Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 4
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 145

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2014 :  14:02:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by Deorum

Εμένα η προπόνηση μου πάει καλά.
:)
φτου φτου φτου,
Όχι σαν μερικούς που κάνουν easy στο 4'50" βέβαια, ή αποθεραπεία, στο 4'40", αλλά εντάξει.
Καλά πάει.
Σημασία έχει η συνέπεια και η σταθερότητα. Να δούμε, θα διατηρηθεί?
Πρέπει να φτάσω τον Σάββα. :P





Ετσι οπως ειμαι τωρα με φτανεις σιγουρα.



...όχι όμως στο κολύμπι! ;-)

Υπομονή Σάββα...υπομονή!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2014 :  22:37:13  Εμφάνιση Προφίλ
...5 χλμ σε 23'41" (4:43 μεσος ρυθμος), που αποτελει ατομικο ρεκορ, και καπακι αλλα 5 χλμ σε 25'24" (μεσος ρυθμος 5:04) στο στιβο του γηπεδου Χαλανδριου αυτη τη φορα! Αλλη αισθηση το ταρταν σε σχεση μ'αυτο του Ζηρινειου ... και πολλα ωραια κοριτσια, αλλα δεν μπορω να πω οτι υστερουμε στη Κηφισια στον τομεα αυτο!Την καταχαρηκα παντως τη προπονηση αυτη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/09/2014 :  23:24:51  Εμφάνιση Προφίλ
Φάτος-Τίμος η πρώτη δυάδα
Σπύρος-ΒαΒέλ η δεύτερη
Νότης-Κώστας η τρίτη

και κάπου ανάμεσα σ' αυτές ο Μάκης ο νεώτερος
αλλά βγήκε of λόγω στραμπουλήγματος
στο πρώτο κατέβασμα

έκαναν σήμερα διάφορες αποστάσεις
σε διαφορετικά ΤΕΜΠΗ στην Τεσσάρα του Δαφνίου(4+4 επιστροφή)
και έμειναν όλοι ευχαριστημένοι

Απών ο Γκιόργκε Χαμούρες μαζί με την Ελένη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  10:22:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...5 χλμ σε 23'41" (4:43 μεσος ρυθμος), που αποτελει ατομικο ρεκορ, και καπακι αλλα 5 χλμ σε 25'24" (μεσος ρυθμος 5:04) στο στιβο του γηπεδου Χαλανδριου αυτη τη φορα! Αλλη αισθηση το ταρταν σε σχεση μ'αυτο του Ζηρινειου ... και πολλα ωραια κοριτσια, αλλα δεν μπορω να πω οτι υστερουμε στη Κηφισια στον τομεα αυτο!Την καταχαρηκα παντως τη προπονηση αυτη!



...τί ώρα ήσουν εκεί βρε κατάσκοπε; (!!!)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  10:37:29  Εμφάνιση Προφίλ
...απο τις επταμιση το βραδι ως τις εννεα! Αποκλειεται να ησουν εκει εκεινη την ωρα...διοτι ειμαι σιγουρος οτι θα σ'εβλεπα!!! Ειχε κοσμο...αλλα οχι πολυ περισσοτερο απο το Ζηρινειο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  11:22:40  Εμφάνιση Προφίλ
Το ζηρήνειο δεν παλεύεται πια απο άποψη πολυκοσμίας.. είναι λες και τρέχεις στην Ερμούκαι με βόλευε πιο πολύ απ' όλα γιατί είναι δίπλα στο σπίτι, αλλά τι να κάνουμε...
Βέβαια και σε άλλα γήπεδα χαμός γίνεται.. την Τρίτη είχα πάει στην Νέα Ιωνία και γινόταν παιδική χαρά.
Το μόνο που κάπως "κρατάει" είναι το στάδιο στο πάρκο τρίτση. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται, γιατί κανονικά 8α έπρεπε να είναι ανοικτό για όλο τον κόσμο, αλλά ο φύλακας αφήνει μόνο τις ομάδες και κάποιους δρομείς που μας έβλεπε συχνά και έχει κρατήσει τα ονομάτα μάς..
Στα δικά μου τα χ8εσινά, στο γήπεδο στο τρίτση, 3 χλμ ζέσταμα, 4*100, διατάσεις και 6*2000 με 200 μέτρα διάλειμα σε 1:10". Αποθεραπεία δεν έκανα γιατί δεν προλάβαινα οπότε στο αυριανό δεκάρι 8α κάνω και άλλα 2. Μην χάνω χιλιόμετρα της βδομάδας
Χαίρομαι πάντως γιατί , φτου φτου μη με ματιάσω όλα τα προγράμματα μου βγαίνουν σε καλύτερους ρυθμούς και άνετα.
Την Κυριακή 8α χει 26άρι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  12:23:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...απο τις επταμιση το βραδι ως τις εννεα! Αποκλειεται να ησουν εκει εκεινη την ωρα...διοτι ειμαι σιγουρος οτι θα σ'εβλεπα!!! Ειχε κοσμο...αλλα οχι πολυ περισσοτερο απο το Ζηρινειο!



