Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  12:23:54  Εμφάνιση Προφίλ
Χιροσίμα
το 20άρι τέμπο είναι αρκετό την Πέμπτη
Την Κυριακή πάνω από 22 νόου
και τα τελευταία 10... άντε στο τέμπο

Περίπου τα ίδια σου λέει κι ο Τρεχάν...

ΜΗ ΒΑΖΕΙΣ ΑΤΟΜΙΚΗ ΒΟΜΒΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΟΥ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  12:53:42  Εμφάνιση Προφίλ
Ευχαριστώ Μανώλη. Το σκεπτικό είναι να καλύψω κάποιες προπόνησεις που έχασα. Ίσως να το σπάσω σε 2 ή 3 κομμάτια με λιγότερη ένταση στο σύνολο αλλά τον ιδιο αριθμο χλμ.

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Hiroshima

Μιμήθηκα τον Καλογερίδη και είπα να φτιάξω κάτι μερεμέτια, να μεταφερω κατι "πανάλαφρες" πλάκες κλπ κλπ, με αποτελεσμα την μέση να έχει καταρρεύσει/στραβώσει (Το αντιμετωπίζω με κρύα έμπλαστρα),και το αριστερό γόνατο να μου θυμίζει τις θρυλικές μέρες του μπάσκετ που μετά απο κάθε αγώνα βάραγα και μια παυσίπονη ένεση.

Συμπέρασμα είμαστε πανέτοιμοι, έτσι απλά. (και για εχει και λιγο ενδιαφέρον ο αγώνας θα ήθελα τα 6 μποφόρ της προυγούμενης Κυριακής)

Την Πέμπτη (μέσης θέλοντος) θα προσπαθήσω να κάνω ενα 20αρι mp (διάδρομο), το Σάββατο 5χλμ χαλαρά (σταδιο) και την Κυριακή 28-30χλμ mp (Μαραθώνος).



…δύο ΜΡ στην ίδια βδομάδα δεν είναι απαραίτητα και η καλύτερη ιδέα… Ειδικά αν θέλεις να κάνεις 28-30 σε ΜΡ την Κυριακή (2 βδομάδες πριν τον αγώνα?!?!?!), τότε είναι εξαιρετικά κουραστικό το 20άρι σε ΜΡ της Πέμπτης. Στόχος είναι να πας αρκετά ξεκούραστος στην προπόνηση της Κυριακής και μετά να δώσεις και άλλη τόση ξεκούραση στο σώμα σου που θα τη χρειάζεται στα σίγουρα!

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  16:40:03  Εμφάνιση Προφίλ
ΟΚ.

Με άλλα λόγια οτι έχασα έχασα..

quote:
Originally posted by GERMANOS

Χιροσίμα
το 20άρι τέμπο είναι αρκετό την Πέμπτη
Την Κυριακή πάνω από 22 νόου
και τα τελευταία 10... άντε στο τέμπο

Περίπου τα ίδια σου λέει κι ο Τρεχάν...

ΜΗ ΒΑΖΕΙΣ ΑΤΟΜΙΚΗ ΒΟΜΒΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ ΣΟΥ!!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  17:11:33  Εμφάνιση Προφίλ
απο οτι καταλαβα θα κανεις τον"ΛΑΓΟ" φετος??για τι χρονο τους πηγαινεις?αν θες δωσε μου μια ιδεα για τα περασματα σας...μηπως και το ρισκαρω
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by spy

...οσα χλμ κανω σ'ενα μηνα...ο Μανωλης τα κανει σε 15 ημερες!!!Ειμαι βεβαιος οτι σε πολυ συντομο χρονικο διαστημα θα παλευει να σπασει το τριωρο στο μαραθωνιο!!!
Στα δικα μας τωρα...σημερα 7 χλμ ταπεινα στο χορτο του Ζηρινειου σε 36'07"!!!



