους αγώνες και κάθεται και περιμένει τον μ@λ@...να τελειώσει και έτσι αυτός δεν περνάει καλά, και αυτή επίσης, ξυπνάει νωρίς και κουβαλιέται από δω και από κει και βαριέται, και δεν περνάει καλά...
Καλό, ε;
Και είναι και από τους τύπους που ξεκινάει πολύ πρωί να πάει στον αγώνα. Στις 8 βρίσκεται στον Αγ. Κοσμά-πριν τους διοργανωτές!




-------------------------
Ο μαραθώνιος είναι ένα ταξίδι για την Ιθάκη. Η Ιθάκη για εμένα είναι η αφετηρία, όχι το Καλλιμάρμαρο. Την Κυριακή στις 9 το πρωί ξεκινάει το πάρτυ για αυτούς που έφτασαν στην Ιθάκη.



και πάντα έλεγα....αυτά τα ζευγάρια γιατί έρχονται τόσο νωρίς;;;;;
πές'του να αφήσει το τρέξιμο και να ξεκινήσει το κυνήγι μήπως και γλιτώσει το "ασφυκτικό μαρκάρισμα" αν και δεν νομίζω απ'ότι λές....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

belial
Forum-Runner



70 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2014 :  16:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.newsbeast.gr/health/arthro/662321/o-kindunos-pou-kruvei-to-treximo/
Τί θέλειάραγε να πεί ο ποιητής ; Dr James O’Keefe ;
"Σύμφωνα με το ίδιο δημοσίευμα, ο Dr James O’Keefe, που αξιολόγησε την έρευνα, συνιστά να μην τρέχει κανείς πάνω από 2,5 ώρες την εβδομάδα με μέτριας έντασης ρυθμό. «Αν θέλετε να τρέξετε σε μαραθώνιο, κάντε το μία φορά και... μετά σβήστε το από τη λίστα σας» κατέληξε ο ίδιος."


Σπεύδε βραδέως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nikola
Forum-Runner



188 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/04/2014 :  19:40:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Λοιπόν, έχω έναν φίλο που φυσικά της γυναίκας του δεν της αρέσει που λείπει τόσες ώρες για προπόνηση. Μουτρώνει, κλπ κλπ. Η πίκρα είναι ότι τον συνοδεύει στους αγώνες για να του δείξει ότι τον στηρίζει. Το αποτέλεσμα είναι, αυτός να αγχώνεται ότι κουβαλιέται η γυναίκα του στους αγώνες και κάθεται και περιμένει τον μ@λ@...να τελειώσει και έτσι αυτός δεν περνάει καλά, και αυτή επίσης, ξυπνάει νωρίς και κουβαλιέται από δω και από κει και βαριέται, και δεν περνάει καλά...
Καλό, ε;
Και είναι και από τους τύπους που ξεκινάει πολύ πρωί να πάει στον αγώνα. Στις 8 βρίσκεται στον Αγ. Κοσμά-πριν τους διοργανωτές!


και πάντα έλεγα....αυτά τα ζευγάρια γιατί έρχονται τόσο νωρίς;;;;;
πές'του να αφήσει το τρέξιμο και να ξεκινήσει το κυνήγι μήπως και γλιτώσει το "ασφυκτικό μαρκάρισμα" αν και δεν νομίζω απ'ότι λές....



Πες το αστεία. Από το ένα γυρνάς με φαΐ και γούνες και από το άλλο με ιδρωμένα ρούχα, βγαλμένα νύχια, τραβήγματα και άλλα κουσούρια.
(Εξαιρώ το κυνήγι με τα σκαμνιά και το ψυγείο με τις μπύρες, από αυτό γυρνάς με κοιλιά)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/04/2014 :  23:41:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δύσκολο είναι ειδικά στην οικογενειακή ζωή, εγώ ας πούμε τα σαββατοκύριακα δεν τρέχω για να είμαι σπίτι....
Και προσπάθησα κιόλας να κάνω την κίνηση ματ να την κάνω να τρέχει και σχεδόν τα κατάφερα.... θα ξαναπροσπαθήσω σύντομα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000