Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/07/2014 :  17:12:55  Εμφάνιση Προφίλ
Έτσι βρε Μανώλη,
μ' αρέσει να σε διαβάζω: .........10Κ σε χαλαρό αερόβιο ρυθμό στο 4'25''.........
Και συμπληρώνω(χαμογελώντας) τα γραφόμενά σου:

"Όχι τίποτα σπουδαίο, να έτσι για να περνάει η ώρα, μη νομίζουν οι άλλοι ότι προπονηθήκαμε κιόλας!!! Άκου 04:25, ρυθμός είναι αυτός; Τίποτα, μηδέν, για καφέ πήγαμε στο γήπεδο. Ίσως να μην ξαναπάω γήπεδο. Δεν τραβάω καθόλου. Είναι και αυτές οι ορεινές που με πήγαν πίσω.... άστα καλύτερα!!! Μπουριά τα πόδια. Άσε που με τόσες προπονήσεις που έχασα, βάρυνα κιόλας, απελπισία μαύρη. Είναι για να με κλαίνε οι ρέγγες.... Άκου 04:25, ντρέπομαι που το γράφω κιόλας.".


Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/07/2014 :  18:35:26  Εμφάνιση Προφίλ
Να σου πω Βασίλη, είναι αυτό που λέμε στο "4'30'' βολτάρω αλλά στο 3'30'' φτύνω αίμα"!!! Απλά έχω αποκτήσει αρκετή αντοχή σε συγκεκριμένες ταχύτητες...σκοπός είναι τώρα να αρχίσω να πηγαίνω λίγο πιο γρήγορα με την ίδια άνεση.

Πάντως κάπως και αρχίζω και "βρίσκω" τον παλιό μου εαυτό. Και όντως...οι ορεινές σε κάνουν βέβαια πιο δυνατό αλλά ταυτόχρονα και πιο "αργό". Τουλάχιστον οι ήπιες ανηφόρες/κατηφόρες στην άσφαλτο μου φαίνονται πλέον ιιιιιιιίσιωμααααα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/07/2014 :  21:10:27  Εμφάνιση Προφίλ
Πήγα σήμερα νωρίς το απόγευμα να ξανακάνω το τεστ με τα 1+1 χιλιάρια που δεν είχα καταφέρει 3 εβδομάδες πριν.
Πάλι ξεκίνησα πολύ γρήγορα τις δύο πρώτες φορές και σταμάτησα.
Την τρίτη σχεδόν κατάφερα να κρατήσω τον ρυθμό που ήθελα και τελικά βγήκε σε 3:19.
100m παραπέρα έκαναν πρόβες για το schoolwave αλλά οι ανάσες μου στο τέλος κάλυπταν εύκολα την μουσική!!!

2 λεπτά jogging και ξεκινάω το 2ο 1000άρι σε 30" πιο αργό ρυθμό από το πρώτο. Στα 500m σταμάτησα.
Πιστεύω ότι θα έβγαινε τελικά αλλά ψυχολογικά δεν άντεχα άλλο.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/07/2014 :  21:26:22  Εμφάνιση Προφίλ
Υπομονή χρειάζεται Νίκο!! Όλα γίνονται.. Στα δικά μού τώρα' 8κμ ελεύθερο σε 33:56..

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2014 :  00:15:24  Εμφάνιση Προφίλ
Νίκο ... πετάς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2014 :  01:03:04  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by winarg

Νίκο ... πετάς!





"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2014 :  09:37:20  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα
quote:
Originally posted by echetlos

Πήγα σήμερα νωρίς το απόγευμα να ξανακάνω το τεστ με τα 1+1 χιλιάρια που δεν είχα καταφέρει 3 εβδομάδες πριν.
Πάλι ξεκίνησα πολύ γρήγορα τις δύο πρώτες φορές και σταμάτησα.
Την τρίτη σχεδόν κατάφερα να κρατήσω τον ρυθμό που ήθελα και τελικά βγήκε σε 3:19.
100m παραπέρα έκαναν πρόβες για το schoolwave αλλά οι ανάσες μου στο τέλος κάλυπταν εύκολα την μουσική!!!

2 λεπτά jogging και ξεκινάω το 2ο 1000άρι σε 30" πιο αργό ρυθμό από το πρώτο. Στα 500m σταμάτησα.
Πιστεύω ότι θα έβγαινε τελικά αλλά ψυχολογικά δεν άντεχα άλλο.

"My sport is your sport's punishment"



Νικο οταν κανω 1000αρια στο σταδιο , ακομη και στα 2000αρα παντα ελεγχω το ρυθμο μου ανα 100μ. μονο ετσι μπορω να κρατησω τον προγραμματισμενο μου ρυθμο.
υπολογιζω απο πριν τα περασματα μου στα 100,200,300 και 400μ και εκει μηδενιζω το χρονομετρο με το lap κ.ο.κ.

Σε μεγαλυτερα κομματια κανω εναν ελεγχο στα 400μ συνηθως.

αν δεν τα κανω αυτα παντα παρασυρομαι και παω γρηγοροτερα, ισως δεν εχω καλη αισθηση του ρυθμου.