…το σώμα μας μη σπάσουμε και όλα τα υπόλοιπα γίνονται! Πολλά χιλιόμετρα δε σημαίνει απαραίτητα και «καλές επιδόσεις»…αλλά έχουμε και το μικρόβιο των αποστάσεων οπότε ακολουθώ το μότο «αγαπάμε χιλιόμετρα»!!!

@lemonidas: αυτό το «ξυπόλητος στο χορταράκι» ακούστηκε πολύ ωραία!

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  17:13:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hiroshima

ΟΚ.

Με άλλα λόγια οτι έχασα έχασα..

=============================



…ακριβώς αυτό! Δε χρειάζεται όμως να ανησυχείς! Αν προσπαθήσεις να «αναπληρώσεις» χαμένες προπονήσεις, το πιο πιθανό είναι να κουραστείς άδικα και φλερτάρεις και με τραυματισμό!...μακριά από μας τέτοια περίοδο!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  17:33:40  Εμφάνιση Προφίλ
12km σε 1:01'...
... με λιγη ζεστη το μεσημερακι...

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  19:56:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sonik

16χμ με 5 13'/χμ. Ίσως το πιο γρήγορο του Οκτώβρη :) Έχω αρχίσει και σκέφτομαι το ενδεχόμενο μη συμμετοχής στον ΚΜΑ λόγω της ελαφριάς πελματιαίας. Υποχωρεί, μεν, αλλά αργά. Έχω εγκαταλείψει τις γρήγορες προπονήσεις, αλλά για να μπορώ να τρέξω χρειάζεται να πατάω λίγο πιο μπροστά και δεν βλέπω τις γάμπες να ανταπεξέρχονται. Οριακά τις κρατάω με πολλές διατάσεις και μασάζ. Θα συνεχίσω μερικές μέρες ακόμη δοκιμάζοντας και πιο παπούτσι με βοηθάει πιο πολύ και βλέπουμε. Θα δοκιμάσω ένα αργό LR το ΣΚ και μετά οι αποφάσεις.
Ο κ. Καλογερίδης πως τα πήγε;

..

αρχικα αν ξαναβαλεις <<κ.>> πριν το ονομα μου θα σε καταραστω να μη σου ξαναπιασει το enter!!!. στα της ημερας λοιπον... δε βγηκε απο πνευματικη αρνηση και οχι απο σωματικη. η οικογενειακη ενεργεια απεναντι σε αυτο που τοσο αγαπω ειναι σαφεστατα αρνητικη. τη νιωθω σε καθε κινηση μου που αφορα τα δρομικα... σημερα μετα απο μια περιπετειουλα που η αληθεια ειναι πως με κουρασε και μου εκαψε το σουπερ προγευμα κληθηκα να κανω τα 32 σε διαδρομο. λογω εντονης ηλιοφανειας ειπα να μη χρεωθω καμμια ηλιαση και προτιμησα το γυμναστηριο. οι παλμοι ηταν σωστοι, τα ποδια επισης αλλα στο 25 πατησα το στοπ. ηρθε ο γυμναστης και αφου βεβαιωθηκε οτι ημουν οκ με ξανανεβασε πανω αλλα μετα απο 200 μετρα ξαναπατησα το στοπ και εφυγα ΞΕΝΕΡΩΜΕΝΟΣ. και εις αλλα με υγεια παιδια και καλη κορυφωση μακρια απο τραυματισμους... θα περιμενω τα αποτελεσματα σας στο καιριο topic.υγ. ριχνω τον ογκο λοιπον και ξεκιναω απο την αρχη για μια σωστη προετοιμασια εν οψει ΜΑ. χτες βραδυ διαισθανομενος αυτο που θα ακολουθουσε σημερα, ανετρεξα στις ενδοξες στιγμες με τα σεντονια των παιδιων του φορουμ μετα τον φετινο ΜΑ. τοτε ειχα γραψει πως θα εκανα παυση απο τα 42,2 με στοχο την ενδυναμωση κορμου και τη βελτιωση δρομικης κινησης και χρονου σε ενδιαμεσες αποστασεις (10-21,1). τελικα παρασυρθηκα , ευτυχως χωρις να το πληρωσω με τραυματισμο αφου τουλαχιστον εκανα την ενδυναμωση κορμου, και ειπα να δοκιμασω εστω και με τα ελαχιστα χλμ να το βγαλω. η αληθεια ειναι πως απο μενα βγαινει. αλλα θελω απο πισω να εχω στηριξη που τη δεδομενη χρονικη στιγμη μου λειπει. θα προσπαθησω μεχρι την ανοιξη να δουλεψω και αυτον τον τομεα μιας και απο οτι βλεπω δε θα υπαρξει στο προσεχες μελλον, κοκκινο χαλι για την εξοδο μου απο το σπιτι για προπονηση.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chriscross
Advanced Forum-Runner