...στις 19:30 ακριβώς, σταμάτησα την προπόνηση και πήγα στον πάγκο να αλλάξω! Στις 19:45 αποχωρούσα από το γήπεδο...είχε όμως τόσο πολύ κόσμο που θα ήταν λίγο δύσκολο να σε προσέξω εκείνη τη στιγμή!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  12:27:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Trexalitsa78


---------------------------------------------------
Στα δικά μου τα χ8εσινά, στο γήπεδο στο τρίτση, 3 χλμ ζέσταμα, 4*100, διατάσεις και 6*2000 με 200 μέτρα διάλειμα σε 1:10". Αποθεραπεία δεν έκανα γιατί δεν προλάβαινα οπότε στο αυριανό δεκάρι 8α κάνω και άλλα 2. Μην χάνω χιλιόμετρα της βδομάδας
Χαίρομαι πάντως γιατί , φτου φτου μη με ματιάσω όλα τα προγράμματα μου βγαίνουν σε καλύτερους ρυθμούς και άνετα.
Την Κυριακή 8α χει 26άρι.



…συγκρατηηηηηηηηήσου! (σε κάθε περίπτωση φτου-φτου)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  12:31:02  Εμφάνιση Προφίλ
...πολυ κριμα!Θα ξαναερθω ομως...κι ελπιζω να σε δω Μανωλη...καθως σκεφτομαι τις γρηγορες προπονησεις να τις κανω πλεον εκει!Το δυστυχημα ειναι οτι δεν μπορω να ειμαι εκει νωρις το πρωι, λογω δουλειας, κι ετσι δεν θα μπορεσω να γνωρισω τη περιβοητη "πρωινη βαρδια"!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  12:35:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
Από τις 5:00 έχει κόσμο

___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  12:48:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Το ζηρήνειο δεν παλεύεται πια απο άποψη πολυκοσμίας.. είναι λες και τρέχεις στην Ερμούκαι με βόλευε πιο πολύ απ' όλα γιατί είναι δίπλα στο σπίτι, αλλά τι να κάνουμε...
Βέβαια και σε άλλα γήπεδα χαμός γίνεται.. την Τρίτη είχα πάει στην Νέα Ιωνία και γινόταν παιδική χαρά.
Το μόνο που κάπως "κρατάει" είναι το στάδιο στο πάρκο τρίτση. Δεν ξέρω αν επιτρέπεται, γιατί κανονικά 8α έπρεπε να είναι ανοικτό για όλο τον κόσμο, αλλά ο φύλακας αφήνει μόνο τις ομάδες και κάποιους δρομείς που μας έβλεπε συχνά και έχει κρατήσει τα ονομάτα μάς..
Στα δικά μου τα χ8εσινά, στο γήπεδο στο τρίτση, 3 χλμ ζέσταμα, 4*100, διατάσεις και 6*2000 με 200 μέτρα διάλειμα σε 1:10". Αποθεραπεία δεν έκανα γιατί δεν προλάβαινα οπότε στο αυριανό δεκάρι 8α κάνω και άλλα 2. Μην χάνω χιλιόμετρα της βδομάδας
Χαίρομαι πάντως γιατί , φτου φτου μη με ματιάσω όλα τα προγράμματα μου βγαίνουν σε καλύτερους ρυθμούς και άνετα.
Την Κυριακή 8α χει 26άρι.



