Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

saridis
Senior Forum-Runner

Greece
606 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  23:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit saridis Προσωπική Σελίδα
ναι απο δευτερα μεχρι κυριακη 199, σκας 'η δεν σκας???

Νικο απο τοτε ειμαι -10 περιπου......στα 72 πλεον.
Πριν φαω ετσι?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/08/2014 :  23:56:54  Εμφάνιση Προφίλ
Περίμενε περίμενε... θα το σώσουμε!
Αν η πρώτη προπόνηση ήταν την προηγούμενη Δευτέρα, 8 το πρωί π.χ., τότε η εβδομάδα συμπληρώνεται αύριο το πρωί στις 8, σωστά?

-10 κιλά???
Πάει, χάλασες κι εσύ...


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2014 :  11:14:23  Εμφάνιση Προφίλ
Εχθές το απογευματάκι 17,5 χλμ στο 5.20 βγήκε
ωραία και άνετα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2014 :  14:30:11  Εμφάνιση Προφίλ
απο τετάρτη με ταλαιπωρούσε μια ηλίθια τενοντίτιδα στον ώμο,αν όχι σήμερα'από αύριο συνεχίζω από εκεί που είχα μείνει...

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2014 :  14:54:05  Εμφάνιση Προφίλ
Περαστικά Μανώλη

Και συγχαρητήρια για την ψυχραιμία σου που απέτρεψε τα χειρότερα!!

quote:
Originally posted by trexantiris

Ευχαριστώ δρομόπαιδα για τις ευχές και αντεύχομαι "μακριά από ατυχήματα κάθε είδους"!

@trickster: καθώς έμπαινα στον Κηφισό από τον κόμβο της Λυκόβρυσης ("Λύματα") και προσπερνώντας αυτοκίνητο από την πλευρά του οδηγού, αυτός αποφάσισε να επιταχύνει απότομα και να με στριμώξει προς τις μπαριέρες προφανώς χωρίς να με έχει αντιληφθεί (παρόλο που εκείνη τη στιγμή είχα φτάσει σχεδόν στο παράθυρό του!). Έπεσα στα φρένα για να μείνω γρήγορα πίσω, αλλά στο ελάχιστο κομμάτι ασφάλτου που μου είχε "απομείνει" για να συνεχίσω την πορεία μου, έπεσα σε σχάρα όμβριων που ήταν τόσο πολύ "βυθισμένη" μέσα στην άσφαλτο που ήταν σαν να έπεφτα σε λακούβα "γκραν κάνιον"...η μηχανή άρχισε να ταλαντεύεται και κατάλαβα ότι ήταν θέμα δύο δευτερολέπτων να χάσω τελείως τον έλεγχό της και με την πιο πιθανή κατάληψή της πάνω στις μπαριέρες (1000 φορές καλύτερα να έπεφτα προς την πλευρά του δρόμου όπου κράνος/γάντια/μπουφάν μηχανής, κάτι θα κάνανε... Δεν το σκέφτηκα και πολύ στο να βάλω πόδι κάτω σε στυλ "σούπερ motard" για να σταθεροποιήσω καταρχήν τη μηχανή και μετά ξαναπάτησα φρένο όπου και σταμάτησα ομαλά στην άκρη του δρόμου. Μου πήρε κανά 10λεπτο να ηρεμήσω, να πέσουν οι παλμοί και να φύγει το τρέμουλο που με είχε πιάσει! 15χρόνια οδηγώ μηχανή, αυτόν ήταν το απολύτως χειρότερο συμβάν που μου έχει τύχει...

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2014 :  16:07:43  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by gtsig

Περαστικά Μανώλη

Και συγχαρητήρια για την ψυχραιμία σου που απέτρεψε τα χειρότερα!!

quote:
Originally posted by trexantiris

Ευχαριστώ δρομόπαιδα για τις ευχές και αντεύχομαι "μακριά από ατυχήματα κάθε είδους"!

@trickster: καθώς έμπαινα στον Κηφισό από τον κόμβο της Λυκόβρυσης ("Λύματα") και προσπερνώντας αυτοκίνητο από την πλευρά του οδηγού, αυτός αποφάσισε να επιταχύνει απότομα και να με στριμώξει προς τις μπαριέρες προφανώς χωρίς να με έχει αντιληφθεί (παρόλο που εκείνη τη στιγμή είχα φτάσει σχεδόν στο παράθυρό του!). Έπεσα στα φρένα για να μείνω γρήγορα πίσω, αλλά στο ελάχιστο κομμάτι ασφάλτου που μου είχε "απομείνει" για να συνεχίσω την πορεία μου, έπεσα σε σχάρα όμβριων που ήταν τόσο πολύ "βυθισμένη" μέσα στην άσφαλτο που ήταν σαν να έπεφτα σε λακούβα "γκραν κάνιον"...η μηχανή άρχισε να ταλαντεύεται και κατάλαβα ότι ήταν θέμα δύο δευτερολέπτων να χάσω τελείως τον έλεγχό της και με την πιο πιθανή κατάληψή της πάνω στις μπαριέρες (1000 φορές καλύτερα να έπεφτα προς την πλευρά του δρόμου όπου κράνος/γάντια/μπουφάν μηχανής, κάτι θα κάνανε... Δεν το σκέφτηκα και πολύ στο να βάλω πόδι κάτω σε στυλ "σούπερ motard" για να σταθεροποιήσω καταρχήν τη μηχανή και μετά ξαναπάτησα φρένο όπου και σταμάτησα ομαλά στην άκρη του δρόμου. Μου πήρε κανά 10λεπτο να ηρεμήσω, να πέσουν οι παλμοί και να φύγει το τρέμουλο που με είχε πιάσει! 15χρόνια οδηγώ μηχανή, αυτόν ήταν το απολύτως χειρότερο συμβάν που μου έχει τύχει...