277 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  20:08:21  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by sonik

16χμ με 5 13'/χμ. Ίσως το πιο γρήγορο του Οκτώβρη :) Έχω αρχίσει και σκέφτομαι το ενδεχόμενο μη συμμετοχής στον ΚΜΑ λόγω της ελαφριάς πελματιαίας. Υποχωρεί, μεν, αλλά αργά. Έχω εγκαταλείψει τις γρήγορες προπονήσεις, αλλά για να μπορώ να τρέξω χρειάζεται να πατάω λίγο πιο μπροστά και δεν βλέπω τις γάμπες να ανταπεξέρχονται. Οριακά τις κρατάω με πολλές διατάσεις και μασάζ. Θα συνεχίσω μερικές μέρες ακόμη δοκιμάζοντας και πιο παπούτσι με βοηθάει πιο πολύ και βλέπουμε. Θα δοκιμάσω ένα αργό LR το ΣΚ και μετά οι αποφάσεις.
Ο κ. Καλογερίδης πως τα πήγε;

..

αρχικα αν ξαναβαλεις <<κ.>> πριν το ονομα μου θα σε καταραστω να μη σου ξαναπιασει το enter!!!. στα της ημερας λοιπον... δε βγηκε απο πνευματικη αρνηση και οχι απο σωματικη. η οικογενειακη ενεργεια απεναντι σε αυτο που τοσο αγαπω ειναι σαφεστατα αρνητικη. τη νιωθω σε καθε κινηση μου που αφορα τα δρομικα... σημερα μετα απο μια περιπετειουλα που η αληθεια ειναι πως με κουρασε και μου εκαψε το σουπερ προγευμα κληθηκα να κανω τα 32 σε διαδρομο. λογω εντονης ηλιοφανειας ειπα να μη χρεωθω καμμια ηλιαση και προτιμησα το γυμναστηριο. οι παλμοι ηταν σωστοι, τα ποδια επισης αλλα στο 25 πατησα το στοπ. ηρθε ο γυμναστης και αφου βεβαιωθηκε οτι ημουν οκ με ξανανεβασε πανω αλλα μετα απο 200 μετρα ξαναπατησα το στοπ και εφυγα ΞΕΝΕΡΩΜΕΝΟΣ. και εις αλλα με υγεια παιδια και καλη κορυφωση μακρια απο τραυματισμους... θα περιμενω τα αποτελεσματα σας στο καιριο topic.υγ. ριχνω τον ογκο λοιπον και ξεκιναω απο την αρχη για μια σωστη προετοιμασια εν οψει ΜΑ. χτες βραδυ διαισθανομενος αυτο που θα ακολουθουσε σημερα, ανετρεξα στις ενδοξες στιγμες με τα σεντονια των παιδιων του φορουμ μετα τον φετινο ΜΑ. τοτε ειχα γραψει πως θα εκανα παυση απο τα 42,2 με στοχο την ενδυναμωση κορμου και τη βελτιωση δρομικης κινησης και χρονου σε ενδιαμεσες αποστασεις (10-21,1). τελικα παρασυρθηκα , ευτυχως χωρις να το πληρωσω με τραυματισμο αφου τουλαχιστον εκανα την ενδυναμωση κορμου, και ειπα να δοκιμασω εστω και με τα ελαχιστα χλμ να το βγαλω. η αληθεια ειναι πως απο μενα βγαινει. αλλα θελω απο πισω να εχω στηριξη που τη δεδομενη χρονικη στιγμη μου λειπει. θα προσπαθησω μεχρι την ανοιξη να δουλεψω και αυτον τον τομεα μιας και απο οτι βλεπω δε θα υπαρξει στο προσεχες μελλον, κοκκινο χαλι για την εξοδο μου απο το σπιτι για προπονηση.