Αυτό έχει και τα θετικά του, έτσι? Ας μάθει ο Έλληνας να αθλείται, έστω και περπατώντας, και μόνο που δεν βλέπει τηλεόραση από τον καναπέ κέρδος είναι.
Όσον αφορά την προπόνησή σου, την διαβάζω ανελλιπώς και μπορώ να πω ότι πετάς! Μια παρατήρηση μόνο και σε καμία περίπτωση προτροπή ή συμβουλή: Μην αγχώνεσαι μην τυχόν και χάσεις κανά χιλιόμετρο από την προετοιμασία. Οι προπονήσεις δεν πρέπει να είναι όλες έντονες. Άλλο η προετοιμασία, άλλο ο αγώνας. Σου μιλάω ως παθών και τα γράφω περισσότερο για να τα βλέπω ο ίδιος.
Καλή συνέχεια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  14:14:03  Εμφάνιση Προφίλ
@than: εννοείται πως μόνο θετικά έχει! κι εγώ το βλέπω πολύ ελπιδοφόρο που γεμίζουν οι χώροι ά8λησης! Αρκεί βέβαια να υπάρχει αλληλοσεβασμός μεταξύ των αθλούμενων όπως έχει αναλυθεί στο ανάλογο θέμα.
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια αναφορικά στην προπόνησή μου! Όσο για το άγχος των χιλιομέτρων έχεις απόλυτο δίκιο. Ου εν τω πολλώ το ευ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  14:17:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

@than: εννοείται πως μόνο θετικά έχει! κι εγώ το βλέπω πολύ ελπιδοφόρο που γεμίζουν οι χώροι ά8λησης! Αρκεί βέβαια να υπάρχει αλληλοσεβασμός μεταξύ των αθλούμενων όπως έχει αναλυθεί στο ανάλογο θέμα.
Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια αναφορικά στην προπόνησή μου! Όσο για το άγχος των χιλιομέτρων έχεις απόλυτο δίκιο. Ου εν τω πολλώ το ευ



Επίσης αναφέρομαι και στις εντάσεις. Μη φτάσεις "καμένη" στο Μαραθώνιο!
Καλή δύναμη και καλή συνέχεια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  14:24:05  Εμφάνιση Προφίλ
Επίσης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/09/2014 :  16:32:21  Εμφάνιση Προφίλ
σημερα πηγε καλα! πηρα αισιοδοξα μηνυματα! εκανα 12χλμ σε 1,18... δεν με ενθουσιασε ο ρυθμος μου, αλλα το γεγονος οτι ετρεξα παλι παραπανω απο μια ωρα, χωρις κοπο, το τελευταιο χλμ το πηγα στα 11χλμ/ωρα... ολα καλα δλδ. εβγαλα εκτος πλανου τα cumulus και μπηκαν στο πλανο τα nb. θα συνεχισω να κραταω χαμηλα τον ρυθμο αφου βλεπω οτι δεν ειμαι για κυνηγι pb στον αυθεντικο... απο παλμους εφτασα τους 172 στο τελευταιο χλμ που ανοιξα σε ανηφορα... ολα καλα λοιπον. την κυριακη θα παρω περισσοτερες απαντησεις στο 20-25αρι... παραλληλα συνεχιζω την ενδυναμωση κορμου αφου βλεπω να αποδιδει στα δρομικα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 145 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000