Free your feet...free your senses!




Μανωλη τωρα ειδα τα ¨νεα σου ¨ , ευτυχως αποσοβησες τα χειροτερα, ευγε, οσο για τους παλμους που λες, μου φαινεται πως εγραψες αλλη μια διαλλειματικη στο ενεργητικο σου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DaedraLord
Forum-Runner

Greece


181 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2014 :  20:58:54  Εμφάνιση Προφίλ
Περαστικά Μανώλη. Σου εύχομαι το συντομότερο να επσιτρέψεις στους δρόμους και τα κολουάρ.

Προσπαθώ να ανεβάσω χρόνους εδώ και 2 βδομάδες σε μικρές αποστάσεις τις τάξει των 3-4 χλμ ώστε μετά να αρχίσω να αυξάνω χιλιόμετρα στους συγκεκριμένους ρυθμούς γιατί το έπαιρνα μονοκοπανιά και μετά τα 5-6 χλμ δεν μπορούσα να πάρω τα πόδια μου. Είναι και οι ανηφόρες που τρέχω θανατηφόρες οπότε είχα κλατάρει. Σήμερα νίκησα άλλη μια ανηφόρα και έκανα 5.6 χλμ(βέβαια εγώ πιστεύω πως είναι παραπάνω αλλά δεν πειράζει) σε 38:51:1. Είδα και για πρώτη φορά στη ζωή μου από κοντά λύκο το οποίο μου έδωσε μια έξτρα ικανοποίηση που παίρνω τα βουνά.

Επίσης έχω εντάξει στην αποθεραπεία επιταχυνόμενο σπριντ σε ανηφόρα με περίπου 45 μοίρες κλίση. Κάνω 2χ500 στα 55" και ένα χλμ στα 2 λεπτά ώπου ανεβάζω σιγά σιγά, κρατάω 10" τελική και σβήνω σιγά σιγά. Μπορώ να πω ότι με ξεκουράζει πολύ περισσότερο

----------
http://www.movescount.com/members/DaedraLord
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2014 :  22:10:19  Εμφάνιση Προφίλ
ενα 10αρακι αποκαταστασης μετα το χθεσινο lr, σε 58'.

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/08/2014 :  22:41:40  Εμφάνιση Προφίλ
Επιτέλους σήμερα 15΄ ζέσταμα, 6 Χ 100 ανοίγματα, 10 Χ 400 σε 1.36 - 1.40 και 15΄ αποθεραπεία. Αύριο 1 ώρα ελεύθερο τρέξιμο.
Επίσης περαστικά στον φίλο για το συμβάν με την μοτοσυκλέτα του, μπράβο για την αντίδρασή του, και βέβαια ποτέ ατυχήματα σε κανένα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/08/2014 :  00:04:57  Εμφάνιση Προφίλ
11 χλμ.σημερα με τον φιλο Βασιλη(ΒΑΒΕΛ).2.5χλμ.ζεσταμα,6χλμ.μεταξυ 5'και4'45 και 2.5χλμ αποθεραπεια.Αυριο θα προστεθει στην παρεα κι ο Πανος(Ετιεν) για διαλειματικη.1000αρια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/08/2014 :  08:44:25  Εμφάνιση Προφίλ
γρήγορα περαστικά και από μένα trexantiris

ένα χαλαρό 14άρι στο 5:30 σήμερα για μένα. Ευτυχώς που τέλειωσα στις 7 γιατί η ζέστη πλέον είναι αφόρητη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rowergr
Senior Forum-Runner



854 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/08/2014 :  16:51:09  Εμφάνιση Προφίλ
Χθες ένα 55λεπτο χαλαρό τρέηλ
και μετά ένα μισάωρο κολύμπι στα καπάκια
Σκέτη απόλαυση!
Απόψε μετά τη δουλειά ένα 35λεπτο ίσα ίσα να καταγραφεί ως προπόνηση
κι αυτό επειδή αύριο πρωί πρωί προγραμμάτισα μιάμιση ώρα βουνίσια που μου 'λειψε.

ΘέσηΑντίθεσηΣύνθεση

Πάνος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/08/2014 :  18:23:05  Εμφάνιση Προφίλ
Μπανάκι και ποδήλατο είχε το πρόγραμμα χθές.Αύριο βλέπουμε.

Αν δεν έχεις ότι αγαπάς,αγάπα ότι έχεις.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/08/2014 :  21:28:29  Εμφάνιση Προφίλ
Με ΒΑΒΕΛ και Ετιεν,3χλμ ζεσταμα,5Χ1000 απο 3'56 εως 3'51,διαλειμμα 200μ.τζοκινγκ,2χλ.αποθεραπεια.Τα ποδια βαρεια ακομη απο το Ζαγορι,του Πανου οχι και τοσο!!!!Δεν καταλαβαινει τιποτε ο τυπος!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/08/2014 :  22:29:19  Εμφάνιση Προφίλ
10km στο 5.10''...

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000