Αν φίλε μου έχεις μουρμούρα τότε...γτα.Μην περιμένεις ¨στηριξη¨γιατι κανένας δεν θα σε καταλάβει,το κανείς για την πάρτη σου και εσύ μόνο ξέρεις οτι σε ευχαριστεί.Το μόνο που μπορείς να κανείς ειναι να βρεις την κατάλληλη ώρα που η απουσία σου θα γίνεται λιγότερο αντιληπτηκαι ας ειναι και μεταμεσονύκτια..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  20:45:07  Εμφάνιση Προφίλ
Να ιδρυσουμε συλλογο καταπιεσμενων και σπ@ζαρχιδομενων αντρων.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  21:10:18  Εμφάνιση Προφίλ
12χλμ σε 1'01,οπως ακριβως ο Σωτηρης πριν,αλλα βραδακι,χωρις ζεστη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldman
Advanced Forum-Runner



262 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  21:11:31  Εμφάνιση Προφίλ
Ψυχραιμία παιδιά, ο Μαραθώνιος είναι κυρίως αντοχή στον πόνο. Χρειάζονται τουλάχιστον 10 χρόνια γάμου για να γίνει κανείς πραγματικά καλός.

A little less conversation, a little more action please...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  21:51:20  Εμφάνιση Προφίλ

Μόνο 8 χιλιόμετρα σήμερα....στο 4.05 !

Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  21:55:15  Εμφάνιση Προφίλ
...Παναγιωτη πολυ λυπαμαι...αλλα ειμαι βεβαιος οτι στο εγγυς μελλον θα βρεθει ο χρονος να κανεις αυτο που αγαπας...και να το κανεις σωστα!Πολυ στενοχωριεμαι που δεν θα σε δω...αλλα επιμενω,χωρις να με παρεξηγεις, οτι προτεραιοτητα εχει η οικογενεια στη παρουσα φαση,γνωριζοντας πολυ καλα οτι κανεις τα παντα και με το παραπανω για να ειναι αυτη καλα!!!Παντα θα υπαρχουν ευκαιριες για το τρεξιμο...απλα η συγκυρια στη δεδομενη στιγμη δεν ηταν ευνοικη!!!Αυτα συμβαινουν...και πολλες φορες πρεπει απλα να συμβιβαζομαστε με τις καταστασεις!

Στα δικα μου τωρα ... 12χλμ στο Ζηρινειο σημερα σε 61'

Edited by - spy on 21/10/2014 22:19:26
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GiAle
Forum-Runner

Greece
60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/10/2014 :  21:57:42  Εμφάνιση Προφίλ
Μετά το Μεγάλο της Κυριακής (17 χλμ μονοπάτι με +1500υψομ σε 3+ ώρες) ένα εύκολο 8άκι σήμερα σε μια ώρα...


(να μαρτυρήσω πως περπάτησα και το μισό να με πάρετε με τις πέτρες)

Go hard or go home
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/10/2014 :  09:24:21  Εμφάνιση Προφίλ
Διατάσεις - ασκήσεις ενδυνάμωσεις & έμπλαστρα. Δεν μπορώ να κάνω τίποτε περισσότερο. Ελπίζω αύριο να δω φως στο τουύνελ...βρε που την έχω ακούσει αυτή την φράση??
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000