αν δεν το κανεις ηδη παντως, δοκιμασε το θα σε βοηθησει
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2014 :  10:09:54  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα Παυλάρα!
Έτσι κάνω κι εγώ, απλά στο συγκεκριμένο κομμάτι που ήταν όλα μέσα, όταν διαπιστώσεις ότι στο 200άρι πας ήδη 15-20" πιο γρήγορα ξέρεις ότι το έχεις κάψει και δεν θα βγει.
Γενικότερα η αίσθηση του ρυθμού μου είναι τραγική. Έχω χαλάσει αρκετές διαλειμματικές λόγω αυτού...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2014 :  10:25:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα
χαχαχα, σε καταλαβαινω απολυτα! μετα απο προπονηση 18x400m ειχα δοκιμασει βλακωδως να κανω 1000αρι ολα μεσα, στα 200μ ειδα 30sec και ειναι η στιγμη που αναρωτιεσαι ποσο μαλ___ς εισαι και τι ακριβως ζητας εσυ εκεινη την ωρα και βρισκεσαι στο σταδιο

ειχε βγει τελικα αλλα οταν τερματισα δεν εσταζα ιδρωτα, γαλακτικο οξυ εσταζα......μεχρι και τα νυχια των ποδιων μου (που εχουν βγει) εκαιγαν....

Edited by - saridis on 05/07/2014 10:26:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2014 :  10:38:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by saridis

ειχε βγει τελικα αλλα οταν τερματισα δεν εσταζα ιδρωτα, γαλακτικο οξυ εσταζα......





"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2014 :  14:33:28  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Ζηλεύω με αυτά που διαβάζω, πάω για κολύμπι για την ώρα. Το βραδάκι θα γυρνάω στροφές στο 6'/χλμ,
Χαλαραααααα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2014 :  20:40:12  Εμφάνιση Προφίλ
...σημερα 16 χλμ ... με πολλες ανηφορες και κατηφορες (καθαρη υψομετρικη διαφορα 140 μετρα) μεταξυ Κηφισιας, Ερυθραιας,Εκαλης ... και επιστροφη σε 1:32:00... με πονους αρκετους δυστυχως στους προσαγωγους.Στη συνεχεια 2 χλμ κολυμβηση (ελευθερο) σε 1 ωρα στον Σχοινια!Δυστυχως, εχω την αισθηση οτι τα πραγματα δεν εξελισσονται ετσι οπως θα ηθελα...κι αυτο με ανησυχει ιδιαιτερα! Προβληματα με τη μεση μου... με τα ισχια μου... με τους προσαγωγους...βαρεθηκα να ποναω! Αναρωτιεμαι ολο και πιο συχνα αν το εχω η οχι... κι αν πρεπει να συνεχισω...!!! Μην μου απαντησετε...αφηστε με να βρω μονος μου την λυση!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2014 :  21:57:59  Εμφάνιση Προφίλ
7,5 χλμ στο παρκο σε 45 λεπτα ... Για να αρχισουν οι μηχανές να ζεσταίνονται καθώς μετά το Δίστομο είχαν γίνει 3 προπονήσεις όλες κι όλες.
@Spy .. Αν είναι σύνδρομο κοιλιακών προσαγωγών κι όταν φορτώνεις βαραίνει μπορείς με θεραπείες και ενδυνάμωση να το συνεφέρεις.
Εγώ έφαγα 4 μήνες αλλά κατάφερα προς το τέλος της θεραπείας να βγάλω ημι και μετά το τέλος να τρέξω και στα Γεράνεια .. Αν το πρόβλημα είναι ο προσαγωγός βέβαια ..

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/07/2014 :  23:12:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα
10 κάτι χιλιομετράκια σήμερα στου Τρίτση σε 54 λεπτά με αρκετά ανηφοροκατηφοράκια. Με το χώμα μου θύμισε την λίμνη μαραθώνα. Βέβαια ζιγκ-ζαγκ στο κόσμο και στα παιδάκια.

Ξέρει κανείς πότε είναι ανοιχτός ο στίβος εκεί;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/07/2014 :  07:50:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by VTRunner

7,5 χλμ στο παρκο σε 45 λεπτα ... Για να αρχισουν οι μηχανές να ζεσταίνονται καθώς μετά το Δίστομο είχαν γίνει 3 προπονήσεις όλες κι όλες.
@Spy .. Αν είναι σύνδρομο κοιλιακών προσαγωγών κι όταν φορτώνεις βαραίνει μπορείς με θεραπείες και ενδυνάμωση να το συνεφέρεις.
Εγώ έφαγα 4 μήνες αλλά κατάφερα προς το τέλος της θεραπείας να βγάλω ημι και μετά το τέλος να τρέξω και στα Γεράνεια .. Αν το πρόβλημα είναι ο προσαγωγός βέβαια ..

Μιχάλης-VTRunner



...εχω ηδη ξεκινησει εδω και 2 εβδομαδες φυσιοθεραπεια, ασκησεις ενδυναμωσης κορμου εκανα και κανω παντα...αλλα δυστυχως τα συμπτωματα εμμενουν πεισματικα και δεν εννοουν να υποχωρησουν!Ειχα σκοπο να ξεκινησω διαλειμματικες...αλλα ουτε η ενταση ενδεικνυται στη φαση αυτη!Πολυ υπουλο πραγμα το συνδρομο κοιλιακων προσαγωγων!Ασε ... που σου κανει τη ψυχολογια σμπαραλια...!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000